Ubistvo Blaža Kraljevića

Post Reply
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#801 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by listopad »

Koji dobar stav? Evo zore, evo dana?
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#802 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Smail Aga Cengic »

listopad wrote:Koji dobar stav? Evo zore, evo dana?
Pa dobro, jel trebao kao alija praviti mitinge za mir dok cetnici rokaju snajperima?
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#803 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by listopad »

Je li za tebe fasizam relativan pojam? Moram ponoviti sto je receno milijun puta: Blaz Kraljevic je bio ustasa. Njegov cilj je bila obnova NDH. Logor Dretelj, u kojem su kasnije zatvarani i muceni zarobljenici bosnjacke nacionalnosti, je osnovao njegov HOS koji je tu namjeravao ciniti iste zlocine nad Srbima. Za tebe i ogroman dio Bosnjaka je fasizam samo kada su Bosnjaci zrtve.
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#804 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Smail Aga Cengic »

listopad wrote:Je li za tebe fasizam relativan pojam? Moram ponoviti sto je receno milijun puta: Blaz Kraljevic je bio ustasa. Njegov cilj je bila obnova NDH. Logor Dretelj, u kojem su kasnije zatvarani i muceni zarobljenici bosnjacke nacionalnosti, je osnovao njegov HOS koji je tu namjeravao ciniti iste zlocine nad Srbima. Za tebe i ogroman dio Bosnjaka je fasizam samo kada su Bosnjaci zrtve.
Nisi me shvatio. Za mene je manji bh entitet fasisticka tvorevina ciljano stvorena na krvi i otimacini od slabijih a Blaz se borio protiv toga.

Ponavljam, nisam za bilo koja krsenja bilo cijeg prava ali sam za opciju ostrog nastupa prema bilo kojoj opciji istocnjackog zveckanja kamama i oruzjem. To se odnosi i na Bobanove pobunjene udbase kao i na ostro rasciscavanje sa Alijinim islamistima i separatistima, jer i oni su isli na podjelu samo sto ih je zeznula Krajina, Tuzla i Hercegovina koji se odbranise...
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#805 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by BISTRIK100 »

OBLJETNICA UBOJSTVA BLAŽA KRALJEVIĆA: Već 22 godine nema pravde za zapovjednika HOS-a (1. dio)
http://objektivno.hr/obljetnica-ubojstv ... -dio-31773

OBLJETNICA UBOJSTVA BLAŽA KRALJEVIĆA: Već 22 godine nema pravde za zapovjednika HOS-a (2. dio)
http://objektivno.hr/obljetnica-ubojstv ... -dio-31781
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#806 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by dezurni_ucenik »

listopad wrote:Je li za tebe fasizam relativan pojam? Moram ponoviti sto je receno milijun puta: Blaz Kraljevic je bio ustasa. Njegov cilj je bila obnova NDH. Logor Dretelj, u kojem su kasnije zatvarani i muceni zarobljenici bosnjacke nacionalnosti, je osnovao njegov HOS koji je tu namjeravao ciniti iste zlocine nad Srbima. Za tebe i ogroman dio Bosnjaka je fasizam samo kada su Bosnjaci zrtve.

I Stipe Mesic je prije imao pro ustaskih stavova, i da je u medjuvremenu mandrkno ti bi sad govorio da on nije valjao jer je bio ustasa. Tako isto i sa Blazom. Boli vas ipak cinjenica da je stao na stranu Alije a ne Tudjmana.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#807 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by akaunt »

Ako je ustaša ne mora automatski značit da je dobar čovjek !
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#808 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by dezurni_ucenik »



Od druge minute:
Mi smo uvijek bili vojska Bosne i Hercegovine od prvog dana ... elitne jedinice TO-a i uvijek smo se toga pridrzavali..."

