Ubica na slobodi?!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#51 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

foxlife wrote: 18/02/2021 16:55
90minut wrote: 18/02/2021 16:45
TRANCE wrote: 18/02/2021 16:41
E pa to je onaj problem što vi nećete sebi da priznate da ste indirektno krivi za smrt momka, već lažete sami sebe. Bio sam u Širokom na utakmicama mnogo puta kao mlađi i maksimalno što Škripara ima je 50-ak dječurlije čiji je navijački domet da bace kamen i uhvate se šture. Tako da te priče da je 50-ak dječurlije napalo 500 vaših od 20-30 godina, a vi se samo branili, možeš možda nekom drugom pričati, ali meni nemoj. Nego pošto nije bilo dovoljno policije vi iskoristili za pravljenje belaja po gradu, kamenjanje kuća, obijanje izloga i onda kad su se umiješali likovi od 50 godina sa puškama i pištoljima jer su to protumačili kao "došli muslimani da nam ruše grad", nastradao momak zbog gluposti i bespotrebnog belajisanja. Umjesto da se izvuče pouka iz toga, da se ne prave belaji bez razloga, priča se šuplja o nevino napadnutim navijačima Sarajeva.
Cijeli gradic bolan padale kamenice iza drveca na glave licno sam pogođen jednim od njih u rame, pune kafane okolo bile.

Cijeli gradic se digao od klošarije do ostalih kakvi crni škripari.

Ne lažem nego ti govorim istinu nema logike lagati naravno da je naša krivica smrt Vedrana i da nismo trebali tako reagovati, al' shvati jednu stvar policije nije bilo da stavi raju u jedan tor kontaš.

Pustili 2 busa prvo u grad ostale ostavili izvan i to se sve kao more raznijelo i belaj poceo i tek belaj zaustavila interventna iz Mostara preko sat vremena kasnije.
Pa padale kamenice kada?
Kada su pojedinci medju hordama sigurno glumili huligane i pravili se da su kao navijaci lacija celzija millwalla i sl
Trance dobro to opisao usudio bih se reci skroz tacno
Naravno da je kasnije gnjev i kod ostalih navijaca bio kad su vas ovi poceli gadjati kamenjem pa se htjela dici benzinska i sve to al to je vec kasno kao i bacanje kamenica od strane mjestana
Odma bolan ja bio u jednom od ta prva dva busa zatvorili prozor nisu nas htjeli pustiti na stadion da odma kupimo karte u međuvremenu prolaze grupice koje bacaju kamenje u međuvremenu s 15 metara leti kamenje s druge strane.

Probio se mali kordon policije od 15tak drotova na uskom prostoru i od tad do kraja belaja nisam vidio drota koji su pobjegli i cekali kod benzinske.

Trance kao i ovaj Edison ( :lol: ) genijalac su opisali kao starohani koji veze s životom nemaju i misle da su danas kao i uvijek svi navijaci bila krezava stoka.

Kao da među navijacima nema svega kao u svakoj sferi života.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

90minut wrote: 18/02/2021 16:57
foxlife wrote: 18/02/2021 16:55
90minut wrote: 18/02/2021 16:45

Cijeli gradic bolan padale kamenice iza drveca na glave licno sam pogođen jednim od njih u rame, pune kafane okolo bile.

Cijeli gradic se digao od klošarije do ostalih kakvi crni škripari.

Ne lažem nego ti govorim istinu nema logike lagati naravno da je naša krivica smrt Vedrana i da nismo trebali tako reagovati, al' shvati jednu stvar policije nije bilo da stavi raju u jedan tor kontaš.

Pustili 2 busa prvo u grad ostale ostavili izvan i to se sve kao more raznijelo i belaj poceo i tek belaj zaustavila interventna iz Mostara preko sat vremena kasnije.
Pa padale kamenice kada?
Kada su pojedinci medju hordama sigurno glumili huligane i pravili se da su kao navijaci lacija celzija millwalla i sl
Trance dobro to opisao usudio bih se reci skroz tacno
Naravno da je kasnije gnjev i kod ostalih navijaca bio kad su vas ovi poceli gadjati kamenjem pa se htjela dici benzinska i sve to al to je vec kasno kao i bacanje kamenica od strane mjestana
Odma bolan ja bio u jednom od ta prva dva busa zatvorili prozor nisu nas htjeli pustiti na stadion da odma kupimo karte u međuvremenu prolaze grupice koje bacaju kamenje u međuvremenu s 15 metara leti kamenje s druge strane.

