Ubica na slobodi?!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#26 Re: Ubica na slobodi?!

Post by smijesni_ste »

mali_balon wrote: 06/02/2021 18:37
DonieBrasco wrote: 06/02/2021 15:49 Kako se zove ovih par likova sto su autima gazili ljude po Sarajevu tj. ubijali a na slobodi, godiama se vode slucaji a neki su i zavrseni nako koliko obnova.
Mislis neki likovi kao aktualni nacelnik opstine novi grad
:thumbup: :thumbup:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#27 Re: Ubica na slobodi?!

Post by ¤ jelena ¤ »

Uh...bilo i fotki kao dokaza da se baš za njega glasalo. :cry:

Doduše, u uvodnom postu se građani pozivaju da osuđene i kažnjene ubice nastave kažnjavati po izlasku iz zatvora, tako da ovaj ne ispunjava uslove. :|
nina9399
Posts: 90
Joined: 05/12/2020 16:40

#28 Re: Ubica na slobodi?!

Post by nina9399 »

high_volume wrote: 06/02/2021 18:11
pedeset wrote: 06/02/2021 14:14 Može li neko objasniti gdje su i šta rade UBICE Denisa Mrnjavca???
Na jednom od portala stoji "Nermin Sikirić, njegov vršnjak koji je osuđen za ubistvo, već je trebao izaći iz zatvora. Berin Talić treba izaći ove godine - možda je već i izašao, a Ademir Lelović izlazi 2025."

Je li moguće da se niko nije udostojio ni da ispita gdje je ubica i pomagači?
Hoće li sutra, ili za godinu ili dvije sa osmijehom da rade neki posao gdje ćemo biti u dodiru sa njima?
Smatrate li da ih neko treba obilježiti za cijeli život?
Moje mišljenje je da im nikad, ama baš nikad ne treba dati priliku za rad, ili bilo šta drugo od čega mogu živjeti u BIH!
Puno godina je prošlo od ubistva, oni u tramvaju neka se stide, ali danas i ubuduće smognimo snage i liječimo BIH od ubica. Isto je i sa ubicom Amara Mistrića, ne smijemo dozvoliti da nam ubistva tako lako odlaze u zaborav.
Kad god izađu iz zatvora, mi kao društvo imamo obavezu da se prema njima ponašamo kao ubicama i ne damo im šansu za normalan život u BIH. Oni žrtvama nisu dali nikakvu mogućnost, čak ni za življenje, zašto bi onda mi njima davali šansu za rad, platu, osiguranje i sve ostalo što ide uz to???

Mislite li da trebamo podići svijest, barem onu kasniju, i ne dati ubicama šansu da zarađuju i žive ovdje ako znamo da su ubili našeg sugrađanina???
nina9399 wrote: 06/02/2021 15:13 Po zakonu oni mozda jesu svoje odsluzili, ali drustvo i zajednica u kojoj zive mogu tu dati i puno vecu kaznu.

Takve osobe se trebaju izopciti iz drustva, izolirati, odbijati bilo kakvu interakciju sa njima, odbijati usluziti ih, zaposliti ih, sjediti s njima u istoj prostoriji. Da zauvijek nose stigmu da su ubice. Ne samo u slucaju ubica Denisa Mrnjavca, primjerice i Rastoder i Sefic i ostala klika koja bez ragbeta kosi ljude po cestama, pa i Mutapi, no ipak posebno u slucaju Denisa Mrnjavca. Jer nisu ubili "samo" Denisa tada, ubili su i njegovu majku. Za takve osobe ne bi vise smjelo biti mjesta medju ljudima.
Ne možete tako razmišljati i postavljati primitivan odnos prema ljudima koji su počinili ubistva. Svi ljudi imaju pravo na rehabilitaciju. Zato i jesu propisane kazne zatvora, da se ljudi izoliraju od društva i da shvate i otrpe svoje greške. Svi mi griješimo u životu, neko manje, neko do ubistva drugih ljudi, ali svi mi imamo pravo na oprost. Imamo pravo na kajanje, jer zločin počinjen i s predumišljajem, učinjen je u nekom trenutku psihičke nestabilnosti. Ne kažem da im treba zaboraviti nedjela, ali ih ne trebamo i ne smijemo stigmatizirati i odvoditi na "linč".

