Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#76 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by oridjidji »

JThomas wrote:čak nisi u pravu ni da je najviše izreknuto 37 godina. čak ni to. SVE si fulio. a i dalje drobiš k'o da ništa nije bilo.
Pa ajde upuceni reci kolika je najveca izrecena kazna u BIH od rata na ovamo? Ti se vrtis oko suda i fatas se za ono sto sam napisao. Sve ti smeta, sve sto sam napisao ovdje za tebe ne valja... jbg jesam spustio par pojedinaca na nacin na koji ti spustas meni. Al ti meni definitivno nisi dao odgovore na stvari koje sam te pitao.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#77 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

http://www.livno-online.com/bih/3969-mo ... ne-zatvora

brate, đon si obraz kad i dalje možeš pisati nakon tolikih gluposti koje si navaljao. ja sam ti rekao šta znam, šta mislim i zašto mislim.

hajd' sad dalje bistri krivično pravo, ja ti više neću smetati pišući kako jeste, gora sam budala i što sam pokušao.
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#78 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by FnatiC »

bandini wrote:
FnatiC wrote:
dječak sa šibicama wrote:Jel ono jedan od ubica bjese (jedan od) vodja navijaca Sarajeva?

Ako da, bice jasniji komentari pojedinaca.

Meni se cini da su na FB otvarane grupe podrske ovoj dvojici, ili sam ih pomijesao sa ubicama Mrnjavca?
Nije bio nikakav vodja navijaca nismo mi telad da nas neko negdje voda.a i sve da je bio taj neki vodja ne vidim zasto je to relevantno u ovom slucaju.Edin Vuk dok je isao na utakmice nike radio ovo sto je radio. Nadam se da sam ti uspio objasniti.

jos nam reci da je bio fin decko, prava sarajevska raja, ma ni mrava ne bi zgazio
mene bi stid bilo ovo pisat, da mi je brat rodjeni
lik je levat, sitni klosar koji je nesto umislio i to mu je doslo glave, mada je on dosao glave ovom momku prije toga
Sta je seceru nestalo argumenata ha? Jesam li ti samo lijepo odgovorio na tvoje pitanje? Pitas me jel bio vodja ja ti kazem nije bio.ja tebe pitam sto je to bitno u ovom slicaju ti meni pises jos nam reci da je bio fin vakav nakav. Ako hoces vodi normalnu diskusiju i odgovori sta sam te pitao il da preskacem tvoje postove i gledam dalje. Znaci ponovno te pitam zbog cega su Horde Zla relevantne u ovom slucaju?
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#79 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by oridjidji »

JThomas wrote:http://www.livno-online.com/bih/3969-mo ... ne-zatvora

brate, đon si obraz kad i dalje možeš pisati nakon tolikih gluposti koje si navaljao. ja sam ti rekao šta znam, šta mislim i zašto mislim.

hajd' sad dalje bistri krivično pravo, ja ti više neću smetati pišući kako jeste, gora sam budala i što sam pokušao.
Vidim ti si dobro izbistrio google. Sigurno ti je iz glave ovo palo zato sto vladas materijom. Jbg pisem onoliko koliko znam o pravu. Navedi te silne gluposti. Tri si stvari citirao... prethodne dvije o kazni zatvora do 20 godina do one dugotrajne kazne zatvora kojoj je donja granica 20 godina, a gornja 45 i sada ova informacija koja se dugo vukla kroz medije, a to je ona o Topalovicu koji je osudjen na 37 godina zatvora za ubistvo troclane katolicke porodice u Konjicu iz vjerskih razloga.

Ti nisi rekao nista uhvatio si se za ovo ko pijan plota. Ponasas se ko da si Karkin ili Salem Miso, pa solis ovdje o krivicnom pravu. Na kraju ces ispasti da bolje znas pravo od sutkinje, tuzioca i branioca Vuka i Heraka jer eto po tebi je ova kazna preniska, a meni dovoljna da obojicu idiota skloni sa ulice, da ostane ovakva nebi bila steta, a da je povecaju bila bi mi jos draza, a znamo da je u ovome gradu bilo gorih ubistava i jos manjih kazni za njihove pocinioce od rata na ovamo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#80 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