Probio se mali kordon policije od 15tak drotova na uskom prostoru i od tad do kraja belaja nisam vidio drota koji su pobjegli i cekali kod benzinske.

Trance kao i ovaj Edison ( :lol: ) genijalac su opisali kao starohani koji veze s životom nemaju i misle da su danas kao i uvijek svi navijaci bila krezava stoka.

Kao da među navijacima nema svega kao u svakoj sferi života.
Ma naravno da ima medju navijacima svega
Kazem samo da vecinom navijaci najebu zbog pojedinaca koji se kurce a kriju se u grupi
Tu se vjerovatno poslozilo dosta stvari od ne adekvatne podrske policije do kurcenja pojedinaca a onda i lokalne kabadahije docekale svojih 5 minuta
Naravno nista tu ne opravdava ubicu al su okolnosti za razliku od drugih pomenutih slucajeva drasticne
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#53 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

foxlife wrote: 18/02/2021 17:02
90minut wrote: 18/02/2021 16:57
foxlife wrote: 18/02/2021 16:55

Pa padale kamenice kada?
Kada su pojedinci medju hordama sigurno glumili huligane i pravili se da su kao navijaci lacija celzija millwalla i sl
Trance dobro to opisao usudio bih se reci skroz tacno
Naravno da je kasnije gnjev i kod ostalih navijaca bio kad su vas ovi poceli gadjati kamenjem pa se htjela dici benzinska i sve to al to je vec kasno kao i bacanje kamenica od strane mjestana
Odma bolan ja bio u jednom od ta prva dva busa zatvorili prozor nisu nas htjeli pustiti na stadion da odma kupimo karte u međuvremenu prolaze grupice koje bacaju kamenje u međuvremenu s 15 metara leti kamenje s druge strane.

Probio se mali kordon policije od 15tak drotova na uskom prostoru i od tad do kraja belaja nisam vidio drota koji su pobjegli i cekali kod benzinske.

Trance kao i ovaj Edison ( :lol: ) genijalac su opisali kao starohani koji veze s životom nemaju i misle da su danas kao i uvijek svi navijaci bila krezava stoka.

Kao da među navijacima nema svega kao u svakoj sferi života.
Ma naravno da ima medju navijacima svega
Kazem samo da vecinom navijaci najebu zbog pojedinaca koji se kurce a kriju se u grupi
Tu se vjerovatno poslozilo dosta stvari od ne adekvatne podrske policije do kurcenja pojedinaca a onda i lokalne kabadahije docekale svojih 5 minuta
Naravno nista tu ne opravdava ubicu al su okolnosti za razliku od drugih pomenutih slucajeva drasticne
Ma vjeruj svi smo u uskom prostoru bili ta prva 2 busa cekali karte da uzmemo i odjednom kamenje malo po malo pocelo i kad je vrag odnio šalu probijemo kordon i belaj..

Najgore što kad smo probili ti cekaš kad ce doci pomoc natamburat nas kao i uvijek i staviti u tor samo ta pomoc nije nikad došla i eto.

Ne kazem ja da sam cvječka naravno da nisam kao ni ostali, al' da ti ti mogu reci bez sekunde treptaja da nismo poceli belaj to ti mogu u svako doba dana.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#54 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

90minut wrote: 18/02/2021 17:04
foxlife wrote: 18/02/2021 17:02
90minut wrote: 18/02/2021 16:57

Odma bolan ja bio u jednom od ta prva dva busa zatvorili prozor nisu nas htjeli pustiti na stadion da odma kupimo karte u međuvremenu prolaze grupice koje bacaju kamenje u međuvremenu s 15 metara leti kamenje s druge strane.

Probio se mali kordon policije od 15tak drotova na uskom prostoru i od tad do kraja belaja nisam vidio drota koji su pobjegli i cekali kod benzinske.

Trance kao i ovaj Edison ( :lol: ) genijalac su opisali kao starohani koji veze s životom nemaju i misle da su danas kao i uvijek svi navijaci bila krezava stoka.

Kao da među navijacima nema svega kao u svakoj sferi života.
Ma naravno da ima medju navijacima svega
Kazem samo da vecinom navijaci najebu zbog pojedinaca koji se kurce a kriju se u grupi
Tu se vjerovatno poslozilo dosta stvari od ne adekvatne podrske policije do kurcenja pojedinaca a onda i lokalne kabadahije docekale svojih 5 minuta
Naravno nista tu ne opravdava ubicu al su okolnosti za razliku od drugih pomenutih slucajeva drasticne
Ma vjeruj svi smo u uskom prostoru bili ta prva 2 busa cekali karte da uzmemo i odjednom kamenje malo po malo pocelo i kad je vrag odnio šalu probijemo kordon i belaj..

