Ubice sa frankenštajn psima

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19538
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#126 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by teskeredzic_22 »

nivla wrote: 27/10/2022 14:14
teskeredzic_22 wrote: 27/10/2022 13:30
Pas je jedina životinja koja je vlastiti evolutivni put potpuno prilagodila čovjeku.
Ta životinja ne može više preživjeti bez čovjeka.

Niti jedan pas nije opasan osim ako nije naučen da bude opasan.
Agresivni psi moraju biti uspavani.
Brnjica je potpuno nepotrebna kod mirnih i staloženih pasa a svaki će pas biti i miran i staložen ako ga vlasnik tako nauči.
vidi ja kad setam sa svojom djecom i vidim psa za kojeg njegov vlasnik tvrdi da je "miran", mogu samo vjerovati to sto kaze njegov vlasnik
nemam dar citanja misli kako ljudi tako ni pasa tako da me jedino brnjica cini da se osjecam sigurnijim kad je "miran" pas pusten s lanca

ali kad sretnem vlasnike tih "mirnih" pasa dok setam i vidim kako su jedva u stanju da ga drze bez napora na udici, zaista se osjecam "sigurno" jer vidim da je pas bas dobro "dresiran"
Besmislen komentar.
Potpuno besmislen.

Vidi , većini pasa , 95 % pasa ne trebaju brnjice , nevezano za vrstu.
Većini ljudi , 95 % ljudi bi itekako dobrodošle brnjice , nevezano za rasu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#127 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Znači ljudi napadaju i grizu pse a ne dešava se obrnuta situacija
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19538
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#128 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by teskeredzic_22 »

Ljudi maltretiraju vlastite žene i djecu ili slabije od sebe , tuku , maltretiraju jer su možda alkoholičari , narkomani ili su naprosto idioti.

Brojni od njih su silovatelji , pedofili ili ubice.
I slobodno hodaju bez brnjica.

Brojni ljudi opet maltretiraju i pse tako što ih šta ja znam , cijeli jadni vijek drže na metar lanca.

I zakon im ne brani da drže pse a kamo li da im nameće brnjice.

Postoji javni prostor gdje psi moraju imati brnjice to je javni prevoz ako nisu u koferu za pse ili ako nisu psi vodiči za slijepe osobe.

Niti za jedan ujed psa nije kriv pas , nego jedino i samo čovjek.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#129 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by tony stark »

teskeredzic_22 wrote: 27/10/2022 15:29 Ljudi maltretiraju vlastite žene i djecu ili slabije od sebe , tuku , maltretiraju jer su možda alkoholičari , narkomani ili su naprosto idioti.

Brojni od njih su silovatelji , pedofili ili ubice.
I slobodno hodaju bez brnjica.

Brojni ljudi opet maltretiraju i pse tako što ih šta ja znam , cijeli jadni vijek drže na metar lanca.

I zakon im ne brani da drže pse a kamo li da im nameće brnjice.

Postoji javni prostor gdje psi moraju imati brnjice to je javni prevoz ako nisu u koferu za pse ili ako nisu psi vodiči za slijepe osobe.

Niti za jedan ujed psa nije kriv pas , nego jedino i samo čovjek.
Za komentar o ljudima se slazem. I tu nemam dileme. Takva nesorta nije za zivota uopce,koliko god ekstremno zvucalo.
Za pse.
Bez zakona nema nista. Cipovanje sve i jednog vlasnickog. Pa onda ko pusti ma ulicu neka plati kaznu.
Nije to nikakva nova pamet. Ksko je rijeseno negdje na zapadu,samo prepisati.
A vlasnicki psi u gradu ,na ulici..mislim da je i za psa i za vlasnika i za prolaznike najbezbolnije rjesenje brnjica.
Tu onda nema stete i niko ne mora razmisljati
" hocel on ili nece on on je maza"..
A barem kod nas u BiH je suma na 20min od svakog centra grada ..ko zeli trcati za psom.
Kategoriju bruda..u koju spadaju osiljeni balavci koji su laksi od psa kojeg vode ili puste pored sebe ne bih komentirao..to je sasvim drugi problem.
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#130 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by nivla »

ma bolan nisam nikad vidio ove brizne vlasnike sto vodaju pse bez brnjice da pokupe govno kad im se njihov mirni pas posere
ne mozes u parku pustiti djecu da trce po travi jer ce ugaziti u govno, eh na to smo dosli
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19538
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#131 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by teskeredzic_22 »

nivla wrote: 27/10/2022 16:20 ma bolan nisam nikad vidio ove brizne vlasnike sto vodaju pse bez brnjice da pokupe govno kad im se njihov mirni pas posere
ne mozes u parku pustiti djecu da trce po travi jer ce ugaziti u govno, eh na to smo dosli
Eko-policija i da kazni onog sto ne kupi izmet za svojom zivotinjom i onog sto fikne cik ili plasticnu flasu , papiric.

Nisu samo pseca govna na cesti nego razno smece.

Kazne samo kazne samo po dzepu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#132 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Od svog sina čujem da ga je jedan pas prepao a ničim izazvan jer je sin počeo trčati za loptom i pas koji živi u stanu ,čiji vlasnik ima još pit bula kojeg obavezno izvodi bez brnjice medju djecu i bez lanca,je počeo lajati na sina i krenuo ka njemu ,da nije neki komšija reagovao belaja bi bilo, i ja sam siguran da moj sin nije uzročnik toga da pas iz nekog razloga hoće napasti moje dijete nego je pas takav,jebe mi se je li ga njegov vlasnik naučio da bude takav ,lijepo vlasnika upozorih da pazi na pse ,da se ne bi desio belaj ,za koji će on biti odgovoran,a ja ću belaj napraviti,u stanju sam udaviti sve pse čujem li da su mi dijete prepali
aston_martin
Posts: 457
Joined: 26/09/2020 18:41

#133 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by aston_martin »

anex wrote: 27/10/2022 10:14
aston_martin wrote: 27/10/2022 03:10 Zabraniti sve opasne pasmine!
Nabroj opasne pasmine pasa!
Ovog pit bulla ne mogu cetri odrastla muskarca da savladaju. :run:

https://youtu.be/lFDLY_Tl6wQ
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#134 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Uh,uh,hoće mi nešto biti kad ovo vidim,kako se ovo lako riješi
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#135 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Ramzess Veliki »

bitanga_sa_otesa wrote: 25/10/2022 22:12 imao istog ,muzjaka,ponasanje kako si i opisao :thumbup: imao sam desetak drugih cuka,ali nijedan ni blizu njega ...
Image
Vidi mu pjegice na ledjima, med medeni ... :trep:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#136 Re: Ubice sa frankenštajn psima

Post by Sanjarko »

Imamo problem i s psima lutalicama, a nista se po tome neradi. Neki dan ovdje neki pas lutalica ujeo nekog momka za nos, mogao mu nos otkinuti, srecom nije. Treba ovo detaljno regulisati, od cipovanja, barem da su cipovi na okovratniku pa nadalje, i uvesti opet sintoraje, ali moderne, ne kao prije kad su po ulici pucali na pse lutalice iz puski s dijabolama.
Post Reply