Nema sta, pravi ustasa :oops:
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#809 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by BISTRIK100 »

MANOLIĆ OTKRIO ISTINU Blaž Kraljević ubijen je po naredbi Gojka Šuška i uz blagoslov Franje Tuđmana!

http://avaz.ba/vijesti/184180/manolic-o ... je-tudmana

https://www.youtube.com/watch?v=uqNly7pXapU
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#810 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by tetejac »

Manolić će otkrivat istinu :) On i njegovi su ga ubili. Skupa sa Barišićem, Paradžikom, Pavlovićem...
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#811 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by BISTRIK100 »

Jutarnje novine - Sarajevo: 14. 11. 2000.

INTERVJU

Dobroslav Paraga, predsjednik HSP 1861

BLAŽ KRALJEVIĆ ZASLUŽIO JE NAJLJEPŠE ULICE U SARAJEVU I MOSTARU

Andabak je pucao Kraljeviću i suborcima pištoljem u slijepoočnice, nakon što su izrešetani iz PAM-a

Razgovarao: Boris Jovanović

I od nove vlasti u Hrvatskoj je predsjednik HSP-a 1861 Dobroslav Paraga zatražio da rasvijetli ubojstvo Blaža Kraljevića, generala HOS-a. To ubojstvo iz 1992. godine, HSP 1861 pripisuje Ivanu Andabaku i njegovoj bratiji iz kažnjeničke bojne. U to vrijeme je popularnost Paragine stranke, upravo zahvaljujući angažmanu Kraljevića na bh. ratištima, bila u stalnom usponu, čak i među istinskim bh. patriotama drugih nacionalnosti. Mnogi posmatrači smatraju da je nakon Kraljevićevog ubojstva HSP 1861 izgubio političku moć i utjecaj pa je i danas to jedna od manjih opozicionih stranaka u Hrvatskoj.

Kako danas tumačite ubojstvo Blaža Kraljevića? Može li se ili da li Vam je poznat stvarni motiv za to ubojstvo?

- Postrojbe HOS-a pod zapovjedništvom generala Blaža Kraljevića bile su glavna prepreka s hrvatsko-muslimasnke strane planu za podjelu Bosne i Hercegovine. HOS, dragovoljačka vojska multietničkog sastava osnovana na inicijativu Hrvatske stranke prava pod mojim vodstvom, proslavio se je u najtežim bitkama u vrijeme agresivnog rata protiv Republike Hrvatske, da bi sa početkom agresije na BiH, HOS priznao nedvosmisleno vladu i predsjedništvo BiH kao jedine legitimne i legalne predstavnike državne vlasti u Sarajevu, te proklamirao borbu rame uz rame sa svima koji su za očuvanje cjelovite i nedjeljive države Bosne i Hercegovine. General Kraljević postao je član Glavnog štaba Armije BIH, a stvarni motiv i razlog njegove eliminacije, odnosno ubojstva, leži u paklenom sporazumu Tuđmana i Miloševića iz Karađorđeva, čemu se je general Kraljević najodlučnije suprotstavio.

GREŠKA ULAZAK U TREBINJE

Koji su u to vrijeme bili strateški ciljevi i interesi Vaše stranke, odnosno bojovnika HOS-a na stolačkom bojištu?

- Ulaskom u Trebinje i oslobađanjem Istočne Hercegovine od srbo-četničkih snaga, kada je general Kraljević natjerao Vučurevićeve četnike u paničan bijeg, došlo je do zahtjeva Radovana Karadžića Mati Bobanu da nešto poduzme, jer se krši sporazum iz Graza i Karađorđeva da je granica Neretva. Dakle, oslobađanjem Istočne Hercegovine, generalu Kraljeviću i HOS-u pripremljena je od izdajnika s hrvatske strane smrtonosna zamka.

U kojoj mjeri je ubojstvo Blaža Kraljevića utjecalo na dalji tok borbenih operacija u dubrovačkom zaleđu i u BiH uopće?

