U2 u Sarajevu

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#26 Re: U2 u Sarajevu

Post by SSP »

_BataZiv_0809 wrote:Pa kad skontas da je od zvijezda svjetskog glasa, od te 1997, nastupio samo Eros Ramazzoti, James Blunt, Deep Purple i eto, zvijezda je, ali ne ide u istu recenicu-David Guetta :roll:
Sto je ipak znak da sarajlije cijene domace pite :thumbup:
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#27 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

kinzekonze wrote:
greatful_and_dead wrote:Jel to Dino Merlin pita u ovoj priči? Možda jest, al od govana.

U2 nikad nisam volio, ali bio sam na koncertu 1997.(doduše najviše radi Protesta i Siktera koji su bili predgrupe). Prvi susret sa takvom vrstom koncerta, takvom produkcijom... čarobno. Ni nakon koncerta nisam zavolio U2, bio sam poslije na puno velikih koncerata, ali do dana današnjeg se sjećam svakog detalja s Koševa. Bilo bi fino da i novije generacije dožive nešto takvo kod nas, jer nikad nakon U2 se u Sarajevu nije održao koncert takvog nivoa.


Na mobitelu svira kao ton zvona :thumbup:

Inače prodajem kartu sa koncerta 1000KM (može i jedna ljubičasta € :D )
;)

Prodajem i ja :D Može i za 500KM :D
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#28 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

.
Last edited by greatful_and_dead on 06/08/2015 15:31, edited 1 time in total.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#29 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

Nekako sam triplovao post, izvinjavam se.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#30 Re: U2 u Sarajevu

Post by dezurni_ucenik »

greatful_and_dead wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pa kad skontas da je od zvijezda svjetskog glasa, od te 1997, nastupio samo Eros Ramazzoti, James Blunt, Deep Purple i eto, zvijezda je, ali ne ide u istu recenicu-David Guetta :roll:
Bili su Jamiroquai i Manu Chao, što se mogu sjetiti na prvu. Grace Jones, također.

Bilo je par veoma popularnih metal bendova.

Bilo je poznatih DJeva, Sven Vath, Laurent Garnier, Darren Emerson, Hernan Cattaneo... ovakva imena kod nas malo znače ali u svijetu su mega zvijezde.

Sve u svemu, jako slabo, sve što je došlo zadnjih 20 godina stane u jednmjesečni program ozbiljnih gradova.
David Morales, Tomcraft, Afrika Islam, Lutzenkirchen, Varella, Liebing...

Od metal/hc : Sepultura, Iced Earth, Biohazard, Agnostic Front, Pro Pain, Madball, Kreator ...
statixx
Posts: 8792
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#31 Re: U2 u Sarajevu

Post by statixx »

greatful_and_dead wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pa kad skontas da je od zvijezda svjetskog glasa, od te 1997, nastupio samo Eros Ramazzoti, James Blunt, Deep Purple i eto, zvijezda je, ali ne ide u istu recenicu-David Guetta :roll:
Bili su Jamiroquai i Manu Chao, što se mogu sjetiti na prvu. Grace Jones, također.

Bilo je par veoma popularnih metal bendova.

Bilo je poznatih DJeva, Sven Vath, Laurent Garnier, Darren Emerson, Hernan Cattaneo... ovakva imena kod nas malo znače ali u svijetu su mega zvijezde.

Sve u svemu, jako slabo, sve što je došlo zadnjih 20 godina stane u jednmjesečni program ozbiljnih gradova.
Jel' ono Manu chao bio kod Vjecnice u okviru Bascarsijskih noci, kako covjek sve zaboravi, a koncert U2-a mi je skroz izblijedio...
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#32 Re: U2 u Sarajevu

Post by kinzekonze »

@greatful_and_dead

Ma bježi ba, mojne mi kvarit' pos'o. Daj malo vise sentimentalnosti i da vidiš kako cijena skače na 500€ :lol:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#33 Re: U2 u Sarajevu

Post by rumenige_brajtner »

kinzekonze wrote:@greatful_and_dead

Ma bježi ba, mojne mi kvarit' pos'o. Daj malo vise sentimentalnosti i da vidiš kako cijena skače na 500€ :lol:
ja nudim plakat po istoj cijeni :D
statixx
Posts: 8792
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#34 Re: U2 u Sarajevu

Post by statixx »

Ne sjecam se Garniera, gdje je to bilo?
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#35 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

statixx wrote:
greatful_and_dead wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Pa kad skontas da je od zvijezda svjetskog glasa, od te 1997, nastupio samo Eros Ramazzoti, James Blunt, Deep Purple i eto, zvijezda je, ali ne ide u istu recenicu-David Guetta :roll:
Bili su Jamiroquai i Manu Chao, što se mogu sjetiti na prvu. Grace Jones, također.

Bilo je par veoma popularnih metal bendova.

