Ubice sa frankenštajn psima

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#76 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Hajlac »

i agree wrote: 26/07/2020 12:37 https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/584062 ... u-sarajevu
haj ustvari suzdrzat cu se za komentar,na forumu smo :lol:
:shock:

Strahota!

Tako je i onaj pit bull na Vracama nedavno na smrt komšijinog cuku rastrgao...

"Samo hoće da se igra..."

Najgori su mi ovi ciničari kad krenu sa karikiranjem "onda najbolje sve pse pobit, pa onda hoćemo i ljude bla bla bla" :evil:

Ili ovi što svaki napad četvoronožnih NEURAČUNLJIVIH KRVOLOKA na ulici pripisuju "branjenju teritorije" :evil:

Viče brnjica-free pit bull: Dosta smo se mi njima prilagođavali; nek se oni nama prilagođavaju.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#77 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by animals »

DEMONIKA wrote: 27/07/2020 22:30 :lol:
Image
Mozda je glupo, ali ova zenska mi ista ovaj pas...
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#78 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by DEMONIKA »

kod 90% vlasnika pasa može se primjetiti velika sličnost između njih i pasa :mrgreen:
ne kažu džaba kakav gazda takav pas
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#79 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Aethaercyn »

Maxice na nogama, pederuša oko vrata, nike trenerka, lančuga na vratu i sto bi rekli rejbanke na očima. Lik ide a franky ga vuče gdje on hoće po trotoaru. Naravno franky je bez brnjice.

Većinom kada vidim da ovakvi likovi idu prema meni, ja skrenem na drugu stranu. Znam tri slučaja gdje je franky napao vlasnika/gosta.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#80 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by espn »

Zabraniti pit bullove, vucjake i sve velike pasmine koje mogu ubiti covjeka. Policijske pse, naravno ostavit, krupne pasmine ne trebaju civilima.

Pit bullovi nisu opasni? Zasto je onda toliko smrtnih slucajeva? Da je kultivacija pasa samo u pitanju i drugi psi bi ubijali, ali ne, ubijaju prvenstveno pit bullovi.

2020 Dog Bite Fatality: Man Killed by His Stepson's Two Pit Bulls Near Belleville, Illinois

https://blog.dogsbite.org/2020/08/pit-b ... inois.html


Da nemas problema sa kultivisanjem i opasnoscu moze li biti ili ne da ce nekog ubiti tvoj pas, zabranimo ti ga i eto. Rijesen problem.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#81 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by broj dva »

Svi psi osim vucjaka su frankenstajn. Nisu se sami pravili u 1000 varijacija nego su ih ljudi oblikovali, za potrebe i hirove.
Agresivni psi su nevini, kao i agresivni lavovi i krokodili. Jebi ga, priroda im.
Problem je u iskompleksiranim ljudima koji zele agresvine pse i apsolutno ih ne bi smjeli dobiti.
U principu takvi psi su za policiju/vosjku a ne za dilere, isfurane bildere, prepadnute cure, iskompleksirane tinejdzere, masne midlife crises "muskarcine" i slicne fenomene.
User avatar
stubrijez
Posts: 1068
Joined: 09/11/2012 11:12

#82 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by stubrijez »

Uh kakva generalizacija... Nije se ni vucjak sam pravio. Covjek je stvorio psa... Sve pasmine. Ovi mjesanci su nekontrolisani porod. I njih je stvorio covjek. Ti debili Jale brate i slicni furaju se na bulove, da zive u osamdesetim godinama bili bi to njemacki ovcari ili dobermani. To je trend kao shisha i narodnjaci. Modni detalj. Proci ce to, ne treba stigmatizirati pasminu, gazda od psa napravi to sto jeste, njegova priroda manje...
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#83 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by sedma_7 »

nemam ništa protiv držanja tih pasa, ali ako su vani neka im stave brnjicu.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#84 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Qler »