Najgore što kad smo probili ti cekaš kad ce doci pomoc natamburat nas kao i uvijek i staviti u tor samo ta pomoc nije nikad došla i eto.

Ne kazem ja da sam cvječka naravno da nisam kao ni ostali, al' da ti ti mogu reci bez sekunde treptaja da nismo poceli belaj to ti mogu u svako doba dana.
Ma dobro necu reci konkretno za ovaj slucaj jer ne znam al upravo zato sto znas ko ti dolazi i ti se ponasas tako sto je vjerovatno bio slucaj sa mjestanima
Kao sto rekoh vecinom navijaci najebu zbog par likova koji pocnu belaj
I ja sam isao na stadione svojevremeno na prelazu stoljeca tako da sam 2009e vec bio stariji za ta sranja a i "pametniji" pa nisam mogao najebati zbog nekog nadrogiranog kretena
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#55 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

foxlife wrote: 18/02/2021 17:07
90minut wrote: 18/02/2021 17:04
foxlife wrote: 18/02/2021 17:02

Ma naravno da ima medju navijacima svega
Kazem samo da vecinom navijaci najebu zbog pojedinaca koji se kurce a kriju se u grupi
Tu se vjerovatno poslozilo dosta stvari od ne adekvatne podrske policije do kurcenja pojedinaca a onda i lokalne kabadahije docekale svojih 5 minuta
Naravno nista tu ne opravdava ubicu al su okolnosti za razliku od drugih pomenutih slucajeva drasticne
Ma vjeruj svi smo u uskom prostoru bili ta prva 2 busa cekali karte da uzmemo i odjednom kamenje malo po malo pocelo i kad je vrag odnio šalu probijemo kordon i belaj..

Najgore što kad smo probili ti cekaš kad ce doci pomoc natamburat nas kao i uvijek i staviti u tor samo ta pomoc nije nikad došla i eto.

Ne kazem ja da sam cvječka naravno da nisam kao ni ostali, al' da ti ti mogu reci bez sekunde treptaja da nismo poceli belaj to ti mogu u svako doba dana.
Ma dobro necu reci konkretno za ovaj slucaj jer ne znam al upravo zato sto znas ko ti dolazi i ti se ponasas tako sto je vjerovatno bio slucaj sa mjestanima
Kao sto rekoh vecinom navijaci najebu zbog par likova koji pocnu belaj
I ja sam isao na stadione svojevremeno na prelazu stoljeca tako da sam 2009e vec bio stariji za ta sranja a i "pametniji" pa nisam mogao najebati zbog nekog nadrogiranog kretena
Ma bio derbi u Mostaru tad i preusmjerili policiju u isti, vamo mi došli to je glavni problem nije bilo policije.

Uglavnom bez potrebe se prica proširila Vedran nije isti slucaj kao ovi ostali i to je to.

Da je tragedija što porodica nema smiraj to apsolutno jeste.
Last edited by 90minut on 18/02/2021 17:20, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#56 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

Razumijemo se ti mi se cinis kao realan i ok kojem nije problem reci jeste tu sam pogrijesio tu smo zajebali i sl
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#57 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

foxlife wrote: 18/02/2021 16:35 Grean je ocito navijac i to gleda sa te strane
To sto je vedran bio okruzen kretenima koji se uvijek hoce dokazivati je najveci problem tu sto naravno ne opravdava ubicu
Nisam uopste navijac sa sjevera tj. nikad nisam pripadao tom miljeu i subkulturi ali ovdje se radi o necem drugom sto @90 ne shvata.

Kao prvo nisu ovo prvi navijacki neredi, bilo je metar okrsaja Torcide i BBB u Hercegovini pa nikom nije palo na pamet da puca nasumice u grupu ljudi jer su "njihovi". Ovo je ubistvo iz ciste mrznje jer se neko iz Sarajeva usudio da pravi nerede po Sirokom.

Drugi problem je da je onaj koji je oteo pistolj od policije i pucao pusten iz zatvora da pobjegne u Hrvatsku, da je istog tog Hrvatska oslobodila svake krivice koliko znam kao sto krije i odbjegle ratne zlocince, npr. oca naseg reprezentativca Sunjica. Znaci opet politicko pitanje.

