Udaranje - bježanje - parking

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#1 Udaranje - bježanje - parking

Post by dgL_ »

Pozz društvo,


Danas me na parkingu sacekalo udareno auto. Policija uradila zapisnik, uslikali instandard priča... Nemaš kasko, nemaš ko te udario doviđenja i prijatno.

E sad,

Sa obzirom da sam auto tu parkirao u 13:00 h, a da sam zatekao udareno u 13:45 h te da na izlazu sa tog parkinga (a nema se gdje drugo izaci) imaju postavljene kamere jedne Kantonalne firme.. imam li pravo otići i tražiti da vidim navedene snimke u tom periodu (45 min) te ako mi ne izadju u susret kakva su moja dalja prava?..

Da li mogu otici u MUP i zahtjevati da njihovi sluzbenici izuzmu navedene snimke i pogledaju o cemu se tu radi...

Svaki savjet, rasprava, iskustvo su dobro dosli...

Hvala i pozz
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by seoBIH »

Možeš samo angažovati advokata. Bez njega snimak ne možeš pogledati, legalno
mistek
Posts: 3390
Joined: 23/05/2010 15:16

#3 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by mistek »

Ma džaba ti je i da imaš snimak, bez drugih dokaza :) Nemaš snimak kako ti neko udara auto, nego samo kako auto izlazi s parkinga. Ne treba neki pretjeran trud da se to obori na sudu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by Snake Eyes »

Ukoliko je kantonalna firma, mislim da prema zakonu o slobodi pristupa informacijama imas pravo traziti snimak iz konkretnog intervala.
Karikaturist
Posts: 3821
Joined: 20/12/2020 10:03

#5 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by Karikaturist »

Sta ce mu veci dokaz od snimka na kojem se vidi kako ga neko udara. Ako je doticni mislio bukvalno na snimak udara..
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#6 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by dgL_ »

mistek wrote: 22/06/2021 22:57 Ma džaba ti je i da imaš snimak, bez drugih dokaza :) Nemaš snimak kako ti neko udara auto, nego samo kako auto izlazi s parkinga. Ne treba neki pretjeran trud da se to obori na sudu.
U kombinaciji sa bojom zatecenom na mom autu, shodno ostecenjima na njegovom, msm da tu ima materijala... Dakle nije bitno dalje sta cu ja i kako... Meni treba samo da pogledam snimak, a ja cu snjim zavrsit na neki drugi nacin.


Imam li pravo u MUPu reci ok, tu i tu ima video nadzor, meni nisu ustupili isti... Hajte molim vas da vi to odradite .. msm to im je valjda u okviru posla... Ili se fakat ne moze stati u kraj ljudima koji udaraju na parkingu i bjeze...
User avatar
karanana
Posts: 47245
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by karanana »

Karikaturist wrote: 22/06/2021 23:00 Sta ce mu veci dokaz od snimka na kojem se vidi kako ga neko udara. Ako je doticni mislio bukvalno na snimak udara..
ako sam skonto, nema snimak udaranja nego ulaza i izlaza sa parkinga, pa bi onda u 45 minuta pokupio sva auta koja su izasla i onda trazio. mislim da od tog nema nista. evo nek je 10 auta izaslo u tih 45 minuta. sta uradit?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by seoBIH »

Csi Miami. Horatio je tu.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#9 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by dgL_ »

karanana wrote: 22/06/2021 23:11
Karikaturist wrote: 22/06/2021 23:00 Sta ce mu veci dokaz od snimka na kojem se vidi kako ga neko udara. Ako je doticni mislio bukvalno na snimak udara..
ako sam skonto, nema snimak udaranja nego ulaza i izlaza sa parkinga, pa bi onda u 45 minuta pokupio sva auta koja su izasla i onda trazio. mislim da od tog nema nista. evo nek je 10 auta izaslo u tih 45 minuta. sta uradit?
Znam js sta uradit dalje, suzio bih pretragu i nasso bih ga za 2 sata... Dalje ja znam sta bi... Ako me razumijes
Karikaturist
Posts: 3821
Joined: 20/12/2020 10:03

