Ucenje njemackog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
menso90
Posts: 43
Joined: 19/08/2009 13:11

#1 Ucenje njemackog jezika

Post by menso90 »

Pozz ljudi...treba mi njemacki jezik ko oci u glavi ali nemam odakle da ga ucim...imao sam prije nekih mjesec dana skinuto sa neta audio zapise znaci pustim u windows media playeru i ucim njemacki jezik e sad kako sam radio sistem mi pao obrisalo mi se to i ne mogu da nadjem nigdje takvo nesto...eto ako ima neko da zna nesto slicno tome da se downloaduje bio bih mu zahvalan...
User avatar
.Irfan.
Posts: 286
Joined: 29/08/2010 17:10
Location: I reject your reality and substitute my own...

#2 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by .Irfan. »

http://itunes.apple.com/us/podcast/id325524961

http://www.rosettastone.com/learn-german

Skidaj tekstove sa neta, prevodi, vadi nepoznate riječi i sl.
User avatar
Guestes
Posts: 89
Joined: 16/07/2009 15:14

#3 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Guestes »

Koji stepen poznavanja njemackog jezika je dovoljan za odlazak i rad u Njemackoj (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ?
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#4 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by dresdener78 »

Guestes wrote:Koji stepen poznavanja njemackog jezika je dovoljan za odlazak i rad u Njemackoj (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ?
pa ovisi o tipu rada... ali vjerujte da B2/C1 je neizbježan da budete samostalni, neovisni od nekih kriminalnih organizatora posla, da možete sami pročitati dokumente i govoriti sa radnicima na uredima.... dakle ja bi reko da B2 je minimum da bude čovjek nezavisan i izbjegne neke malere tokom komunikacije sa državnim aparatom.
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#5 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by FIDELCA »

Pozz,zelio bih da naucim nesto njemackog jezika znaci samo ono osnovno abecedu,osnovne rijeci,brojeve i tako to.
Ako neko ima link od toga da posalje ili stavi..HVALA!!! :)
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#6 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by FemaleMe »

Za rad/posao u Njemackoj dovoljan je B1.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#7 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by ćiribiribela »

FIDELCA wrote:Pozz,zelio bih da naucim nesto njemackog jezika znaci samo ono osnovno abecedu,osnovne rijeci,brojeve i tako to.
Ako neko ima link od toga da posalje ili stavi..HVALA!!! :)

Skini Rosetta Stone. Po meni to je najbolji nacin za ucenje nekog jezika. :D
User avatar
Guestes
Posts: 89
Joined: 16/07/2009 15:14

#8 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Guestes »

ćiribiribela wrote:
FIDELCA wrote:Pozz,zelio bih da naucim nesto njemackog jezika znaci samo ono osnovno abecedu,osnovne rijeci,brojeve i tako to.
Ako neko ima link od toga da posalje ili stavi..HVALA!!! :)

Skini Rosetta Stone. Po meni to je najbolji nacin za ucenje nekog jezika. :D
Evo ja skino Rosetta Stone, za sad je ok. Medjutim sve ide jako sporo. Vjerovatno je program prvenstveno namijenjen djeci. Sad me zanima da li je ovaj program uistinu efikasan i vrijedi li ici do kraja? Nemam bas toliko slobodnog vremena :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#9 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by ćiribiribela »

Pa imas posebno program za djecu, a posebno za odrasle. Ja sam pocela prije nesto vise od mjesec dana i super mi je. Probala sam jos neke programcice, ali Rosetta mi je najbolji. :D
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#10 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by purgatorio »

Ovaj DUOLINGO za android nije loš. Može se nauciti, koliko vidim.Ima li tko više iskustva s njim?
MiMi2_34
Posts: 46
Joined: 14/12/2013 23:27

#11 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by MiMi2_34 »

Je li to strogo usmjereno prema učenju posredstvom interneta ili može i nešto drugo pomoći? :)
mario16
Posts: 41
Joined: 12/05/2013 18:06

#12 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by mario16 »

Na stranici deutsche wellea ima raznih audio tečajeva. http://www.dw.de/u%C4%8Denje-njema%C4%8Dkog/s-3795

Od audio tečajeva preporučio bih i Pimsleur German, koji se može naći na torrentima.

Duolingo mi je dobar jer nije zamorno učiti s njega i super je za učenje vokabulara i pisanja. http://duolingo.com/
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#13 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by casanova123 »

Nista od ovog Deutsche Welle.. uglavnom, www.burning-seri.es :D

Nema jace stranice.. sve moguce serije haman sto postoje.. sve na njemackom bez prevoda.. preporucio bih da pocnes sa DragonBallZ, pa Digimoni, pa kad pregledas sve epizode i sve sezone(treba ti jedno 10 dana za ovo dvoje), onda mozes krenuti sa nekom serijom, ali ne sa necim tipa onaj ludi doktor sto ko fole sve skonta(zaboravio sam kako se zove).. Dexter, TVD, TW, Originals, Arrow, Prison Break uvijek mozes jos jednom pregledati itd itd..

