Udaljenost izmedju partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#1 Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

Ima li ko iskustva u vezama "na distansi"..dakle da vi zivite u jednoj drzavi a partner vas u drugoj,koje je vase iskustvo,kako je zavrsilo i jeste li i dalje zajedno?
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#2 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Static-X »

hehe, buraz...gura se nekako..
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#3 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

Static-X wrote:hehe, buraz...gura se nekako..

iz vlastitog iskustva??
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#4 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Static-X »

theTruePath wrote:
Static-X wrote:hehe, buraz...gura se nekako..

iz vlastitog iskustva??
a ne, to ja cito iz pripovjetki s druge teme :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#5 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

Static-X wrote:
theTruePath wrote:
Static-X wrote:hehe, buraz...gura se nekako..

iz vlastitog iskustva??
a ne, to ja cito iz pripovjetki s druge teme :D


ehh sad :D
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#6 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Static-X »

kolka je kod tebe udaljenost
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#7 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by male_okice »

theTruePath wrote:Ima li ko iskustva u vezama "na distansi"..dakle da vi zivite u jednoj drzavi a partner vas u drugoj,koje je vase iskustvo,kako je zavrsilo i jeste li i dalje zajedno?
zavrsilo-nikako-tj u velikoj svadji i mrznji, inace bilo sranje od veze i rekla nikad vise. :run:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#8 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Ghost_Rider_XXX »

Iz iskustva, ako se volite to frcera. Ja sam još uvijek u takvoj vezi, gdje moraš biti spreman na neke kompromise i imati čvrstu volju i veliko povjerenje.
User avatar
Truba
Posts: 81647
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Truba »

ne do bog nikome al ono baš
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#10 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Ghost_Rider_XXX »

komi wrote:ne do bog nikome al ono baš
sto jes jes
*mima*

#11 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by *mima* »

Danas sve neke tuzne teme :cry:
User avatar
Truba
Posts: 81647
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Truba »

koliko ima 6 7 8 10 mjeseci?
koji je kontinent?
izlaziš li upoznaješ li druge ljude
spremaš li se kad se ona ohladi :D i odljubi :cry:
oće li se vraćati
planirate li brak
isplati li se
*mima*

#13 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by *mima* »

Vjernost je tu neupitna.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#14 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Zelena Carapa »

been there, done that

nismo zavrsili skupa... :roll:

Jedan dan sam se probudila i skontala da ne mogu vise tako - ukratko.Rastezalo se jos nekoliko mjeseci, pola godine ustvari, bili u kontaktu cak i kad sam stupila u novu vezu...dok moj tada buduci (a sad bivsi) suprug nije rekao stop.
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#15 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Priorat »

Zelena Carapa wrote:been there, done that

nismo zavrsili skupa... :roll:

Jedan dan sam se probudila i skontala da ne mogu vise tako - ukratko.Rastezalo se jos nekoliko mjeseci, pola godine ustvari, bili u kontaktu cak i kad sam stupila u novu vezu...dok moj tada buduci (a sad bivsi) suprug nije rekao stop.
isto tako, ma patnja ziva!!!
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#16 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Zelena Carapa »

babyline wrote:@zcarapa: zar bas nikad
zar bas nikad sta? :D
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#17 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by fedor »

Ne može funkcionisati! Jbga, tako je.... :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#18 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by kmirsad »

Udaljenost je prihvatljiva... ukoliko nije veča od... upssss ... ma ništa, nema veze... obrisaće mi post ... :D
Uglavnom... Udaljenost je uslovno prihvatljiva... :)
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#19 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by Static-X »

vidi nidje pozitivnog odgovora
Ipak me ovo ne sikira toliko, raje mnogo ima upoznalo se na taj nacin i sada u braku.
Meni zasad ide dobro, ne mogu se pozaliti. Naravno da treba vise truda, povjerenja i ostalog... a malo kad razmislis to ti otprilike isto vazi i da se vidjate stalno. Za dobru vezu isto ti je potrebno ma gdje da ste.
Valjda ulogu igra sudbina. Ako je sudjeno bice nesto ako nije nece.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#20 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