ajd' da te podsjetim ko je prvi počeo glumiti eksperta za krivično pravo...
Naravno da nije, ali ako je tuzilac trazio da se izrekne kazna zatvora do 21 godine za pocinioca ovoga ubistva, onda mu se takva i kazna donosi, ako je trazio kaznu dugotrajnog zatvora onda ta kazna nemoze biti manja od 21 godine zatvora, gornja granica joj je 45 godina i donosi se za visestruka ubistva. Pljuvati po pravosudju, a nemati informaciju kakvu je tuzilac zahtijevao kaznu od suda je pomalo pretjerano.
Nije problem u mojoj glavi, krivicni zakon nisam pisao, niti njegove stavke, ali za svaki zlocin postoji i adekvatna kazna i da bi se o tim kaznama govorilo pravo se mora poznavati, makar i povrsno.
Nije problem u mojoj glavi, krivicni zakon nisam pisao, niti njegove stavke, ali za svaki zlocin postoji i adekvatna kazna i da bi se o tim kaznama govorilo pravo se mora poznavati, makar i povrsno. Mislim da je i sutkinja koja je radila na ovome slucaju postupila najbolje sto je mogla. Na kraju njena presuda nije bila konacna, sto znaci da se kazna moze smanjiti ili povecati pred vrhovnim sudom.
Najduza izrecena kazna koja je izrecena u BIH iznosi 37 godina i to za trostruko ubistvo iz vjerskih pobuda u Konjicu koje se desilo prije 7 ili 8 godina .
pa jebote očekivao bi čovjek da od ovoliko stvari slučajno nabodeš jednu da jeste tako kako si napisao. al' mrka kapa.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#81 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by oridjidji »

JThomas wrote:ajd' da te podsjetim ko je prvi počeo glumiti eksperta za krivično pravo...
Naravno da nije, ali ako je tuzilac trazio da se izrekne kazna zatvora do 21 godine za pocinioca ovoga ubistva, onda mu se takva i kazna donosi, ako je trazio kaznu dugotrajnog zatvora onda ta kazna nemoze biti manja od 21 godine zatvora, gornja granica joj je 45 godina i donosi se za visestruka ubistva. Pljuvati po pravosudju, a nemati informaciju kakvu je tuzilac zahtijevao kaznu od suda je pomalo pretjerano.
Nije problem u mojoj glavi, krivicni zakon nisam pisao, niti njegove stavke, ali za svaki zlocin postoji i adekvatna kazna i da bi se o tim kaznama govorilo pravo se mora poznavati, makar i povrsno.
Nije problem u mojoj glavi, krivicni zakon nisam pisao, niti njegove stavke, ali za svaki zlocin postoji i adekvatna kazna i da bi se o tim kaznama govorilo pravo se mora poznavati, makar i povrsno. Mislim da je i sutkinja koja je radila na ovome slucaju postupila najbolje sto je mogla. Na kraju njena presuda nije bila konacna, sto znaci da se kazna moze smanjiti ili povecati pred vrhovnim sudom.
Najduza izrecena kazna koja je izrecena u BIH iznosi 37 godina i to za trostruko ubistvo iz vjerskih pobuda u Konjicu koje se desilo prije 7 ili 8 godina .
pa jebote očekivao bi čovjek da od ovoliko stvari slučajno nabodeš jednu da jeste tako kako si napisao. al' mrka kapa.
Podsjetio si me... Izvini upravu si, al nemozes reci da sve sto je ispisano cisto sranje... Pravio sam se expert, ali jbg mnogi ovdje bi da se igraju kadija, pa i ti i na kraju tu kaznu nazivas malom, a drugi sramotnom. Dovodis u pitanje odluku koju je donjela sutkinja kojoj pravo sigurno nije strano kao meni i koja ga zna bolje od mnogih na ovome forumu.

Napisao sam ti prve dvije greske i o tome iz cega su proistekle. Ti si mi ukazao da sudija nemora postupiti po tuziteljovom zahtijevu.Napisao sam ti i za ovu od 37 godina kako mi se promakla ta greska.

Trece sto si citirao o tome sto sam rekao o sutkinji po meni nije nikakva greska. Mozda ti u tome svemu vidis gresku jer eto vidis tu drugu neku stranu naseg pravosudja. Znas i sam da je gorih ubistava bilo i jos gorih kazni od ove ... Pitacu te hoces li biti zadovoljan ovom kaznom ako je vrhovni sud umanji ...
User avatar
Dorian*
Posts: 13
Joined: 18/05/2011 22:52

#82 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Dorian* »

Kazne su preniske, kratko i jasno. Fakat ne znam šta vas dvojica meljete.
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#83 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by agent_001 »

bandini wrote:
FnatiC wrote:
dječak sa šibicama wrote:Jel ono jedan od ubica bjese (jedan od) vodja navijaca Sarajeva?

