Ubice sa frankenštajn psima

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Oknelej
Posts: 10
Joined: 18/03/2021 11:27

#101 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Oknelej »

Staford je bas za naselja ili stana, pas u opste ne laje niti je cuvar pas.Vecina pasa laje sto me nervira u komsiluku.Pojeo je dosad moj staf 10 ili vise djece, strasno zajeban.Pa ljudi moji pas kome je u kuci i kome je paznja posvecena taj pas voli ljude.Te stafove pitove samo socijalizacija sa drugim psima od malena i nemas problema,kao i svaki terijer jer je neustrasiv.Naviknes ga dok je mlad na druge pse i imas psa kakvog ne znaju ovi sa nervoznim maltezerima niti ce ikada znati.Primjer mogu biti svakom pudlasu i maltezercu sa svoji stafom i njegovom stabilnoscu.Bez klevetanja sad, dolazim sa njim i dokazem u svemu njegovu stabilnost i radovanje ljudima i djeci.Sad svaka susa hoce staforda, e pa nije bas za svaog.Razmnozava i prodaje ga i kurta i murta, pa je nazalost takvo stanje kakvo jeste.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#102 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ne mogu da shvatim debilne mozgove koji izvedu na ulicu pit bula ,bez brnjice,puste ga bez povodca,odu 100 metara daleko,pit bul hoda sam,kolje druge pse,kreten to čuje i ništa,neshvatljivo,zdravom mozgu neshvatljivo
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#103 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by L u c i f e r »

TT
.
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#104 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by sedma_7 »

ja bih za te krvolocne pasmine uvela obaveznu brnjicu kad se idu šetat.

šetam baščaršijom i naletim na kretenčinu sa pit bullom, a vidi mu se u očima da nije dobar.

Inače se nisam bojala cuka, dok me jedne prilike rodjakov njemački ovčar nije gricno, od tad imam traume.

ljudi ne kontaju da ima ljudi koji se plaše, a kad su te agresivnije vrste u pitanju, s razlogom se plače.

u austriji ako želiš imati psa u gradu, dakle da šetaš s njim gradom i da ideš u kafice i sl, prije nabavke moraš i za vrijeme nabavke moraš proć neki test/dresuru s njim da se nauči ponašat u tako stresnijim situacijama gdje ima drugih ljudi, cuka, gdje je buka i sl.

ovo kod nas je divlji zapad.
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#105 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by sedma_7 »

broj dva wrote: 17/11/2020 12:14 Svi psi osim vucjaka su frankenstajn. Nisu se sami pravili u 1000 varijacija nego su ih ljudi oblikovali, za potrebe i hirove.
Agresivni psi su nevini, kao i agresivni lavovi i krokodili. Jebi ga, priroda im.
Problem je u iskompleksiranim ljudima koji zele agresvine pse i apsolutno ih ne bi smjeli dobiti.
U principu takvi psi su za policiju/vosjku a ne za dilere, isfurane bildere, prepadnute cure, iskompleksirane tinejdzere, masne midlife crises "muskarcine" i slicne fenomene.
:thumbup:
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#106 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by sedma_7 »

DEMONIKA wrote: 25/07/2020 19:46
bunk wrote: 25/07/2020 11:03 Nije potrebno da se ista ostavlja slucaju.
Shaban koji je dosao do love nebitno kako odjednom osjeti potrebu da nabavi Rottweilera...a kupaonica mu izgleda kao da je na zeljeznickoj stanici,nebitno..moze nabavi ga Shabane ali ces od dana kad ga uvedes u svoje dvoriste imati 500KM na ime registracije kera.Svake godine.
Nema drugog nacina,svaki drugi pokusaj ce zavrsiti nekom zayebancijom..
upravo
dijete iz vrtića istrčalo jedan dan, a lik kabadahija u parku druge gimnazije pustio dobermana da trčkara
kako dijete potrča prema meni haman i doberman preko livade potrča put djeteta punim zaletom
dijete se uspaniči, ja šaretim i vičem liku da zvizne i zaustavi psa, on onako šega mu, viče, neće ba on ništa, on bi se igr'o :lol: :shock:
titami
kad sam ja potrčala i zaarlaukala, i pas i lik su se ukočili
deba, papanluka i primitivizma puna kapa

edit
ne naglasih da nije imao brnjicu
zato sam i napravila scenu
ista situacija mi se desila samo sa vucjakom,

identično

rodjak ga pustio da lunja okolo
ja i nećakinja vani
pas skače kao lud
mala se prepala
na kraju se popele na vrtnu garnituru u dvorištu dok ja nekako nisam skupila energiju/pribranost da je u naručju uvedem u kuću
malu je uspio gricnut za nogu, mene isto, ali me nije ugrizao preko hlača
od tad
cuke te velike no-no.