Treci problem je sto je pucala i policija i i tu je pojeo vuk magarca samo zato sto su Hrvati pucali na Bosnjake, kako oni to shvataju.

Sve vezano za ubistvo Vedrana ima vecu politicku pozadinu nego bilo koje drugo ubistvo o kojim pricamo ali popusena je fora prije svega u Sarajevu tipa ne talasaj, ipak se radi o navijacu. Ubicama je najmanji problem bio sto je on navijac. I jos da kazem da je bilo obratno, da danas sutra sarajevska policija puca po Sirokobrijezanima ili Banjalucanima, ili da neko od nas otme pistolj policiji i ubije nekog njihovog nebo bi se okrenulo da neko odlezi 20 godina za ubistvo iz mrznje.

Mi sa druge strane nemamo muda ni zelje da guramo pravdu za svoje, tako nam je i za neosudjene ratne zlocince sa one strane ili za nepravedno osudjene bivse pripadnike Armije BiH pa i za sve ostalo, jednostavno smo takvi, bezmudi ili nekako ne cijenimo svoje ljude podjednako kao drugi. Uvijek se u ovakvim slucajevima sjetim filma Karaule i lika kapetana kojeg glumi Hadzihafizbegovic, niko nas nije bolje opisao nego taj lik.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#58 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

foxlife wrote: 18/02/2021 17:20 Razumijemo se ti mi se cinis kao realan i ok kojem nije problem reci jeste tu sam pogrijesio tu smo zajebali i sl
Jebiga ekipa nam je tad bila kvalitetna baš što se belaja tice..

Vidi cinjenica je da smo ponijeli zastave, koreografiju..

Zašto bi to ponijeli ako smo planirali belaj nema logike..

Da probili smo kordon i rastjerali sve okolo stadiona tad smo se trebali vratiti na isto mjesto i to je to međutim sve se izdogađalo i završilo se kako se završilo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#59 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

Grean wrote: 18/02/2021 17:21
foxlife wrote: 18/02/2021 16:35 Grean je ocito navijac i to gleda sa te strane
To sto je vedran bio okruzen kretenima koji se uvijek hoce dokazivati je najveci problem tu sto naravno ne opravdava ubicu
Nisam uopste navijac sa sjevera tj. nikad nisam pripadao tom miljeu i subkulturi ali ovdje se radi o necem drugom sto @90 ne shvata.

Kao prvo nisu ovo prvi navijacki neredi, bilo je metar okrsaja Torcide i BBB u Hercegovini pa nikom nije palo na pamet da puca nasumice u grupu ljudi jer su "njihovi". Ovo je ubistvo iz ciste mrznje jer se neko iz Sarajeva usudio da pravi nerede po Sirokom.

Drugi problem je da je onaj koji je oteo pistolj od policije i pucao pusten iz zatvora da pobjegne u Hrvatsku, da je istog tog Hrvatska oslobodila svake krivice koliko znam kao sto krije i odbjegle ratne zlocince, npr. oca naseg reprezentativca Sunjica. Znaci opet politicko pitanje.

Treci problem je sto je pucala i policija i i tu je pojeo vuk magarca samo zato sto su Hrvati pucali na Bosnjake, kako oni to shvataju.

Sve vezano za ubistvo Vedrana ima vecu politicku pozadinu nego bilo koje drugo ubistvo o kojim pricamo ali popusena je fora prije svega u Sarajevu tipa ne talasaj, ipak se radi o navijacu. Ubicama je najmanji problem bio sto je on navijac. I jos da kazem da je bilo obratno, da danas sutra sarajevska policija puca po Sirokobrijezanima ili Banjalucanima, ili da neko od nas otme pistolj policiji i ubije nekog njihovog nebo bi se okrenulo da neko odlezi 20 godina za ubistvo iz mrznje.

Mi sa druge strane nemamo muda ni zelje da guramo pravdu za svoje, tako nam je i za neosudjene ratne zlocince sa one strane ili za nepravedno osudjene bivse pripadnike Armije BiH pa i za sve ostalo, jednostavno smo takvi, bezmudi ili nekako ne cijenimo svoje ljude podjednako kao drugi. Uvijek se u ovakvim slucajevima sjetim filma Karaule i lika kapetana kojeg glumi Hadzihafizbegovic, niko nas nije bolje opisao nego taj lik.
Ma nije to bas toliko bilo na nacionalnoj osnovi kao sto ti to hoces pokazati al eto neka ti bude
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#60 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

Ne mogu se spominjati hrvatske grupe jer hrvatske grupe uvijek imaju mir u širokom zbog toga što su hrvati, naravno ovo jeste bilo rokanje zbog nacionalne mržnje u to nema sumnje.