Pitajmo svakog od ove trojice, bi li ponovio, ubijeđen sam da bi kazali da ni iz stana ne bi izašli taj dan...
To su spekulacije sta bi oni pomislili sada, a zaista sumnjam da su dosli tobe nesto puno. Naravno, svakom slucaju se treba pristupati individualno, ima ljudi koji ubiju iz samoodbrane, iz ocaja, kao u slucaju ovog poduzetnika u Hrvatskoj ili Filipa Zavadlava. Ima i onih koji se zaista iskreno pokaju za ucinjeno, no ipak i kod njih ostaje cinjenica da su u afektu ili iz osvete nekom oduzeli zivot.

Ja ipak govorim o osobama odredjenog mentalnog i psiholoskog sklopa, koji su ubistva izvrsile iz ciste obijesti, kao u slucaju Denisa Mrnjavca ili osobama poput Rastodera, Sefica, Mudzeleta, ubicama Arnele Djogic, osobama poput Mutapa
, itd. Dakle, onima kojima ljudski zivot nista ne znaci, koji zivot oduzimaju radi licnog zadovoljstva ili koristi ili pomazu u ubistvima i zataskavaju ih. Takvi "ljudi" moraju
biti iskljuceni iz drustva, kaznjeni onako kako drustvo to zna
Ja ne bih htjela da sa mnom radi ili da pored mene zivi neko ko je sa 16 ili 17 god. ubio nekog jer ga je taj neko krivo pogledao. Ili neko ko autom ide preko 100 na sat preko pjesackog ili se utrkuje po gradu, ne misleci hoce li ubiti ljude pritom. Ili neko poput Mutapa. Bi li ih ti zelio pored svoje djece? Bi li im ti dao da rade pored tvog sina, kceri? Bi li ih pozdravljao, sjedio s njima u istom kaficu? A da znas pritom da to opet ucine da to ne bi imalo nikakve posljedice po njih.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#29 Re: Ubica na slobodi?!

Post by ¤ jelena ¤ »

Ni živjela pored osuđenog lopova, provalnika;

ni radila s ženom koja je prevarila muža s mužem svoje kolegice, a ni sa muškarcem sličnog il nedobog istog opisa :shock: ;

a ne bi vala živjela ni pored komšije koji je izlemao prvog komšiju jer mu je ovaj pozvao policiju zbog buke...

Sve to treba regulisati onako kako narod to zna kad uzme pravdu u svoje ruke, preventivno, da se ne ponovi....
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#30 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

Ovi su ako nista odlezali. Ubice Vedrana Puljica nikad nisu i vjerovatno nece nikad jer niko i ne postavlja to pitanje.

Izvinjavam se sto kvarim temu, nije pokusaj minimiziranja ovog ili bilo kojeg zlocina ali mi je u najmanju ruku cudno sto su ubistva Mrnjavca, Mistrica, Memica, Dragicevica izazvale drugacije reakcije nego ubistvo Puljica koje se svelo na "navijacko pitanje".

Ne mogu jednostavno da objasnim nedostatak empatije drustva za ovaj slucaj. Ima sve elemente onog sto imamo u slucaju Memic i Dragicevic ali nikad nije tretirano isto. Jesmo li mi kao drustvo krivi ili mediji koji mozda imaju drugaciji pristup?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#31 Re: Ubica na slobodi?!

Post by CikCikCikPogodi »

Grean wrote: 07/02/2021 17:03 Ovi su ako nista odlezali. Ubice Vedrana Puljica nikad nisu i vjerovatno nece nikad jer niko i ne postavlja to pitanje.

Izvinjavam se sto kvarim temu, nije pokusaj minimiziranja ovog ili bilo kojeg zlocina ali mi je u najmanju ruku cudno sto su ubistva Mrnjavca, Mistrica, Memica, Dragicevica izazvale drugacije reakcije nego ubistvo Puljica koje se svelo na "navijacko pitanje".

Ne mogu jednostavno da objasnim nedostatak empatije drustva za ovaj slucaj. Ima sve elemente onog sto imamo u slucaju Memic i Dragicevic ali nikad nije tretirano isto. Jesmo li mi kao drustvo krivi ili mediji koji mozda imaju drugaciji pristup?
Htjeli smo EU zakone. I eto sta se dobije. Za sva djela treba postriti kazne, a za ona najteza uvesti dozivotne i smrtne kazne.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#32 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

CikCikCikPogodi wrote: 07/02/2021 18:38
Htjeli smo EU zakone. I eto sta se dobije. Za sva djela treba postriti kazne, a za ona najteza uvesti dozivotne i smrtne kazne.
Ja sam pisao o slucaju Vedran Puljic a po EU zakonima policija sigurno ne moze pucati na grupu nenaoruzanih navijaca samo jer su druge nacije i da nakon toga pojede vuk magarca.