Ako da, bice jasniji komentari pojedinaca.

Meni se cini da su na FB otvarane grupe podrske ovoj dvojici, ili sam ih pomijesao sa ubicama Mrnjavca?
Nije bio nikakav vodja navijaca nismo mi telad da nas neko negdje voda.a i sve da je bio taj neki vodja ne vidim zasto je to relevantno u ovom slucaju.Edin Vuk dok je isao na utakmice nike radio ovo sto je radio. Nadam se da sam ti uspio objasniti.

jos nam reci da je bio fin decko, prava sarajevska raja, ma ni mrava ne bi zgazio
mene bi stid bilo ovo pisat, da mi je brat rodjeni
lik je levat, sitni klosar koji je nesto umislio i to mu je doslo glave, mada je on dosao glave ovom momku prije toga
Neguraj surlu gdje joj nije mjesto, eto ti sud, herak i co. pricaj, pisi sta hoces, svoje komplekse prema hz znas gdje mozes rijesit!
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#84 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

Sta je seceru nestalo argumenata ha? Jesam li ti samo lijepo odgovorio na tvoje pitanje? Pitas me jel bio vodja ja ti kazem nije bio.ja tebe pitam sto je to bitno u ovom slicaju ti meni pises jos nam reci da je bio fin vakav nakav. Ako hoces vodi normalnu diskusiju i odgovori sta sam te pitao il da preskacem tvoje postove i gledam dalje. Znaci ponovno te pitam zbog cega su Horde Zla relevantne u ovom slucaju?
ti si ocito zamijenio mene s drugim kolegom
on je pitao za HZ ja ih uopste nisam spomenuo
znam puno momaka koji su u HZ i nijednu losu rijec ne bi uputio prema njima, iako i tamo ima budala, kao sto ih ima svugdje, ali ja horde zla nisam prozvao niti mislim da su one odgovorne za bilo sto

e sad da predjemo na ovaj slucaj, ti branis naseg vuka, vucinu ko da ti je rodjeni brat i meni to nije jasno
lik je pocinio hladnokrvno ubistvo, pucao momku u potiljak, cime se to moze opravdati??
moze biti pitar, manijak, sin ministra, harry potter, patuljak s kurcem do poda, i sta ce to promijeniti??
ja samo ne shvatam zasto braniti nekog krvolocnog idiota pa da ti je rod rodjeni
a pored svega ovoga licno znam vuka, i tvrdim da je idiot nevidjeni, bio je i prije ovog ubistva al vidim da ima ljudi koji ga brane i poslije svega
svaka cast, prava ste gradska raja
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#85 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

agent_001 wrote:
bandini wrote:
FnatiC wrote: Ako da, bice jasniji komentari pojedinaca.

Meni se cini da su na FB otvarane grupe podrske ovoj dvojici, ili sam ih pomijesao sa ubicama Mrnjavca?
Nije bio nikakav vodja navijaca nismo mi telad da nas neko negdje voda.a i sve da je bio taj neki vodja ne vidim zasto je to relevantno u ovom slucaju.Edin Vuk dok je isao na utakmice nike radio ovo sto je radio. Nadam se da sam ti uspio objasniti.

jos nam reci da je bio fin decko, prava sarajevska raja, ma ni mrava ne bi zgazio
mene bi stid bilo ovo pisat, da mi je brat rodjeni
lik je levat, sitni klosar koji je nesto umislio i to mu je doslo glave, mada je on dosao glave ovom momku prije toga
Neguraj surlu gdje joj nije mjesto, eto ti sud, herak i co. pricaj, pisi sta hoces, svoje komplekse prema hz znas gdje mozes rijesit![/quote]


gurnem ja surlu svugdje, ne bi ti sad pricao o tome, moze ti biti nezgodno
jel vi ljudi znate citati, jeste li bili u osnovnoj skoli ikada????
ko je spomenuo HZ, ja sigurno nisam, ako ne vjerujes nadji moj post koji spominje HZ
i cuj evo mi sud, herak i co
a vucinu da ne diram, jel tako, on je ipak FGR
nek ti je bio jaran, brat, ujak, dedo, to nas ne zanima, on je ubio momka na pravdi boga, a vi bi i to opravdali
super
User avatar
Armadilo
Posts: 178
Joined: 13/08/2011 16:48