Čuj zabraniti pit bulove, vučijake i velike pasmine :D majko moja, šta sve ima u božijoj bašti :D treba maltezera kao psa čuvara imati :D daj razmisli malo, eto bar 20sec prije nego napises ovako neku nebulozu...
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#85 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

u principu nije za svakoga životinja a pogotovo opasne pasmine pasa... slazem se da vecinom te pse nabavljaju ne iz ljubavi prema njima nego raznih kompleksa, frustacija, busanja, puhanja itd... za takvu pasminu moras imati iskustva sa psima, dresiranje obavezno, brnjica itd... ja sam prije trijes godina dobio mjesanca vucjaka i sarplaninca, on je za par mjeseci dostigao nevjerovatnu tezinu i visinu tj duzinu... jednom mi se je desilo da ga je neki djecak gadjao kamenicama i istrgao mi se sa lanca, zapravo potrgao ga... pukom srecom sam uspio da stignem dok je krenuo da skoci djecaku za vrat... poklonjen kasnije jednom dreseru koji je znao sa takvim psima... ja se vise nisam usudio nabavljati drugog, prosto taj me je dogadjaj uznemirio i nisam htjeo vise opasne pasmine, pogotovo u gradskom podrucuju, da sam na periferiji il na selu pa hajde de al u gradu ne.

Image

ovakav je bio samo jos krupniji i veci... na cvrstom debelom lancu bio i vezali ga u dvoristu i kako ko prodje skoci i rezi i laje na njeg, komsije popizdjele... lanac bio zakacen na armaturu koja je bila u betonu, iskrivi je ko sipkicu... ne moze ta pasmina u grad i tacka a mozda je i do mene, nisam znao sa takvim psima.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#86 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

OVO JE 4-GODIŠNJI DJEČAK KOJEG SU USMRTILI VLASNIČKI PSI U DVORIŠTU: MAJKA PODIJELILA SLIKU SA NJEGOVOG ROĐENDANA SAMO NEKOLIKO SATI PRIJE TRAGEDIJE

https://hayat.ba/ovo-je-4-godisnji-djec ... k5XSD5Uhic

Dječak D. B. (4) kojeg su prekjučer nasmrt izujedali vlasnički psi u dvorištu porodične kuće u Senti u Srbiji, preminuo je na svoj rođendan, piše “Blic”.

Do nezapamćene tragedije je došlo kada je dostavljač donio picu koju je majka mališana naručila za njegov rođendan. Majka je uzela dostavu i zamolila sina da zatvori vrata iza nje, a dva od tri psa su u tom trenutku istrčala iz boksa u dvorištu i nasrnula na dijete.

Pomahnitali psi počeli su da ujedaju dijete po tijelu, a nesretna žena pokušala je da ga spase. Ona se borila sa dogom i rotvajlerom kako bi spasila dijete i u tom hrvanju je i ona povrijeđena.

– Najlepši dan u godini! Srećan 4. rođendan, najljepše mamino! – napisala je majka koja nije ni slutila šta će se iste večeri dogoditi.

Fotografija je na Facebook postavljena nekoliko sati prije tragedije, a brojni prijatelji čestitali su mališanu rođendan.

Majka je uspjela je da otrgne dijete iz čeljusti životinja i pozove Hitnu pomoć, međutim mališan je podlegao stravičnim povredama.

U Senti je zavladao šok zbog nezapamćene tragedije.

Ispred porodične kuće, u kojoj je majka živjela sama sa djetetom, nalaze se ekipe šintera koje su odvele pse koji su ubili dječaka. Psi će biti eutanazirani.

Istraga je u toku, a slučaj vodi Više javno tužilaštvo u Subotici.

koja tuga, drzati takve pse a zapravo pojma nemas sta drzis, to je za streljanja a ne zatvora... ti psi ako nisu prosli profesionalnu dresuru i nauceni na lanac i brnjicu, nesmiju biti ublizini ljudi... prijavljujte svakog ko se ne pridrzava sigurnosti i ko se qurci sa takvim psima, sutra moze biti kasno.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#87 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Truba »

Ja sam.imao male pse koji klece pred strancima
:lol:
A ove hodajuce ubice ne bih komentirao zbog pravila foruma
To treba zabranit
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#88 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

ima par godina u maHali bio narkomancic i drzao pit bulove i prodavao ih... samo jedan dan cujem zavrsio u bolnici, pit bul ga izgrizao, jedva ziv ostao, ljekari mu se danima borili za zivot... sta je vama ljudi pa to su opasne pasmine i moras biti extra znalac sa tom vrstom psa... nije to igracka i plisani medica...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#89 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Truba »

Covjek
Pa 120 praznih mjesta
Pa zivotinje
Pa 15 praznih mjesta pa dzukele
Na kraju su virusi i amebe
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#90 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