ne volim ni male
što dalje od mene.

velim rodici kasnije što ga puštate tako da hoda
kaže neće on ništa
samo se igra

:lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4178
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#107 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by skrbavi-admin »

ovaj problem je samo jedan u nizu razloga za potpuni obracun sa postojecim sistemom..... treba ga razbjebat..... a uhljupe po kratkom postupku.... jebo demokratiju za nas nije fina rijec / jer smo stoka.....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#108 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

sedma_7 wrote: 22/10/2022 05:06 ja bih za te krvolocne pasmine uvela obaveznu brnjicu kad se idu šetat.

šetam baščaršijom i naletim na kretenčinu sa pit bullom, a vidi mu se u očima da nije dobar.

Inače se nisam bojala cuka, dok me jedne prilike rodjakov njemački ovčar nije gricno, od tad imam traume.

ljudi ne kontaju da ima ljudi koji se plaše, a kad su te agresivnije vrste u pitanju, s razlogom se plače.

u austriji ako želiš imati psa u gradu, dakle da šetaš s njim gradom i da ideš u kafice i sl, prije nabavke moraš i za vrijeme nabavke moraš proć neki test/dresuru s njim da se nauči ponašat u tako stresnijim situacijama gdje ima drugih ljudi, cuka, gdje je buka i sl.

ovo kod nas je divlji zapad.
Pa mislim da im je brnjica obavezna ali idiotima to ništa ne znači,još ih odvežu i puste da šetaju sami
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#109 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Ramzess Veliki »

Jaro moj imao ovakvu zenku, argentino dogo:
Image

Drzao je u garazi gdje smo mi dolazili kod njega da cujemo koju mudru o automehanici a usput se ponapijamo k'o daske, cuko vazda skakao po nama, volio raju i druzenje. Dodju mahalska djecurlija skacu po njoj, tegle za usi, za rep, jasu po njoj, guraju ruke u ralje, a ona sva sretna. Dodju oni okolisni avlijaneri pa je napadnu, ugrizu je, ona ode jari i skloni se iza njega, nece nista da uradi dok joj gazda ne kaze. Jednom mu bilo zao, taj je neki k'o vodja avlijanera ujeo za stomak i ona otisla njemu da cvili. Jaro joj sam o rekao "grizi" ... otrcala do dzukca, obuhvatila mu glavu raljama i protresla kao upozorenje. Nikad je vise nisu napali. Realno mogla je podavit' cijeli copor, ali ne bi nista dok joj jaro ne odobri - cudo jedno pametno i dobro. :thumbup:
E ali kad mu se priblizi neki komsija sa kojim je imao razmirice - ona pritrci uz nogu i repetira ... ma ako pomislis napraviti krivi potez vec se vidis razbaskarenog - baska noge, baska ruke, baska glava.

Kad narastem volio bih i ja imati takvog cuku ... :srce:
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#110 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Nierika »

Okej su mi psi, ali mi se često dešavalo da se vraćam kući kasno a s druge strane ide čopor, pa sam otad suzdržanija. Mada i nema čopora zadnjih godina, i to mi je žao, ne znam šta je bilo s njima.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#111 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by teskeredzic_22 »

sedma_7 wrote: 22/10/2022 05:16
kaže neće on ništa
samo se igra

:lol:
Nikad ali nikad ne posmatraj psa da bi procijenila da li je opasan ili ne , nevezano za vrstu.
Posmatraj i procijeni vlasnika.

Ako ti se vlasnik ne sviđa ili ako vidiš da ne kontroliše životinju ni komandama ni fizički (životinja vuče ili vodi vlasnika) onda se odmakni.

