Ubice sa frankenštajn psima

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#51 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bunk »

Nije potrebno da se ista ostavlja slucaju.
Shaban koji je dosao do love nebitno kako odjednom osjeti potrebu da nabavi Rottweilera...a kupaonica mu izgleda kao da je na zeljeznickoj stanici,nebitno..moze nabavi ga Shabane ali ces od dana kad ga uvedes u svoje dvoriste imati 500KM na ime registracije kera.Svake godine.
Nema drugog nacina,svaki drugi pokusaj ce zavrsiti nekom zayebancijom..
zposao
Posts: 2562
Joined: 22/03/2019 09:27

#52 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by zposao »

bunk wrote: 25/07/2020 11:03 Nije potrebno da se ista ostavlja slucaju.
Shaban koji je dosao do love nebitno kako odjednom osjeti potrebu da nabavi Rottweilera...a kupaonica mu izgleda kao da je na zeljeznickoj stanici,nebitno..moze nabavi ga Shabane ali ces od dana kad ga uvedes u svoje dvoriste imati 500KM na ime registracije kera.Svake godine.
Nema drugog nacina,svaki drugi pokusaj ce zavrsiti nekom zayebancijom..
Jebo pare. Imaš dosta klošara ili dilerčića kojima nije problem skupiti 500 km godisnje da maltretiraju ljude.
Sta je nekom dileru 500 km da voda opasnog kera bez brnjice?

Nego tu treba kombinacija pare + stroge obaveze + kaznena odgovornost.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#53 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bunk »

Naravno,nisam ni mislio da kad se plati 500KM da se dobije "imunitet".
Setnja bez brnjice i uopce izlazak psa iz za njeg predvodjenog prostora bez brnjice i nadzora 1000KM kazne.
Sve se da ugraditi u zakon ako se ima volje..
Svi koji su digli ruku za to da nam lutalice slobodno hodaju po naseljenim mjestima a prave pokolje po nenaseljenim mjestima ljudima koji drze ovce a nema ih ko zastititi neka se aktiviraju sad po ovom pitanju.
Ili su i ove zvijeri bitnije od nas ljudi..
Plus,obavezna eutanazija za svakog psa koji izvan prostora predvidjenog za njeg(dvoriste ili ogradjeni prostor) napadne ljude.
Ta mjera me ne bi radovala ali drasticno se mora nastupati dok se ne dovedemo u red.
Nije ni Zapad rodjen naucen na red,desetina godina kaznjavanja stvaraju civilizovane gradjane..jer operacija na otvorenom novcaniku koja se mogla izbjec najvise boli..
Zalosno je sto ovo svi politicari i oni koji donose zakone znaju..
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#54 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Qler »

Ma najbolje zabraniti pse sve ukupno i da ste mirni. Treba i ljude povješati I pobiti, jer statistički više je napada ljudi na ljude nego pasa. Pa daj da se ne zajebavamo. I pored svih troškova za dijete uvesti i registraciju jer nikad ne znaš u kakvog će kretena izrasti...

Serete ko foke.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#55 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by belfy »

ti ovo poredis pse sa djecom? znas li da ti zakonski odgovaras za postupke svog djeteta duze nego sto pas zivi? sta je pogresno u tome da se odgovara i za postupke psa kojeg si sam birao da imas?

ovo te pita neko ko je imao dva psa i othranio ih od malih nogu do kraja njihovih zivota, a i neko ko ima dijete.

ja mislim da si ti u ovom slucaju foka...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by bunk »

Qler wrote: 25/07/2020 13:07 Ma najbolje zabraniti pse sve ukupno i da ste mirni. Treba i ljude povješati I pobiti, jer statistički više je napada ljudi na ljude nego pasa. Pa daj da se ne zajebavamo. I pored svih troškova za dijete uvesti i registraciju jer nikad ne znaš u kakvog će kretena izrasti...

