Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Armadilo
Posts: 178
Joined: 13/08/2011 16:48

#51 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Armadilo »

Sramotna kazna za svirepo ubistvo. Nadam se da ce je bar uduplati!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

ne znam šta je motiv. pretjerano me i ne zanima, on je ovdje sekundaran u odnosu na posljedicu. momak je ubijen u svojoj kafani, metkom u potiljak. koji motiv i razlog može to da opravda?

gurali se pa pištolj slučajno opalio...u potiljak? jes aha. samo što nisi rekao da su ga vanzemaljci oteli...
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#53 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by FnatiC »

Ko misli da je 16 godina malo nike dobar u glavi nikako.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#54 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

nije malo, al' jeste malo za ovakvo djelo.
User avatar
Armadilo
Posts: 178
Joined: 13/08/2011 16:48

#55 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Armadilo »

Najgore je sto ce ovakva kazna biti uzor svim buducim kriminalcima i onima koji urade nesto slicno. Da su kazne enormne, sigurno ne bi bilo ovakvih dijela i kriminalnih aktivnosti...
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#56 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by veleno »

Mislim da je kazna sasvim ok.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#57 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

FnatiC wrote:Ko misli da je 16 godina malo nike dobar u glavi nikako.

ti si neki jaran od ove dvojice sto posto
nije malo 16 godina, od kojih ce na kraju odsluzit maksimalno 11 il 12, za hladnokrvno ubistvo, momak je upucan u potiljak, najjadnije, najhladnokrvnije i najbezlicnije
i tebi je malo 16 godina
e da je nekog tvog upuco vucina sigurno ti ne bi bilo malo ni 50 godina
nek ga odmah oslobode vala, puno ovih 16 godina
User avatar
sinuhe
Posts: 11497
Joined: 03/06/2011 11:33

#58 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sinuhe »

16 godina je velika kazna. Samo bi u Americi dobio vise. U Skandinavij je npr. 25 godina dozivotna kazna zato ne znaju sta da rade sa Breivikom.
User avatar
Dorian*
Posts: 13
Joined: 18/05/2011 22:52

#59 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Dorian* »

Samo da kažem jednu stvar. Jasno mi je da svako ima pravo na svoje mišljenje, da onaj kome se ne sviđa to ne mora da čita, ali ipak razmislite prije nego što napišete neke stvari. Ja nemam pravo da govorim šta će ko i kako, niti to pokušavam, samo pokušavam da kažem da neke napisane stvari nisu lake za "svarit". To je to. Nije loša namjera sigurno. Hvala.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#60 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

sinuhe wrote:16 godina je velika kazna. Samo bi u Americi dobio vise. U Skandinavij je npr. 25 godina dozivotna kazna zato ne znaju sta da rade sa Breivikom.

vi hocete da kazete da je 16 godina koje sigurno nece odsluzit u potpunosti dovoljno da nadoknadi zivot mladica od 20 i nest godina???
recimo i da je dovoljno ti mislis da ce ova dva krelca kad izadju iz zatvora biti fini momci, uklopiti se u drustvo, il ce nastavit gdje su stali, samo ce jos biti stariji i zajebaniji?
aferim
User avatar
sinuhe
Posts: 11497
Joined: 03/06/2011 11:33

#61 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sinuhe »

bandini wrote:
sinuhe wrote:16 godina je velika kazna. Samo bi u Americi dobio vise. U Skandinavij je npr. 25 godina dozivotna kazna zato ne znaju sta da rade sa Breivikom.

vi hocete da kazete da je 16 godina koje sigurno nece odsluzit u potpunosti dovoljno da nadoknadi zivot mladica od 20 i nest godina???
recimo i da je dovoljno ti mislis da ce ova dva krelca kad izadju iz zatvora biti fini momci, uklopiti se u drustvo, il ce nastavit gdje su stali, samo ce jos biti stariji i zajebaniji?
aferim
Ja ne znam kakva kazna moze nadoknaditi zivot mladica. Ali takve kazne se dijele sirom Evrope.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#62 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

sinuhe wrote:
bandini wrote:
sinuhe wrote:16 godina je velika kazna. Samo bi u Americi dobio vise. U Skandinavij je npr. 25 godina dozivotna kazna zato ne znaju sta da rade sa Breivikom.

vi hocete da kazete da je 16 godina koje sigurno nece odsluzit u potpunosti dovoljno da nadoknadi zivot mladica od 20 i nest godina???
recimo i da je dovoljno ti mislis da ce ova dva krelca kad izadju iz zatvora biti fini momci, uklopiti se u drustvo, il ce nastavit gdje su stali, samo ce jos biti stariji i zajebaniji?
aferim
Ja ne znam kakva kazna moze nadoknaditi zivot mladica. Ali takve kazne se dijele sirom Evrope.