Naravno kao narod smo bezmudi uvijek bili i ne cudi šutnja naroda poslije svega nisam ni ocekivao ništa bolje.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#61 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

Ma nije, inace se puca nasumice u grupu navijaca svakodnevno i ovo je kao bio neki ekstremni belaj.

Nikad za nikad, da zapale pola Sirokog, oni ne bi pucali na neke druge navijace, tipa Poljake eto da ne uzimam Torcidu i BBB za primjer. To je jasno i najvecem noju koji bi najradje da zabije glavu u pijesak, da ne vidi koliko te mrze jer je tako lakse zivjeti. Na njih je pucano samo i iskljucivo jer su iz Sarajeva i za njih predstavljaju nesto. I svo ovo sakrivanje i pranje je proslo samo zbog toga jer se upalilo svehrvatsko jedinstvo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#62 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

Grean wrote: 18/02/2021 17:33 Ma nije, inace se puca nasumice u grupu navijaca svakodnevno i ovo je kao bio neki ekstremni belaj.

Nikad za nikad, da zapale pola Sirokog, oni ne bi pucali na neke druge navijace, tipa Poljake eto da ne uzimam Torcidu i BBB za primjer. To je jasno i najvecem noju koji bi najradje da zabije glavu u pijesak, da ne vidi koliko te mrze jer je tako lakse zivjeti. Na njih je pucano samo i iskljucivo jer su iz Sarajeva i za njih predstavljaju nesto. I svo ovo sakrivanje i pranje je proslo samo zbog toga jer se upalilo svehrvatsko jedinstvo.
Definitivno bi pucali da se desi to što pricas na nas su pucali samo zbog rastjerivanja par kafica okolo stadiona i cinjenice da smo muslimani.

I onda ubiju momka kojem je ime Vedran Puljic.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#63 Re: Ubica na slobodi?!

Post by stubrijez »

Grean wrote: 18/02/2021 17:33 Ma nije, inace se puca nasumice u grupu navijaca svakodnevno i ovo je kao bio neki ekstremni belaj.

Nikad za nikad, da zapale pola Sirokog, oni ne bi pucali na neke druge navijace, tipa Poljake eto da ne uzimam Torcidu i BBB za primjer. To je jasno i najvecem noju koji bi najradje da zabije glavu u pijesak, da ne vidi koliko te mrze jer je tako lakse zivjeti. Na njih je pucano samo i iskljucivo jer su iz Sarajeva i za njih predstavljaju nesto. I svo ovo sakrivanje i pranje je proslo samo zbog toga jer se upalilo svehrvatsko jedinstvo.
Ovo je mozda tacno mozda nije... ipak da se desi isti slucaj recimo samo obratna situacija isto bi mogo da napises ili ne? Evo ja sam 100% siguran da bi u slucaju neke eskalacije tog tipa u Sarajevu se desila ista stvar. Onda bi isto mogo ovo napisat ne bi pucali na turke ili blablabla...
Hocu da kazem ja nikad ne bih postavio stav tako, uvijek mislim da se radi o nekom idiotu ili nekoliko njih koje treba izolirati i pokazati sta je drzava i zakon. Sve ostalo je generalizacija i pretpostavka.
Nije fer prema normalnim ljudima.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#64 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

stubrijez wrote: 24/02/2021 12:38
Grean wrote: 18/02/2021 17:33 Ma nije, inace se puca nasumice u grupu navijaca svakodnevno i ovo je kao bio neki ekstremni belaj.

Nikad za nikad, da zapale pola Sirokog, oni ne bi pucali na neke druge navijace, tipa Poljake eto da ne uzimam Torcidu i BBB za primjer. To je jasno i najvecem noju koji bi najradje da zabije glavu u pijesak, da ne vidi koliko te mrze jer je tako lakse zivjeti. Na njih je pucano samo i iskljucivo jer su iz Sarajeva i za njih predstavljaju nesto. I svo ovo sakrivanje i pranje je proslo samo zbog toga jer se upalilo svehrvatsko jedinstvo.
Ovo je mozda tacno mozda nije... ipak da se desi isti slucaj recimo samo obratna situacija isto bi mogo da napises ili ne? Evo ja sam 100% siguran da bi u slucaju neke eskalacije tog tipa u Sarajevu se desila ista stvar. Onda bi isto mogo ovo napisat ne bi pucali na turke ili blablabla...
Hocu da kazem ja nikad ne bih postavio stav tako, uvijek mislim da se radi o nekom idiotu ili nekoliko njih koje treba izolirati i pokazati sta je drzava i zakon. Sve ostalo je generalizacija i pretpostavka.
Nije fer prema normalnim ljudima.
Sigurno je tako. Inace normalnih je u Sirokom na izvoz.

