ubijanje divljih životinja

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#1 ubijanje divljih životinja

Post by casper_ »

postoji li neka kazna u nasoj zemlji za ubijanje divljih zivotinja?

Gledam ove grobare što su ulovili šakala kod Usore pa se zapitam da li je to ok ili možeš slobodno da ubijaš ove rijetke vrste....
http://www.avaz.ba/showbiz/kiosk/odstri ... nku-sakala
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#2 Re: ubijanje divljih životinja

Post by _Gea_ »

zacudila bi se da postoji. nisam stekla utisak da se iko ovdje brine i stiti nasu floru i faunu
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#3 Re: ubijanje divljih životinja

Post by casper_ »

_Gea_ wrote:zacudila bi se da postoji. nisam stekla utisak da se iko ovdje brine i stiti nasu floru i faunu
mislim da u zakonu ima, ali niko to ne poštuje.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#4 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by newlevel »

Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili...

Sent from my Nokia 3310
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#5 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by _Gea_ »

newlevel wrote:Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili[/u]...

Sent from my Nokia 3310
bravo za karmu
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#6 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by _Gea_ »

.
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#7 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by casper_ »

newlevel wrote:Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili...

Sent from my Nokia 3310
meni nije žao kad jedan drugog rokne.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#8 Re: ubijanje divljih životinja

Post by crnoplavo »

_Gea_ wrote:
newlevel wrote:Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili[/u]...

Sent from my Nokia 3310
bravo za karmu
hahhahaha

:lol:
BlackPool
Posts: 133
Joined: 21/11/2010 19:37

#9 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by BlackPool »

newlevel wrote: I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili...

Sent from my Nokia 3310
To ti dovoljno govori ko sve nosi pusku u lovu!

Hadalji razni koji ni covjeka ne znaju razaznat i pucaju na svaki sum oko sebe.
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#10 Re: ubijanje divljih životinja

Post by __Phoenix__ »

Postoje dvije vrste ljudi koji u negativnom kontekstu komentarišu lovce i njihove akcije, prvi su oni koji zaista ne znaju na koji način lovci djeluju i koja je njihova svrha, a druga vrsta ljudi, ah druga vrsta...

Samim tim što čovjek postoji i širi svoja staništa, on narušava balans u prirodi. Lovci pokušavaju balans povratiti.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#11 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by sabina1 »

newlevel wrote:Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili...

Sent from my Nokia 3310
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#12 Re: ubijanje divljih životinja

Post by Anestezija »

90% lovaca su pijandure i nepismene licnosti :)
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#13 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by newlevel »

Citam na klixu danas, dizajniran prekrivac, nesto kao deka, koja te potpuno utopi u prirodu, haman postanes nevidljiv.
Pocnu li to nasi lovci koristit, bit ce vise mrtvih lovaca, nego divljaci.

To po pravilu bi trebalo da se pravi bilans. A sta se u nas radi, pogotovu u manjim sredinama, ubijaj sta stignes, da se mozes poslije u kafani pohvalit, nako uz mezu pricas pricu. Imam iskustva stim lovcima, tako da znam.

Sent from my Nokia 3310
BlackPool
Posts: 133
Joined: 21/11/2010 19:37

#14 Re: ubijanje divljih životinja

Post by BlackPool »

__Phoenix__ wrote:Postoje dvije vrste ljudi koji u negativnom kontekstu komentarišu lovce i njihove akcije, prvi su oni koji zaista ne znaju na koji način lovci djeluju i koja je njihova svrha, a druga vrsta ljudi, ah druga vrsta...

Samim tim što čovjek postoji i širi svoja staništa, on narušava balans u prirodi. Lovci pokušavaju balans povratiti.
Evo ga lovac :lol:

Nego jes' se to nas'o uvrijedjen mozda?
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#15 Re: ubijanje divljih životinja

Post by __Phoenix__ »

Neznanje uvijek vrijeđa.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by It_is_a_Leclerc »

newlevel wrote:Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili...

Sent from my Nokia 3310
Evo ćemo se i mi danas složiti. :thumbup:

Lov je barbarstvo koje pripada plemenima koja od lova žive. Lov, kao "sport", u kome se iz super dobrih puškica uništavaju naše šume, naše ljepote i naše životinje, kad-tad, će biti zabranjen, a naši unuci će nas se sramiti zbog toga što to nismo ranije uradili.

Lov je, u zadnjih pola stoljeća, uzrokovao nestanak na stotine životinjskih vrsta, na hiljade genetskih šifri koje su mogle dati dugo tražene odgovore na neka pitanja, na hiljade biocenoza, ekosistema... Lov je brutalna praksa koje nisu pošteđene ni najljepše životinje na svijetu - kitovi, delfini, pingvini, žirafe, kondori, rode...

Duboko vjerujem da neko ko može pogledati životinju u oči i upucati je posred glave, ne bi imao većih problema da to danas-sutra uradi i čovjeku.