#10 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by Karikaturist »

karanana wrote: 22/06/2021 23:11
Karikaturist wrote: 22/06/2021 23:00 Sta ce mu veci dokaz od snimka na kojem se vidi kako ga neko udara. Ako je doticni mislio bukvalno na snimak udara..
ako sam skonto, nema snimak udaranja nego ulaza i izlaza sa parkinga, pa bi onda u 45 minuta pokupio sva auta koja su izasla i onda trazio. mislim da od tog nema nista. evo nek je 10 auta izaslo u tih 45 minuta. sta uradit?
Ako je tako pisi propalo..
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5637
Joined: 04/08/2020 19:22

#11 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by -Chesterfield- »

dgL_ wrote: 22/06/2021 23:15

Znam js sta uradit dalje, suzio bih pretragu i nasso bih ga za 2 sata... Dalje ja znam sta bi... Ako me razumijes
I kada bi ga našao opet policiji prijavi.
Možda je ona a ne on? Mani se upotrebe sile... ne vrijedi...
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#12 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by dgL_ »

-Chesterfield- wrote: 22/06/2021 23:20
dgL_ wrote: 22/06/2021 23:15

Znam js sta uradit dalje, suzio bih pretragu i nasso bih ga za 2 sata... Dalje ja znam sta bi... Ako me razumijes
I kada bi ga našao opet policiji prijavi.
Možda je ona a ne on? Mani se upotrebe sile... ne vrijedi...
Ma dogovorili bi se nesto, a sa obzirom da je to bilo na parkingu gdje radim i gdje poznajem 95% auta koja tu budu, meni je potreban samo snimak.
mistek
Posts: 3390
Joined: 23/05/2010 15:16

#13 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by mistek »

Znači, sudski ne možeš ništa, taman da je imaš snimak i da je samo jedno auto izašlo s parkinga u tom periodu. Sve znam, logika jeste da je taj lik udario, ali će ti to svako oboriti. Dovoljno je da se postavi pitanje: Kako možeš garantovati da je taj što te udario izašao s parkinga? I tu je kraj priče, bez obzira što i ti i ja i sudija znaju da jeste :D A, to ti je samo jedna stvar, još milion ovakvih imaš.

Za drugi dio - koliko te neko poderao da bi ga tražio i primjenjivao silu? Ne znam, dešava se, ne možeš znati šta je nekome u glavi i ko je s druge strane. Snimak možeš dobiti samo ako se u toj firmi smiluju da ti daju. Obzirom da je javna, koliko shvatih, to neće ići tako lahko. Dakle, jedino da znaš nekoga ko radi u toj službi, pa da ti to završi, ali čisto sumnjam da će iko rizikovati sranje :D Policija ti to neće uraditi, jer na osnovu čega će? Zašto? Zamisli da sad odeš u policiju i kažeš im: Hajd otiđite na pumpu na Pofalićima, izuzmite snimak, treba mi :D

Može da nađeš lika nekako, pokreneš priču, tužbu, pa da onda tražiš izuzimanje snimka, ali tad ti neće ni trebati više :D
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#14 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by dgL_ »

mistek wrote: 22/06/2021 23:43 Znači, sudski ne možeš ništa, taman da je imaš snimak i da je samo jedno auto izašlo s parkinga u tom periodu. Sve znam, logika jeste da je taj lik udario, ali će ti to svako oboriti. Dovoljno je da se postavi pitanje: Kako možeš garantovati da je taj što te udario izašao s parkinga? I tu je kraj priče, bez obzira što i ti i ja i sudija znaju da jeste :D A, to ti je samo jedna stvar, još milion ovakvih imaš.