Nama pored Vedrana zamalo ne ubise pomocnog trenera Dzakmica u Mostaru flasom u glavu, bio bez svijesti, u Sirokom cijeli tim morao u svlacionicu na pola sata jer su ih gadjali svim zivim a nesto se ne sjecam takvih scena iz Sarajeva. Da ne pricam da se nikad ne bi pucalo iz tri cetiri pistolja na nenaoruzane ljude, to je nezamislivo.

Bili su Hrvati na Kosevu, na prijateljskoj reprezentacija napadali na nase specijalce pa ni jednom nije palo na pamet da povuce oruzje.

Kao sto rekoh, dovoljno ih je kod nas koji zabijaju glavu u pijesak. Ja nisam od tih. Ubili su momka prije svega iz nacionalne mrznje i pojeo vuk magarca. Jos svakom prilikom provociraju kad se njegovo ime pomene....cijela tribina ovih normalnih u horu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#65 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

Grean wrote: 24/02/2021 15:37
stubrijez wrote: 24/02/2021 12:38
Grean wrote: 18/02/2021 17:33 Ma nije, inace se puca nasumice u grupu navijaca svakodnevno i ovo je kao bio neki ekstremni belaj.

Nikad za nikad, da zapale pola Sirokog, oni ne bi pucali na neke druge navijace, tipa Poljake eto da ne uzimam Torcidu i BBB za primjer. To je jasno i najvecem noju koji bi najradje da zabije glavu u pijesak, da ne vidi koliko te mrze jer je tako lakse zivjeti. Na njih je pucano samo i iskljucivo jer su iz Sarajeva i za njih predstavljaju nesto. I svo ovo sakrivanje i pranje je proslo samo zbog toga jer se upalilo svehrvatsko jedinstvo.
Ovo je mozda tacno mozda nije... ipak da se desi isti slucaj recimo samo obratna situacija isto bi mogo da napises ili ne? Evo ja sam 100% siguran da bi u slucaju neke eskalacije tog tipa u Sarajevu se desila ista stvar. Onda bi isto mogo ovo napisat ne bi pucali na turke ili blablabla...
Hocu da kazem ja nikad ne bih postavio stav tako, uvijek mislim da se radi o nekom idiotu ili nekoliko njih koje treba izolirati i pokazati sta je drzava i zakon. Sve ostalo je generalizacija i pretpostavka.
Nije fer prema normalnim ljudima.
Sigurno je tako. Inace normalnih je u Sirokom na izvoz.

Nama pored Vedrana zamalo ne ubise pomocnog trenera Dzakmica u Mostaru flasom u glavu, bio bez svijesti, u Sirokom cijeli tim morao u svlacionicu na pola sata jer su ih gadjali svim zivim a nesto se ne sjecam takvih scena iz Sarajeva. Da ne pricam da se nikad ne bi pucalo iz tri cetiri pistolja na nenaoruzane ljude, to je nezamislivo.

Bili su Hrvati na Kosevu, na prijateljskoj reprezentacija napadali na nase specijalce pa ni jednom nije palo na pamet da povuce oruzje.

Kao sto rekoh, dovoljno ih je kod nas koji zabijaju glavu u pijesak. Ja nisam od tih. Ubili su momka prije svega iz nacionalne mrznje i pojeo vuk magarca. Jos svakom prilikom provociraju kad se njegovo ime pomene....cijela tribina ovih normalnih u horu.
ne sjecas se utakmice protiv sirokog kad su uletili navijaci pa jadni zastitari dobili po glavi a policajac letvu u glavu?
sreca bilo normalnih navijaca koji su ga sproveli na sigurno

ne da je napao druge nego napao svoje sugradjane koji moguce navijaju za sarajevo
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#66 Re: Ubica na slobodi?!