#86 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Armadilo »

FnatiC wrote: Sta je seceru nestalo argumenata ha? Jesam li ti samo lijepo odgovorio na tvoje pitanje? Pitas me jel bio vodja ja ti kazem nije bio.ja tebe pitam sto je to bitno u ovom slicaju ti meni pises jos nam reci da je bio fin vakav nakav. Ako hoces vodi normalnu diskusiju i odgovori sta sam te pitao il da preskacem tvoje postove i gledam dalje. Znaci ponovno te pitam zbog cega su Horde Zla relevantne u ovom slucaju?
Pa dok je bio vodja, uzdizali ste ga, sad kad je u zatvoru kazes da nikad nije ni bio...
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#87 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sarajevo_84 »

Živim u nadi da će se uvesti smrtna kazna, glava za glavu i kraj. Pa da vidimo onda ko bi imao m*da da puca. :x

A da sam na mjestu Amarovih roditelja, kad je bilo izricanje presude javno bih rekla i Vuku i Heraku i Sudu: Moji ste, pa za 10, 20, 30 godina, al ste moji, kad tad!!! :x :x :x
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#88 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sinuhe »

sarajevo_84 wrote:Živim u nadi da će se uvesti smrtna kazna, glava za glavu i kraj. Pa da vidimo onda ko bi imao m*da da puca. :x

A da sam na mjestu Amarovih roditelja, kad je bilo izricanje presude javno bih rekla i Vuku i Heraku i Sudu: Moji ste, pa za 10, 20, 30 godina, al ste moji, kad tad!!! :x :x :x
Dobro, a jesi li za ovih 15 godina mira cuo za neki slucaj osvete?
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#89 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sokkia »

ubiti,ne oprostiti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#90 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by ultima_palabra »

Ima li neki argument od ovih što misle da je 16 godina puno ili dovoljno? Za hladnokrvno ubistvo bez ikakvog povoda metkom u potiljak?
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#91 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by oridjidji »

sarajevo_84 wrote:Živim u nadi da će se uvesti smrtna kazna, glava za glavu i kraj. Pa da vidimo onda ko bi imao m*da da puca. :x

A da sam na mjestu Amarovih roditelja, kad je bilo izricanje presude javno bih rekla i Vuku i Heraku i Sudu: Moji ste, pa za 10, 20, 30 godina, al ste moji, kad tad!!! :x :x :x
jedina realna kazna za ubistvo glava za glavu.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#92 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Ghost_Rider_XXX »

ultima_palabra wrote:Ima li neki argument od ovih što misle da je 16 godina puno ili dovoljno? Za hladnokrvno ubistvo bez ikakvog povoda metkom u potiljak?
Ja već rekoh vješat to sve na trg kao opomenu. Onda ne bi svaka šuša ulazila u kafanu i na šank stavljala cigare i pištolj.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#93 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

oridjidji wrote: Podsjetio si me... Izvini upravu si, al nemozes reci da sve sto je ispisano cisto sranje... Pravio sam se expert, ali jbg mnogi ovdje bi da se igraju kadija, pa i ti i na kraju tu kaznu nazivas malom, a drugi sramotnom. Dovodis u pitanje odluku koju je donjela sutkinja kojoj pravo sigurno nije strano kao meni i koja ga zna bolje od mnogih na ovome forumu.

Napisao sam ti prve dvije greske i o tome iz cega su proistekle. Ti si mi ukazao da sudija nemora postupiti po tuziteljovom zahtijevu.Napisao sam ti i za ovu od 37 godina kako mi se promakla ta greska.

