Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

PM72
Posts: 17967
Joined: 30/04/2012 16:54

#76 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by PM72 »

Mi možemo jedino preko reda dobit kandidatski status nešto kao kad je na rukometnom ili košarkaškom prvenstvu neko odustao pa naši uletjeli na guzove.
Sve i da dobijemo taj status,mnogi od nas će biti na ahiretu jal carstvu nebeskom dok nas ne prime kao punopravnog člana.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11243
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#77 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Prpa.ba »

Situacija i strasti se ubile da prime nekoga u EU, samo koga, na ciji zahtijev i uz ciji unutrasnji pristanak. :lol:

Drzava BiH nece nista potpisati zbog blokade, dakle u EU moze samo Federacija BiH i to da pristanemo na tzv. Kiparski scenarij i cuvanu granicu na Dobrinji.

Vrijeme transportera u Mostaru i Banjoj Luci je proslo, a centralne institucije poput VSTV-a, SIPA-e, Suda BiH (i FBiH) paralizovane i neutralizirane. Da mi imamo kuveta za NATO i EU, prodisala bi makar jedna institucija osim CIK-a. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#78 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Bloo »

Toffee karamela wrote: 05/03/2022 11:46 pošto zaključaše temu Ukrajina ovdje apelujem da se vrati Chmoljo da nadzire bar tu temu

poštovana Bloo, draga si nam ali ako ne možeš da izadješ s nekim stvarima na kraj priznaj i sebi i adminima

:sax:
Dragi Tofi, tema je bila zakljucana citavih 5 minuta da bi se pomeli postovi-sranja koji se stancaju nevjerovatnom brzinom, te je bilo neophodno da se ista zakljuca jer - prakticno. ;-)
Usput, opomena zbog komentarisanja rada moderacije. :) Inace ide 14 dana.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#79 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Toffee karamela »

Bloo wrote: 05/03/2022 13:04
Toffee karamela wrote: 05/03/2022 11:46 pošto zaključaše temu Ukrajina ovdje apelujem da se vrati Chmoljo da nadzire bar tu temu

poštovana Bloo, draga si nam ali ako ne možeš da izadješ s nekim stvarima na kraj priznaj i sebi i adminima

:sax:
Dragi Tofi, tema je bila zakljucana citavih 5 minuta da bi se pomeli postovi-sranja koji se stancaju nevjerovatnom brzinom, te je bilo neophodno da se ista zakljuca jer - prakticno. ;-)
Usput, opomena zbog komentarisanja rada moderacije. :) Inace ide 14 dana.
važi :sax:

:pipi:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#80 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Van Halen »

Nikad nas nece primiti u EU jer su licemjerni,sve druge hoce
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#81 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Ramzess Veliki »

Ako nas ne prime za po' godine treba im reci da cemo se izvinuti Putinu. :napoleon:
Piaty
Posts: 5801
Joined: 01/12/2020 00:58

#82 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Piaty »

@Sarajmen A BiH u NATO?

Sto se tice Moldavije, ne znam koliko ste upoznati, ali ljudi dragi, Bosna je za Moldaviju Njemacka. Ne zajebavam se, a ko pozna Moldaviju potvrdice isto.

Mislim, u svakom slucaju neka ih prime bas zbog toga, nece li im krenuti malo bolje zivot jer nasi politicari su macici sto se tice korupcije u odnosu na njihove.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#83 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by patriot_bih »

Primili su Rumuniju i Bugarsku u lošijem stanju nego što je BiH trenutno.

Albanija ima lošiju ekonomiju i rasprostranjen kriminal, ali je bliža EU nego BiH.
Sj. Makedonija vrlo slično.

Sve države "Zapadnog Balkana" zajedno imaju manje teritorije i stanovništva nego Rumunija.
Vrlo lako EU može podnijeti da nas sve primi odjednom, ali izgleda tu je neko viša politika u pitanju.
Možda prvo prime stanovništvo pa države. :-?
User avatar
Ludzak
Posts: 5604
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#84 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Ludzak »

Piaty wrote: 07/03/2022 19:54 @Sarajmen A BiH u NATO?

Sto se tice Moldavije, ne znam koliko ste upoznati, ali ljudi dragi, Bosna je za Moldaviju Njemacka. Ne zajebavam se, a ko pozna Moldaviju potvrdice isto.

Mislim, u svakom slucaju neka ih prime bas zbog toga, nece li im krenuti malo bolje zivot jer nasi politicari su macici sto se tice korupcije u odnosu na njihove.
Moldavija je socijalistička država u kojoj se i dan dan osjeti uticaj SSR. Zato im i treba EU i Nato da se odupru tom socijalizmu.
Piaty
Posts: 5801
Joined: 01/12/2020 00:58

#85 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Piaty »

Ludzak wrote: 07/03/2022 20:55
Piaty wrote: 07/03/2022 19:54 @Sarajmen A BiH u NATO?