Serete ko foke.
To cemo uraditi kad ljudi budu u zakonu prepoznati kao kucni ljubimci.
Do tada ,najstrozije kazne za sve koji izvode pse u setnju bez brnjice ili ostavljaju zivotinju bez nadzora da ugrozava ljude ili imovinu..
A svaki rodjo koji bi da zivi u gradu medju ljudima a volio bi da nabavi psa koji obicno sluzi za odbranu od medvjeda po nekim vukojebinama bi da se mene pita morao placati godisnji porez na tu zvijer od najmanje 500KM.
Novac bi isao Veterinarskom fakultetu koji bi sterilisao pse lutalice ili vlasnicke pse...ili kako zakonodavac odluci...
Ako si jack pa zelis cane corsoa brate kupi gdje 20 duluma zemlje ogradi se pa divljaj i sa lavovima ako te volja..
A koristiti prednosti civilizacije i modernih gradova a u njima zivjeti po svojim shabansko/krkanskim pravilima i ugrozavati ljudima mir i zdravlje..
E takve treba u stoqrac poslat kaznjavajuci ih...
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#57 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Qler »

belfy wrote: 25/07/2020 16:45 ti ovo poredis pse sa djecom? znas li da ti zakonski odgovaras za postupke svog djeteta duze nego sto pas zivi? sta je pogresno u tome da se odgovara i za postupke psa kojeg si sam birao da imas?

ovo te pita neko ko je imao dva psa i othranio ih od malih nogu do kraja njihovih zivota, a i neko ko ima dijete.

ja mislim da si ti u ovom slucaju foka...
Ne poredim ja pse sa djecom, samo koristim istu logiku ovih koji bi sve pse zabranili.. Eno ti gore lista clanaka kako labradori napadaju djecu, sto se ne buni raja protiv njih? To me nervira, sto ljudi ne mogu da shvate da NEMA LOSIH PASA SAMO LOSIH VLASNIKA. To je cinjenica.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#58 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Qler »

bunk wrote: 25/07/2020 17:17
Qler wrote: 25/07/2020 13:07 Ma najbolje zabraniti pse sve ukupno i da ste mirni. Treba i ljude povješati I pobiti, jer statistički više je napada ljudi na ljude nego pasa. Pa daj da se ne zajebavamo. I pored svih troškova za dijete uvesti i registraciju jer nikad ne znaš u kakvog će kretena izrasti...

Serete ko foke.
To cemo uraditi kad ljudi budu u zakonu prepoznati kao kucni ljubimci.
Do tada ,najstrozije kazne za sve koji izvode pse u setnju bez brnjice ili ostavljaju zivotinju bez nadzora da ugrozava ljude ili imovinu..
A svaki rodjo koji bi da zivi u gradu medju ljudima a volio bi da nabavi psa koji obicno sluzi za odbranu od medvjeda po nekim vukojebinama bi da se mene pita morao placati godisnji porez na tu zvijer od najmanje 500KM.
Novac bi isao Veterinarskom fakultetu koji bi sterilisao pse lutalice ili vlasnicke pse...ili kako zakonodavac odluci...
Ako si jack pa zelis cane corsoa brate kupi gdje 20 duluma zemlje ogradi se pa divljaj i sa lavovima ako te volja..
A koristiti prednosti civilizacije i modernih gradova a u njima zivjeti po svojim shabansko/krkanskim pravilima i ugrozavati ljudima mir i zdravlje..
E takve treba u stoqrac poslat kaznjavajuci ih...
Jesi li ti isao gdje vani po gradovima? Jesi li obracao paznju na koje se sve pasmine tamo vide? Kod nas je smijesno malo cuka koliko je po zapadu. I ja sam da se uredi drzava i zakoni da se postuju, ali me nervira to "zvijeri" "cudovista" "frankestajn psi" (iako je dr. Frankenstain normalan)... Ti epiteti me nerviraju.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#59 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by DEMONIKA »

bunk wrote: 25/07/2020 11:03 Nije potrebno da se ista ostavlja slucaju.
Shaban koji je dosao do love nebitno kako odjednom osjeti potrebu da nabavi Rottweilera...a kupaonica mu izgleda kao da je na zeljeznickoj stanici,nebitno..moze nabavi ga Shabane ali ces od dana kad ga uvedes u svoje dvoriste imati 500KM na ime registracije kera.Svake godine.
Nema drugog nacina,svaki drugi pokusaj ce zavrsiti nekom zayebancijom..
upravo
dijete iz vrtića istrčalo jedan dan, a lik kabadahija u parku druge gimnazije pustio dobermana da trčkara
kako dijete potrča prema meni haman i doberman preko livade potrča put djeteta punim zaletom
dijete se uspaniči, ja šaretim i vičem liku da zvizne i zaustavi psa, on onako šega mu, viče, neće ba on ništa, on bi se igr'o :lol: :shock:
titami
kad sam ja potrčala i zaarlaukala, i pas i lik su se ukočili
deba, papanluka i primitivizma puna kapa

edit
ne naglasih da nije imao brnjicu
zato sam i napravila scenu
Last edited by DEMONIKA on 25/07/2020 23:24, edited 1 time in total.
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#60 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by dzipalo »

Qler wrote: 25/07/2020 13:07 Ma najbolje zabraniti pse sve ukupno i da ste mirni. Treba i ljude povješati I pobiti, jer statistički više je napada ljudi na ljude nego pasa. Pa daj da se ne zajebavamo. I pored svih troškova za dijete uvesti i registraciju jer nikad ne znaš u kakvog će kretena izrasti...

