U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#1 U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by snaga_znanja »

Zeničanin Nesib Softić nemalo je bio iznenađen kad mu je, vodeći dijete na ultrazvuk u Domu zdravlja, tamo saopćeno da i pored uputnice treba platiti 20 KM, ako želi da ultrazvuk doktor uradi odmah, te da će ako nema ili neće da plati 20 KM, biti «na listi čekanja» i da će na red doći oko 10. marta.

- Do tada dijete može još deset puta zaboljeti stomak, ned'o Bog otići preko glave. Ogorčen sam tim prije jer doktor radi ultrazvuk dva sata dnevno, a ostatak radnog vremena provodi u privatnoj klinici, gdje to snimanje 50 KM, kazao nam je Nesib, dodajući da mu je u samom Domu zdravlja sugerisano, «ako neće čekati ili platiti njima, uvijek može otići kod privatnika».

- Ja mogu i platiti i to će većina roditelja uraditi, a doktori su, pošto u toj odluci stoji da 7 KM ide njima, smislili način dodatne zarade. Pljačkaju nas na svaki mogući način, navodi Softić.

Ekipa «Dnevnog avaza» jučer se uvjerila u «značajno limitirano» radno vrijeme, te odsustvo ljekara u rano prijepodne, jer dežurni doktor na ultrazvuku u 8.30 sati «još nije došao», a u 11.30 je «već otišao i neće se vraćati». Direktor Doma zdravlja Zenica Ferid Alić potvrdio nam je da je potpisnik te odluke, ali kaže da je ona «pogrešno implementirana».

- Kod nas su užasni redovi, ali zbog toga što ljudi rade ultrazvuk i bez velike potrebe. Ako je stvar hitna na uputnici se napiše CITO, pa mi nije jasno, ako je dijete, što to nisu učinili i ovaj put. I kad bude veliki red, onda ljudi idu kod privatnika. Mi smo dali mogućnost, da jeftinije nego kod privatnika, to urade ovdje, a doktori to rade mimo radnog vremena. U svakom slučaju je greška što su vratili dijete, za odrasle je drukčije, kazao nam je Alić, dodajući da će «lično kritikovati uposlenike», te pozivajući oca djeteta da se javi njemu lično «da dobije besplatan pregled».

On je ustvrdio da i «ljekari i uređaji imaju kapacitet», mada nije jasno kako se ti kapaciteti «iznenada prošire» ukoliko pacijent ima 20 KM.

Direktor Alić je mjesecima na meti kritika pacijenata, koji tvrde da je svojim odlukama «privatizirao Dom zdravlja», dok radnici i sindikat mu spočitavaju enormne plaće za uzak krug saradnika». Ipak, široj javnosti je poznat kao bivši ministar rada Federacije, koji je upamćen kada krajem devedesetih “promašio” datum za pomjeranje sata i Federacija je jedan dan (subotu) bila mimo cijelog svijeta, da bi kazaljke bile vraćene natrag u nedjelju, pa opet «kad i ostali» sljedećeg vikenda.
__________________________________________________

Sta je sljedece? Pravo prve bračne noći?
User avatar
Cvjetka
Posts: 184
Joined: 10/01/2012 14:24

#2 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by Cvjetka »

:| Sta reci za slicno!?Znaci ovo za ocekivati i u sirem prostoru BIH?!
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#3 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by kockica_kockica »

Na zalost ovo je nasa stvarnost... legalizirana korupcija u svim segmentima naseg drustva je nasa fakin strvarnost...

Gade mi se svi... doktori pogotovo, jer ne postuju onu zakletvu koju su polozili, ne zasluzuju je, nisu cak ni dostojni da je spomenu... fuj
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by O'zone »

Ovog bi se direktora trebalo riješiti i poslati ga u prdekanu na dugi niz godina.

Ja za većeg bezobraznijeg tipa odavno nisam čuo.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by karanana »

dobro je nesib prosao. imam slucaj od jucer iz sarajeva da je termin za ultrazvuk dobijen u junu.
alternativa - privatnik i 50 KM.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#6 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by SiSaJuMe »

Nedo Bog neke bolesti,. Nasi ljekari godinama NERADE ZA PLACU, kao ni za cuvenu zakletvu., Jednostavno ti kaze "jarane pravim kucu pa poguraj me". Zalosno je da citava organizacija (od portira, sestara do doktora) istu frulu svira,. A mi kao drustvo to dozvoljavamo i ako treba u stanju smo novce posuditi da bi nekom punili djepove za usluge koje ionako neprofesionalno obavljaju,. U stanju smo nekoga i savjetovati da tutne onom ili ovom sta u padze. I opet kazem Nedo Bog neke bolesti,..,
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#7 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by sokkia »

može im se :x
skontali ljudi da nema ko da ih kontroliše pa udarili još žešce.
Ja se bojim da to nije samo pocetak za mnogo gore pljacke, ne samo u zdravstvu nego na svim poljima.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by kamen spoticanja »

jednostavno je...zenicki dom zdravlja je u finansiskoj banani od nekoliko desetina miliona...i pomenuti direktor koristi sve moguce nacine da napuni kasu...problem je sto se vecina njegovih odluka kosi s zakonom o zdravstvenoj zastiti i besplatnim nivoima zdravstvene zastite(dakle lik je privatizirao javnu ustanovu koju finansiramo mi kroz sistem obaveznog zdravstvenog osiguranja i doticni to javno kaze :-) )

naravno,dom zdravlja u finansijski kolaps doveo je upravo pomenuti direktor svojim odlukama u tri mandata koliko je na toj poziciji...

ovde du doktori najmanje krivi i najmanje finansijski dobri
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by condy »

To je najnehumaniji i suroviji način ucjenjivanja ljudi.
Sramota... :)
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#10 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by starii »

u hrvatskoj koliko znam su isto privatizirali domove zdravlja i jedno vrijeme se radi za ovo drzavno osiguranje a drugo ko hoce da plati...slicno ce biti i kod nas prije ili kasnije...sve nam je to donio kapitalizam :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#11 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by kamen spoticanja »

starii wrote:u hrvatskoj koliko znam su isto privatizirali domove zdravlja i jedno vrijeme se radi za ovo drzavno osiguranje a drugo ko hoce da plati...slicno ce biti i kod nas prije ili kasnije...sve nam je to donio kapitalizam :-)
to ok.samo onda treba dozvoliti onima sto placaju zdravstveno osiguranje da za svoje novce izberu zdravstvenu ustanovu...ovako placas gomile maraka u fond zdravstvenog osiguranja a ides privatno i ponovno placas
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#12 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by jefferson »

Ferid Alic je jedna naojobicnija stetocina za koju pozelis goli otok i vrijeme UDBA-e i slicnih organizacija.
Taj tip je bio Nacelnik Zenice nekada i ono, za pozeliti najgorem neprijatelju.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#13 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by kamen spoticanja »

jefferson wrote:Ferid Alic je jedna naojobicnija stetocina za koju pozelis goli otok i vrijeme UDBA-e i slicnih organizacija.
Taj tip je bio Nacelnik Zenice nekada i ono, za pozeliti najgorem neprijatelju.
ferid bi rasturio i goli otok
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#14 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by vjesticanametli »

ja jucer dobila termin za magnetnu rezonancu na kosevu ali u septembru :lol:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#15 Re: U Zenici doktori legalizovali korupciju!

Post by prilagodjena »

jel' ono ferid bi stomatolog?
Post Reply