Sto se tice Moldavije, ne znam koliko ste upoznati, ali ljudi dragi, Bosna je za Moldaviju Njemacka. Ne zajebavam se, a ko pozna Moldaviju potvrdice isto.

Mislim, u svakom slucaju neka ih prime bas zbog toga, nece li im krenuti malo bolje zivot jer nasi politicari su macici sto se tice korupcije u odnosu na njihove.
Moldavija je socijalistička država u kojoj se i dan dan osjeti uticaj SSR. Zato im i treba EU i Nato da se odupru tom socijalizmu.
Mislim da si pomijesao Moldaviju i Transnistriju.

Transnistrija je jos gora od Moldavije, a tek za nju je Bosna NadNjemacka ili Njemacka na kvadrat.
L u c i f e r
Posts: 12327
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#86 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by L u c i f e r »

Jb vala vise i eu
Ako hoce ako nece
20g nas vuku za nos
Da imaju obraza i pameti primili bi nas na konto grehote embarga oruzjem
Ne bi nas ni osjetili, 3 miliona u njihovih 500
A nasi politicari naravno ne zure, njima je super ovako
User avatar
JoseMujica
Posts: 27805
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#87 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by JoseMujica »

nemoguće!

to ne odgovara ni Bakiru, ni Miletu, ni Draganu.
mali_balon
Posts: 11506
Joined: 12/09/2012 09:57

#88 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by mali_balon »

moguce je, ali nece se desiti, dzaba se zohari nadaju da ce tek tako usetati u EU............NATO mooooozda ali eu ide regularnim putem.....mora nama prvo iz guzice u glavupa onda eu ili sto bi zoki rekao prvo saFun pa onda parfem....
Piaty
Posts: 5801
Joined: 01/12/2020 00:58

#89 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Piaty »

Ma ja kad sam citao neki intervju od neki dan i kada je novinarka pitala Borela il kako se vec zove taj europejac...hocemo li uci sad u eu? On je otprilike govorio rijeci kao sto su: sansa, dijalog, dobri ste, nadam se. Onda je opet novinarka skoro isto pitanje postavila, a on ce ti: krajnje vrijeme za sjesti, zdogovorit i se fino, rat je, ludilo, izaci pametniji iz ovoga svi mi itd


Vidim ja, kapak bome
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#90 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by agent_zero »

Izdajnička politika Bakira Izmetbegovića i SDA minderlija se nastavlja nesmanjenom žestiom.

U vrijeme kada sve normalne države i rukama i nogama kopaju da se priključe euroatlantskim integracijama, te vode žestoku diplomatsku ofanzivu, SDA i njen mafijaški predsjednik i dalje u čvrstom zagrljaju sa svojim putinovskim ahbabima - SNSD i HDZ! Za ove tri stranke BiH je dio tzv. "ruskog sveta".

Da ovdje ljudi nisu obične nezainteresovane pizde, već bi svi na ulicama bili, a SDA stranku i njene satelite na smetljište historije poslali!

Naš jedini politički kurs treba da bude EU i NATO, pod svaku cijenu!
Romanija
Posts: 2024
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#91 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Romanija »

Piaty wrote: 07/03/2022 19:54 @Sarajmen A BiH u NATO?

Sto se tice Moldavije, ne znam koliko ste upoznati, ali ljudi dragi, Bosna je za Moldaviju Njemacka. Ne zajebavam se, a ko pozna Moldaviju potvrdice isto.

Mislim, u svakom slucaju neka ih prime bas zbog toga, nece li im krenuti malo bolje zivot jer nasi politicari su macici sto se tice korupcije u odnosu na njihove.
Moldova po democracy indeksu stoji jedno 30 mjesta ispred BiH, a to je za EU bitnije nego ko je za koga Njemacka. Drugo, Moldova kakva god drzava bila je DRZAVA, sto BiH nije. Ovakva BiH nece nikad u EU i ljudi se trebaju pomititi s tim.
Piaty
Posts: 5801
Joined: 01/12/2020 00:58

#92 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Piaty »

Romanija wrote: 08/03/2022 00:36
Piaty wrote: 07/03/2022 19:54 @Sarajmen A BiH u NATO?

Sto se tice Moldavije, ne znam koliko ste upoznati, ali ljudi dragi, Bosna je za Moldaviju Njemacka. Ne zajebavam se, a ko pozna Moldaviju potvrdice isto.

Mislim, u svakom slucaju neka ih prime bas zbog toga, nece li im krenuti malo bolje zivot jer nasi politicari su macici sto se tice korupcije u odnosu na njihove.
Moldova po democracy indeksu stoji jedno 30 mjesta ispred BiH, a to je za EU bitnije nego ko je za koga Njemacka. Drugo, Moldova kakva god drzava bila je DRZAVA, sto BiH nije. Ovakva BiH nece nikad u EU i ljudi se trebaju pomititi s tim.
Zacudjuce.