Serete ko foke.
Ja nemam nikakav problem da ko god hoce drzi kakvog god hoce psa. Ali kad ga vodi pored mene i mog djeteta, ako taj pas spada u skupinu krvolocnih (mislim da ima zakonska regulativa s tom listom) neka mu stavi brnjicu da ne moze moje dijete ujesti. Nista drugo me ne zanima, neka se pas i zatrci prema djetetu samo nek ga ne moze ujesti.

O ovome nisam uopste razmisljao i nije me zanimalo dok nisam dobio dijete, tek tad sam skontao da se stvarno desava da pas koji nikog prije nije ujeo odjednom ujede dijete koje zavrsi sa ozbiljnim povredama i traumama. Ti nemas dijete a imas psa dok takve gluposti pises.

Iskreno, da mi neki labrador ujede dijete ne znam da li bi mogao krivit vlasnika jer i sam kad vidim labradora uopste ne osjecam da bi bilo kome mogao nauditi. A da mi tvoj pit bull ujede dijete, pa na komade bi te isjekao, i tebe i njega.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#61 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by animals »

Problem je do idiota..
znaci svaki opasan pas mora imati brnjicu i biti na lancu kad ga vodis..
u Austriji je uveden taj zakon zbog slicni desavanja sa tim psima..
brnjica i kapak..
ako taj pas pocini nesto takvo, treba vlasnika zavaliti takvom novcanom kaznom da mora godinu dana djabe raditi..
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#62 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by dzipalo »

animals wrote: 25/07/2020 21:42 Problem je do idiota..
znaci svaki opasan pas mora imati brnjicu i biti na lancu kad ga vodis..
u Austriji je uveden taj zakon zbog slicni desavanja sa tim psima..
brnjica i kapak..
ako taj pas pocini nesto takvo, treba vlasnika zavaliti takvom novcanom kaznom da mora godinu dana djabe raditi..
Mislim da je i kod nas takav propis, ali kad niko ne kaznjava idiote s pitbullovima bez brnjice, niko je ni ne stavlja jer tako izgleda zajebanije.
Sto se mene tice to bi bilo sasvim dovoljno, cak ne mora ni lanac, samo nek ima brnjicu i nek vodi po 4 pitbulla odjednom ako hoce.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#63 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by animals »

Pit Bul jeste opasan pas, kao i rotwajler..
zabiljezeni su vise napada na djecu..
i vecinom takve pse drze buzdovani bez grama mozga..
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#64 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Qler »

dzipalo wrote: 25/07/2020 21:26
Qler wrote: 25/07/2020 13:07 Ma najbolje zabraniti pse sve ukupno i da ste mirni. Treba i ljude povješati I pobiti, jer statistički više je napada ljudi na ljude nego pasa. Pa daj da se ne zajebavamo. I pored svih troškova za dijete uvesti i registraciju jer nikad ne znaš u kakvog će kretena izrasti...

Serete ko foke.
Ja nemam nikakav problem da ko god hoce drzi kakvog god hoce psa. Ali kad ga vodi pored mene i mog djeteta, ako taj pas spada u skupinu krvolocnih (mislim da ima zakonska regulativa s tom listom) neka mu stavi brnjicu da ne moze moje dijete ujesti. Nista drugo me ne zanima, neka se pas i zatrci prema djetetu samo nek ga ne moze ujesti.

O ovome nisam uopste razmisljao i nije me zanimalo dok nisam dobio dijete, tek tad sam skontao da se stvarno desava da pas koji nikog prije nije ujeo odjednom ujede dijete koje zavrsi sa ozbiljnim povredama i traumama. Ti nemas dijete a imas psa dok takve gluposti pises.

Iskreno, da mi neki labrador ujede dijete ne znam da li bi mogao krivit vlasnika jer i sam kad vidim labradora uopste ne osjecam da bi bilo kome mogao nauditi. A da mi tvoj pit bull ujede dijete, pa na komade bi te isjekao, i tebe i njega.
Ja nemam pit bulla, nemam svog psa nikako, ali sam odrastao uz njih i citav zivot sam sa psima, raznih pasmina.. Samo mi reci koja je razlika kad ti dijete ujede labrador ili pit bull? Sto bi prvom oprostio?