- Likvidacijom HOS-a razbijena je glavna poluga borbenog zajedništva i sloge katolika i muslimana Bosne i Hercegovine, započeo je rat snaga razbijanja BiH sa snagama obrane BIH, rat svih protiv sviju, odnosno Owen i drugi ovnovi dobili su željeni scenarij da prikažu uz pomoć Rusa i Mitterranda agresiju na BiH kao građansko-plemenski četvrti balkanski rat. Zaustavljeno je i odgođeno oslobađanje dijelova BiH za pune tri godine nakon ubojstva generala Kraljevića. Tuđman nakon tog zločina koji je izvršen po njegovoj naredbi, zavodi u Hrvatskoj krvavu strahovladu, u kojoj ubija trideset dužnosnika moje Hrvatske stranke prava, kao jedinog tvrdog oraha u političkom životu države.

ŠTELA JE ŠTELAO ZASJEDU

Vjerujete li da se doista radi tek o “incidentu na barikadi, u kom je mogao stradati svako tko je u tom trenutku naišao i odbio zaustaviti se”, kako je spomenuto ubojstvo protumačio Ivan Andabak?

- Ivan Andabak prijavljen je za neposredno izvršenje devetorostrukog ubojstva Međunarodnom sudu za ratne zločine još u rujnu (septembru) 1993. godine od strane Hrvatske stranke prava. On je pucao generalu Kraljeviću i njegovim suborcima, njih devetorici, pištoljem u sljepoočnice, nakon što su ubijeni pod njegovim i Tutinim zapovjedništvom, u zasjedi protuavionskim mitraljezima, na povratku sa sastanka u Mostaru sa Matom Bobanom koji je “naštelao” Vinko Martinović Štela. HSP-1861 (tako se zove moja stranka nakon što nam je Tuđman 1993. ukrao stranku i predao je na upravljanje svojim Judama predvođenim klaunom Đapićem), zatražio je od današnje vlade i državnog odvjetništva da provede istragu o ubojstvu generala Kraljevića protiv Ivana Andabaka, budući da je on u istražnom zatvoru u Rijeci zbog šverca droge. Odgovora do danas, dva mjeseca kasnije, nema.

Pod čijom kontrolom je tada djelovala Kažnjenička bojna?

- Kažnjenička bojna bila je pod kontrolom M. Naletilića Tute, Tuta je bio pod kontrolom Mate Bobana, Boban je bio pod kontrolom Gojka Šuška a ovaj pod kontrolom Franje Tuđmana.

U čemu su se razlikovali ciljevi HSP i HOS-a od političkih i vojnih ciljeva mentora Kažnjeničke bojne?

- Politika Hrvatske stranke prava do rata i agresije bila je miran razlaz nesrpskih naroda i republika bivše Jugoslavije i ujedinjenje temeljem referenduma i demokratskog odlučivanja između Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Nakon Karađorđeva, mi smo podržali samostalnost BIH i najoštrije smo se suprotstavili planovima za njezinu podjelu. Prije Tuđmana i HDZ-a poticali smo i podržali referendum o nezavisnosti BIH u veljači 1992. godine.

TUĐMAN I LAŽNA STRANKA PRAVA

Generalno, kakva je u to vrijeme bila politika HSP prema BiH, budućem uređenju BiH i odnosima između RH i BiH?

- Zločinom nad generalom Kraljevićem i raspuštanjem HOS-a nakon ubojstva u Hercegovini od Ćorića, Stojića, Bobana itd. nama se fizičkom prisilom, uhićenjima i suđenjem pred Vojnim sudom u Zagrebu onemogućuje bilo kakva daljnja politička djelatnost, a Tuđman šalje lažnu stranku prava (izdajice) predvođene Đapićem, Mladenom Bošnjakom da prevare pravaše Bosne i Hercegovine i rade dodatno na podjeli BiH.

Koliko je Kraljevićevim ubojstvom oslabio i politički utjecaj HSP-a na kreiranje budućeg uređenja i odnosa u BiH?

- Da nije ubijen general Kraljević, da Tuđman nije pucao u leđa HSP-u i meni kao njihovom lideru, rat u BiH bio bi završen najdalje do konca 1992. ili proljeća 1993. godine pa Vašingtonski a kamoli Dejtonski sporazum ne bi niti postojali. Ali kako bi se onda napljačkali i napili tuđe krvi drakule poput Tuđmana, Miloševića i njihovih sljedbenika?