Ja ti mogu poslati link jer nikako mi ne ide u glavu da tolika demokraticnost ide uz ono sto sam vidio.

Ne kazem ja nista za BiH samo prema onom sto ssm vidio Moldavija mi je najbliza Sjevernoj Koreji nekako ali eto
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#93 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by vatrogasac »

Sarajmen wrote: 07/03/2022 17:55
U Bosni i Hercegovini, kao i cijelom zapadnom Balkanu, bestijalna agresija Vladimira Putina na Ukrajinu izazvala je očekivanja da će i naša zemlja bezmalo sutra biti primljena u EU.

Malo morgen!
Neće rs-ovci više u EU. Radmanović u videu priča da će sada razmisliti da li ćemo u EU.

https://ba.n1info.com/vijesti/radmanovi ... msic-nije/
elk
Posts: 2830
Joined: 14/08/2006 12:03

#94 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by elk »

Nije moguce. Nit ovdje svi hoce, nit nas oni iskreno zele.
User avatar
mk ultra
Posts: 19748
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#95 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by mk ultra »

elk wrote: 08/03/2022 10:14 Nije moguce. Nit ovdje svi hoce, nit nas oni iskreno zele.
neko ih pita? :mrgreen:
elk
Posts: 2830
Joined: 14/08/2006 12:03

#96 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by elk »

Ovo drugo je jos izrazenije. Puste deklaracije, podrske, delegacije, zabrinutosti....doduse, i mi im ama bas nicim nismo pomogli u ovih 27 godina da nas malo ukljuce.
Romanija
Posts: 2024
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#97 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Romanija »

Piaty wrote: 08/03/2022 07:46
Romanija wrote: 08/03/2022 00:36 Moldova po democracy indeksu stoji jedno 30 mjesta ispred BiH, a to je za EU bitnije nego ko je za koga Njemacka. Drugo, Moldova kakva god drzava bila je DRZAVA, sto BiH nije. Ovakva BiH nece nikad u EU i ljudi se trebaju pomititi s tim.
Zacudjuce.

Ja ti mogu poslati link jer nikako mi ne ide u glavu da tolika demokraticnost ide uz ono sto sam vidio.

Ne kazem ja nista za BiH samo prema onom sto ssm vidio Moldavija mi je najbliza Sjevernoj Koreji nekako ali eto
Ja vjerujem tebi, bio sam u Bugarskoj i Rumuniji i vidio sam sela i kuca i puteva koja daleko gore izgledaju nego nesto slicno u BiH, ali cienjenica je da su oni u EU a BiH nije, i ja mislim da ovakva kakva je nikada i nece uci tamo. A glavni razlog nije sto nije funkcionalna drzava, nije ni drzava, vec je 'nesto' sto skupa drzi samo medjusobni strah i djelovamnje medjunarodne zajednice, nesto sto je samo sklepano da svima na odredjeno vrijeme - od dana kad je dogovreno - da privid onoga sto su zeljeli. Srbi su dobili entitet koji je u svim segementima de facto drzava genocidom ociscena, Hrvati su dobili da su samo tjelom u BiH a de facto su Hrvatskoj, a Bosnjaci su dobili virtuelnu drzavu. To je nesto maksimalno sto je moja generacija mogala dobiti, a po svemu sudeci i naredna, i trebalo bi se boriti da se to tako nekako ocuva. A je li BiH u EU ili nije totalno sporedna stvar, i njeno clanstvo uopce ne bi pridonijelo rijesavanju socio-politickih problema u zemlji.
User avatar
sinuhe
Posts: 11538
Joined: 03/06/2011 11:33

#98 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by sinuhe »

Moze BiH u EU ali da svaka budala ne hoda okolo sa pricom kako je on zasluzan.
User avatar
Truba
Posts: 82589
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#99 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Truba »

realno i da uđemo
što bi se promijenilo
kad nam je potrebna korjenita promjena uma :D

2 stvari su osnovne

poštivanje svih zakona
a ne samo onih koji nam odgovaraju

biti liberalan prema svemu, a ne samo prema stvarima koje nas se ne dotiču
User avatar
Haris.ba
Posts: 25295
Joined: 08/09/2005 20:08

#100 Re: Ubrzani prijem Bosne i Hercegovine u EU, da li he moguće?

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 08/03/2022 12:00 realno i da uđemo
što bi se promijenilo
kad nam je potrebna korjenita promjena uma :D

2 stvari su osnovne

poštivanje svih zakona
a ne samo onih koji nam odgovaraju

biti liberalan prema svemu, a ne samo prema stvarima koje nas se ne dotiču
Hajde, neka i ovo se desava na forumu.

Krenula prica, sta ce se promijeniti i da udjemo. :bih:
Post Reply