Za drugi dio - koliko te neko poderao da bi ga tražio i primjenjivao silu? Ne znam, dešava se, ne možeš znati šta je nekome u glavi i ko je s druge strane. Snimak možeš dobiti samo ako se u toj firmi smiluju da ti daju. Obzirom da je javna, koliko shvatih, to neće ići tako lahko. Dakle, jedino da znaš nekoga ko radi u toj službi, pa da ti to završi, ali čisto sumnjam da će iko rizikovati sranje :D Policija ti to neće uraditi, jer na osnovu čega će? Zašto? Zamisli da sad odeš u policiju i kažeš im: Hajd otiđite na pumpu na Pofalićima, izuzmite snimak, treba mi :D

Može da nađeš lika nekako, pokreneš priču, tužbu, pa da onda tražiš izuzimanje snimka, ali tad ti neće ni trebati više :D
Kakva pravna drzava, strasno... Sa pofalica mi ne treba, a ovde je pricinjena steta... Valjda je to dovoljan razlog da se aktiviraju...

Pokusacu svakako pa cemo vidjeti
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#15 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by Mlad i Nevin »

Zbog takvih stvari postoji kasko....on da je posten ne bi pobjegao, cak i da otkrijes ko je ne mozes mu nista.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5637
Joined: 04/08/2020 19:22

#16 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by -Chesterfield- »

dgL_ wrote: 22/06/2021 23:49
mistek wrote: 22/06/2021 23:43 Znači, sudski ne možeš ništa, taman da je imaš snimak i da je samo jedno auto izašlo s parkinga u tom periodu. Sve znam, logika jeste da je taj lik udario, ali će ti to svako oboriti. Dovoljno je da se postavi pitanje: Kako možeš garantovati da je taj što te udario izašao s parkinga? I tu je kraj priče, bez obzira što i ti i ja i sudija znaju da jeste :D A, to ti je samo jedna stvar, još milion ovakvih imaš.

Za drugi dio - koliko te neko poderao da bi ga tražio i primjenjivao silu? Ne znam, dešava se, ne možeš znati šta je nekome u glavi i ko je s druge strane. Snimak možeš dobiti samo ako se u toj firmi smiluju da ti daju. Obzirom da je javna, koliko shvatih, to neće ići tako lahko. Dakle, jedino da znaš nekoga ko radi u toj službi, pa da ti to završi, ali čisto sumnjam da će iko rizikovati sranje :D Policija ti to neće uraditi, jer na osnovu čega će? Zašto? Zamisli da sad odeš u policiju i kažeš im: Hajd otiđite na pumpu na Pofalićima, izuzmite snimak, treba mi :D

Može da nađeš lika nekako, pokreneš priču, tužbu, pa da onda tražiš izuzimanje snimka, ali tad ti neće ni trebati više :D
Kakva pravna drzava, strasno... Sa pofalica mi ne treba, a ovde je pricinjena steta... Valjda je to dovoljan razlog da se aktiviraju...

Pokusacu svakako pa cemo vidjeti
Pokušaj doći do snimka. Ako su dobre kamere možda se vidi i boja farbe na automobilu koje je izašlo sa parkinga?
Sve zavisi kolika je šteta kod tebe bila... ogrebotina... udarac..?
Ako već ima neki dokaz, valjda bi policija trebala po službenoj dužnosti istražiti slučaj?
User avatar
_Reds_
Posts: 9362
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by _Reds_ »

Ma nista od policije. Mene tip u voznji zakacio na Nedzaricima, na semaforu, i pobjegao. Tu ima nadzorna kamera od policije, koja je to sigurno snimila. Ne kamera koja slika, nego za nadzor raskrsnice. I nikad nista.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#18 Re: Udaranje - bježanje - parking

Post by mirsek »

karanana wrote: 22/06/2021 23:11
Karikaturist wrote: 22/06/2021 23:00 Sta ce mu veci dokaz od snimka na kojem se vidi kako ga neko udara. Ako je doticni mislio bukvalno na snimak udara..
ako sam skonto, nema snimak udaranja nego ulaza i izlaza sa parkinga, pa bi onda u 45 minuta pokupio sva auta koja su izasla i onda trazio. mislim da od tog nema nista. evo nek je 10 auta izaslo u tih 45 minuta. sta uradit?
Mozes skontati boju tog auta ako je ostala na tvom autu i po tome jos vise suziti izbor.
Post Reply