Static-X wrote:vidi nidje pozitivnog odgovora
Ipak me ovo ne sikira toliko, raje mnogo ima upoznalo se na taj nacin i sada u braku.
Meni zasad ide dobro, ne mogu se pozaliti. Naravno da treba vise truda, povjerenja i ostalog... a malo kad razmislis to ti otprilike isto vazi i da se vidjate stalno. Za dobru vezu isto ti je potrebno ma gdje da ste.
Valjda ulogu igra sudbina. Ako je sudjeno bice nesto ako nije nece.
Jos jedan plus je da nikada ne prestaje ona zaljubljenost koja postoji na pocetku veze :D uvijek isto kad se vidite

a i ja znam za one koji su zavrsili u braku :) masu njih zapravo,,postalo je to cesto sad kad se narod rasuo po svijetu,mnogi se upoznaju dok su na odmorima u BIH,kasnije preko interneta se nastave cuti itd :-D ako ti je taj neko sudjen nije bitno gdje se nalazi :)

Jedan primjer iz blizine_ rodica mi je vec 2 god u vezi s momkom iz Amerika,uzet ce se i ona ide za SAD kod njega

A gdje tvoja draga ako nije tajna? :D
User avatar
wuppertal
Posts: 19
Joined: 11/12/2010 09:41
Location: wuppertal

#21 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by wuppertal »

To ti je "mac sa dvije ostrice"! To ti je da imas nekoga a u stvari ga "nemas"..To ti je ljubav bez "ljubavi"..To ti je bolest a nisi bolestan..To ti je sreca a u stvari razocaranje...To ti je imati nesto a ne znas sta imas..To ti je "pranje nogu u carapama"

Dacu ti vlastiti primjer...Upoznala sam (na jednom forumu) momka iz Prijedora 2005 godine... Godinu dana smo pisali se na forumu ..MSN ..pricali telefonom i bila sam ubjedjena da je to onaj PRAVI...2006 godine smo se dogovorili da za moj godisnji se i sretnemo...Nasli smo se u Prijedoru i tada sam bila mozda i najsretnija u zivotu...Moj xxx kraj mene je, moja ljubav i neprespavane noci nisu bile uzalud...Bila sam sigurna da nas je samo dragi Allah mogao sastaviti...Mislila sam tada da ne idem ni ocu, ni majci, ni bratu,ni bilo kome u SB kantonu....zeljela sam samo biti sa njim...Za 20 dana odmora dva puta sam isla po njega u Prijedor i vozila ga kod mene i onda smo se dogovarali o nasoj sreci..."Ah ta ljubav"....Po povratku u Wuppertal sam mu poslala garantno pismo i dobio je vizu na 3 mjeseca....pa opet tako..pa opet .Pocetkom 2008 godine smo se vjencali u Prijedoru! Mojoj sreci nije bilo kraja. Pocetkom 2009 godine podnesen je zahtjev za "Familienzusammenführung" (spajanje porodice) u Sarajevu i trazilili su
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#22 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

Pocetkom 2009 godine podnesen je zahtjev za "Familienzusammenführung" (spajanje porodice) u Sarajevu i trazilili su
??
:?
User avatar
wuppertal
Posts: 19
Joined: 11/12/2010 09:41
Location: wuppertal

#23 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by wuppertal »

wuppertal wrote:To ti je "mac sa dvije ostrice"! To ti je da imas nekoga a u stvari ga "nemas"..To ti je ljubav bez "ljubavi"..To ti je bolest a nisi bolestan..To ti je sreca a u stvari razocaranje...To ti je imati nesto a ne znas sta imas..To ti je "pranje nogu u carapama"