Ono sto ocito moze u EU, jer Hrvatska je dio EU, da jedan od optuzenih pobjegne u susjednu zemlju, tamo se krije a onda zbog nemogucnosti izrucenja dobije sudjenje u Splitu gdje se svo vjestacenje iz BiH neosnovano pobije i jedan zlocinac (makar u pokusaju) koji je oteo pistolj policajcu i pucao po nenaoruzanim ljudima bude oslobodjen krivice. To je nasljedje EU-a ali po ovim balkanskim normama kakve ima Hrvatska.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#33 Re: Ubica na slobodi?!

Post by TRANCE »

Te ubice što su tada bili maloljetni su najmanje krivi, jer muški mozak sa 16-17 godina nije zreo, više su krivi njihovi nastavnici i roditelji. Jer u vremenu kada je Denis ubijen, a vjerujem da je i danas tako, uvijek je u svim školama bilo 10-20% muške dječurlije koji glume mangupe, zahebavaju druge, trebice ih vole, a nastavnike boli neka stvar dok god ide fina plata i topli, samo kažu hajde fino se igrajte djeco kad im se neko požali na nasilnike... Da su preventivno radili u eliminaciji tog klošarskog ponašanja, možda se to ubistvo ne bi ni desilo.
Prije je također bilo kad mlađi maloljetnik napravi nešto, ne ide u zatvor on, već njegov babo koji ga nije kako treba odgojio.
Danas postoji čitava subkultura klošarluka po internetu u vidu kojekakvih repera, reportaža o mafijašima iz Srbije... Što država ne blokira taj sadržaj na internetu? To rade i mnoge europske države, da ne spominjem Kinu i slične. Nisu sva djeca pametna i nemaju love za VPN da zaobiđu te blokade.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34 Re: Ubica na slobodi?!

Post by moonca »

post_id=17161128 wrote:18/02/2021 15:35 Te ubice što su tada bili maloljetni su najmanje krivi, jer muški mozak sa 16-17 godina nije zreo, više su krivi njihovi nastavnici i roditelji. Jer u vremenu kada je Denis ubijen, a vjerujem da je i danas tako, uvijek je u svim školama bilo 10-20% muške dječurlije koji glume mangupe
..oni su krivi, i traba ih pred sudom, tretirati kao odrasle, punoljetne osobe, za ubistva / kradje, nanosenje tezih ozljeda-----ako se ne dokaze, da je u pitanju mentalni poremecaj..

..tacno da glume mangupe,ali tome doprinese i okolina, koja ih podrzava.... ne aktivno, ali sutnjom..da...
Last edited by moonca on 18/02/2021 16:00, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#35 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

Grean wrote: 07/02/2021 17:03 Ovi su ako nista odlezali. Ubice Vedrana Puljica nikad nisu i vjerovatno nece nikad jer niko i ne postavlja to pitanje.

Izvinjavam se sto kvarim temu, nije pokusaj minimiziranja ovog ili bilo kojeg zlocina ali mi je u najmanju ruku cudno sto su ubistva Mrnjavca, Mistrica, Memica, Dragicevica izazvale drugacije reakcije nego ubistvo Puljica koje se svelo na "navijacko pitanje".

Ne mogu jednostavno da objasnim nedostatak empatije drustva za ovaj slucaj. Ima sve elemente onog sto imamo u slucaju Memic i Dragicevic ali nikad nije tretirano isto. Jesmo li mi kao drustvo krivi ili mediji koji mozda imaju drugaciji pristup?
Zato što smo sami krivi za smrt Vedrana i da bio sam u prvom redu svega i ne nismo poceli, al' smo završili u jednom momentu se pokušalo benzinsku dici u zrak.

Eh hajmo redom ubistvo Mrnjavca je urađeno od likova koje sam licno isto znao u to vrijeme i bilo je samo pitanje vremena kad ce nekoga ubiti, mjesec dana prije Mrnjavca su izboli na klizanju momka kojem je isto malo falilo da izdahne sekunda je falila da mu se prereže vrat.
Ovo malo ko zna osim onih koji se jesu kretali u tim krugovima tad..

