UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#51 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

pemanapemani wrote:VječitiStudent :thumbup:

Glupo je protestovati bez određenih ciljeva. Ako bi ciljevi bili samo smjene, onda nećemo ništa postići, kao uostalom kad su ubijeni Denis i Amar. Smjene svakako, ali ovo što je VječitiStudent pobrojao je primarno.

Samoodrživi zatvori - ciglane, pilane, kamenolomi, površinski kopovi, pošumljavanje...
Naplatiš proizvod i uslugu i gamad imaju šta jesti i piti da im mi ne bi plaćali odmore u zatvorima.

Mislim da je najbolji protest izaći i sjesti na cestu, npr. pored zgrade zajedničkih institucija.
:-) :-) :-)
Da se uhvatimo za ruke i napravimo ljudski lanac do visočkih piramida?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#52 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Superhik_ wrote: nidje veze prozivati ministra kad se on jedino pita za nabavku uniformi. mislim da je komesar prava adresa.
Vidi šta sam u ostalim pisanijama pisao za Mr. Beana, ministra Budimlića.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#53 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by VjecitiStudent »

pemanapemani wrote:VječitiStudent :thumbup:

Glupo je protestovati bez određenih ciljeva. Ako bi ciljevi bili samo smjene, onda nećemo ništa postići, kao uostalom kad su ubijeni Denis i Amar. Smjene svakako, ali ovo što je VječitiStudent pobrojao je primarno.

Samoodrživi zatvori - ciglane, pilane, kamenolomi, površinski kopovi, pošumljavanje...
Naplatiš proizvod i uslugu i gamad imaju šta jesti i piti da im mi ne bi plaćali odmore u zatvorima.

Mislim da je najbolji protest izaći i sjesti na cestu, npr. pored zgrade zajedničkih institucija.
Potrebne zakonske izmjene je lakse postici na federalnom nivou, takodjer, ogromna vecina zatvora je u entitetskoj nadleznosti.
Ukoliko se zahtjevi ne ispostuju, smjene su nuzne, ali potrebno je gadjati pravu metu i to prije svega:
- odgovorne u pravosudnom sistemu, ministarstva pravde, federalno i kantonalna, tuzilastva i sud,
- zakonodavce - federalni parlament.

Ukoliko vlast ignorise zahtjeve, onda su prava adresa premijeri, federalni i kantonalni.

A instituciju gradonacelnika Sarajeva, i nevezano za ove dogadjaje, treba ukinuti, zajedno sa kompletnom gradskom upravom, nikakve mi koristi od tih zderaca naseg novca nemamo.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#54 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by pemanapemani »

PipiDugaDevetka wrote:
pemanapemani wrote:VječitiStudent :thumbup:

Glupo je protestovati bez određenih ciljeva. Ako bi ciljevi bili samo smjene, onda nećemo ništa postići, kao uostalom kad su ubijeni Denis i Amar. Smjene svakako, ali ovo što je VječitiStudent pobrojao je primarno.

Samoodrživi zatvori - ciglane, pilane, kamenolomi, površinski kopovi, pošumljavanje...
Naplatiš proizvod i uslugu i gamad imaju šta jesti i piti da im mi ne bi plaćali odmore u zatvorima.

Mislim da je najbolji protest izaći i sjesti na cestu, npr. pored zgrade zajedničkih institucija.
:-) :-) :-)
Da se uhvatimo za ruke i napravimo ljudski lanac do visočkih piramida?
Ne kontam u čemu je problem? Pored zgrade državnih institucija koju svi mogući mediji nazivaju zgrada "zajedničkih institucija".
Ja bih najviše volio da živimo u RBiH, ali moja malenkost o tome najmanje odlučuje. I da budem još iskreniji, najradije bih taj ološ mlatio na licu mjesta. Ali, je*i ga, kad je demokratija, pa je najbolje blokirati grad da se guzonje i kriminalci ne mogu vozikati.
I da napomenem, mislio sam na blokadu ulice pored famozne zgrade, jer je tu najfrekventniji saobraćaj.
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#55 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Warhead »

Kakve crne zgrade zajednickih institucija?