BiH TREBA BITI CJELOVITA BEZ ENTITETA

Početkom 90-tih obznanjen je politički cilj HSP – Hrvatska do Drine. Kako bi ga realizirali? Kakav bi položaj imao nehrvatski živalj u takvoj Hrvatskoj?

- Mi smo kao što sam i prethodno naglasio izjavili da smo za Hrvatsku do Drine a za Bosnu i Hercegovinu do Jadrana. Smatramo da bi bili puno snažniji i partneri Evropskoj uniji kao savez dviju država nego li što se natječemo jedni nasuprot drugima za ulazak u evropske integracije. Ili ćemo biti evropske parije ili ravnopravni partneri Evropi i svijetu. To ovisi o narodima Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Kako danas mislite da bi BiH trebalo urediti iznutra?

Bosnu i Hercegovinu treba urediti tako da bude cjelovita država bez dva entiteta da su ravnopravno zastupljeni narodi koji prihvaćaju BiH kao svoju cjelovitu i jedinstvenu državu i da kao takva bude u savezu sa republikom Hrvatskom. Sve drugo je nesreća i iluzija. Zbog ruske manjine u baltičkim državama, nitko pa ni Moskva nije uspjela spriječiti njihovu nezavisnost od Rusije 1990. godine. Tko ne želi Bosne i Hercegovine, nek izvoli van iz nje ali bez njezinih ozemlja, gradova, rijeka, mora i planina.

Što danas za Vašu stranku znači rasvjetljavanje ubojstva Blaža Kraljevića?

- Rasvjetljavanje ubojstva generala Kraljevića koji treba imati u Sarajevu i Mostaru svoj spomenik i jednu od najljepših ulica ili trgova, značiti će osudu tuđmanizma i svega zla koji je počinio nad hrvatskim i bošnjačkim narodom za svoje sulude projekte tzv. Velike Hrvatske i male velike Srbije.
http://www.hsp1861.hr/vijesti/201114jlsa.htm


Avdo Huseinović istražuje ubistvo Blaža Kraljevića: Mrak nad atentatom o kojem u Hercegovini skoro svi znaju sve

https://www.ins.ba/bs/article/920/av...-svi-znaju-sve


Ante Paradžik je ubijen kao Blaž Kraljević

Likvidacija Ante Paradžika bila je pokušaj likvidacije pravaštva

http://www.varazdinske-vijesti.hr/polit ... tva-10513/

Govori Blaža Kraljevića (Zapovjednika HOS-a za Hercegovinu)
https://www.youtube.com/watch?v=RrcIjPQNaRM
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#812 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by -M84- »

MANOLIĆ OTKRIO ISTINU Blaž Kraljević ubijen je po naredbi Gojka Šuška i uz blagoslov Franje Tuđmana!

https://avaz.ba/vijesti/184180/manolic- ... je-tudmana

Gledajući i slušajući nedavno gostovanje Josipa Manolića u emisiji "Presing" urednika Dubravka Merlića na N1 televiziji od, neki bi rekli, "starog udbaša", čuli smo nove, a zapravo stare i mnogima poznate informacije, često zataškivane od strane moćnika poput samog Manolića, koje se tiču daleke ali i ne tako daleke prošlosti života (ili smrti), na ovim našim prostorima.

U moru toga što je Manolić govorio na, naravno, dobro pripremljena pitanja Merlića kojemu ništa nije moglo promaći, a uoči objavljivanja nove knjige nekadašnjeg prvog policajca Hrvatske, trenutno su najatraktivnija ona o, navodnom, učešću sadašnjeg čelnika HDZ-a Tomislava Karamarka u tajnim poslovima nekadašnje UDBA-e, no dotakao se i dolaska na vlast Tuđmana u Hrvatskoj, njegov odnos sa Miloševićem....