Ja sam naucio jako puno gledajuci sve moguce sa ove stranice.. Zamisli da sjedis svaki dan jedno 14h i gledas serije i ides na spavanje u 7 ujutro jer kontas da je red da ides na spavanje kada svane.. i tako jedno 2 mjeseca :D nema rijeci koju ne znas :D

i btw. kada cujes neku rijec(bolje receno kada je upratis sluhom), onda nemoj da zapisujes ili da pokusavas da je ponavljas 100 puta, nego ukucas na google translate, vidis prevod, i nastavis da gledas.. kada opet dodje ista rijec, ti si je vec zaboravio, opet ukucaj na gTranslate, i opet nastavi da gledas.. nakon 50 puta sto ukucas u google trasnalte istu rijec, uci ce ti u glavu i nece vise nikad izaci ;)
User avatar
Ironman1921
Posts: 843
Joined: 26/12/2012 16:55
Location: Ispod Ružine linije

#14 Re: Odg: Ucenje njemackog jezika

Post by Ironman1921 »

Mene zanima ako slučajno ima neka android aplikacija za učenje njemačkog postepeno,znači osnova gramatike pa neke riječi,glagoli i tako...?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by insomnia78 »

Ko god moze finansijski podnjeti nabojlji nacin su jos uvijek stari dobri kursevi
Ove internet/telefon metode su po meni samo pomagalo
Pokusajte citati stampu, knjige, stripove
Gledajte vjesti na tom jeziku, posto u filmovima i serijama obicno pricaju pravo brzo i dosta puta u slengu pa je tesko pofatati a ovi u dnevnicima makar izgovaraju rjeci razgovjetno i pravilno...


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#16 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Bodkin »

FemaleMe wrote:Za rad/posao u Njemackoj dovoljan je B1.
samo sto sa b1 jedva hljeb mozes kupiti u granapu
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Bodkin »

casanova123 wrote:Nista od ovog Deutsche Welle.. uglavnom, http://www.burning-seri.es :D

Nema jace stranice.. sve moguce serije haman sto postoje.. sve na njemackom bez prevoda.. preporucio bih da pocnes sa DragonBallZ, pa Digimoni, pa kad pregledas sve epizode i sve sezone(treba ti jedno 10 dana za ovo dvoje), onda mozes krenuti sa nekom serijom, ali ne sa necim tipa onaj ludi doktor sto ko fole sve skonta(zaboravio sam kako se zove).. Dexter, TVD, TW, Originals, Arrow, Prison Break uvijek mozes jos jednom pregledati itd itd..

Ja sam naucio jako puno gledajuci sve moguce sa ove stranice.. Zamisli da sjedis svaki dan jedno 14h i gledas serije i ides na spavanje u 7 ujutro jer kontas da je red da ides na spavanje kada svane.. i tako jedno 2 mjeseca :D nema rijeci koju ne znas :D

i btw. kada cujes neku rijec(bolje receno kada je upratis sluhom), onda nemoj da zapisujes ili da pokusavas da je ponavljas 100 puta, nego ukucas na google translate, vidis prevod, i nastavis da gledas.. kada opet dodje ista rijec, ti si je vec zaboravio, opet ukucaj na gTranslate, i opet nastavi da gledas.. nakon 50 puta sto ukucas u google trasnalte istu rijec, uci ce ti u glavu i nece vise nikad izaci ;)
prevod je ocajnicki potreban. isto kao sto smo engleski ucili tako i njemacki. gledas seriju i citas prevod. nesvjesno ti rijeci ulaze u glavu. ja sam kupovao filmove na dvd-u za par eura i gledao sa engleskim prevodom. ostane u glavi dosta toga. inace pored toga jednostavne vijesti po netu. u pravu si
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#18 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by AstorH »

Meni treba neka app za iOS za ucenje njemackog, a naravno moze i desktop varijanta


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#19 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by ćiribiribela »

Bodkin wrote:
samo sto sa b1 jedva hljeb mozes kupiti u granapu
Ovo moze i sa A1. :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#20 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Bodkin »

ćiribiribela wrote:
Bodkin wrote:
samo sto sa b1 jedva hljeb mozes kupiti u granapu
Ovo moze i sa A1. :D
dobro ne bukvalno :) ja kad sam b2 imao jedva se mogao sporazumjeti. doduse nije jedva ali pricamo o ozbiljnim razgovorima. b1 je smijesno nizak nivo
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#21 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by ćiribiribela »

Bodkin wrote:
dobro ne bukvalno :) ja kad sam b2 imao jedva se mogao sporazumjeti. doduse nije jedva ali pricamo o ozbiljnim razgovorima. b1 je smijesno nizak nivo
Nemoj obeshrabrivati ljude, evo ja se patim, idem na instrukcije sve da polozim B1 i onda procitam da se necu moci sporazumjeti, hos da se ubijem? :D :D
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#22 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Zatamnjena stakla »

ubij se
User avatar
Saian
Posts: 15340
Joined: 08/04/2004 21:50

#23 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Saian »

Odakle vam ova slova A1, B3, C2 ...? Gdje mogu pogledati to stepenovanje? Kako se definira?
User avatar
Saian
Posts: 15340
Joined: 08/04/2004 21:50

#24 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Saian »

Kastanienallee wrote:Bilo gdje na netu kad ukucas CEFR (Common European Framework of Reference for Languages: Learning, Teaching, Assessment).

pa zato pitam, bas sam bio maloprije bilo gdje na netu, al ne znadoh sta da ukucam, dakle CEFR, sad znam, fala
User avatar
Saian
Posts: 15340
Joined: 08/04/2004 21:50

#25 Re: Ucenje njemackog jezika

Post by Saian »

fala jos jednom :D
Post Reply