ucenje slovenskog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#26 Re: ucenje slovenskog jezika

Post by tech10 »

Amy_
Posts: 35
Joined: 17/10/2009 20:35

#27 Re: ucenje slovenskog jezika

Post by Amy_ »

sammo wrote:Cao!
Do nove godine cu bit u Sarajevu. Mogu ti pomoci oko slovenskog jezika, ako zelis. Slovenac sam, pa mozemo preskociti dilemu koliko dobar mi je slovenski. Non stop sam na liniji SLO-BIH i ako ne budem kasnije tu, mozemo preko msn ili skype nastaviti.
Pozz...
E pa ja sam zainteresovana, pa sad ne znam kako i gdje da se nadjemo, ipak bi bilo dobro kad bi ti to rekao a meni nije problem ni preko msn, smatram da se i tako moze vrlo dobro naucit, a kao sto vidis da ima i jos jedna djevojka koja je takodjer zainteresovana, pa ne znam ako ti nije problem da nas poducavas obe. UNaprijed zahvalna. Pa ti javi sta i kako tebi odgovara :)
Amy_
Posts: 35
Joined: 17/10/2009 20:35

#28 Re: ucenje slovenskog jezika

Post by Amy_ »

homaja wrote:hey amy, pročitala sam tvoj post prije nekih mjesec dana, i baš sam pomislila kako smo u istoj situaciji... tad nisam bila sigurna hoću li aplicirati za stipendiju u Sloveniji, ali sad jesam, pa sam se bacila na učenje jezika.... jedna obavijest samo za tebe, jedna moja prijateljica u Ljubljani je zvala rektorat Biotehničkog fakulteta u Ljubljani, gdje su joj rekli da nije potrebno znanje jezika za upis, sad ne znam važi li to za sve fakultete.....
ali eto ja bih htjela da ipak naučim da mogu predočiti neki dokaz o znanju, i zapravo mi je problem što ne postoji test u SA da se polaže, pa sam ja sad nekako u situaciji da učim sama kod kuće sa neta.... ako hoćeš, ja bih rado da se nekako povežemo i zajedno malo učimo, meni je rok još ranije nego tebi, do sredine marta....ugl eto ako si za javi!!!
i da, moram priznati da sam zainteresovana i za ponudu ovog slovenca koji je stalno na relaciji BiH-SLO, ako je voljan.....

E ovako ja kako sam se raspitala da ako se upisujes na prvu godinu faxa onda ne moras odmah polagat ispit nego tek pred upis na drugu godinu jer je to uslov za upis na drugu godinu, ali ja se upisuje na trecu tako da ga moram polagati, a ne znam sta je s tobom na koju godinu se upisujes. A to sto mi kazes do marta ne razumijem, zar ne polazes na filozofskom fakultetu i imas rokove ispita, a svakao su jako susretljivi dokumente moras poslati do marta bas kao i ja u skladu sa konkursom, ali ti izlaze u susret da certifikat o polozenom jeziku mozes poslati do kraja avgusta. A nije problem javi mi se na PP pa cemo razmjenit i msn pa mozemo zajedno ucit ja sam vec pomalo usla u "fazon" sto bi se reklo, jer mi i decko dosta pomaze, bas ce mi sad donijeti i neke knjige pa ti i to mogu nekeko dostaviti, sve se mozemo dogovorit. Eto javi se
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#29 Re: ucenje slovenskog jezika

Post by sammo »

E pa ja sam zainteresovana, pa sad ne znam kako i gdje da se nadjemo, ipak bi bilo dobro kad bi ti to rekao a meni nije problem ni preko msn, smatram da se i tako moze vrlo dobro naucit, a kao sto vidis da ima i jos jedna djevojka koja je takodjer zainteresovana, pa ne znam ako ti nije problem da nas poducavas obe. UNaprijed zahvalna. Pa ti javi sta i kako tebi odgovara

Evo moj email: [email protected]
Mozemo se naci na kavi i dogovoriti. Nema problema...jedna ili dvije...svejedno...
Javi se na ovaj email.
Pozz...
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#30 Re: ucenje slovenskog jezika

Post by FaceOff »

Zna li iko da li postoji u Sarajevu bilo kakav kurs slovenskog jezika?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#31 Re: ucenje slovenskog jezika

Post by dobar osjecaj »

FaceOff wrote:Zna li iko da li postoji u Sarajevu bilo kakav kurs slovenskog jezika?
Mi smo prije nekoliko godina pohadjali intenzivni kurs slovenackog na Filozofskom u Sarajevu pred uspostavljanje katedre za slovenacki.
Danas znam samo za kurseve u SD Cankar.

https://www.facebook.com/SD-Cankar-Sara ... 530807624/
Post Reply