Ucenje njemackog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#351 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by manuchao91 »

jedna od najboljih po meni stranica za učenje njemačkog je http://www.deutsch.info

sve prevedeno na bosanski jezik i lijepo objašnjeno .

registracija besplatna
space_x
Posts: 51
Joined: 20/10/2020 23:57

#352 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by space_x »

Pozzz :)

Molio bi za pomoć prijedlozima, sugestijama i načinom na koji najlakše naučiti njemački??
Završio sam fakultet društvenog smjera od kojeg nisam imao nikakvu korist i radim poslove koji nemaju veze sa strukom Sad konačno namjeravam da se angažujem oko njemačkog i da ga naučim da pričam na neki način da mogu raditi u call centru pošto vidim da oni često traze radnike i fino su plaćeni.
E sad, jezici mi iskreno nisu nikad išli od ruke, tako da bi to zahtjevalo više truda i muke ali odakle početi učiti, ali ono od početka da počnem učiti riječ po riječ..
Čuo sam da je Asmil metoda dobra, da li neko već ima tu knjigu i gdje je kupiti?
Kurs bi upisao nakon što steknem neku polaznu osnovu za učenje, a za početak bi se fokusirao na individualno učenje??
Pomagajte? :)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#353 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by victom »

space_x wrote: 22/10/2020 11:59 Pozzz :)

Molio bi za pomoć prijedlozima, sugestijama i načinom na koji najlakše naučiti njemački??
Završio sam fakultet društvenog smjera od kojeg nisam imao nikakvu korist i radim poslove koji nemaju veze sa strukom Sad konačno namjeravam da se angažujem oko njemačkog i da ga naučim da pričam na neki način da mogu raditi u call centru pošto vidim da oni često traze radnike i fino su plaćeni.
E sad, jezici mi iskreno nisu nikad išli od ruke, tako da bi to zahtjevalo više truda i muke ali odakle početi učiti, ali ono od početka da počnem učiti riječ po riječ..
Čuo sam da je Asmil metoda dobra, da li neko već ima tu knjigu i gdje je kupiti?
Kurs bi upisao nakon što steknem neku polaznu osnovu za učenje, a za početak bi se fokusirao na individualno učenje??
Pomagajte? :)
da bi radio u call centru, moraš dobru fonetiku imat... najbolji način je da 6 mjeseci naučiš osnove , pa u njemačku u hladnu vodu
DusaCrnaNegro1
Posts: 2
Joined: 01/06/2021 00:03

#354 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by DusaCrnaNegro1 »

Ima li neko da bi mi dao instrukcije iz njemačkog jezika pred polaganje ispita a1 gete
Išao sam na kurs Al sam jbg malo zaboravio,jer prošlo je vremena .
Pa ako ima neko da je već polagao i zna šta je već na ispitu od prilike pa da mi pokaze objasni!

Plaćam naravno !!!
Al samo ozbiljni molim vas koji su već polagali ili znaju kakav je ispit
Po :thumbup: :thumbup:
JonjoShelvey7
Posts: 98
Joined: 03/02/2018 01:19

#355 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by JonjoShelvey7 »

Mnogi kazu da je najbolji nacin prevoditi sa njemackog (npr knjigu).
Sta preporucujete da se prevodi, msm koja knjiga (da nije prezahtjevna) ili to nema veze?
dema225
Posts: 107
Joined: 18/11/2012 01:11

#356 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by dema225 »

JonjoShelvey7 wrote: 16/10/2022 12:14 Mnogi kazu da je najbolji nacin prevoditi sa njemackog (npr knjigu).
Sta preporucujete da se prevodi, msm koja knjiga (da nije prezahtjevna) ili to nema veze?
Možda knjiga sa receptima, ili nešto što te zanima. Samo se drži podalje od knjiga/tekstova koji se tiču prava i regulativa. Ako sa tim kreneš zamrzićeš njemački jezik :lol:
Post Reply