Oni da su se izvukli s njegovim ubistvom garantujem da bi palo još mrtvih glava tako da je tragedija da su na slobodi i da ce biti jer kad izađe u okruženje koje izlazi me ne bi sekunde iznenadilo da opet nekoga ubije jedan od njih zbog situacije u kojoj ce se nalaziti i vjerovatno neimaštine.

Mistric ubijen isto od nekoga ko je bio na našoj tribini da godinu dana nije dolazio prije ubistva na istu zbog unutarnjih problema u grupi međutim na nacin na koji je ubijen decko je isto tragedija i nesto nevjerovatno da radiš u kaficu svom i na kraju se boriš za život.
Vratiš utoku i naivno izgubiš život eto i njega na slobodu potencijalo za par godina ako ga puste na vikende.. :-)

Za Memica više manje znamo sve nece nikad ni biti presude jednostavno dokaza nema. :-)

Dragicevic slicna stvar mada ja licno mislim da tu država veze s vezom nema tragedija kako god.

Eto pa naredni put promisli prije nego napises nesto.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#36 Re: Ubica na slobodi?!

Post by TRANCE »

moonca wrote: 18/02/2021 15:45
post_id=17161128 wrote:18/02/2021 15:35 Te ubice što su tada bili maloljetni su najmanje krivi, jer muški mozak sa 16-17 godina nije zreo, više su krivi njihovi nastavnici i roditelji. Jer u vremenu kada je Denis ubijen, a vjerujem da je i danas tako, uvijek je u svim školama bilo 10-20% muške dječurlije koji glume mangupe
..oni su krivi, i traba ih pred sudom, tretirati kao odrasle, punoljetne osobe, za ubistva / kradje, nanosenje tezih osljeda-----ako se ne dokaze, da je u pitanju mentalni poremecaj..
Pa eto bili su pred sudom i dobili pofine kazne s obzirom na njihove godine u trenutku ubistva.
Ne možeš nekog tretirati kao punoljetnog ko nije bio punoljetan. Osim toga šta je to punoljetnost, samo zakonski broj godina, u našem slučaju 18, u nekim državama i 21, a negdje i 15, veze nema s mentalnom zrelošću.
Normalan proces bi bio sagledavanje mentalne zrelosti i socioekonomske pozadine od strane tima psihologa i socijalnih radnika, pa shodno tome i određivanje visine kazne na sudu. Tako rade normalne države, a u bananica državama poput naše bi narod nešta linčovao nekog na svoju ruku i dijelio smrtne i doživotne kazne.

Btw. zna li neko šta je bilo sa starijim maloljetnikom Romom koji je također prije 10-15 godina napravio još gore djelo: polio staricu benzinom i zapalio nasred ulice, od čega je preminula nekoliko dana poslije?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#37 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Tesla Edison »

TRANCE wrote: 18/02/2021 16:11
moonca wrote: 18/02/2021 15:45
post_id=17161128 wrote:18/02/2021 15:35 Te ubice što su tada bili maloljetni su najmanje krivi, jer muški mozak sa 16-17 godina nije zreo, više su krivi njihovi nastavnici i roditelji. Jer u vremenu kada je Denis ubijen, a vjerujem da je i danas tako, uvijek je u svim školama bilo 10-20% muške dječurlije koji glume mangupe
..oni su krivi, i traba ih pred sudom, tretirati kao odrasle, punoljetne osobe, za ubistva / kradje, nanosenje tezih osljeda-----ako se ne dokaze, da je u pitanju mentalni poremecaj..
Pa eto bili su pred sudom i dobili pofine kazne s obzirom na njihove godine u trenutku ubistva.
Ne možeš nekog tretirati kao punoljetnog ko nije bio punoljetan. Osim toga šta je to punoljetnost, samo zakonski broj godina, u našem slučaju 18, u nekim državama i 21, a negdje i 15, veze nema s mentalnom zrelošću.
Normalan proces bi bio sagledavanje mentalne zrelosti i socioekonomske pozadine od strane tima psihologa i socijalnih radnika, pa shodno tome i određivanje visine kazne na sudu. Tako rade normalne države, a u bananica državama poput naše bi narod nešta linčovao nekog na svoju ruku i dijelio smrtne i doživotne kazne.