I ne boj se pasa.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#112 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Nierika »

Ma ni ljudi. :D
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#113 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by tony stark »

teskeredzic_22 wrote: 24/10/2022 23:43
sedma_7 wrote: 22/10/2022 05:16
kaže neće on ništa
samo se igra

:lol:
Nikad ali nikad ne posmatraj psa da bi procijenila da li je opasan ili ne , nevezano za vrstu.
Posmatraj i procijeni vlasnika.

Ako ti se vlasnik ne sviđa ili ako vidiš da ne kontroliše životinju ni komandama ni fizički (životinja vuče ili vodi vlasnika) onda se odmakni.

I ne boj se pasa.
Pas bez brnjice nema sta traziti na ulici nebitno da li ga izveo bruda od 40 kila ili neki dobronamjerni debeljko. Sa brnjicom uredno postavljenom nema potrebe da itko razmislja ni o zivotinji ni o vlasniku(koji su cesto zapravo zivotinje)..
A "nece on nista" pricu neka tati svom prodaje svaki od vlasnika..
Kao da svi nemamo i previse za razmisljati na putu kojim smo se zaputili.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#114 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

tony stark wrote: 25/10/2022 17:40
teskeredzic_22 wrote: 24/10/2022 23:43

Nikad ali nikad ne posmatraj psa da bi procijenila da li je opasan ili ne , nevezano za vrstu.
Posmatraj i procijeni vlasnika.

Ako ti se vlasnik ne sviđa ili ako vidiš da ne kontroliše životinju ni komandama ni fizički (životinja vuče ili vodi vlasnika) onda se odmakni.

I ne boj se pasa.
Pas bez brnjice nema sta traziti na ulici nebitno da li ga izveo bruda od 40 kila ili neki dobronamjerni debeljko. Sa brnjicom uredno postavljenom nema potrebe da itko razmislja ni o zivotinji ni o vlasniku(koji su cesto zapravo zivotinje)..
A "nece on nista" pricu neka tati svom prodaje svaki od vlasnika..
Kao da svi nemamo i previse za razmisljati na putu kojim smo se zaputili.
Tačno
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#115 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by teskeredzic_22 »

tony stark wrote: 25/10/2022 17:40
teskeredzic_22 wrote: 24/10/2022 23:43

Nikad ali nikad ne posmatraj psa da bi procijenila da li je opasan ili ne , nevezano za vrstu.
Posmatraj i procijeni vlasnika.

Ako ti se vlasnik ne sviđa ili ako vidiš da ne kontroliše životinju ni komandama ni fizički (životinja vuče ili vodi vlasnika) onda se odmakni.

I ne boj se pasa.
Pas bez brnjice nema sta traziti na ulici nebitno da li ga izveo bruda od 40 kila ili neki dobronamjerni debeljko. Sa brnjicom uredno postavljenom nema potrebe da itko razmislja ni o zivotinji ni o vlasniku(koji su cesto zapravo zivotinje)..
A "nece on nista" pricu neka tati svom prodaje svaki od vlasnika..
Kao da svi nemamo i previse za razmisljati na putu kojim smo se zaputili.
Nigdje na svijetu se ne stavljaju brnjice psima izuzev ako potencijalno grizu.

Recimo brojni ljudi zbog prevelikog laprdanja koje je jednako štetno poput ugriza , iako bi trebali ne nose brnjice jer nije zakonski obavezno.

Nažalost brojne vrste pasa se smatraju "opasnim".
Nisu opasni psi nego vlasnici.

Činjenica je opet da brojni psihički ili fizički indiferentni ili labilni ljudi biraju krupne ili snažne vrste pasa što dovodi do velike štete.
Takvi vlasnici svojim frustracijama oblikuju psa i pretvaraju ga u opasnog a veoma često ga u običnim šetnjama jedva kontrolišu na povocu.

Dovoljno je pogledati način na koji se pas kreće uz vlasnika ili s vlasnikom da se procijeni da li je opasan ili ne.

Priča da svi psi trebaju brnjice je imbecilna.