Prvo, sud i tuzilastvo prozvati na odgovornost. Zakoni su takvi kakvi jesu, ali da se primjenjuje kaznena politika kako treba pola problema bi bilo rjeseno. Npr. maksimalna kazna zatvora za neko krivicno djelo je 20 godina a pocinitelj dobije 5 i izadje za 2 godine uslovno. Pa jebenog Al Caponea su osudili na 11 godina zbog utaje poreza a ove cakijase ne mogu na vise od 5. Mislim, WTF?

Zatim traziti da stranke na vlasti hitno mijenjaju zakone i da se osudjeni kriminalci za teska djela i psihijatrijski slucajevi pod hitno sklone sa ulica. Ako nema mjesta u zatvoru neka ga stvore.
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#56 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by passiv »

pa ima li iko da kontaktira zelene beretke, jer evo oni ovo organizuju da se utvrde konkretni zahtjevi i kad tačno da se izađe na ulicu? Ja evo obećavam da ću povesti još bar 4-5 osoba.
Nije ovo samo zbog ovoga na bistriku već je grad u haosu, zadnjih 10 dana svaki dan nešto za crne hronike.
Mene nije strah za mene a sigurno ima takvih još, ali svi imamo užu i širu porodicu, glave već padaju!!!
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#57 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Sentinel »

nista ok se ne oforme odredi smrti koji će kružiti gradom i tražiti kriminalce
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#58 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by pemanapemani »

VjecitiStudent wrote:
pemanapemani wrote:VječitiStudent :thumbup:

Glupo je protestovati bez određenih ciljeva. Ako bi ciljevi bili samo smjene, onda nećemo ništa postići, kao uostalom kad su ubijeni Denis i Amar. Smjene svakako, ali ovo što je VječitiStudent pobrojao je primarno.

Samoodrživi zatvori - ciglane, pilane, kamenolomi, površinski kopovi, pošumljavanje...
Naplatiš proizvod i uslugu i gamad imaju šta jesti i piti da im mi ne bi plaćali odmore u zatvorima.

Mislim da je najbolji protest izaći i sjesti na cestu, npr. pored zgrade zajedničkih institucija.
Potrebne zakonske izmjene je lakse postici na federalnom nivou, takodjer, ogromna vecina zatvora je u entitetskoj nadleznosti.
Ukoliko se zahtjevi ne ispostuju, smjene su nuzne, ali potrebno je gadjati pravu metu i to prije svega:
- odgovorne u pravosudnom sistemu, ministarstva pravde, federalno i kantonalna, tuzilastva i sud,
- zakonodavce - federalni parlament.

Ukoliko vlast ignorise zahtjeve, onda su prava adresa premijeri, federalni i kantonalni.

A instituciju gradonacelnika Sarajeva, i nevezano za ove dogadjaje, treba ukinuti, zajedno sa kompletnom gradskom upravom, nikakve mi koristi od tih zderaca naseg novca nemamo.
Slažem se u potpunosti :thumbup:

Samo da napomenem, mislio sam na ulicu na Marijin Dvoru - zbog frekventnosti saobraćaja, zbog prostora i zbog simbolike za građane Sarajeva. Znači u ovom slučaju, famozna zgrada i državne institucije nisu bitne.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#59 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Superhik_ wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Superhik_ wrote: nidje veze prozivati ministra kad se on jedino pita za nabavku uniformi. mislim da je komesar prava adresa.
Vidi šta sam u ostalim pisanijama pisao za Mr. Beana, ministra Budimlića.
neda mi se traziti, no znam da se ministar nista ne pita, te ga nije korektno prozivati za stanje u sarajevu, koje je uzgred receno stabilno i zadovoljavajuce. da nije zalosno.......(smajli koji povraca na sigurnosno stanje)