Btw. zna li neko šta je bilo sa starijim maloljetnikom Romom koji je također prije 10-15 godina napravio još gore djelo: polio staricu benzinom i zapalio nasred ulice, od čega je preminula nekoliko dana poslije?
Robert Mučište?

E tog bi trebalo na doživotnu u Crni Delfin u Sibiru.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#38 Re: Ubica na slobodi?!

Post by TRANCE »

90minut wrote: 18/02/2021 15:45
Grean wrote: 07/02/2021 17:03 Ovi su ako nista odlezali. Ubice Vedrana Puljica nikad nisu i vjerovatno nece nikad jer niko i ne postavlja to pitanje.

Izvinjavam se sto kvarim temu, nije pokusaj minimiziranja ovog ili bilo kojeg zlocina ali mi je u najmanju ruku cudno sto su ubistva Mrnjavca, Mistrica, Memica, Dragicevica izazvale drugacije reakcije nego ubistvo Puljica koje se svelo na "navijacko pitanje".

Ne mogu jednostavno da objasnim nedostatak empatije drustva za ovaj slucaj. Ima sve elemente onog sto imamo u slucaju Memic i Dragicevic ali nikad nije tretirano isto. Jesmo li mi kao drustvo krivi ili mediji koji mozda imaju drugaciji pristup?
Zato što smo sami krivi za smrt Vedrana i da bio sam u prvom redu svega i ne nismo poceli, al' smo završili u jednom momentu se pokušalo benzinsku dici u zrak.
Naravno, smrt pokojnog Vedrana je posljedica bespotrebnog pravljenja belaja od strane navijača s kojima je bio. Slavila se nekakva godišnjica navijača, krenulo nekoliko stotina Hordaša s ciljem da naprave belaj i da se pročuje za njih u svjetskim navijačkim krugovima kako su zeznuti. Međutim da se ta zeznutost odnosila samo prema Škriparima, pa hajde de, navijačke furke i fazoni, nego krenuli upadati običnim ljudima u dvorišta i kuće, pljačkati prodavnice i čak benzinsku dići u zrak, naravno našla se i s druge strane neka budala da potegne oružje, koju naravno treba naći i osuditi za ubistvo. Poslije se u medijima pucale šuplje o nevino napadnutim navijačima Sarajeva, okretalo na nacionalizam, pa je čak i predsjednik Federacije Kebo išao da ih vadi iz "UZP zatvora", umjesto da se izvukla pouka da se ne prave bespotrebni belaji.
A pošto nema pouke, past će negdje nova mrtva glava kad se ukinu zabrane protiv korone, pa krenu nakon godinu pauze nova dokazivanja ko je zeznutiji i čiji je veći, taman se energija prikupila.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#39 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

90minut wrote: 18/02/2021 15:45
Grean wrote: 07/02/2021 17:03 Ovi su ako nista odlezali. Ubice Vedrana Puljica nikad nisu i vjerovatno nece nikad jer niko i ne postavlja to pitanje.

Izvinjavam se sto kvarim temu, nije pokusaj minimiziranja ovog ili bilo kojeg zlocina ali mi je u najmanju ruku cudno sto su ubistva Mrnjavca, Mistrica, Memica, Dragicevica izazvale drugacije reakcije nego ubistvo Puljica koje se svelo na "navijacko pitanje".

Ne mogu jednostavno da objasnim nedostatak empatije drustva za ovaj slucaj. Ima sve elemente onog sto imamo u slucaju Memic i Dragicevic ali nikad nije tretirano isto. Jesmo li mi kao drustvo krivi ili mediji koji mozda imaju drugaciji pristup?
Zato što smo sami krivi za smrt Vedrana i da bio sam u prvom redu svega i ne nismo poceli, al' smo završili u jednom momentu se pokušalo benzinsku dici u zrak.

Eh hajmo redom ubistvo Mrnjavca je urađeno od likova koje sam licno isto znao u to vrijeme i bilo je samo pitanje vremena kad ce nekoga ubiti, mjesec dana prije Mrnjavca su izboli na klizanju momka kojem je isto malo falilo da izdahne sekunda je falila da mu se prereže vrat.
Ovo malo ko zna osim onih koji se jesu kretali u tim krugovima tad..