Usput, i ja imam dvoje djece, tako da znam kako je kad se brines za dijete, i iskreno, vise me strah narkomana nego pasa...
__Phoenix__
Posts: 2667
Joined: 25/10/2013 20:44

#65 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by __Phoenix__ »

Nosite pistolj kad idete s djecom u setnju, ima migranata i kerova na svakom cosku
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#66 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by dzipalo »

Qler wrote: 25/07/2020 22:02
dzipalo wrote: 25/07/2020 21:26
Qler wrote: 25/07/2020 13:07 Ma najbolje zabraniti pse sve ukupno i da ste mirni. Treba i ljude povješati I pobiti, jer statistički više je napada ljudi na ljude nego pasa. Pa daj da se ne zajebavamo. I pored svih troškova za dijete uvesti i registraciju jer nikad ne znaš u kakvog će kretena izrasti...

Serete ko foke.
Ja nemam nikakav problem da ko god hoce drzi kakvog god hoce psa. Ali kad ga vodi pored mene i mog djeteta, ako taj pas spada u skupinu krvolocnih (mislim da ima zakonska regulativa s tom listom) neka mu stavi brnjicu da ne moze moje dijete ujesti. Nista drugo me ne zanima, neka se pas i zatrci prema djetetu samo nek ga ne moze ujesti.

O ovome nisam uopste razmisljao i nije me zanimalo dok nisam dobio dijete, tek tad sam skontao da se stvarno desava da pas koji nikog prije nije ujeo odjednom ujede dijete koje zavrsi sa ozbiljnim povredama i traumama. Ti nemas dijete a imas psa dok takve gluposti pises.

Iskreno, da mi neki labrador ujede dijete ne znam da li bi mogao krivit vlasnika jer i sam kad vidim labradora uopste ne osjecam da bi bilo kome mogao nauditi. A da mi tvoj pit bull ujede dijete, pa na komade bi te isjekao, i tebe i njega.
Ja nemam pit bulla, nemam svog psa nikako, ali sam odrastao uz njih i citav zivot sam sa psima, raznih pasmina.. Samo mi reci koja je razlika kad ti dijete ujede labrador ili pit bull? Sto bi prvom oprostio?

Usput, i ja imam dvoje djece, tako da znam kako je kad se brines za dijete, i iskreno, vise me strah narkomana nego pasa...
Zato sto po nekom mom skromnom misljenju i osjecaju labrador nije krvolocan pas, niti ima jak ugriz kao pitbull niti moze nanijeti stetu kao pitbull i kad vidim labradora uopste nemam osjecaj da bi mogao nekoga napasti. Nisam nikada dozivio da je labrador djetetu nanio strasne povrede a za pitbulla sam se nagledao i naslusao toga.

I ja sam imao pse dok sam bio dijete. Nemam nikakve lose konotacije niti osjecanja prema psima, niti imam neki strah od njih, ali otkad sam dobio dijete imam strah od pitbulla/rottweilera/dobermana/... bez brnjice, bez obzira ko je vlasnik i ko vodi tog psa. Jednostavno smatram da taj pas kad je vani mora imati brnjicu i tu me niko ne moze ubjediti u suprotno. Kad cujem "nece, igra se, nije nikog ujeo" toj osobi bi prvo opalio samar pa onda objasnio da ja za svoje dijete ne mogu prognozirati sta ce uraditi u odredjenom trenutku kad ga neko prepadne, kad nesto vidi ili osjeti a on mene ubjedjuje da moze za svog psa.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#67 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Qler »

u blizoj porodici je nedavno uginuo doberman, smedji, 9 godina, srce...

jajj ti garantuje, vece su ti bile sanse da cu te ja ujesti nego on. To je toliko bio razmazen pas, da je to nevjerovatno. X ljudi je dolazilo u dvoriste, i kad ga vide nije im svejedno, a on ko jadan samo hoce da se mazi... Znaci pas koji 9 godina nije zarezao ni na koga, a ne ujeo. Veliki, rasni prijmerak smedjeg dobermana. Maza samo takva....