http://--- NO LINKS ---/clanak/783298378414/vijesti/Za%20godinu%20dana%20u%20Sarajevu%207.185%20krivi%C4%8Dnih%20djela/?ref=ostali
Evo, kopipejstirao sam.
Ipak, moju podršku ima ministar policije, Mr. Bean, da donese novi Zakon o policiji Kantona.
Protestvovati NEĆU. Dosta više nasilja, haosa, bezvlašća...mogli bi dušmani pokušati da ukinu državu BiH ili još gore da naprave vazalsku srpskohrvatsku Muslimaniju/Bošnjakistan.

NO PASSARAN!
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#60 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by pemanapemani »

Sentinel wrote:nista ok se ne oforme odredi smrti koji će kružiti gradom i tražiti kriminalce
Situacija, na žalost, vodi tome ili da se pouzdamo u famoznu Musićevu taktiku "međusobnog ubijanja" kriminalaca.
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#61 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Sentinel »

pemanapemani wrote:
Sentinel wrote:nista ok se ne oforme odredi smrti koji će kružiti gradom i tražiti kriminalce
Situacija, na žalost, vodi tome ili da se pouzdamo u famoznu Musićevu taktiku "međusobnog ubijanja" kriminalaca.
BOPE nama treba ili da se nasim specijalcima daju vece ovlasti

http://www.youtube.com/watch?v=Z5VqFkpu6SI

http://www.youtube.com/watch?v=N1H8RGgn ... re=related
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#62 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Gray »

Zakoni koje treba promijeniti su na nivou Federacije (Krivicni zakon i Zakon o krivicnom postupku), tako da na te adrese treba uputiti proteste.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#63 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by PipiDugaDevetka »

Sentinel wrote:nista ok se ne oforme odredi smrti koji će kružiti gradom i tražiti kriminalce
Obično se takvi odredi otmu kontroli, pa postanu nečije marionete=lutke na koncu, ili Crvene (terorističke) brigade. Oprez, samoorganizovanje MORA biti po zakonima BiH.
User avatar
Mendoza
Posts: 310
Joined: 24/03/2009 10:43
Location: Sarajevo

#64 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Mendoza »

Sentinel wrote:
pemanapemani wrote:
Sentinel wrote:nista ok se ne oforme odredi smrti koji će kružiti gradom i tražiti kriminalce
Situacija, na žalost, vodi tome ili da se pouzdamo u famoznu Musićevu taktiku "međusobnog ubijanja" kriminalaca.
BOPE nama treba ili da se nasim specijalcima daju vece ovlasti

http://www.youtube.com/watch?v=Z5VqFkpu6SI

http://www.youtube.com/watch?v=N1H8RGgn ... re=related

i sta?da specijalci s dugim cijevima rokaju po gradu pa da niko ne smije glavu iz kuce promoliti ko u ratu?!nije to rjesenje...rjesenje su zakoni adekvatni i nazalost ovo je sad prilika nakon vec n uzaludnih smrti da se ovome stane u kraj...podrzavam protest apsolutno...inace odosmo u 3pm...ako vec i nismo...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#65 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by valterbranisarajevo »

Najžalosnije je što se iz svake ovakve tragične priče sudovi i tužilaštva jeftino izvuku zaštićeni oreolom nedodirljivosti koji se zove "nezavisno sudstvo".

Ponoviću ono što sam napisao na drugoj temi...Dajte nam "gospodo" iz sarajevskih tužilaštava i sudova statističke podatke koliko ste bandita poslali u zatvor nakon što je policija podnijela prijavu zbog nedozvoljenog nošenja oružja?

