"U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
specifikacija
Posts: 1058
Joined: 22/04/2010 16:10

#1251 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by specifikacija »

banjaluka078 wrote:
specifikacija wrote: Ukoliko svi budete pasivni, nista se nece promjeniti. Ne znam tacno koji su tvoji stavovi i vizija uredjenja BIH, ali za dobrobit onih koji zive u BiH, te onih koji ce ostati iza nas, mislim da kao jedinka mozes ohrabriti istomisljenike i pokrenuti tu grudvicu koja moze postati lavina snijega. I mislim da je ovo puno vaznije od U2 ili Claptona, ili bilo kakvog drugog muzickog spektakla, jer je rijec o nasoj buducnosti. Bilo bi interesantno procitati tvoj utisak o filmu - to je ono sto je vazno, jer ce pokrenuti konstruktivan razgovor!
Ja kao manjinska jedinka u BL mogu učiniti jedino toliko da se dočepam tog filma i podijelim ga svim akoji su me pitali imam li ga, misleći valjda da baš zato što sam manjina, nekako moram imati taj film. Mogu trubiti raji oko mene da je u pitanju "samo" film, da se ne pale i obustave mržnju prema tom filmu i ženi koja ga je napravila bar dok ga ne pogledaju...džaba govoriti.
Moji stavovi i vizije uređenja BiH su takvi da bih sad konačno i mogla napustiti istu, a nisam se mrdnula ni iz BL ni iz BiH ni kad je bila u pitanju glava na ramenu. U ovom entitetu nas niko ne benda, a iz toga nas bendaju još manje...ali to je sasvim druga tema. Izgorjela mi ta ljubav i patriotizam...treba doći ovamo i odavde voljeti svoju državu...krvav je to posao, od obične fudbalske utakmice i gledanja filma, pa nadalje. Sad bih negdje gdje me ne određuje ime. Odoh u off...
Reče, eno, Milorad, da on nije zabranio film, nego Vladimir Ljevar, distributer, privatnik, Hrvat oženjen Bošnjakinjom, btw. VRS RVI i ujedno vlasnik jedinog multipleks-kina u BL neće kupiti film, jer je kanda vidovit, pa je prije 20 dana već znao da neće biti zainteresovanih za gledanje. Samim tim, ako preCjednika iko išta pita, on kaže "ko zabranio? ja? nisam.".
Nisam ga pogledala, da se nije digla tolika hajka sumnjam da bih ga i pogledala, jer mi je zlo od naših i stranih filmova o našem ratu, ne gledam ih rado...kao da mi nije bio dovoljan rat iz prve ruke...ipak bih radije da u Sarajevo moram doći na koncert, kao što odlazim u ZG i BG...jer jadna nam je i država i budućnost i ako moram u inostranstvo da slušam omiljene muzičare i ako moram u drugi entitet da pogledam film.
Zahvaljujem na odgovoru, a mislim da ne postoji mjesto na planeti gdje te ne odredjuje ime, boja koze, vjeroispovjest... itd.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1252 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by hadzinicasa »

karanana wrote:grbavica 2 ovo sto plavooka napisa. zar je moguce da su tako glasno pricale da nadjacaju i ton filma i da ih ti cujes iako sjede preko metar ispred tebe. i uz to i da vidis suze i majcino bljedoliko lice.
kao neko ko je bio u prilici da sluša i čuje razne ispovjesti na ovu temu - priča do "paljenja svijeće" i nekako drži vodu. nakon toga postaje jasno da je izmišljena.
postoji razlika između oca i spermatozoida. ipak. a u ovom kontekstu pogotovo.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1253 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by karanana »

hadzinicasa wrote:
karanana wrote:grbavica 2 ovo sto plavooka napisa. zar je moguce da su tako glasno pricale da nadjacaju i ton filma i da ih ti cujes iako sjede preko metar ispred tebe. i uz to i da vidis suze i majcino bljedoliko lice.
kao neko ko je bio u prilici da sluša i čuje razne ispovjesti na ovu temu - priča do "paljenja svijeće" i nekako drži vodu. nakon toga postaje jasno da je izmišljena.
postoji razlika između oca i spermatozoida. ipak. a u ovom kontekstu pogotovo.
ja nisam ni skontao o cemu se radi u tom dijalogu sve do "paljenja svijece".
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#1254 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by ljubav_aha »