Post by trambusek88 »

Iz 2012
Robert Mučišta koji je zapalio staricu završio u zatvoru

Robert Mučišta (19), rođen u Đakovici, nastanjen u Sarajevu, nakon niza razbojništava koja je počinio nad starijim ženama pa se preorijentirao na krađe vozila, upućen je na izdržavanje kazne u trajanju od deset mjeseci u zenički zatvor. Ova informacija za "Dnevni avaz" potvrđena je iz Općinskog suda u Sarajevu.

Skok s garaže

Sarajevsko Kantonalno tužilaštvo podiglo je protiv Mučište optužnicu jer je 11. jula ove godine ukrao automobil "yugo" u ulici Semira Frašte, oštetivši ga prilikom krađe.

No, potpisao je sporazum o priznanju krivice i osuđen je na deset mjeseci zatvora. Prije mjesec, tačnije 27. oktobra ove godine, uhapšen je zbog novog razbojništva koje je počinio u ulici Zmaja od Bosne te mu je određen jednomjesečni pritvor, koji je ukinut prošle sedmice, kada je upućen u zatvor.

Protiv Mučište je 8. oktobra ove godine podignuta i potvrđena još jedna optužnica. On je u julu ove godine u Gradačačkoj ulici s garaže skočio na leđa F. S., nakon čega je oboje palo na tlo. Oštećena je zadobila tešku tjelesnu povredu, odnosno prijelom zgloba desne noge. Mučišta ju je poslije toga jednom rukom i nogama počeo udarati po licu i tijelu, a drugom je s njenog vrata otrgnuo zlatni lančić s dijamantskim prahom vrijedan oko 5.000 KM.

Zapalio staricu

Mučišta je bh. javnosti postao poznat još kao maloljetnik jer je već tada počinio veliki broj krivičnih djela. Jedno od najtežih je ono kada je 20. januara 2008. s vršnjacima Robertom Hrustićem iz Italije i Jetonom Osmanijem iz Peći presreo staricu Ljubicu Đokić-Spasojević u ulici Azize Šaćirbegović. Nesretnu ženu polili su benzinom i zapalili, a ona je zadobivenim povredama podlegla u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#67 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

foxlife wrote: 24/02/2021 16:19
Sigurno je tako. Inace normalnih je u Sirokom na izvoz.

Nama pored Vedrana zamalo ne ubise pomocnog trenera Dzakmica u Mostaru flasom u glavu, bio bez svijesti, u Sirokom cijeli tim morao u svlacionicu na pola sata jer su ih gadjali svim zivim a nesto se ne sjecam takvih scena iz Sarajeva. Da ne pricam da se nikad ne bi pucalo iz tri cetiri pistolja na nenaoruzane ljude, to je nezamislivo.

Bili su Hrvati na Kosevu, na prijateljskoj reprezentacija napadali na nase specijalce pa ni jednom nije palo na pamet da povuce oruzje.

Kao sto rekoh, dovoljno ih je kod nas koji zabijaju glavu u pijesak. Ja nisam od tih. Ubili su momka prije svega iz nacionalne mrznje i pojeo vuk magarca. Jos svakom prilikom provociraju kad se njegovo ime pomene....cijela tribina ovih normalnih u horu.
ne sjecas se utakmice protiv sirokog kad su uletili navijaci pa jadni zastitari dobili po glavi a policajac letvu u glavu?
sreca bilo normalnih navijaca koji su ga sproveli na sigurno

ne da je napao druge nego napao svoje sugradjane koji moguce navijaju za sarajevo
[/quote]
I koga su iz Sirokog napali, upucali, jesu li mozda nakon toga policajci pustili osumnjicenog za ubistvo iz pritvora da utekne u Hrvatsku jer ga otamo ne mogu isporuciti mrskim balijama? Sta se od svega ovog desilo u Sarajevu?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#68 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

foxlife wrote: 24/02/2021 16:19
ne sjecas se utakmice protiv sirokog kad su uletili navijaci pa jadni zastitari dobili po glavi a policajac letvu u glavu?
sreca bilo normalnih navijaca koji su ga sproveli na sigurno

ne da je napao druge nego napao svoje sugradjane koji moguce navijaju za sarajevo
I koga su iz Sirokog napali, upucali, jesu li mozda nakon toga policajci pustili osumnjicenog za ubistvo iz pritvora da utekne u Hrvatsku jer ga otamo ne mogu isporuciti mrskim balijama? Sta se od svega ovog desilo u Sarajevu?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#69 Re: Ubica na slobodi?!