Agresivni psi trebaju biti uspavani.
Psi koji su zbog ljudi u proslosti dozivjeli traume a ipak socijalizovani i u krajnjoj liniji odbrane (iz pseće vizure) grizu , eventualno trebaju brnjice.
Last edited by teskeredzic_22 on 25/10/2022 22:15, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#116 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bitanga_sa_otesa »

Ramzess Veliki wrote: 24/10/2022 14:40 Jaro moj imao ovakvu zenku, argentino dogo:
Image

Drzao je u garazi gdje smo mi dolazili kod njega da cujemo koju mudru o automehanici a usput se ponapijamo k'o daske, cuko vazda skakao po nama, volio raju i druzenje. Dodju mahalska djecurlija skacu po njoj, tegle za usi, za rep, jasu po njoj, guraju ruke u ralje, a ona sva sretna. Dodju oni okolisni avlijaneri pa je napadnu, ugrizu je, ona ode jari i skloni se iza njega, nece nista da uradi dok joj gazda ne kaze. Jednom mu bilo zao, taj je neki k'o vodja avlijanera ujeo za stomak i ona otisla njemu da cvili. Jaro joj sam o rekao "grizi" ... otrcala do dzukca, obuhvatila mu glavu raljama i protresla kao upozorenje. Nikad je vise nisu napali. Realno mogla je podavit' cijeli copor, ali ne bi nista dok joj jaro ne odobri - cudo jedno pametno i dobro. :thumbup:
E ali kad mu se priblizi neki komsija sa kojim je imao razmirice - ona pritrci uz nogu i repetira ... ma ako pomislis napraviti krivi potez vec se vidis razbaskarenog - baska noge, baska ruke, baska glava.

Kad narastem volio bih i ja imati takvog cuku ... :srce:
imao istog ,muzjaka,ponasanje kako si i opisao :thumbup: imao sam desetak drugih cuka,ali nijedan ni blizu njega ...
Image
aston_martin
Posts: 394
Joined: 26/09/2020 18:41

#117 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by aston_martin »

Zabraniti sve opasne pasmine!
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3421
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#118 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by anex »

aston_martin wrote: 27/10/2022 03:10 Zabraniti sve opasne pasmine!
Nabroj opasne pasmine pasa!
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#119 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by arman1 »

anex wrote: 27/10/2022 10:14
aston_martin wrote: 27/10/2022 03:10 Zabraniti sve opasne pasmine!
Nabroj opasne pasmine pasa!
Maltezer - ujeo me za prst(ja ga draškao što jest- jest),
Pekinezer - pokidao mi čarape,
Jack R. - ukrao mi papuču, nikad je nisam našao,
Pulin - iz ruku mi oteo komad piletine
Spisak je podug
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#120 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by tony stark »

teskeredzic_22 wrote: 25/10/2022 22:03
tony stark wrote: 25/10/2022 17:40
Pas bez brnjice nema sta traziti na ulici nebitno da li ga izveo bruda od 40 kila ili neki dobronamjerni debeljko. Sa brnjicom uredno postavljenom nema potrebe da itko razmislja ni o zivotinji ni o vlasniku(koji su cesto zapravo zivotinje)..
A "nece on nista" pricu neka tati svom prodaje svaki od vlasnika..
Kao da svi nemamo i previse za razmisljati na putu kojim smo se zaputili.
Nigdje na svijetu se ne stavljaju brnjice psima izuzev ako potencijalno grizu.

Recimo brojni ljudi zbog prevelikog laprdanja koje je jednako štetno poput ugriza , iako bi trebali ne nose brnjice jer nije zakonski obavezno.

Nažalost brojne vrste pasa se smatraju "opasnim".
Nisu opasni psi nego vlasnici.

Činjenica je opet da brojni psihički ili fizički indiferentni ili labilni ljudi biraju krupne ili snažne vrste pasa što dovodi do velike štete.
Takvi vlasnici svojim frustracijama oblikuju psa i pretvaraju ga u opasnog a veoma često ga u običnim šetnjama jedva kontrolišu na povocu.

Dovoljno je pogledati način na koji se pas kreće uz vlasnika ili s vlasnikom da se procijeni da li je opasan ili ne.

Priča da svi psi trebaju brnjice je imbecilna.