ne moze nadoknaditi u tome i jeste stvar
al barem se moze sprijeciti da se opet dogodi, jer ova dva ne znam ni kako da ih nazovem, kad izadju iz zatvora bice samo ludji, imace i neko "ime" u tom svijetu i sigurno ce se ponoviti ovo ili nesto slicno
takodjer sa ovako malim kaznama se i buducim generacijama ubica, silovatelja i raznih drugih degenerika salje jasna poruka, necete puno nastradat zlocin se isplati

a ovo za kazne sirom europe je laz, to nema ljudi po europi koji su osudjeni na 40 godina il na dozivotnu za hladnokrvno ubistvo???
User avatar
sinuhe
Posts: 11497
Joined: 03/06/2011 11:33

#63 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sinuhe »

a ovo za kazne sirom europe je laz, to nema ljudi po europi koji su osudjeni na 40 godina il na dozivotnu za hladnokrvno ubistvo???
Slabo ih ima.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#64 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

sinuhe wrote:
a ovo za kazne sirom europe je laz, to nema ljudi po europi koji su osudjeni na 40 godina il na dozivotnu za hladnokrvno ubistvo???
Slabo ih ima.
onda ja zivim u nekoj drugoj europi
sve je moguce
User avatar
Dorian*
Posts: 13
Joined: 18/05/2011 22:52

#65 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Dorian* »

Evo gdje se i sa koliko kažnjava;
http://en.wikipedia.org/wiki/Life_imprisonment
User avatar
sinuhe
Posts: 11497
Joined: 03/06/2011 11:33

#66 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by sinuhe »

U Engleskoj ovako:
Life imprisonment has been the only option that judges have had when sentencing murderers since the death penalty was abolished in 1965, and the average life sentence prisoner spends 14 years behind bars. More serious cases, which included aggravating factors such as a rape or robbery, have seen murderers spend as much as 20 or even 30 years in prison.
http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_(En ... Wales_law)

U Skandinaviji su kazne smijesne. Prati BiH evropske trendove, a da li treba tako ili ne ......
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40915
Joined: 29/06/2011 23:39

#67 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by dječak sa šibicama »

Jel ono jedan od ubica bjese (jedan od) vodja navijaca Sarajeva?

Ako da, bice jasniji komentari pojedinaca.

Meni se cini da su na FB otvarane grupe podrske ovoj dvojici, ili sam ih pomijesao sa ubicama Mrnjavca?
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#68 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by FnatiC »

dječak sa šibicama wrote:Jel ono jedan od ubica bjese (jedan od) vodja navijaca Sarajeva?

Ako da, bice jasniji komentari pojedinaca.

Meni se cini da su na FB otvarane grupe podrske ovoj dvojici, ili sam ih pomijesao sa ubicama Mrnjavca?
Nije bio nikakav vodja navijaca nismo mi telad da nas neko negdje voda.a i sve da je bio taj neki vodja ne vidim zasto je to relevantno u ovom slucaju.Edin Vuk dok je isao na utakmice nike radio ovo sto je radio. Nadam se da sam ti uspio objasniti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#69 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

bio je jedan od glavnih one prošle garniture, nema ništa sa ovima koji sad vode horde zla.
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#70 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by FnatiC »

JThomas wrote:bio je jedan od glavnih one prošle garniture, nema ništa sa ovima koji sad vode horde zla.
Decko zna.zavrsimo sa ovim
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#71 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by bandini »

FnatiC wrote:
dječak sa šibicama wrote:Jel ono jedan od ubica bjese (jedan od) vodja navijaca Sarajeva?

Ako da, bice jasniji komentari pojedinaca.

Meni se cini da su na FB otvarane grupe podrske ovoj dvojici, ili sam ih pomijesao sa ubicama Mrnjavca?
Nije bio nikakav vodja navijaca nismo mi telad da nas neko negdje voda.a i sve da je bio taj neki vodja ne vidim zasto je to relevantno u ovom slucaju.Edin Vuk dok je isao na utakmice nike radio ovo sto je radio. Nadam se da sam ti uspio objasniti.

jos nam reci da je bio fin decko, prava sarajevska raja, ma ni mrava ne bi zgazio
mene bi stid bilo ovo pisat, da mi je brat rodjeni
lik je levat, sitni klosar koji je nesto umislio i to mu je doslo glave, mada je on dosao glave ovom momku prije toga
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#72 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by Reisova »

Definitivno nakon pravomocnih presuda, svi osjecamo da su kriminalci nagradjeni a ne kazenjeni. Malo sam se interesovala i ima nekoliko problema.
1. Nase pravosudje ocito da bi osudilo kriminalca treba snimak na kameri i to ako za taj snimak postoji dozvola :x
2. Drugo ogroman su problem nesposobni tuzioci i to znam iz pozdanih izvora. Ljudi se jedsnostavno ne pripreme kako treba i ne urade posao do kraja tj. ne uspiju dokazati sta misle. Radi ovoga puno slucajeva padne. Neki dan citam intervju od Karkina i doslovce covjek kaze, vodit ce se slucaj prema zakonu koji je medjuostalim i on pisao. I na takvim stvarima se gubi slucaj.
3. Zadnje ali ne i najmanje vazno, sudije su najcesce zene. Koje su obicne dvije krajnosti ili su do kraja prema proceduri a tih je veoma malo, a vecina ih je jednostavno prelako zaplasiti. I zaista smatram, jesam zensko ali posao sudije u BiH nije za zene. Nek je rahmet dusi Salemu Misi to je primjer sudije.