Post by foxlife »

Grean wrote: 24/02/2021 17:18
foxlife wrote: 24/02/2021 16:19
ne sjecas se utakmice protiv sirokog kad su uletili navijaci pa jadni zastitari dobili po glavi a policajac letvu u glavu?
sreca bilo normalnih navijaca koji su ga sproveli na sigurno

ne da je napao druge nego napao svoje sugradjane koji moguce navijaju za sarajevo
I koga su iz Sirokog napali, upucali, jesu li mozda nakon toga policajci pustili osumnjicenog za ubistvo iz pritvora da utekne u Hrvatsku jer ga otamo ne mogu isporuciti mrskim balijama? Sta se od svega ovog desilo u Sarajevu?
jos gore sto su napali nekoga koji uopste nema kontakta sa sirokim vjerovatno
daj ba grean sve dok druge pljujemo a "svoje" uzdizemo nam je ovako
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#70 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Grean »

foxlife wrote: 24/02/2021 17:43
jos gore sto su napali nekoga koji uopste nema kontakta sa sirokim vjerovatno
daj ba grean sve dok druge pljujemo a "svoje" uzdizemo nam je ovako
Strasno, pljujemo ih sto nekaznjeno ubise momka, sto pucase na nenaoruzane ljude, sto policija pusti optuzenog za ubistvo u sigurnu luku EU-a ili sto nam igraci jedva prezive kad gostuju tamo.

Nije nama ovako sto dizemo svoje nego sto nemamo postovanja prema svojima a to slucaj sa Vedranom najbolje pokazuje. Ovakvi smo uvijek bili i zato i jesmo na 23%. Nista nije slucajno.
User avatar
geralt
Posts: 5191
Joined: 14/09/2017 12:45

#71 Re: Ubica na slobodi?!

Post by geralt »

Jesu li i Anera Kasapovica ubili zli Hrvati, i ko je za njega odgovarao?

Inace sam misljenja da organizovani sport kod nas treba ukinuti. Vise stete nego koristi.
zigson
Posts: 3004
Joined: 04/04/2015 22:17

#72 Re: Ubica na slobodi?!

Post by zigson »

Sto rekose ljudi, mi smo bezmude balije i tako i jeste. Gazi nas svaka stoka i susa, a mi sutimo i sutimo dok nas ne izgaze. I opet sutimo i ganjamo krivce medju nasim redovima umjesto da smo slozni, mi se dijelimo. Jebem ja nas narod u usta
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#73 Re: Ubica na slobodi?!

Post by Pryda »

stubrijez wrote: 24/02/2021 12:38
Grean wrote: 18/02/2021 17:33 Ma nije, inace se puca nasumice u grupu navijaca svakodnevno i ovo je kao bio neki ekstremni belaj.

Nikad za nikad, da zapale pola Sirokog, oni ne bi pucali na neke druge navijace, tipa Poljake eto da ne uzimam Torcidu i BBB za primjer. To je jasno i najvecem noju koji bi najradje da zabije glavu u pijesak, da ne vidi koliko te mrze jer je tako lakse zivjeti. Na njih je pucano samo i iskljucivo jer su iz Sarajeva i za njih predstavljaju nesto. I svo ovo sakrivanje i pranje je proslo samo zbog toga jer se upalilo svehrvatsko jedinstvo.
Ovo je mozda tacno mozda nije... ipak da se desi isti slucaj recimo samo obratna situacija isto bi mogo da napises ili ne? Evo ja sam 100% siguran da bi u slucaju neke eskalacije tog tipa u Sarajevu se desila ista stvar. Onda bi isto mogo ovo napisat ne bi pucali na turke ili blablabla...
Hocu da kazem ja nikad ne bih postavio stav tako, uvijek mislim da se radi o nekom idiotu ili nekoliko njih koje treba izolirati i pokazati sta je drzava i zakon. Sve ostalo je generalizacija i pretpostavka.
Nije fer prema normalnim ljudima.
Kad vec spominješ desila se 'eskalacija tog tipa' u Sarajevu i to kratko poslije ubistva u Širokom. Gostovao je Hajduk 2011 za Željin 90 rođendan i Torcida je napravila nerede na više mjesta po Grbavici. Tad niko nije potezao oružje, ni građani ni policija.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#74 Re: Ubica na slobodi?!

Post by 90minut »

Da odlicno poređenje dešavao se belaj dobrih 15 do 20 minuta i niko nije pomislio da vadi utoku.
Post Reply