Dacu ti vlastiti primjer...Upoznala sam (na jednom forumu) momka iz Prijedora 2005 godine... Godinu dana smo pisali se na forumu ..MSN ..pricali telefonom i bila sam ubjedjena da je to onaj PRAVI...2006 godine smo se dogovorili da za moj godisnji se i sretnemo...Nasli smo se u Prijedoru i tada sam bila mozda i najsretnija u zivotu...Moj xxx kraj mene je, moja ljubav i neprespavane noci nisu bile uzalud...Bila sam sigurna da nas je samo dragi Allah mogao sastaviti...Mislila sam tada da ne idem ni ocu, ni majci, ni bratu,ni bilo kome u SB kantonu....zeljela sam samo biti sa njim...Za 20 dana odmora dva puta sam isla po njega u Prijedor i vozila ga kod mene i onda smo se dogovarali o nasoj sreci..."Ah ta ljubav"....Po povratku u Wuppertal sam mu poslala garantno pismo i dobio je vizu na 3 mjeseca....pa opet tako..pa opet .Pocetkom 2008 godine smo se vjencali u Prijedoru! Mojoj sreci nije bilo kraja. Pocetkom 2009 godine podnesen je zahtjev za "Familienzusammenführung" (spajanje porodice) u Sarajevu i trazilili su
Anerkennungsfähiges Sprachzertifikat der Stufe A1 Deutsch ..Naj minimalnije poznavanje Njemackog....Slala sam mu novac da to polozi...http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/sd1/deindex.htm

Pitanja i odgovori su za djecu od 8 godina ali moj xxx nije to uradio. 2009 godine nisam mogla ici na odmor u Bosnu a on nije imao pravo dobiti novu vizu (6 mjeseci pauza) a navodno i zbog posla doci kod svoje "ljubavi" i sve se opet svodilo na "UDALJENOST IZMEDJU PARTNERA"...Beskonacni telefonski razgovori...nade..sumnje..milioni pitanja ne odgovorenih..ubjedjivanje samog sebe da si na pravom putu. Krajem 2009 godine sam pocela sumnjati da tu nesto ne stima.Uvijek je postojao neki razlog da nema vremena razgovarati, da ima problema kuci, , da mu gazda nije dao platu..itd..itd..U martu 2010 godine nenajvljeno rijesim da idem kod mog muza u Prijedor...Udaljenost.....Udaljenost...
U Prijedoru zaticem svog muza sa xxxxxx sa njegovom "ljubavi od malih nogu" ( ....Nikada i nikada sebi ne mogu oprostiti da sam tako naivno nasjela na tu "ljubav" na daljinu....Nije mi to trebalo ali me vuklo nesto da imam nekoga za cijeli zivot kojem mogu onako od srca "bosanski" reci "Yebi se"...Ne zivimo vise zajedno...Nasu rastavu braka advokat Becarevic je regulisao...Sva sreca da sam iz tog pakla danas slobodna i da se drzim sada one "dvaput mjeri jednom sjeci"...A l i naziv ove teme je samo za NAIVNE i ONE KOJE (KOJI) SU ISTROSENI(E) U SVOJOJ SREDINI!
I ja spadam u jednu od te dvije grupe...Vi me svrstajte gdje zelite!

Selam iz Wuppertala! :sad:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#24 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

willson wrote:
theTruePath wrote:
Static-X wrote:vidi nidje pozitivnog odgovora
Ipak me ovo ne sikira toliko, raje mnogo ima upoznalo se na taj nacin i sada u braku.
Meni zasad ide dobro, ne mogu se pozaliti. Naravno da treba vise truda, povjerenja i ostalog... a malo kad razmislis to ti otprilike isto vazi i da se vidjate stalno. Za dobru vezu isto ti je potrebno ma gdje da ste.
Valjda ulogu igra sudbina. Ako je sudjeno bice nesto ako nije nece.
Jos jedan plus je da nikada ne prestaje ona zaljubljenost koja postoji na pocetku veze :D uvijek isto kad se vidite

a i ja znam za one koji su zavrsili u braku :) masu njih zapravo,,postalo je to cesto sad kad se narod rasuo po svijetu,mnogi se upoznaju dok su na odmorima u BIH,kasnije preko interneta se nastave cuti itd :-D ako ti je taj neko sudjen nije bitno gdje se nalazi :)

Jedan primjer iz blizine_ rodica mi je vec 2 god u vezi s momkom iz Amerika,uzet ce se i ona ide za SAD kod njeg