Bilo je poznatih DJeva, Sven Vath, Laurent Garnier, Darren Emerson, Hernan Cattaneo... ovakva imena kod nas malo znače ali u svijetu su mega zvijezde.

Sve u svemu, jako slabo, sve što je došlo zadnjih 20 godina stane u jednmjesečni program ozbiljnih gradova.
Jel' ono Manu chao bio kod Vjecnice u okviru Bascarsijskih noci, kako covjek sve zaboravi, a koncert U2-a mi je skroz izblijedio...
Jeste, odličan koncert bio. Gledao sam ga i na exitu, ni blizu.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#36 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

statixx wrote:Ne sjecam se Garniera, gdje je to bilo?
U Uniticu u prizemlju, Boulevard se čini mi se zvala kafana.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#37 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

kinzekonze wrote:@greatful_and_dead

Ma bježi ba, mojne mi kvarit' pos'o. Daj malo vise sentimentalnosti i da vidiš kako cijena skače na 500€ :lol:
Izvini druže, treba mi lova :D
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#38 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

dezurni_ucenik wrote:
David Morales, Tomcraft, Afrika Islam, Lutzenkirchen, Varella, Liebing...

Od metal/hc : Sepultura, Iced Earth, Biohazard, Agnostic Front, Pro Pain, Madball, Kreator ...
Da, upravu si. Ma bilo je DJeva, više ne mogu svega da se sjetim. Bio je Tom Novy, Silicone Soul više puta, Marco Bailey...
Last edited by greatful_and_dead on 06/08/2015 15:53, edited 1 time in total.
statixx
Posts: 8792
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#39 Re: U2 u Sarajevu

Post by statixx »

greatful_and_dead wrote:
statixx wrote:Ne sjecam se Garniera, gdje je to bilo?
U Uniticu u prizemlju, Boulevard se čini mi se zvala kafana.
Da, ne sjecam se, vjerovatno sam bio van grada, jer Garniera sigurno ne bih propustio, izvanredan producent.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#40 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

statixx wrote:
Da, ne sjecam se, vjerovatno sam bio van grada, jer Garniera sigurno ne bih propustio, izvanredan producent.
Kako nije, vrhunski DJ i producent. Imao taj dan i promociju knjige u Buybooku.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66136
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#41 Re: U2 u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

greatful_and_dead wrote:
Kako nije, vrhunski DJ i producent. Imao taj dan i promociju knjige u Buybooku.
Na studiju sam isao po partijima, i eto znalo je biti i u Sa dobrih "svirki". Roger Sanchez, Shapeshifters, Global DJ's (u centru za mlade na grbavici, extra bilo), Tiesto, Alex Gaudino, Morales-koji je u 5 ujutru drzao dirljiv govor :izet: , Carl Cox, Eric Morillo, itd...

Ali kada govorimo o globalnim zvijezdama u komercijalnoj muzici, jako jako tanko.

Tesko je zamisliti da bi dosli Bruno Mars, Maroon 5, Ellie Goulding, Chris Brown i ostali koji su trenutno in, da ne pricamo o Beyonce, Rihanni :run:
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#42 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

_BataZiv_0809 wrote:
greatful_and_dead wrote:
Kako nije, vrhunski DJ i producent. Imao taj dan i promociju knjige u Buybooku.
Na studiju sam isao po partijima, i eto znalo je biti i u Sa dobrih "svirki". Roger Sanchez, Shapeshifters, Global DJ's (u centru za mlade na grbavici, extra bilo), Tiesto, Alex Gaudino, Morales-koji je u 5 ujutru drzao dirljiv govor :izet: , Carl Cox, Eric Morillo, itd...

Ali kada govorimo o globalnim zvijezdama u komercijalnoj muzici, jako jako tanko.

Tesko je zamisliti da bi dosli Bruno Mars, Maroon 5, Ellie Goulding, Chris Brown i ostali koji su trenutno in, da ne pricamo o Beyonce, Rihanni :run:
Ma ne da je teško zamisliti, nego je nemoguće. Zamisli kod nas cijenu ulaznice 70-100KM. Koliko bi ljudi došlo? A to je neka normalna cijena za nastup svjetskih bendova, tipa Depeche Mode, Massive Attack itd... koju sam plaćao u regiji. U inostranstvu i skuplje. Za ove Beyonce, i taj popularni fol, vjerovatno i više.
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#43 Re: U2 u Sarajevu

Post by neo85 »

Nikad mi neće biti jasan taj fenomen "stranjske" muzike. Sve što je strano valja,domaće uglavnom ne valja,nije cool to slušati. Neka mi neko objasni po čemu je to U2 bolji od Van Gogha,Parnog valjka ili recimo jedne Regine? Osim one očigledne,u smislu pristupa globalnom tržištu i razvikanosti.
Oduvijek sam smatrao da bi Merlin,da je rođen u engleskom govornom području,bio veći i od Boba Dylana. Pucajte sada :lol: koliko hoćete,to su činjenice.
SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#44 Re: U2 u Sarajevu