Oskarova Fobija wrote: 16/03/2021 07:56
pici wrote: 12/03/2021 12:13 ima par godina u maHali bio narkomancic i drzao pit bulove i prodavao ih... samo jedan dan cujem zavrsio u bolnici, pit bul ga izgrizao, jedva ziv ostao, ljekari mu se danima borili za zivot... sta je vama ljudi pa to su opasne pasmine i moras biti extra znalac sa tom vrstom psa... nije to igracka i plisani medica...
ne lupetaj, imam 4 PitBull, jednog wolfdog kojeg sam spasio da ga ne ubiju seljaci, i 2 labradora, uz njih imam i 2 mace koje šetaju oko njih, nikad nikoga krivo pogledali nisu, ali probaj izazvat najebat ćeš žestoko.
jesi ti zajeBan...
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#91 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

Oskarova Fobija wrote: 16/03/2021 08:37
pici wrote: 16/03/2021 08:34

jesi ti zajeBan...
bolje nego da te svi jebu!
Kompleksi su cudo, I'd nahrani kerove I nista he diraj.
User avatar
petunija
Posts: 3016
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#92 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by petunija »

Meni je malo tužno da se baš svi kućni psi gledaju kroz prizmu ovih krvoločnih, koji su zaista rijetkost.
Kućni psi su u glavnom maze, bezopasni i puni povjerenja prema čovjeku.
Ako je pas krvoločan to je isključiva "zasluga" gazde i mislim da bi gazda psa koji napada koga stigne, trebao krivično odgovarati.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#93 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bunk »

Rjesnje je jednostavno.
Gradska podrucja:zabrana drzanja pasa tezih od 20 kg.Kraj price.
Hoce bruda tigra da ima,moze,neka se bruda preseli na selo gdje svaki komsija ima najmanje kalasnjikov .Pa neka voda kroz selo dogo argentine ili ko zna kakve pm..
Znaci sve teze od 20 kg mrs iz gradova.
A vala i uopce bih zabranio sve teze od 20kg u naseljenim mjestima.
Hoces zvijer,kupi sebi ranc pa uzivaj,a ako si bez para ,ne yebi sve nas u zdrav mozak drzeci kera od 70 kg u stanu od 40 kvadrata...
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#94 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

:thumbup: da potpuno se slazem... do 15kg pa i 20 kg u gradskim podrucjima pogotovo opasne pasmine potpuna zabrana, hoces zvijer en ti selo pa bujrum... pa u gradskim podrucjima nije dozvoljeno drzati zivinu i stoku a mores pit bulove i rotvajlere ko kucne mezimce tj plisane medice... paradoks, nidze veze...
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#95 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by u-pet-deka »

Ma vlasnike Pitbullova treba u prdekanu na jedno 5 godina. A Pitbulle uspavati i kraj priče.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#96 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

NAREĐENO ODUZIMANJE PSA
Slovenija: Rotvajler do smrti izgrizao osmogodišnju djevojčicu

Osmogodišnja djevojčica iz Slovenije smrtno je nastradala u napadu psa pasmine rotvajler u mjestu Mengeš, 15 kilometara sjeverno od Ljubljane, objavila je policija u četvrtak.

Policija je primila prijavu o napadu psa u dvorištu kuće u srijedu poslije podne.

Po dosadašnjim informacijama, osmogodišnjakinja se približila psu pasmine rotvajler koji ju je napao i izgrizao.

Životinju je od nje odstranio muškarac koji je pozvao hitnu pomoć, ali je djevojčica zbog zadobivenih ozljeda, unatoč pruženoj liječničkoj pomoći, preminula na mjestu događaja.

Pas je bio na lancu, u ograđenu dvorištu, no dvorišna vrata su prilikom tragičnog događaja bila otvorena, prenose lokalni mediji.

Policija je obavila očevid i nastavlja prikupljati informacije zbog sumnje o kaznenom djelu izazivanja opće opasnosti, a veterinarska inspektorica naredila je oduzimanje psa.

Policija je priopćila da će o svim nalazima o ovom tragičnom slučaju obavijestiti državno odvjetništvo, prenosi Hina.
potpuna zabrana drzanje ovih opasnih pasmina... u planinu u pecinu i drzte ih tamo...
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#97 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Sanjarko »

Borilacki psi. Uzgajani za borbe jednih s drugima ili s drugim zivotinjama primjerice s bikovima, vukovima pa cak s ljudima.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7476
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#98 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by AleksoMKD »

Image

No isto tako ne treba zaboraviti da te opasne pse uglavnom drze specificni profil ljudi.
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#99 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bezimeni nepoznati »

dumpa wrote: 22/07/2020 23:43 Svako malo negdje neki pit bull ili neko slično križano govno od psa prikolje manjeg miroljubivog psića ili napadne kakvo dijete, ženu, čovjeka, krvoločno ga lomi i cijepa, ne može ga grupa ljudi odvojiti od žrtve...