Posljedica vašeg javašluka i nerada je to da djeca nose pištolje u školskim torbama...Bando banditska!!!!

i zato je život našeg sugrađanina jučer koštao bijednih 30 pfeninga....Neko je ostao bez sina, brata, oca.. zbog 30 pfeninga... :( :x Bando... :x
Last edited by valterbranisarajevo on 05/05/2012 22:58, edited 1 time in total.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#66 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by palamuda »

Podržavam protest Žigu sam lično znao i stvarno mislim da je ovo sa kriminalalom prevršilo svaku mjere, nije me briga šta je u čijoj nadležnosti samo hoću normalan život, život koji me neće krojit neki klošar iz kvarta koji nosa noževe.

Ovo sa blokiranjem saobraćaja je super ideja stvarno više dosta, o nadležnostima neću jer je to naprđivanje bez kraja.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#67 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by Dioda »

Warhead wrote:Kakve crne zgrade zajednickih institucija?

Prvo, sud i tuzilastvo prozvati na odgovornost. Zakoni su takvi kakvi jesu, ali da se primjenjuje kaznena politika kako treba pola problema bi bilo rjeseno. Npr. maksimalna kazna zatvora za neko krivicno djelo je 20 godina a pocinitelj dobije 5 i izadje za 2 godine uslovno. Pa jebenog Al Caponea su osudili na 11 godina zbog utaje poreza a ove cakijase ne mogu na vise od 5. Mislim, WTF?

Zatim traziti da stranke na vlasti hitno mijenjaju zakone i da se osudjeni kriminalci za teska djela i psihijatrijski slucajevi pod hitno sklone sa ulica. Ako nema mjesta u zatvoru neka ga stvore.
Upravo, a narocito za podvuceno :thumbup:
PipiDugaDevetka wrote:
Sentinel wrote:nista ok se ne oforme odredi smrti koji će kružiti gradom i tražiti kriminalce
Obično se takvi odredi otmu kontroli, pa postanu nečije marionete=lutke na koncu, ili Crvene (terorističke) brigade. Oprez, samoorganizovanje MORA biti po zakonima BiH.
@PDD, bas tako :thumbup:
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#68 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by jesaha »

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Polijepit im slike po gradu i jasno im dati do znanja da ih se ne bojimo. Odbijam da živim u strahu u svom gradu zbog ovakvih!
Hoću da zagalamim u tramvaju kad vidim da kradu, jer ću znati da ce 10 ljudi stati iza mene!
Hoću da zovem policiju kad vidim da obijaju auto, jer ću znati da će adekvatno reagovati!
Hoću da zovem inspekciju kad radnik ne dobije plaću, jer ću znati da će uraditi svoj posao na najbolji mogući način!
Hoću da sjedim u kaficu bez straha da će neko pucati!
Hoću adekvatne kazne za zločine!
Hoću moje Sarajevo! Hoću državu za sve nas, a ne za par ljudi!
belaj22
Posts: 26
Joined: 13/12/2002 00:00

#69 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by belaj22 »

Podrzavam sta god !! dosta vise Bagre i Lopova, Narkomana i ostalih sto su spremni radi nekoliko rijeci povuci noz na covjeka normalnog.. Treba promjeniti zakon povecati kazne za takve i radne akcije da kopaju pruge i ostalo sta je vec dobro za ostale ljude nek cisti ulice... ali godinama pa mu nece pasti na pamet.. Naravno ovu dvojicu tipa sto su radili razdvojiti u dva grada i tamo ih ubiti u pojam..

Druga stvar sve povratnike lopove i te narkomane koji ne mogu da se kontrolisu marisati mjesecno edukativno.. ovi policajci se boje EUPM i ostalih stranaca.. pitao bi ih bili oni marisali da neko to radi u Americi ili Njemackoj.. nek ne kenjaju ni oni vise oni svoje narokane ubijaju ali to se i ne zna ... mi kad smo imali red oni nisu znali sta je red i milicija..

Kako god podrzavam proteste treba blokirati ako treba grad pa ako policija i sudstvo nece da rijesava goruce probleme nek narodu bar odrijese ruke nek bude dozovoljeno pucati iz oruzja ako imas dozvolu u samoodrbani ko u americi.. ako ti neko udje na imanje imas pravo da ga roknes.. pa ce se narod izboriti sa tim lopovima..