Oni da su se izvukli s njegovim ubistvom garantujem da bi palo još mrtvih glava tako da je tragedija da su na slobodi i da ce biti jer kad izađe u okruženje koje izlazi me ne bi sekunde iznenadilo da opet nekoga ubije jedan od njih zbog situacije u kojoj ce se nalaziti i vjerovatno neimaštine.

Mistric ubijen isto od nekoga ko je bio na našoj tribini da godinu dana nije dolazio prije ubistva na istu zbog unutarnjih problema u grupi međutim na nacin na koji je ubijen decko je isto tragedija i nesto nevjerovatno da radiš u kaficu svom i na kraju se boriš za život.
Vratiš utoku i naivno izgubiš život eto i njega na slobodu potencijalo za par godina ako ga puste na vikende.. :-)

Za Memica više manje znamo sve nece nikad ni biti presude jednostavno dokaza nema. :-)

Dragicevic slicna stvar mada ja licno mislim da tu država veze s vezom nema tragedija kako god.

Eto pa naredni put promisli prije nego napises nesto.
Sta si ti u stvari pokusao reci ovim postom i sta bi ja to trebao rasmisliti prije nego napisem?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#40 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

Slavila se godišnjica i ponijeta je koreografija da se digne.

Sve ostalo što si napisao su čiste gluposti koje veze s mozgom nemaju.

Horde su u Širokom napadnute, i da Horde su u Širokom poslije napada odgovorile isto s napadom.

Benzinska se pokušala dici u zrak jer nam je jedan momak ubijen i 10 ostalih ranjeno dakle izgubio se mozak u svemu tome i raja poludila bila jer pucaju na tebe iz kalaša i pištolja, a ti nemas cime odgovoriti.
I ne nije niko pljačkao.

I jeste bio čisti nacionalizam jer kad su ultrasi pravili slican belaj u širokom nije niko pomislio da puca na njih, al' ovo su iz njihovog ugla ipak " zle muslimanske horde ".

Belaj se desio tih razmjera jer je taj dan bio derbi u Mostaru i preusmjerili su polovinu policije u isti to je jedini razlog dakle njihova greška.

Grean poenta je da iako sam sam bio prisutan u svemu tome opet vidim razliku između Vedranog ubistva i ostalih.
Dakle pricam o povodu.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Logovan »

TRANCE wrote: 18/02/2021 16:24 Naravno, smrt pokojnog Vedrana je posljedica bespotrebnog pravljenja belaja od strane navijača s kojima je bio. Slavila se nekakva godišnjica navijača, krenulo nekoliko stotina Hordaša s ciljem da naprave belaj i da se pročuje za njih u svjetskim navijačkim krugovima kako su zeznuti. Međutim da se ta zeznutost odnosila samo prema Škriparima, pa hajde de, navijačke furke i fazoni, nego krenuli upadati običnim ljudima u dvorišta i kuće, pljačkati prodavnice i čak benzinsku dići u zrak, naravno našla se i s druge strane neka budala da potegne oružje, koju naravno treba naći i osuditi za ubistvo. Poslije se u medijima pucale šuplje o nevino napadnutim navijačima Sarajeva, okretalo na nacionalizam, pa je čak i predsjednik Federacije Kebo išao da ih vadi iz "UZP zatvora", umjesto da se izvukla pouka da se ne prave bespotrebni belaji.
A pošto nema pouke, past će negdje nova mrtva glava kad se ukinu zabrane protiv korone, pa krenu nakon godinu pauze nova dokazivanja ko je zeznutiji i čiji je veći, taman se energija prikupila.
Kakve si ti gluposti napisao. Imaš li još nešto dodati ili je to to? :oops:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#42 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

Grean je ocito navijac i to gleda sa te strane
To sto je vedran bio okruzen kretenima koji se uvijek hoce dokazivati je najveci problem tu sto naravno ne opravdava ubicu
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#43 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

Ma nisu gluposti vec jednostavno previše citanja UZP medija evo pitaj mene recu ti direktno kako i šta jer ako sam realan da kazem da Vedranovo ubistvo nije isto kao i ova ostala onda mi mozes vjerovati na rijec da cu ti istinu napisati.

Nije Grean navijac vec simpatizer s istocne strane koševa covjek ima godina i borio se u ratu ne zna ni on kako je bilo pa mu mogu isto dočarati ako mu nešto nije jasno.
Last edited by 90minut on 18/02/2021 16:37, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#44 Re: Ubica na slobodi?!