Ipak, ono što je nama "zaparalo uši" je Manovićeva tvrdnja kako je za smrt Blaža Kraljevića, komandanta snaga HOS-a u BiH 9. avgusta 1992. direktorno odgovoran Gojko Šušak. Kako je rekao u emisiji N1 televizije, Kraljević je ubijen nakon što je naredbu za to izdao Gojko Šušak, tadašnji ministar odbrane Hrvatske, i to Mati Bobanu, koji je navodno organizirao izvšenje ovog zločina. Navodno, sve uz blagoslov Franje Tuđmana, tvrdi Manolić. Jer, kako je rekao, tadašnji predsjednik Hrvatske je nekoliko puta ustvrdio kako je "Šušak njegov najbolji ministar", i tako nešto se nije moglo učiniti bez njegovog znanja.

Nije Manolićeva tvrdnja, izrečena u maniru prekaljenog obavještajca koji "zna sve", nova, jer se o ovome dosta toga već reklo, ali se podudara sa tvrdnjama ratnog načelnika općine Trebinje Božidara Vučurevića koji je nedavno u sličnoj emisiji ali na jednom drugom emiteru, rekao kako čuva dokumente o istom zločinu dodajući da se radi o jednom od "poslova" koje su u ratu obavljali nekadašni "esdeseovci" sa nekadašnjim "hadezeovcima".

Podsjetimo, Blaž Kraljević je ubijen nakon što je sa svojim snagama uspio zauzeti upravo Vučurevićevo Trebinje, deklarirajući svoju borbu onom za oslobađanje cijele BiH "sve do Drine", nakon čega na njega počinju raznorazni napadi od strane onih kojim se ta i takva "hrvatska politika" u BiH nije sviđala. Sve je završeno njegovom brutalnom likvidacijom 9. avgusta 1992. u Kruševu nadomak Čitluka u "unakrsnoj vatri snaga HVO i HOS-a", kako je saopšteno. Istraga o njegovom pogibiji vodi se od maja 2013. godine.

User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#813 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Truba »

Ma nije njemu vjerovati
Mada s druge strane zna joza kako se postupa sa ustasama
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#814 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by tetka762 »

Manolić i istina :-)
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#815 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Comanche »

tetka762 wrote: 21/05/2021 08:49 Manolić i istina :-)
Tebi je lazov svako ko se ne uklapa u tvoje misljenje/price. Mesic, Manolic itd.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#816 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by tetka762 »

Comanche wrote: 21/05/2021 09:56
tetka762 wrote: 21/05/2021 08:49 Manolić i istina :-)
Tebi je lazov svako ko se ne uklapa u tvoje misljenje/price. Mesic, Manolic itd.
Ne stari, ali ovom udbašu ne vjerujem. Imam pravo na to?
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#817 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by -M84- »

tetka762 wrote: 21/05/2021 11:05
Comanche wrote: 21/05/2021 09:56
tetka762 wrote: 21/05/2021 08:49 Manolić i istina :-)
Tebi je lazov svako ko se ne uklapa u tvoje misljenje/price. Mesic, Manolic itd.
Ne stari, ali ovom udbašu ne vjerujem. Imam pravo na to?
Pisao si prije da su Muslimani napali Hrvate da otimaju hrvatsku zemlju :lol: i potpuno se slazes sa Herceg-Bosna propagandom.Zasto je po tebi ubijen Kraljevic?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#818 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by tetka762 »

-M84- wrote: 23/05/2021 16:31
tetka762 wrote: 21/05/2021 11:05
Comanche wrote: 21/05/2021 09:56

Tebi je lazov svako ko se ne uklapa u tvoje misljenje/price. Mesic, Manolic itd.
Ne stari, ali ovom udbašu ne vjerujem. Imam pravo na to?
Pisao si prije da su Muslimani napali Hrvate da otimaju hrvatsku zemlju :lol: i potpuno se slazes sa Herceg-Bosna propagandom.Zasto je po tebi ubijen Kraljevic?
A gdje sam ja to pisao? Kad mi citiraš taj moj post o otimanju zemlje nastavit’ će mo razgovor.
Živio.
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#819 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by -M84- »

tetka762 wrote: 23/05/2021 19:20
-M84- wrote: 23/05/2021 16:31
tetka762 wrote: 21/05/2021 11:05