Da zaključim, lov je anti-civilizacijski, anti-ekološki, anti-sportski, anti-kulturni, pa ako hoćete i anti-islamski čin bestidnog ubijanja iz obijesti.
BlackPool
Posts: 133
Joined: 21/11/2010 19:37

#17 Re: ubijanje divljih životinja

Post by BlackPool »

__Phoenix__ wrote:Neznanje uvijek vrijeđa.
Ajd kad smo kod neznanja da te onda pitam nesto?

Kako neko moze zamjeniti covjeka (PAZI COVJEKA) za medvjeda ili jos gore divljeg krmka i roknut tu osobu misleci da mu se priblizavao medvjed ili divlji krmak i pri tome niti jedan se ne oglasavaju kao COVJEK? :shock:

De mi taj fenomen onako na Bosanski jezik objasni. Nemoj filozofirat Tita ti!
Last edited by BlackPool on 15/12/2013 01:36, edited 1 time in total.
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#18 Re: ubijanje divljih životinja

Post by __Phoenix__ »

Tovljenje pilića i kasnije mljevenje, obrade, šta sve ne da bi dobili npr. salamu, to je civilizacijski čin?

Jedan čovjek ne može po pitanju flore i faune biti moralna vertikala drugom čovjeku.

Anti islamski čin? Jesam li ja na dobrom forumu?


Blackpool, nemoj nasjedati na te patke, medvjed je izgovor za planirano ubistvo.
User avatar
_Gea_
Posts: 161
Joined: 30/05/2011 13:19

#19 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by _Gea_ »

It_is_a_Leclerc wrote:
newlevel wrote:Ovi lovci su za mene najvece pičkurine koje postoji. Sta je svrha njihovog ajmo ga nazvati sporta. Sakrijes se negdje u kolibu, drzis pusku spremnu, par djukaca oko tebe, i ugledas divljac, prekidac potegnes i ti sad lovac. Meni bi ovo interesantnije puno puno bilo, da se ne koriste oruzjem, uzmi brate noz u ruke, pravi kojekakve zamke p**ke materine, pa onda rokaj ne ovako.
I jos se zna desit, da lovac lovca upuca, ajme mili...

Sent from my Nokia 3310
Evo ćemo se i mi danas složiti. :thumbup:

Lov je barbarstvo koje pripada plemenima koja od lova žive. Lov, kao "sport", u kome se iz super dobrih puškica uništavaju naše šume, naše ljepote i naše životinje, kad-tad, će biti zabranjen, a naši unuci će nas se sramiti zbog toga što to nismo ranije uradili.

Lov je, u zadnjih pola stoljeća, uzrokovao nestanak na stotine životinjskih vrsta, na hiljade genetskih šifri koje su mogle dati dugo tražene odgovore na neka pitanja, na hiljade biocenoza, ekosistema... Lov je brutalna praksa koje nisu pošteđene ni najljepše životinje na svijetu - kitovi, delfini, pingvini, žirafe, kondori, rode...

Duboko vjerujem da neko ko može pogledati životinju u oči i upucati je posred glave, ne bi imao većih problema da to danas-sutra uradi i čovjeku.

Da zaključim, lov je anti-civilizacijski, anti-ekološki, anti-sportski, anti-kulturni, pa ako hoćete i anti-islamski čin bestidnog ubijanja iz obijesti.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#20 Re: AW: ubijanje divljih životinja

Post by pink floydd »

newlevel wrote:Citam na klixu danas, dizajniran prekrivac, nesto kao deka, koja te potpuno utopi u prirodu, haman postanes nevidljiv.
Pocnu li to nasi lovci koristit, bit ce vise mrtvih lovaca, nego divljaci.

To po pravilu bi trebalo da se pravi bilans. A sta se u nas radi, pogotovu u manjim sredinama, ubijaj sta stignes, da se mozes poslije u kafani pohvalit, nako uz mezu pricas pricu. Imam iskustva stim lovcima, tako da znam.

Sent from my Nokia 3310
Kako će bit mrtvih lovaca ako su nevidljivi pod pokrivačem ?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#21 Re: ubijanje divljih životinja

Post by It_is_a_Leclerc »

__Phoenix__ wrote:Tovljenje pilića i kasnije mljevenje, obrade, šta sve ne da bi dobili npr. salamu, to je civilizacijski čin?

Jedan čovjek ne može po pitanju flore i faune biti moralna vertikala drugom čovjeku.

Anti islamski čin? Jesam li ja na dobrom forumu?


Blackpool, nemoj nasjedati na te patke, medvjed je izgovor za planirano ubistvo.
Da objasnim.

Priče o "vraćanju balansa" ne drže vode.

Godišnje se u vodama Atlantika izlovi, dakle iz čiste objesti, 900 kitova ulješura i rokvala (bilo bi ih i do 2000 da nema ekoloških fanatika koji se bore protiv toga). Godišnje se na južnom polu ubiju na hiljade mladunaca bijelih tuljana, iz čiste objesti, i zabave za gospodu.

Da ne pričam o lovu na slonove, na gorile, na pantere, pa čak i na vukove, zbog čega su te životinje dovedene na granicu istrebljenja u svijetu.