Manje je bilo ovoga i u ratu i poslje rata sada je stvarno prevrsilo mjeru .. nema vise dana da se ne bodu a to sve djeca neka tipa 88 , 90, 93godiste sto rata se i ne sjecaju..
belaj22
Posts: 26
Joined: 13/12/2002 00:00

#70 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by belaj22 »

jesaha wrote::thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Polijepit im slike po gradu i jasno im dati do znanja da ih se ne bojimo. Odbijam da živim u strahu u svom gradu zbog ovakvih!
Hoću da zagalamim u tramvaju kad vidim da kradu, jer ću znati da ce 10 ljudi stati iza mene!
Hoću da zovem policiju kad vidim da obijaju auto, jer ću znati da će adekvatno reagovati!
Hoću da zovem inspekciju kad radnik ne dobije plaću, jer ću znati da će uraditi svoj posao na najbolji mogući način!
Hoću da sjedim u kaficu bez straha da će neko pucati!
Hoću adekvatne kazne za zločine!
Hoću moje Sarajevo! Hoću državu za sve nas, a ne za par ljudi!


LIKE ! upravo to !
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#71 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by palamuda »

Kad će biti protesti hajte ljudi da dođemo u što većem broju, tražiti smjenu svih tužioca i njihovu krivičnu odgovornost u ovom, kao i onih koji ih imenuju.

Dajte više dosta stzraha od bande golobrade narkomanske.
disney
Posts: 91
Joined: 10/11/2011 11:40

#72 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by disney »

dvadesetisedam (27)!!! ubistava u zadnjih šest mjeseci :x

šta se događa? ko vodi ovu državu? beskrupulozni, gramzivi, nezajažljivi političari, kojima je do naroda i države kao do

lanjskog snijega.

protesti, naravno. kada? kao što stočar reče: jučer! koliko dugo još biti taocem njihove kriminalne politike :x

protestima izraziti nezadovoljstvo, te tražiti ostavke premijera, kako kantonalnog, tako i federalnog. neopozivo

neopozive :dance: (isključiti svaku mogućnost cirkusa, čitaj: komšićeva zajebancija) :bih:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#73 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by valterbranisarajevo »

Ja sam davno predlagao da se "zatvor" na Igmanu pretvori u pravi zatvor. Umjesto toga, tamo su napravili zimovalište: centralno grijanje, hrana kao u restoranu. Zatvorenici se pojavljuju samo na prozivkama a u ostalo vrijeme hodaju gdje hoće. Kukaju da nemaju kapaciteta a gore drže šumkradice, dok ubice i višestruki povratnici hodaju slobodno po gradu i vrebaju neku novu žrtvu...Ne smiješ više ući u tramvaj, sjesti u kafić, nekoga samo pogledati u semaforu a niti otići u prodavnicu jer možeš "fasovati" metak.

U koliko radnji u Sarajevu se vrata zaključavaju poslije 21:00 sat i otvaraju kada pokucaš jer su radnici u strahu od pljačke. U mom naselju gotovo sve..Ljudi postavljaju rešetke na prozore čak na 2. ili 3. spratu. To su izrazi opšte nesigurnosti i straha..osim strogog centra ulice su već poslije prvog mraka gotovo prazne...
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#74 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 13:11, edited 1 time in total.
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#75 Re: UBISTVO NA BISTRIKU I PROTESTI !!!!!!!!!!!!

Post by convict »

Superhik_ wrote:"Policijski komesar Kantona Sarajevo (KS) Vahid Ćosić ocijenio je danas da je sigurnosna situacija na području KS-a povoljna i stabilna, navodeći da se ta kvalifikacija temelji na relevantnim pokazateljima kojima raspolaže Uprava policije MUPKS-a."

:-)
Sramotno!
Post Reply