A gdje tvoja draga ako nije tajna? :D
Dvije godine i jos se nisu uzeli ? :D

zelis sigurno reci da je malo? :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#25 Re: Udaljenost izmedju partnera

Post by theTruePath »

wuppertal wrote:
wuppertal wrote:To ti je "mac sa dvije ostrice"! To ti je da imas nekoga a u stvari ga "nemas"..To ti je ljubav bez "ljubavi"..To ti je bolest a nisi bolestan..To ti je sreca a u stvari razocaranje...To ti je imati nesto a ne znas sta imas..To ti je "pranje nogu u carapama"

Dacu ti vlastiti primjer...Upoznala sam (na jednom forumu) momka iz Prijedora 2005 godine... Godinu dana smo pisali se na forumu ..MSN ..pricali telefonom i bila sam ubjedjena da je to onaj PRAVI...2006 godine smo se dogovorili da za moj godisnji se i sretnemo...Nasli smo se u Prijedoru i tada sam bila mozda i najsretnija u zivotu...Moj xxx kraj mene je, moja ljubav i neprespavane noci nisu bile uzalud...Bila sam sigurna da nas je samo dragi Allah mogao sastaviti...Mislila sam tada da ne idem ni ocu, ni majci, ni bratu,ni bilo kome u SB kantonu....zeljela sam samo biti sa njim...Za 20 dana odmora dva puta sam isla po njega u Prijedor i vozila ga kod mene i onda smo se dogovarali o nasoj sreci..."Ah ta ljubav"....Po povratku u Wuppertal sam mu poslala garantno pismo i dobio je vizu na 3 mjeseca....pa opet tako..pa opet .Pocetkom 2008 godine smo se vjencali u Prijedoru! Mojoj sreci nije bilo kraja. Pocetkom 2009 godine podnesen je zahtjev za "Familienzusammenführung" (spajanje porodice) u Sarajevu i trazilili su
Anerkennungsfähiges Sprachzertifikat der Stufe A1 Deutsch ..Naj minimalnije poznavanje Njemackog....Slala sam mu novac da to polozi...http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/sd1/deindex.htm

Pitanja i odgovori su za djecu od 8 godina ali moj xxx nije to uradio. 2009 godine nisam mogla ici na odmor u Bosnu a on nije imao pravo dobiti novu vizu (6 mjeseci pauza) a navodno i zbog posla doci kod svoje "ljubavi" i sve se opet svodilo na "UDALJENOST IZMEDJU PARTNERA"...Beskonacni telefonski razgovori...nade..sumnje..milioni pitanja ne odgovorenih..ubjedjivanje samog sebe da si na pravom putu. Krajem 2009 godine sam pocela sumnjati da tu nesto ne stima.Uvijek je postojao neki razlog da nema vremena razgovarati, da ima problema kuci, , da mu gazda nije dao platu..itd..itd..U martu 2010 godine nenajvljeno rijesim da idem kod mog muza u Prijedor...Udaljenost.....Udaljenost...
U Prijedoru zaticem svog muza sa xxxxxx sa njegovom "ljubavi od malih nogu" ( ....Nikada i nikada sebi ne mogu oprostiti da sam tako naivno nasjela na tu "ljubav" na daljinu....Nije mi to trebalo ali me vuklo nesto da imam nekoga za cijeli zivot kojem mogu onako od srca "bosanski" reci "Yebi se"...Ne zivimo vise zajedno...Nasu rastavu braka advokat Becarevic je regulisao...Sva sreca da sam iz tog pakla danas slobodna i da se drzim sada one "dvaput mjeri jednom sjeci"...A l i naziv ove teme je samo za NAIVNE i ONE KOJE (KOJI) SU ISTROSENI(E) U SVOJOJ SREDINI!
I ja spadam u jednu od te dvije grupe...Vi me svrstajte gdje zelite!

Selam iz Wuppertala! :sad:

Joj ovo je stvarno :( li svako ima svog sudjenika/sudjenicu tamo negdje,ne brini ...on je bio samo jedno iskusenje u tvom zivotu ,zaboravices ga kad upoznas onog koji ti je sudjen.Ako Bog da :thumbup:
Post Reply