Post by moonca »

TRANCE wrote: 18/02/2021 16:11 Btw. zna li neko šta je bilo sa starijim maloljetnikom Romom koji je također prije 10-15 godina napravio još gore djelo: polio staricu benzinom i zapalio nasred ulice, od čega je preminula nekoliko dana poslije?
.Je l' istina, da mu je zena, dala nekoliko puta, novac.... i da je napao kad je, odbila?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#45 Re: Ubica na slobodi?!

Post by TRANCE »

90minut wrote: 18/02/2021 16:29 Slavila se godišnjica i ponijeta je koreografija da se digne.

Sve ostalo što si napisao su čiste gluposti koje veze s mozgom nemaju.

Horde su u Širokom napadnute, i da Horde su u Širokom poslije napada odgovorile isto s napadom.

Benzinska se pokušala dici u zrak jer nam je jedan momak ubijen i 10 ostalih ranjeno dakle izgubio se mozak u svemu tome i raja poludila bila jer pucaju na tebe iz kalaša i pištolja, a ti nemas cime odgovoriti.

Belaj se desio tih razmjera jer je taj dan bio derbi u Mostaru i preusmjerili su polovinu policije u isti to je jedini razlog dakle njihova greška.

Grean poenta je da iako sam sam bio prisutan u svemu tome opet vidim razliku između Vedranog ubistva i ostalih.
Dakle pricam o povodu.
E pa to je onaj problem što vi nećete sebi da priznate da ste indirektno krivi za smrt momka, već lažete sami sebe. Bio sam u Širokom na utakmicama mnogo puta kao mlađi i maksimalno što Škripara ima je 50-ak dječurlije čiji je navijački domet da bace kamen i uhvate se šture. Tako da te priče da je 50-ak dječurlije napalo 500 vaših od 20-30 godina, a vi se samo branili, možeš možda nekom drugom pričati, ali meni nemoj. Nego pošto nije bilo dovoljno policije vi iskoristili za pravljenje belaja po gradu, kamenjanje kuća, obijanje izloga i onda kad su se umiješali likovi od 50 godina sa puškama i pištoljima jer su to protumačili kao "došli muslimani da nam ruše grad", nastradao momak zbog gluposti i bespotrebnog belajisanja. Umjesto da se izvuče pouka iz toga, da se ne prave belaji bez razloga, priča se šuplja o nevino napadnutim navijačima Sarajeva.
Naravno ubicu treba naći i osuditi, tu se nema šta reći.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#46 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

Ubistvo vedrana i ostalih pomenutih ovdje se ne moze nikako porediti
Vedran je ubijen iz navijackih pobuda sta je tu sve bilo je prica za sebe
Ostali su ubijeni uglavnom iz bijesa pojedinaca da pokazu kako su jaki ludi zajebani sta me gledas talova pitaj boga cega i sl
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

TRANCE wrote: 18/02/2021 16:41
90minut wrote: 18/02/2021 16:29 Slavila se godišnjica i ponijeta je koreografija da se digne.

Sve ostalo što si napisao su čiste gluposti koje veze s mozgom nemaju.

Horde su u Širokom napadnute, i da Horde su u Širokom poslije napada odgovorile isto s napadom.

Benzinska se pokušala dici u zrak jer nam je jedan momak ubijen i 10 ostalih ranjeno dakle izgubio se mozak u svemu tome i raja poludila bila jer pucaju na tebe iz kalaša i pištolja, a ti nemas cime odgovoriti.

Belaj se desio tih razmjera jer je taj dan bio derbi u Mostaru i preusmjerili su polovinu policije u isti to je jedini razlog dakle njihova greška.

Grean poenta je da iako sam sam bio prisutan u svemu tome opet vidim razliku između Vedranog ubistva i ostalih.
Dakle pricam o povodu.
E pa to je onaj problem što vi nećete sebi da priznate da ste indirektno krivi za smrt momka, već lažete sami sebe. Bio sam u Širokom na utakmicama mnogo puta kao mlađi i maksimalno što Škripara ima je 50-ak dječurlije čiji je navijački domet da bace kamen i uhvate se šture. Tako da te priče da je 50-ak dječurlije napalo 500 vaših od 20-30 godina, a vi se samo branili, možeš možda nekom drugom pričati, ali meni nemoj. Nego pošto nije bilo dovoljno policije vi iskoristili za pravljenje belaja po gradu, kamenjanje kuća, obijanje izloga i onda kad su se umiješali likovi od 50 godina sa puškama i pištoljima jer su to protumačili kao "došli muslimani da nam ruše grad", nastradao momak zbog gluposti i bespotrebnog belajisanja. Umjesto da se izvuče pouka iz toga, da se ne prave belaji bez razloga, priča se šuplja o nevino napadnutim navijačima Sarajeva.
Cijeli gradic bolan padale kamenice iza drveca na glave licno sam pogođen jednim od njih u rame, pune kafane okolo bile.