Ne vidim vezu sa tovnim pilićima. Tovni pilići se koriste za jelo.
Ubijanje u lovu se obavlja jer neko nema šta raditi nedjeljom.
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#22 Re: ubijanje divljih životinja

Post by __Phoenix__ »

It_is_a_Leclerc wrote:
__Phoenix__ wrote:Tovljenje pilića i kasnije mljevenje, obrade, šta sve ne da bi dobili npr. salamu, to je civilizacijski čin?

Jedan čovjek ne može po pitanju flore i faune biti moralna vertikala drugom čovjeku.

Anti islamski čin? Jesam li ja na dobrom forumu?


Blackpool, nemoj nasjedati na te patke, medvjed je izgovor za planirano ubistvo.
Da objasnim.

Priče o "vraćanju balansa" ne drže vode.

Godišnje se u vodama Atlantika izlovi, dakle iz čiste objesti, 900 kitova ulješura i rokvala (bilo bi ih i do 2000 da nema ekoloških fanatika koji se bore protiv toga). Godišnje se na južnom polu ubiju na hiljade mladunaca bijelih tuljana, iz čiste objesti, i zabave za gospodu.

Da ne pričam o lovu na slonove, na gorile, na pantere, pa čak i na vukove, zbog čega su te životinje dovedene na granicu istrebljenja u svijetu.

Ne vidim vezu sa tovnim pilićima. Tovni pilići se koriste za jelo.
Ubijanje u lovu se obavlja jer neko nema šta raditi nedjeljom.
Prvo, ja potpisujem svaki tvoj post na ovoj temi.

Ti govoriš o lovokradicama. Ne o lovcima na koje se tema odnosi. Jer da pričamo o lovcima bilo bi ružno ne ispričati i cijelu stvar, reći koliko životinja spase, koliko životinja nahrane tokom zime i tako dalje...

Tovni pilići se koriste za jelo, da, ali ne moramo se iživljavati na pilićima da bi preživjeli, to nije moralno. Ti kao musliman bi trebao da znaš u kakvim uslovima životinja živi i pod kakvim uslovima se životinja "kolje" za hranu...

Jedino je ispravno reći da nema čistih među ljudima.
BlackPool
Posts: 133
Joined: 21/11/2010 19:37

#23 Re: ubijanje divljih životinja

Post by BlackPool »

__Phoenix__ wrote:

Blackpool, nemoj nasjedati na te patke, medvjed je izgovor za planirano ubistvo.
Druze i cemu onda prica sva?

Naravno da nisam nasjeo..... samo budala i sudija u sudnici mogu nasjesti na takvu laz!

Dalje da te pitam!

Jesi li kad bio svjedok da u lovu dijete koje nema ni 16 godina nosi pusku ravnopravno sa drugim lovcima? Ja nisam lovac, ali sam to vidio na slikama!
Da li je to kaznjivo po zakonu? Ja unaprijed znam odgovor al' de mi ga i ti reci, ako nije problem?!

Usput, evo jedan video



:mrgreen:
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#24 Re: ubijanje divljih životinja

Post by __Phoenix__ »

BlackPool wrote:
__Phoenix__ wrote:

Blackpool, nemoj nasjedati na te patke, medvjed je izgovor za planirano ubistvo.
Druze i cemu onda prica sva?

Naravno da nisam nasjeo..... samo budala i sudija u sudnici mogu nasjesti na takvu laz!

Dalje da te pitam!

Jesi li kad bio svjedok da u lovu dijete koje nema ni 16 godina nosi pusku ravnopravno sa drugim lovcima? Ja nisam lovac, ali sam to vidio na slikama!
Da li je to kaznjivo po zakonu? Ja unaprijed znam odgovor al' de mi ga i ti reci, ako nije problem?!
Djetetu nije mjesto na lovištu, ne moramo dalje od tog ići...
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#25 Re: ubijanje divljih životinja

Post by nelle_tz »

It_is_a_Leclerc wrote:
__Phoenix__ wrote:Tovljenje pilića i kasnije mljevenje, obrade, šta sve ne da bi dobili npr. salamu, to je civilizacijski čin?

Jedan čovjek ne može po pitanju flore i faune biti moralna vertikala drugom čovjeku.

Anti islamski čin? Jesam li ja na dobrom forumu?


Blackpool, nemoj nasjedati na te patke, medvjed je izgovor za planirano ubistvo.
Ne vidim vezu sa tovnim pilićima. Tovni pilići se koriste za jelo.
Ubijanje u lovu se obavlja jer neko nema šta raditi nedjeljom.
Tovni pilici, krave, svinje, ribe,zecevi su isto ziva bica kao i vukovi, sakali, psi i krajnje je licemjerno pisati ovdje kako je ubijanje divljih zivotinja nemoralno, lose , a gusiti se u mesu teleta, ovce, pileta.Ima li ista gore od licemjera
Last edited by nelle_tz on 15/12/2013 02:21, edited 1 time in total.
Post Reply