Agresivni psi trebaju biti uspavani.
Psi koji su zbog ljudi u proslosti dozivjeli traume a ipak socijalizovani i u krajnjoj liniji odbrane (iz pseće vizure) grizu , eventualno trebaju brnjice.
Opasni su psi. Ne ljudi. Pricu o vlasnicima koji ne znaju okacit macku o rep.
Jer ugrize pas a ne vlasnik.
Brnjicu obavezno na ulici. I time se iskljuci razmisljanje jel pas opasan ili vlasnik.
To za ljude sa brnjicama :lol: msm lajkam ideju
Jos da dodam. Imam 3 psa i smatram da ponesto znam o njima..
Pricamo o izvodjenju psa na ulicu u gradovima ,nebitno,tamo gdje setaju ili hodaju ljudi koji imaju svog posla i ne treba im razmisljanje ko je kriv za ugriz ili pretrpljeni strah od napada..
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#121 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by nivla »

ne treba zabraniti drzanje, nego samo provoditi propise, nema brnjice a pusten sa povodca fino 500km prekrsaj napisati, i tako svaki dan, ima sigurno po svakoj opstini 10 policaijaca koji bi to mogli raditi, npr novo sarajevo fino kaznjavati u vilsonovom i eto love u budzetu, onda prosiriti na ostala setalista, djecija igralista i slicno, za 2-3 mjeseca kad ti puknu 4-5 kazni vozdrica, bice cuko slobodan da ne nosi brnjicu al malo morgen
eh onda sljedeca 2-3 mjeseca one bicikliste koji voze pored staze i u suprotnom smjeru po vilsonovom kazniti kao i pjesake koji koracaju po biciklistickoj stazi, samo pucat kazne, nakon toga vratiti se na cuke i rijesen problem
naravno regulisati i da ako ne placas prekrsajne kazne da ti sistem po automatizmu salje opomenu pa da ne mogu nikad uci u zastaru, svako slanje opomene za neplacenu kaznu tarifirati kao administrativne troskove u visini 100km
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#122 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

nivla wrote: 27/10/2022 11:35 ne treba zabraniti drzanje, nego samo provoditi propise, nema brnjice a pusten sa povodca fino 500km prekrsaj napisati, i tako svaki dan, ima sigurno po svakoj opstini 10 policaijaca koji bi to mogli raditi, npr novo sarajevo fino kaznjavati u vilsonovom i eto love u budzetu, onda prosiriti na ostala setalista, djecija igralista i slicno, za 2-3 mjeseca kad ti puknu 4-5 kazni vozdrica, bice cuko slobodan da ne nosi brnjicu al malo morgen
eh onda sljedeca 2-3 mjeseca one bicikliste koji voze pored staze i u suprotnom smjeru po vilsonovom kazniti kao i pjesake koji koracaju po biciklistickoj stazi, samo pucat kazne, nakon toga vratiti se na cuke i rijesen problem
naravno regulisati i da ako ne placas prekrsajne kazne da ti sistem po automatizmu salje opomenu pa da ne mogu nikad uci u zastaru, svako slanje opomene za neplacenu kaznu tarifirati kao administrativne troskove u visini 100km
Da,kažnjavati one koji pse koji moraju imati brnjicu vode bez iste,obavezno
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#123 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by teskeredzic_22 »

tony stark wrote: 27/10/2022 11:34
teskeredzic_22 wrote: 25/10/2022 22:03

Nigdje na svijetu se ne stavljaju brnjice psima izuzev ako potencijalno grizu.

Recimo brojni ljudi zbog prevelikog laprdanja koje je jednako štetno poput ugriza , iako bi trebali ne nose brnjice jer nije zakonski obavezno.

Nažalost brojne vrste pasa se smatraju "opasnim".
Nisu opasni psi nego vlasnici.

Činjenica je opet da brojni psihički ili fizički indiferentni ili labilni ljudi biraju krupne ili snažne vrste pasa što dovodi do velike štete.
Takvi vlasnici svojim frustracijama oblikuju psa i pretvaraju ga u opasnog a veoma često ga u običnim šetnjama jedva kontrolišu na povocu.

Dovoljno je pogledati način na koji se pas kreće uz vlasnika ili s vlasnikom da se procijeni da li je opasan ili ne.

Priča da svi psi trebaju brnjice je imbecilna.