Ne stari, ali ovom udbašu ne vjerujem. Imam pravo na to?
Pisao si prije da su Muslimani napali Hrvate da otimaju hrvatsku zemlju :lol: i potpuno se slazes sa Herceg-Bosna propagandom.Zasto je po tebi ubijen Kraljevic?
A gdje sam ja to pisao? Kad mi citiraš taj moj post o otimanju zemlje nastavit’ će mo razgovor.
Živio.
Bila je tema Srednja Bosna sukob,pa je zbog tebe zakljucana i neki postovi su pobrisni.Mozesli nam ukratko reci o uzroku rata HVO i Armije BiH,te o ubistvu Kraljevica?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#820 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by tetka762 »

-M84- wrote: 23/05/2021 20:21
tetka762 wrote: 23/05/2021 19:20
-M84- wrote: 23/05/2021 16:31
Pisao si prije da su Muslimani napali Hrvate da otimaju hrvatsku zemlju :lol: i potpuno se slazes sa Herceg-Bosna propagandom.Zasto je po tebi ubijen Kraljevic?
A gdje sam ja to pisao? Kad mi citiraš taj moj post o otimanju zemlje nastavit’ će mo razgovor.
Živio.
Bila je tema Srednja Bosna sukob,pa je zbog tebe zakljucana i neki postovi su pobrisni.Mozesli nam ukratko reci o uzroku rata HVO i Armije BiH,te o ubistvu Kraljevica?
Ne mogu jarane, stvarno. Nemoj se ljutiti :thumbup:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#821 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Capljina74 »

Koga zaboli kako je pašče skončalo!?

Postrojili nas, jedva ljudi stoje od mučenja, on vrišti: "Ja sam ustaša!"

Misli govno da je nešto pametno i pozitivno reklo!
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#822 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by -M84- »

tetka762 wrote: 23/05/2021 21:35
-M84- wrote: 23/05/2021 20:21
tetka762 wrote: 23/05/2021 19:20
A gdje sam ja to pisao? Kad mi citiraš taj moj post o otimanju zemlje nastavit’ će mo razgovor.
Živio.
Bila je tema Srednja Bosna sukob,pa je zbog tebe zakljucana i neki postovi su pobrisni.Mozesli nam ukratko reci o uzroku rata HVO i Armije BiH,te o ubistvu Kraljevica?
Ne mogu jarane, stvarno. Nemoj se ljutiti :thumbup:
Ako ne odgovoris znaci da sam bio u pravu u vezi tebe.
Ko je koga prvi napao?
A:Armija BiH
B:HVO
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#823 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by aldinjo »

Capljina74 wrote: 23/05/2021 21:39 Koga zaboli kako je pašče skončalo!?

Postrojili nas, jedva ljudi stoje od mučenja, on vrišti: "Ja sam ustaša!"

Misli govno da je nešto pametno i pozitivno reklo!
E tebi treba vjerovati. :skoljka: :run:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#824 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Capljina74 »

aldinjo wrote: 24/05/2021 06:23
Capljina74 wrote: 23/05/2021 21:39 Koga zaboli kako je pašče skončalo!?

Postrojili nas, jedva ljudi stoje od mučenja, on vrišti: "Ja sam ustaša!"

Misli govno da je nešto pametno i pozitivno reklo!
E tebi treba vjerovati. :skoljka: :run:
Bio je fin. U Dretelj nisu dovodili civile, nisu se iživljavaju na nama....
Nisu ubijali po Čapljini, Mostaru i okolini srpske civile?

Mrš, svi vi koji svršavate na ovo ustaško đubre!

I ne trebaš da vjeruješ meni.

Vjeruj sudu BiH, ako ne vjeruješ njemu onda imaš Skandinavske zemlje i njihove sudove.

Oni su osudili Mirsada Repka i Ahmeda Makitana.

Imaš javno postavljene predmete. Možeš pročitati.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#825 Re: Ubistvo Blaža Kraljevića

Post by Truba »

Hdz man bad
Ustasa man good
Post Reply