Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#51 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

I meni su vibrirali prozori i tresli se i alarmi na autima su se upalili u blizini isto a udaljen sam od dobrinje bar 5 kilometara, što isključuje mogućnost groma :)
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#52 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by macmoodan »

misteriozni_lav wrote: 31/12/2020 22:38 I meni su vibrirali prozori i tresli se i alarmi na autima su se upalili u blizini isto a udaljen sam od dobrinje bar 5 kilometara, što isključuje mogućnost groma :)
Ti baš na silu pokušavaš od prirodne pojave napraviti paranormalnu :roll:
I mene na Stupu je taj grom probudio, i nije prvi koji je toliko glasan, ne znam šta ste se uzj***li :lol:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#53 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by JanuaryJones »

ST. LOUIS — Many people, especially in the Brentwood area, reported exceptionally loud thunder that lasted longer than usual in the pre-dawn hours Wednesday.

Turns out, in certain weather situations, the sound of thunder can be prolonged and seem louder than usual.

While it was cold at damp near the ground, just two to three thousand feet up, the air was above 50 degrees and loaded with moisture.

The thunderstorms that formed were “elevated storms.” Elevated storms are more common in winter as they develop in the warm air above cooler air near the ground.

Sound waves move faster in warm air than they do in cool air. When there is warmer air aloft, the sound waves are bent back toward the earth as they move. So in addition to hearing the direct sound of thunder, which is typical, you hear additional sounds which tend to amplify the thunder and making it sound louder.

When cloud-to-ground lightning strikes reach down into the cold air, the thunder has a much louder impact.

If the lightning remains above the low-level cold air, much of the sound remains above in the warmer air as well.
misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#54 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

macmoodan wrote: 01/01/2021 14:30
misteriozni_lav wrote: 31/12/2020 22:38 I meni su vibrirali prozori i tresli se i alarmi na autima su se upalili u blizini isto a udaljen sam od dobrinje bar 5 kilometara, što isključuje mogućnost groma :)
Ti baš na silu pokušavaš od prirodne pojave napraviti paranormalnu :roll:
I mene na Stupu je taj grom probudio, i nije prvi koji je toliko glasan, ne znam šta ste se uzj***li :lol:
Ma ništa paranormalno, nego il' je meteor il' su neke vježbe/pokusi sa naoružanjem. :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#55 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by Njanjavi »

Planeta se definitivno mjenja, bude se neki malo extremniji procesi.
Ovo nisam cuo, mozda i jesam ne sjećam se bas, al znam da se prošle godine, krajem ljeta, na ovome kraju gdje zivim desilo takvo cudno nevrjeme da nikad u zivotu tako nešto nisam vidjeo ni doživjeo.
Znaci, tolika grmljavina i toliki bljeskovi gromova a oblaci brutalno nisko, a sjeva brate ko strobe svjetla doslovno.
Znaci ok sjevne pa prestane, pa opet sjevne, to kontam al ovo je brate tako rapidno sjevalo, doslovno ko blicevi u klubu, i tako jedno dvadesetak minuta minimum.
Grmilo je i pucali su gromovi al puno je vise sjevalo u oblacima i doslovno cjeli kanjon osvjetljen ko da je dan.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#56 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by -Chesterfield- »

Nebo paraju svjetlice i munje ali ne čujem grmljavinu.

Image

Malo mi čudno da barem malo nema zvuka.
User avatar
trambusek88
Posts: 4798
Joined: 03/10/2009 23:51

#57 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by trambusek88 »

Predaleko su vjerovatno
Post Reply