Agresivni psi trebaju biti uspavani.
Psi koji su zbog ljudi u proslosti dozivjeli traume a ipak socijalizovani i u krajnjoj liniji odbrane (iz pseće vizure) grizu , eventualno trebaju brnjice.
Opasni su psi. Ne ljudi. Pricu o vlasnicima koji ne znaju okacit macku o rep.
Jer ugrize pas a ne vlasnik.
Brnjicu obavezno na ulici. I time se iskljuci razmisljanje jel pas opasan ili vlasnik.
To za ljude sa brnjicama :lol: msm lajkam ideju
Jos da dodam. Imam 3 psa i smatram da ponesto znam o njima..
Pricamo o izvodjenju psa na ulicu u gradovima ,nebitno,tamo gdje setaju ili hodaju ljudi koji imaju svog posla i ne treba im razmisljanje ko je kriv za ugriz ili pretrpljeni strah od napada..
Pas je jedina životinja koja je vlastiti evolutivni put potpuno prilagodila čovjeku.
Ta životinja ne može više preživjeti bez čovjeka.

Niti jedan pas nije opasan osim ako nije naučen da bude opasan.
Agresivni psi moraju biti uspavani.
Brnjica je potpuno nepotrebna kod mirnih i staloženih pasa a svaki će pas biti i miran i staložen ako ga vlasnik tako nauči.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#124 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by tony stark »

teskeredzic_22 wrote: 27/10/2022 13:30
tony stark wrote: 27/10/2022 11:34
Opasni su psi. Ne ljudi. Pricu o vlasnicima koji ne znaju okacit macku o rep.
Jer ugrize pas a ne vlasnik.
Brnjicu obavezno na ulici. I time se iskljuci razmisljanje jel pas opasan ili vlasnik.
To za ljude sa brnjicama :lol: msm lajkam ideju
Jos da dodam. Imam 3 psa i smatram da ponesto znam o njima..
Pricamo o izvodjenju psa na ulicu u gradovima ,nebitno,tamo gdje setaju ili hodaju ljudi koji imaju svog posla i ne treba im razmisljanje ko je kriv za ugriz ili pretrpljeni strah od napada..
Pas je jedina životinja koja je vlastiti evolutivni put potpuno prilagodila čovjeku.
Ta životinja ne može više preživjeti bez čovjeka.

Niti jedan pas nije opasan osim ako nije naučen da bude opasan.
Agresivni psi moraju biti uspavani.
Brnjica je potpuno nepotrebna kod mirnih i staloženih pasa a svaki će pas biti i miran i staložen ako ga vlasnik tako nauči.
Naravno da nisam ni mislio na maltezere ili te velicine da im se stavlja brnjica.
A sto se prezivljavanja tice.Tu grijesis.Pas napusten se nadje u coporu ubrzo nakon gubljenja kontakta a onda nagoni prevladaju.Pa svjedoci smo kako su potamanili macke svojevremeno..bilo gdje u divljini takvi copori love divlje zivotinje.Znam iz prve ruke.
Vracam se na opasne..najsigurnije da svi nose brnjice u ono vremena koje provode da tako kazem u setnji ili na ulicama pored vlasnika.
Tako cemo iskljuciti i vlasnika koji ne zna a i pas nikoga nece ugroziti.
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#125 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by nivla »

teskeredzic_22 wrote: 27/10/2022 13:30
Pas je jedina životinja koja je vlastiti evolutivni put potpuno prilagodila čovjeku.
Ta životinja ne može više preživjeti bez čovjeka.

Niti jedan pas nije opasan osim ako nije naučen da bude opasan.
Agresivni psi moraju biti uspavani.
Brnjica je potpuno nepotrebna kod mirnih i staloženih pasa a svaki će pas biti i miran i staložen ako ga vlasnik tako nauči.
vidi ja kad setam sa svojom djecom i vidim psa za kojeg njegov vlasnik tvrdi da je "miran", mogu samo vjerovati to sto kaze njegov vlasnik
nemam dar citanja misli kako ljudi tako ni pasa tako da me jedino brnjica cini da se osjecam sigurnijim kad je "miran" pas pusten s lanca

ali kad sretnem vlasnike tih "mirnih" pasa dok setam i vidim kako su jedva u stanju da ga drze bez napora na udici, zaista se osjecam "sigurno" jer vidim da je pas bas dobro "dresiran"
Post Reply