"U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1501 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by zlajapravaraja »

Sudeci po nesuglasicama ovdje, jedino logicno objasnjenje je da ste vi ljudi gledali dva potpuno razlicita filma (doduse s istim glumcima i naocigled slicnom pricom) :skoljka:
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#1502 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by gilbert »

Moja supruga jos nemoze da shvati kako nijedna nije znala kuhat :?: Po sistemu niko se nece zajebavat sa zenom koja moze zaciniti vojnicki kazan mrvljenim staklom , a i vojska je nije izbor za vrhunskog kuhara.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#1503 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by Creasy »

vee-jay wrote:film uopste nije ljubavna prica. on hoce da ju voli, ona da ga za*ebe. :mrgreen:
Ljubavna prica, a nigdje ljubavi u cijelom filmu. Vise sam ljubavi prepoznao u ovoj pjesmi:


dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1504 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by dezurni_ucenik »

Evo trailer za film sa slicnom tematikom.Odnosno jedina razlika sto glavna zenska uloga nije slikarica vec uciteljica.Irski film u kojem glume od nasih Fedja Stukan,Miraj Grbic i Jasna Diklic.

be highirly
Posts: 469
Joined: 02/09/2007 10:37

#1505 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by be highirly »

jel' taj irski film radjen po knjizi slavenke drakulic....ako jeste, prica se da je dobar
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1506 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by dezurni_ucenik »

be highirly wrote:jel' taj irski film radjen po knjizi slavenke drakulic....ako jeste, prica se da je dobar

mislim da jest...
Ako neko ima link za skinuti nek posalje na pp...
User avatar
EKV-30
Posts: 173
Joined: 10/02/2012 08:28

#1507 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by EKV-30 »

BHF_Manijak wrote:
minjonja wrote: gdje je uopste u filmu navedeno da je to neka vanserijska hyper ljubav?
Kad se digla frka oko samog snimanja filma, receno je milion puta kako smo mi to pogresno shvatili, nije to u biti ljubav koja se desila u logoru i izmedju silovatelja i silovane, vec su se od ranije znali i zaljubljeni bili!
Eh ako je ono ljubav od ranije, sto je u filmu prikazana, gdje lik pojma haman o curi nema, cime se bavi, datum rodjendana i slicno, onda fakat ja veze nemam sta bi ta ljubav trebala predstavljati i kako izgledati.
Prije bih reko da su poznanici bili nego "od ranije zaljubljen par", i ovo sto sam vidio u filmu blize mi je onom ranije misljenju da se oni u zarobljenistvu zaljubljuju nego li da je to neka romansa od ranije. :roll:
ja mislim da je ono trebao biti njihov prvi dejt... na pocetku filma... i zato covjek nije nista znao o njoj... trebali su tek bolje da se upoznaju... a zahvaljujuci granati...nisu uspjeli... do... logora!

Nego...meni nekako cudno bilo... kako da posle one eksplozije u disku...on ne prilazi njoj da joj pomogne... jer zar nije u jednoj sceni rekao nesto u smislu... da se cudi sto je ona ziva posle onog napada?!?! :?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1508 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by ljubav_aha »

dert wrote:Ko je ocekivao spektakl nije ni trebao ici da gleda film.
Film je o silovanim zenama a ne ljubavni film .
Ako su anamo oni digli toliku hampu znaci da je Jolie pogodila u zicu .
:thumbup:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1509 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by minjonja »

evo ima na kickass torrents torent za ovaj irsi film, skida se fino, jos samo da to bude taj film a ne neki drugi sa istim nazivom :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1510 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by dezurni_ucenik »

minjonja wrote:evo ima na kickass torrents torent za ovaj irsi film, skida se fino, jos samo da to bude taj film a ne neki drugi sa istim nazivom :D

Ev ja gledam na kickass.Nema nista. :?
Sta si ukucao?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1511 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by minjonja »

CVIKERASH wrote:
minjonja wrote:evo ima na kickass torrents torent za ovaj irsi film, skida se fino, jos samo da to bude taj film a ne neki drugi sa istim nazivom :D

Ev ja gledam na kickass.Nema nista. :?
Sta si ukucao?


evo ja otalen skinula.
Last edited by minjonja on 07/03/2012 20:18, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1512 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by dezurni_ucenik »

0 seedera.Nece ti skinuti ovaj link.

p.s. izbrisi link.Banovace te.

Pardon na obracanju u muskom rodu.Ne vidjeh koji je nick. :D
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1513 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by sumirprimus »

pogledah film,i zANemaricu anĐu ko redatelja,i rec joj fala..sto?zato sto je zena i vise no sto je morala, rekla u ovakom naizgled smusenom filmu ,bez lazne ruvcne kocnice i stava mir mir mir niko nije kriv...
ovde je americkim crno bijelim stilom predstavljena cold blAdid fokin trut!!!
onako ide holivudska limunada a onda,ko grom iz vedra neba recenice,koje nedvosmisleno govore KOJ POĆ`O RAT,kolko ce trajat i kako ga misle zavrrs`t. i kako to sve opravdavaju samim sebi,ne drugima,jer ih drugi i ne interesuju,...
vjerovatno je lakse radit to sa strane,kad nisi dio neceg nekog, onako ladno holivudski,al fala joj i na tom...respect...
u svakom slucaju,udara u glavu, i zato i je pljuvan, i film, i tema,i andja i svi ostali skupa sa sejdicem i fincijem.......
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1514 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by PalaSa Marsa »