Trece sto si citirao o tome sto sam rekao o sutkinji po meni nije nikakva greska. Mozda ti u tome svemu vidis gresku jer eto vidis tu drugu neku stranu naseg pravosudja. Znas i sam da je gorih ubistava bilo i jos gorih kazni od ove ... Pitacu te hoces li biti zadovoljan ovom kaznom ako je vrhovni sud umanji ...
u ovim predmetima, kad se može izreći 10 godina i više, sudi vijeće od trojice sudija. al' nisi morao gledati zakon da to uvidiš, dovoljno bi bilo da si pogledao slike na portalu sa izricanja presude gdje stoje njih tri u sudijskim togama.

znači pokušavaš diskutovati o nečemu o čemu NIŠTA ne znaš. i nisi pregledao ni vijest na ovom portalu kako treba, kamoli šta više, a sve znaš.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#94 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by ultima_palabra »

Ghost_Rider_XXX wrote:
ultima_palabra wrote:Ima li neki argument od ovih što misle da je 16 godina puno ili dovoljno? Za hladnokrvno ubistvo bez ikakvog povoda metkom u potiljak?
Ja već rekoh vješat to sve na trg kao opomenu. Onda ne bi svaka šuša ulazila u kafanu i na šank stavljala cigare i pištolj.
Treba li postojati smrtna kazna je već metafizičko pitanje. Ako je već nemamo, mora postojati doživotni zatvor. Ja bih čak uveo one višestruke doživotne robije ili 300 godina zatvora kao što ima u Americi. Nek ti kasnije skinu jednu doživotnu i daju pomilovanja, ali sudija se pobrinuo da ubica više nikad ne vidi slobode.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#95 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by condy »

Stvari ce biti same po sebi jasnije, kada shvatite da borba protiv kriminaliteta se ne ogleda samo u strozijoj kaznenoj politici. Svako i svaka institucija u drzavi, koja ima doticaja sa ljudima, omladinom, i koja rjesava određene probleme ili reguliše određene segmente života, mora dati svoj doprinos, od porodice, škole, općine, javnih ustanova, univertiteta, stručnjaka, sve do razvoja određenih stručnih koncepta borbe, uz pomoć i iskustva iz drugih zemalja, i sagledavanja metodološki rezultata nakon nekog perioda. Za to treba imati moćnu državu, radne, hrabre, dobro plaćene i stručne ljude, koji nisu završili studije po nekim privatnim univerzitetima u nekim zabitima, koji će manje pričati a više raditi.
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#96 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by agent_001 »

gurnem ja surlu svugdje, ne bi ti sad pricao o tome, moze ti biti nezgodno
jel vi ljudi znate citati, jeste li bili u osnovnoj skoli ikada????
ko je spomenuo HZ, ja sigurno nisam, ako ne vjerujes nadji moj post koji spominje HZ
i cuj evo mi sud, herak i co
a vucinu da ne diram, jel tako, on je ipak FGR
nek ti je bio jaran, brat, ujak, dedo, to nas ne zanima, on je ubio momka na pravdi boga, a vi bi i to opravdali
super[/quote]

Puno serendas za jednog komleksasa, mozda sam se pogresno izrazio eto ti i vucina i herak i co is vi koji su u tom zlocinu ucestvovali i radi s njima sta hoces i kako hoces, corav vidi samo sto hoce da vidi!

Reko sam ti kako ces izljeciti komlekse!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#97 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Comrad »

Budući da kod nas ne mozemo ocekivati nikakve radikalne promjene bilo bi dobro barem poceti sa manjim promjenama.

Ja bih prije svega ukinuo ovo smijesno trazenje olaksica. Te mlad, te ima roditelje, brinu mu se, ma dajte kakve olaksice.

Drugo, ukinuo bih objedinjavanje kazni ili kako se to vec zove. Nego da se kazne fino saberu i dodijele optuzeniku. Ovako krimosi imaju 10 djela, umjesto da dobiju 15 godina zatvora, oni im objedine kazne i na kraju dobiju 3 godine. I kakva je poruka, pa fina, bolje napraviti 150 pljacki i dobit 3 godine, nego jednu i dobit isto toliko.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#98 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sokkia »

osuditi na smrt i ostaviti ih par godina u samici da da razmišljaju o onome što su uradili,a potom javno objesiti :x
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#99 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by FnatiC »

sokkia wrote:osuditi na smrt i ostaviti ih par godina u samici da da razmišljaju o onome što su uradili,a potom javno objesiti :x

Kako ti je sura Ahmed i Nedzad ;-)
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#100 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by SOMA »

sokkia wrote:osuditi na smrt i ostaviti ih par godina u samici da da razmišljaju o onome što su uradili,a potom javno objesiti :x
U Americi je od moratorijuma 1976 izvresena smrtna kazna nad 1.232 osobe. Koliko je to zastrasujuce za ostale krimose vidimo po tome da u USA nema vise ubistava. :run:
Locked