Post by SSP »

neo85 wrote:Nikad mi neće biti jasan taj fenomen "stranjske" muzike. Sve što je strano valja,domaće uglavnom ne valja,nije cool to slušati. Neka mi neko objasni po čemu je to U2 bolji od Van Gogha,Parnog valjka ili recimo jedne Regine? Osim one očigledne,u smislu pristupa globalnom tržištu i razvikanosti.
Oduvijek sam smatrao da bi Merlin,da je rođen u engleskom govornom području,bio veći i od Boba Dylana. Pucajte sada :lol: koliko hoćete,to su činjenice.
:thumbup:
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#45 Re: U2 u Sarajevu

Post by vade_mecum »

neo85 wrote:Nikad mi neće biti jasan taj fenomen "stranjske" muzike. Sve što je strano valja,domaće uglavnom ne valja,nije cool to slušati. Neka mi neko objasni po čemu je to U2 bolji od Van Gogha,Parnog valjka ili recimo jedne Regine? Osim one očigledne,u smislu pristupa globalnom tržištu i razvikanosti.
Oduvijek sam smatrao da bi Merlin,da je rođen u engleskom govornom području,bio veći i od Boba Dylana. Pucajte sada :lol: koliko hoćete,to su činjenice.
porediti jednog od navecih tekstopisaca i muzicara-predstavnika moderne muzike sa likom koji niti pise svoje tekstove niti muziku moze samo teski troll ili kompletna neznalica. toliko.

on-topic: prvo treba postojati ozbiljna agencija za promociju i organizaciju koncerata pa onda sve ostalo. nazalost, u sarajevu takva agencija ne postoji.
Last edited by vade_mecum on 06/08/2015 17:47, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#46 Re: U2 u Sarajevu

Post by dale cooper »

neo85 wrote:Nikad mi neće biti jasan taj fenomen "stranjske" muzike. Sve što je strano valja,domaće uglavnom ne valja,nije cool to slušati. Neka mi neko objasni po čemu je to U2 bolji od Van Gogha,Parnog valjka ili recimo jedne Regine? Osim one očigledne,u smislu pristupa globalnom tržištu i razvikanosti.
Oduvijek sam smatrao da bi Merlin,da je rođen u engleskom govornom području,bio veći i od Boba Dylana. Pucajte sada :lol: koliko hoćete,to su činjenice.
Eh pa, dosegli smo novi gluposti na ovom forumu. :cry:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#47 Re: U2 u Sarajevu

Post by rumenige_brajtner »

SSP wrote:
neo85 wrote:Nikad mi neće biti jasan taj fenomen "stranjske" muzike. Sve što je strano valja,domaće uglavnom ne valja,nije cool to slušati. Neka mi neko objasni po čemu je to U2 bolji od Van Gogha,Parnog valjka ili recimo jedne Regine? Osim one očigledne,u smislu pristupa globalnom tržištu i razvikanosti.
Oduvijek sam smatrao da bi Merlin,da je rođen u engleskom govornom području,bio veći i od Boba Dylana. Pucajte sada :lol: koliko hoćete,to su činjenice.
:thumbup:
Image
SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#48 Re: U2 u Sarajevu

Post by SSP »

vade_mecum wrote:
neo85 wrote:Nikad mi neće biti jasan taj fenomen "stranjske" muzike. Sve što je strano valja,domaće uglavnom ne valja,nije cool to slušati. Neka mi neko objasni po čemu je to U2 bolji od Van Gogha,Parnog valjka ili recimo jedne Regine? Osim one očigledne,u smislu pristupa globalnom tržištu i razvikanosti.
Oduvijek sam smatrao da bi Merlin,da je rođen u engleskom govornom području,bio veći i od Boba Dylana. Pucajte sada :lol: koliko hoćete,to su činjenice.
porediti jednog od navecih tekstopisaca i muzicara-predstavnika moderne muzike sa likom koji niti pise svoje tekstove niti muziku moze samo teski troll ili kompletna neznalica. toliko.

on-topic: prvo treba postojati ozbiljna agencija za promociju i organizaciju koncerata pa onda sve ostalo. nazalost, u sarajevu takva agencija ne postoji.
Eto neka U2, Rihanna i Britnej Spirs pisu svoje pjesme :lol:
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#49 Re: U2 u Sarajevu

Post by greatful_and_dead »

Eto neka merlin krade tudje, tako je bolje, pravi bosanski duh
SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#50 Re: U2 u Sarajevu

Post by SSP »

greatful_and_dead wrote:Eto neka merlin krade tudje, tako je bolje, pravi bosanski duh
hoces da kazes da rihanna i britnej pisu svoje pjesme?
Post Reply