A kazem ti nedavno sam pricao sa covjekom kojem je labrador 2 godisnjeg sina ujeo za glavu... tako da psi su kao i ljudi, svaki ima svoju narav i svaki je razlicit. I odgoj ima ogromnu ulogu u tome kako ce ispasti... Ne mozes sve generalizovati. Opet, samo losi vlasnici, ne psi, vlasnici.
saabsa
Posts: 1849
Joined: 07/10/2009 01:17

#68 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by saabsa »

95% je do vlasnika psa i njegovog odgajanja psa a ostalih 5% je do vrste psa odnosno njegovih gena.
Situacija 1: u firmi gdje sam radio vlasnik firme uzme pitbulla od nekakvog degenerika sto ga je za borbe koristio, na psu milion ožiljaka bilo. Uzet ga bukvalno da ga skloni iz ruku tog kretena, i sa obzirom da su svi ostali u firmi bježali iz kruga kad su ga vidjeli a ja skoro cijeli život imao nekog psa spadne na mene da ja brinem o njemu. Prvi put mu prilazio 10 minuta, lud, reži, znaci hoće da se otkine i da me pokida.
Nakon par minuta se smiri i počne da njusi ruku, smiri se i malo posle toga počne lagano da mase repom.
Nakon 7 dana ostajao sam sa njim u kavezu,znaci pas ko beba, samo bi se igrao, vidiš da je bukvalno neizivljen.
Stajao tu ko fol kao čuvar na sajli, a nikad nije otišao dalje od 10 metara od boxa.
Situacija 2, pas bernandinac, miran , sa djecom nevjerojatno strpljiv, jedino što je pojavom sa svojih 60kg ljudima utjerivao strah pa je zato bio dobar kao čuvar kuće, a inače nikad nikoga nije napao izuzev malca koji ga je svaki dan provocirao kroz ogradu, i to ga je napao na način da mu je prišao kad je ušao u dvorište i bukvalno ga glavom ošamario dva puta i otišao od njega.

Poenta... nije toliko bitna ni vrsta psa ni njegova velicina koliko njegov odgoj. Da, 99% vlasnika pitbullova i straforda drže osobe koje bi najradije poslao na psihijatriju da ih malo izanaliziraju jer se radi o ukratko budalama, ali opet sa kvalitetnom zakonskom regulativom i striktno primjena zakona sve bi se to dalo dovesti u red.
Počevši od toga da za svako sranje koje pas napravi vlasnik odgovara, i to na način kao da je on sam sranje napravio. Znaci pas ujeo nekog , ideš buraz u pritvor, pa dok još sud od sebe nabaci mjesec pritvora onda ce lola paziti na svog psa i kako ga vaspita.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#69 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by animals »

Psi su zivotinje..
a zivotinje su nepredvidive..
reaguju po insiktu..
i svak ko kaze , nece on nista je buzdovan...
jer ne razumije prirodu..
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#70 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by DEMONIKA »

ma neka ih drže na lancu i neka im stave brnjice, i kad su na lancu i kada su pušteni
ako mi možemo hodati s maskama, mogu i psi s brnjicama
titami
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#71 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by dumpa »

walter kurtz wrote: 24/07/2020 07:53 Ima pitova ko mace su :zoka: Do vlasnika je :zoka:
Što onda druge cuke ne napadaju okolinu ako je do vlasnika? Kako uvijek istih par pasmina?
A ima jakih, strašnih, svakakvih cuka, međutim priroda im dala instinkt - ne diraj me, ne diram te.
Tomahawk11 wrote: 24/07/2020 10:26 Opet sjeti se Betovena, ogroman, strašan, a zapravo bezopasan.
Znači da je do pasmine?
kakavdanakneiskustvu wrote: 24/07/2020 13:07 imam komsiju u zgradi,ima vucjaka,70 kila tezak,strasno ga vidjeti,a nikad zalajao nije,ali ogroman
E to je to, vučjak je odličan primjer moćnog psa, a s mozgom.
Pit bulovi su stvarani da to ne budu.
animals wrote: 25/07/2020 21:49 Pit Bul jeste opasan pas, kao i rotwajler..
zabiljezeni su vise napada na djecu..
i vecinom takve pse drze buzdovani bez grama mozga..
Exactly.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#72 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by i agree »

https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/584062 ... u-sarajevu
haj ustvari suzdrzat cu se za komentar,na forumu smo :lol:
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#74 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by pici »

DEMONIKA wrote: 24/07/2020 03:02 mi imamo pit bula,
jedva se suzdržavam kad hodaam gradom da ga ne napucam na ljude
Image
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#75 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by DEMONIKA »

:lol:
Image
Post Reply