Cijeli gradic se digao od klošarije do ostalih kakvi crni škripari.

Ne lažem nego ti govorim istinu nema logike lagati naravno da je naša krivica smrt Vedrana i da nismo trebali tako reagovati, al' shvati jednu stvar policije nije bilo da stavi raju u jedan tor kontaš.

Pustili 2 busa prvo u grad ostale ostavili izvan i to se sve kao more raznijelo i belaj poceo i tek belaj zaustavila interventna iz Mostara preko sat vremena kasnije.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#48 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Tesla Edison »

Niko vas nije tjerao da idete dole i da se "dokazujete".

...
Last edited by Tesla Edison on 18/02/2021 17:00, edited 2 times in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#49 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Logovan »

:lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

90minut wrote: 18/02/2021 16:45
TRANCE wrote: 18/02/2021 16:41
90minut wrote: 18/02/2021 16:29 Slavila se godišnjica i ponijeta je koreografija da se digne.

Sve ostalo što si napisao su čiste gluposti koje veze s mozgom nemaju.

Horde su u Širokom napadnute, i da Horde su u Širokom poslije napada odgovorile isto s napadom.

Benzinska se pokušala dici u zrak jer nam je jedan momak ubijen i 10 ostalih ranjeno dakle izgubio se mozak u svemu tome i raja poludila bila jer pucaju na tebe iz kalaša i pištolja, a ti nemas cime odgovoriti.

Belaj se desio tih razmjera jer je taj dan bio derbi u Mostaru i preusmjerili su polovinu policije u isti to je jedini razlog dakle njihova greška.

Grean poenta je da iako sam sam bio prisutan u svemu tome opet vidim razliku između Vedranog ubistva i ostalih.
Dakle pricam o povodu.
E pa to je onaj problem što vi nećete sebi da priznate da ste indirektno krivi za smrt momka, već lažete sami sebe. Bio sam u Širokom na utakmicama mnogo puta kao mlađi i maksimalno što Škripara ima je 50-ak dječurlije čiji je navijački domet da bace kamen i uhvate se šture. Tako da te priče da je 50-ak dječurlije napalo 500 vaših od 20-30 godina, a vi se samo branili, možeš možda nekom drugom pričati, ali meni nemoj. Nego pošto nije bilo dovoljno policije vi iskoristili za pravljenje belaja po gradu, kamenjanje kuća, obijanje izloga i onda kad su se umiješali likovi od 50 godina sa puškama i pištoljima jer su to protumačili kao "došli muslimani da nam ruše grad", nastradao momak zbog gluposti i bespotrebnog belajisanja. Umjesto da se izvuče pouka iz toga, da se ne prave belaji bez razloga, priča se šuplja o nevino napadnutim navijačima Sarajeva.
Cijeli gradic bolan padale kamenice iza drveca na glave licno sam pogođen jednim od njih u rame, pune kafane okolo bile.

Cijeli gradic se digao od klošarije do ostalih kakvi crni škripari.

Ne lažem nego ti govorim istinu nema logike lagati naravno da je naša krivica smrt Vedrana i da nismo trebali tako reagovati, al' shvati jednu stvar policije nije bilo da stavi raju u jedan tor kontaš.

Pustili 2 busa prvo u grad ostale ostavili izvan i to se sve kao more raznijelo i belaj poceo i tek belaj zaustavila interventna iz Mostara preko sat vremena kasnije.
Pa padale kamenice kada?
Kada su pojedinci medju hordama sigurno glumili huligane i pravili se da su kao navijaci lacija celzija millwalla i sl
Trance dobro to opisao usudio bih se reci skroz tacno
Naravno da je kasnije gnjev i kod ostalih navijaca bio kad su vas ovi poceli gadjati kamenjem pa se htjela dici benzinska i sve to al to je vec kasno kao i bacanje kamenica od strane mjestana
Post Reply