ljubav_aha wrote:
dert wrote:Ko je ocekivao spektakl nije ni trebao ici da gleda film.
Film je o silovanim zenama a ne ljubavni film .
Ako su anamo oni digli toliku hampu znaci da je Jolie pogodila u zicu .
:thumbup:
Podapisujem, zena je odradila srz jako bitnih situacija i pogodila u zicu, sad sto to neko gleda na malo, to je vec druga strana teke.
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#1515 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by domaci.ba »

ima na kik es torentu ja skino ima hefta.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#1516 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by Static-X »

Valjda je razlika u tome sta je ona htjela da prikaze i sta je (tacnije kako je) prikazano. Mozda nije ona kriva sto nasi glumci pojama nemaju o glumi. Ono je ziva sramota.
Onda vise vas spominjah Remake, reko ajd da pogledam da vidim kako je. Iskreno i nije tolko lose al ona scena kad mu tip prinese pistolj na lice pa se nako nesto gledaju je tako jadno uradjeno da mi je citav film upropastilo.
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#1517 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by vee-jay »

gilbert wrote:
vee-jay wrote:film uopste nije ljubavna prica. on hoce da ju voli, ona da ga za*ebe. :mrgreen:
Pa to i jeste tipicna ljubavna prica :skoljka: :run:
moze biti
:D
EMIN3M
Posts: 1
Joined: 09/02/2012 17:28

#1518 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by EMIN3M »

MIslim da mnogi ljudi imaju predrasude o ovome filmu, prvo bi trebali pogledat pa tek onda reći svoja mišljenja.
User avatar
samo_ponekad
Posts: 203
Joined: 25/07/2010 11:22

#1519 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by samo_ponekad »

I pored upozorenja prijatelja (čija mišljenja cijenim) da je to bacanje para i vremena, pogledah film - tek da ga, sebe radi, smjestim na skali između "Duhova Sarajeva" i "Ničije zemlje".
Pri izlasku iz kina, nisam znao bi li se smijao ili plakao: o užasa od filma! Pa "Duhovi Sarajeva" su filmčina prema ovom sranju - niđe veze ni sa čime: priča, gluma, dijalozi, režija, scenografija - 0 bodova.
U momentima me više podsjećalo na želju autorice da se na alanfordovski način ismijava bolu, patnji, stradanjima, emocijama nas koji smo kroz to prošli.
U jednom dijalugu, egzaltiran, Danijel joj kaže "Zašto se nisi rodila kao Srpkinja?" Valjda da pojasni priču!!! Dno dna!
Pa scena kada naš vojnik (valjda diverzant?) baca, ni manje ni više nego štapin sa dinamitom na srpski bunker!!!! Kao u crtanim!
Ili scena kada srpska vojska napada kuću živim štitom i molotovljevim koktelima !!!
Ili scena kada naših 5-6 vojnika brani šupu i pričaju o hrani!!!!!
Katastrofa.
Ali kao alegorijska montipajtonovska i alanfordovska crnohumorna komedija - uz par sitnijih intervencija - moglo bi možda i proći.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#1520 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by amko76 »

Eto hebo vas film, meni je muka više da nas samo po ratu poznaju, a vi našli još da je veličate i nagrade joj dajete.

Znam ja da je to zato što nam se ništa ne dešava, niti nam ko dolazi, pa nam je sve za uhar, ali brate što je previše, previše je.
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1521 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by ahuseino »

Malo nas je, al' sto smo govna... u tri lijepe 9ick3 m@terine.

Tacno dobijamo po zasluzi, tacno...
Avramova
Posts: 51
Joined: 10/03/2012 16:06

#1522 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by Avramova »

PalaSa Marsa wrote:
ljubav_aha wrote:
dert wrote:Ko je ocekivao spektakl nije ni trebao ici da gleda film.
Film je o silovanim zenama a ne ljubavni film .
Ako su anamo oni digli toliku hampu znaci da je Jolie pogodila u zicu .
:thumbup:
Podapisujem, zena je odradila srz jako bitnih situacija i pogodila u zicu, sad sto to neko gleda na malo, to je vec druga strana teke.
Vidi, korektno je "potpis, potpisujem
Da li je ovo "podapisujem" neki nov jezik ili se radi o elementarnoj nepismenosti?
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1523 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by PalaSa Marsa »

:lol: :D Ma podAPIsujem, pa kako god ti to cit'o/la :-D :D
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#1524 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by Emi_Nevermind »

Nego, kad ce na torrent doci nasa verzija, hocu da pogledam, ali ne mogu da slusam ovo : YOU look gordžs, getaut i slicno..
BARBAROSA
Posts: 39
Joined: 05/06/2007 21:21
Location: SARAJEVO

#1525 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by BARBAROSA »

AmirEmira wrote:Nego, kad ce na torrent doci nasa verzija, hocu da pogledam, ali ne mogu da slusam ovo : YOU look gordžs, getaut i slicno..
Pa, dosla je ima vec deset dana. I to brrip.
Post Reply