I ovo pucanje u trudnu zenu pored svjedoka i svega i na kraju izazivanje opste opasnsoti....katastrofa. Kada ce ljudi poceti posteno raditi svoj posao, zar je moguce da imamo toliko nekompetentnih ljudi ?

Zao mi je porodice ubijenog Mistrica i zelim im sabur. I nek je pokoj dusi Mirjani Malic koja je imala petlje...A na dusu i cast njenim kolegama sto je pokopase...pokvarila im posao i talove...postali smo drustvo DNA.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#73 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by oridjidji »

JThomas wrote:ne znam šta je motiv. pretjerano me i ne zanima, on je ovdje sekundaran u odnosu na posljedicu. momak je ubijen u svojoj kafani, metkom u potiljak. koji motiv i razlog može to da opravda?

gurali se pa pištolj slučajno opalio...u potiljak? jes aha. samo što nisi rekao da su ga vanzemaljci oteli...
Niko nije rekao da iciji zlocin treba pravdati pa i njihov.Naravno da nema motiva koji moze opravdati bilo koje ubistvo s predumisljajem. Prvih par mjeseci kada je ovaj slucaj bio svijez, poluinformacije su se sirile portalima i novinama. Tek u februaru mjesecu tuzilac je rekao da motiva za ovo ubistvo nije ni bilo i da je isto ucinjeno iz hira, do tog trenutka mediji su pisali o motivima ubistva i razradjivali scenariji.

Pisem o tome kako su mediji pisali o ovome ubistvu. Ni sada 2 godine nakon ubistva slucaj, ovaj slucaj nije javnosti prezentovan onako kako je trebao biti tj. na nacin s kojim bi javnost sto blize bila upoznata sa detaljima sudjenja i mogucim kaznama, kako bi eventualno javnost pritisla sudije da donese kvalitetniju sudsku odluku i tezu od ove koja je izrecena sada.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#74 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by JThomas »

čak nisi u pravu ni da je najviše izreknuto 37 godina. čak ni to. SVE si fulio. a i dalje drobiš k'o da ništa nije bilo.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#75 Re: Ubicama Amara Mistrića izrečene preniske kazne?!

Post by oridjidji »

Reisova wrote:Definitivno nakon pravomocnih presuda, svi osjecamo da su kriminalci nagradjeni a ne kazenjeni. Malo sam se interesovala i ima nekoliko problema.
1. Nase pravosudje ocito da bi osudilo kriminalca treba snimak na kameri i to ako za taj snimak postoji dozvola :x
2. Drugo ogroman su problem nesposobni tuzioci i to znam iz pozdanih izvora. Ljudi se jedsnostavno ne pripreme kako treba i ne urade posao do kraja tj. ne uspiju dokazati sta misle. Radi ovoga puno slucajeva padne. Neki dan citam intervju od Karkina i doslovce covjek kaze, vodit ce se slucaj prema zakonu koji je medjuostalim i on pisao. I na takvim stvarima se gubi slucaj.
3. Zadnje ali ne i najmanje vazno, sudije su najcesce zene. Koje su obicne dvije krajnosti ili su do kraja prema proceduri a tih je veoma malo, a vecina ih je jednostavno prelako zaplasiti. I zaista smatram, jesam zensko ali posao sudije u BiH nije za zene. Nek je rahmet dusi Salemu Misi to je primjer sudije.

I ovo pucanje u trudnu zenu pored svjedoka i svega i na kraju izazivanje opste opasnsoti....katastrofa. Kada ce ljudi poceti posteno raditi svoj posao, zar je moguce da imamo toliko nekompetentnih ljudi ?

Zao mi je porodice ubijenog Mistrica i zelim im sabur. I nek je pokoj dusi Mirjani Malic koja je imala petlje...A na dusu i cast njenim kolegama sto je pokopase...pokvarila im posao i talove...postali smo drustvo DNA.

Ma ne treba nase pravosudje snimak ubistva da bi se isto osudilo na pravi nacin. Nije uvijek jednostavno utvrditi cinjenicno stanje u kojim je neko dijelo pocinjeno, pogotovo ako nema ocevidaca ili ako ocevidci mjenjaju iskaz. Zato se okolnosti na sudu uz dobrog branitelja i loseg tuzioca mogu okrenuti u korist optuzenih.
Locked