Pitanje je čemu uopšte takvi "ljubimci"? Da li su vlasnici takvih pasa neki kompleksaši, mala muda i slično, pa mu treba ta mala nabildana nakaza da ga učini zajebanim ili šta? Valjda životinja kao ljubimac ima svrhu da te zabavi, opusti, olakša ljudima samački život i slično?

Neki dan: Jezive scene u Sarajevu: Pit bull rastrgao manjeg psa, građani u šoku

Ranije: Stravičan napad pit bula: Otrgnuo se od vlasnika i rastrgao drugog psa

Pit bul zaklao Solinjanina koji mu je želio dati vode

Podivljali pit bull usmrtio ženu, Gradsko vijeće Montreala: Odsad više niko ne smije nabavljati te pse!

I mnogo drugih sličnih primjera.

A onda danas opet:
Sarajevo: Pitbull povrijedio djevojčicu kod stadiona Koševo i napadao prolaznike

Ovo se mora nekako bolje regulisati zakonima ili da uzimamo pravdu u vlastite ruke?

Kao ovaj lik: Brutalno se osvetio pit bullu koji mu je ubio ljubimca
Treba se napraviti park posebno za ove opasne pse gdje se jedino smiju vodati i to sa brnjicom, zabraniti svima ulaz u ove parkove osim vlasnicima pasa i radnika. Trebali bi se u ovom parku zaposliti sekjuritije da se pazi ko ulazi i izlazi, kao i medicinske radnike. Uvesti kazne za šetanje ipasnih pasa izvan ovih posebnih parkova i uvesti porez na držanje opasnih pasa. Napraviti registar vlasnika kućnih ljubimaca da se zna ko drži opasne pse, i naravno uvesti kazne za ne prijavljivanje svojih ljubimaca. obavezni čipovanje i vakcinisanje pasa protiv bjesnila. Eto ga sve riješeno.
Last edited by bezimeni nepoznati on 23/03/2021 19:49, edited 1 time in total.
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#100 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bezimeni nepoznati »

bezimeni nepoznati wrote: 23/03/2021 19:47
dumpa wrote: 22/07/2020 23:43 Svako malo negdje neki pit bull ili neko slično križano govno od psa prikolje manjeg miroljubivog psića ili napadne kakvo dijete, ženu, čovjeka, krvoločno ga lomi i cijepa, ne može ga grupa ljudi odvojiti od žrtve...

Pitanje je čemu uopšte takvi "ljubimci"? Da li su vlasnici takvih pasa neki kompleksaši, mala muda i slično, pa mu treba ta mala nabildana nakaza da ga učini zajebanim ili šta? Valjda životinja kao ljubimac ima svrhu da te zabavi, opusti, olakša ljudima samački život i slično?

Neki dan: Jezive scene u Sarajevu: Pit bull rastrgao manjeg psa, građani u šoku

Ranije: Stravičan napad pit bula: Otrgnuo se od vlasnika i rastrgao drugog psa

Pit bul zaklao Solinjanina koji mu je želio dati vode

Podivljali pit bull usmrtio ženu, Gradsko vijeće Montreala: Odsad više niko ne smije nabavljati te pse!

I mnogo drugih sličnih primjera.

A onda danas opet:
Sarajevo: Pitbull povrijedio djevojčicu kod stadiona Koševo i napadao prolaznike

Ovo se mora nekako bolje regulisati zakonima ili da uzimamo pravdu u vlastite ruke?

Kao ovaj lik: Brutalno se osvetio pit bullu koji mu je ubio ljubimca
Treba se napraviti park posebno za ove opasne pse gdje se jedino smiju vodati i to sa brnjicom, zabraniti svima ulaz u ove parkove osim vlasnicima pasa i radnika. Trebali bi se u ovom parku zaposliti sekjuritije da se pazi ko ulazi i izlazi, kao i medicinske radnike. Uvesti kazne za šetanje ipasnih pasa izvan ovih posebnih parkova i uvesti porez na držanje opasnih pasa. Napraviti registar vlasnika kućnih ljubimaca da se zna ko drži opasne pse, i naravno uvesti kazne za ne prijavljivanje svojih ljubimaca. obavezni čipovanje i vakcinisanje ljubimaca protiv bjesnila. Eto ga sve riješeno.
* Obavezni vakcinisanje Ljubimaca protiv bjesnila.
Post Reply