harač wrote:
ljubav_aha wrote:
Woman wrote:ufff...meni ona scena sa bebom....joj, tu sam krokodilske suze ronila. a inače...slabije nego što sam očekivala.
a sama ta priča između ono dvoje...pa jednostavno ne mogu da se otmem utisku da je uvredljiva,pogotovo za sve one žene koje su bile silovane i ponižavane. eki fol, oni se vole i valjuškaju se u krevetu u sred zgrade pune srpskih vojnika.
ali, ko kaze da ljubav mora biti prisutna u krevetu :!:
mozda je imala drugaciji motiv
haag je imao prakse sa slučajevima tzv. prinudnih okolnosti, gdje je čak djelovalo (prema drugima) da su žene u vezi sa pojedincima (što su ovi pokušali koristiti i kao odbranu), a ustvari su bile, kako zaključuje sud, u robovlasničkom odnosu. na žalost, u ovoj sapunici od filma, takve vrste dubine nema
harac,eh to,da o tome sam pisala :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1255 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by hadzinicasa »

karanana wrote:
hadzinicasa wrote:
karanana wrote:grbavica 2 ovo sto plavooka napisa. zar je moguce da su tako glasno pricale da nadjacaju i ton filma i da ih ti cujes iako sjede preko metar ispred tebe. i uz to i da vidis suze i majcino bljedoliko lice.
kao neko ko je bio u prilici da sluša i čuje razne ispovjesti na ovu temu - priča do "paljenja svijeće" i nekako drži vodu. nakon toga postaje jasno da je izmišljena.
postoji razlika između oca i spermatozoida. ipak. a u ovom kontekstu pogotovo.
ja nisam ni skontao o cemu se radi u tom dijalogu sve do "paljenja svijece".
blago tebi.
(ovo iskreno, bez truna cinizma)
roboth
Posts: 713
Joined: 12/11/2011 22:14

#1256 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by roboth »

Na kojem je jeziku film.. engleski ili bosanski?
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1257 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by zlajapravaraja »

roboth wrote:Na kojem je jeziku film.. engleski ili bosanski?
Snimili su obje verzije, valjda...

Btw.: Danas se film pusta u kinima shirom Evrope, i bas me zanima koja ce verzija laufat' u kojoj zemlji...

I jesu li dvije verzije uopste iste...
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#1258 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by IHAVEDREAM »

:oops: Mnogo je toga napisano na 53 stranice, ne da mi se citati. :shock: ....pa je vjerovatnoca velika da je neko vec postavio ovaj tekst...ali eto , vrijedi procitati i makar pokusati da se razumije pravilno!!!!!!!!

KOD KOŽE: Angelina Jolie i besmisao slobode
ČETVRTAK, 23 FEBRUAR 2012 10:59 GORAZDEONLINE.COM

Piše: Boris Dežulović

Nisu, naravno, ovdje važni ni Angelina ni njen film: ista je to, najzad Angelina Jolie i isti je to film zbog kojega su prije samo nekoliko mjeseci, čuvši da se u njemu silovana Bošnjakinja zaljubljuje u Srbina, ratni veterani, seoski hodže i ministri kulture Angelinu proglašavali četničkom kurvom. Da bi joj sad, čuvši da zaljubljenu Bošnjakinju u filmu siluju Srbi, uručivali Zlatni ljiljan. Ko bi Jolie, sad je gori.

Zvao me nekidan u dva iza ponoći Kožo da ispriča vic. Ima on taj običaj, zovne u gluho doba noći iz kafane da ispriča vic.

Elem, probudila se Fata u četiri ujutro i vidjela da nema Muje u krevetu. Uplašila se ona, tražila ga na balkonu, u kupatilu i dnevnoj sobi, kad Mujo u kuhinji, u mraku, sjedi za stolom, puši cigaru i pije rakiju. "Bježi tamo, prepade me!", otresla se Fata. "Šta ti je, šta radiš tu?" "Ništa", otpije on iz fića, "sjedim i nešto mislim." "O čemu misliš, pobogu Mujo, u ovo doba noći?" "Sjećaš li se", povuče on dim, "kad sam te ono ispratio od škole do kuće, pa kad nas je uhvatio tvoj babo?" "Jest, jest, kad ti je reko da sam maloljetna, pa il' da me ženiš, il' da ideš dvadeset godina na robiju", malo se kao i raznježila Fata. "Kako se ne bih sjećala!"

"E, vidiš", otpije Mujo gutljaj, "danas bi završilo tih dvadeset godina."

Nije Mujo tada prvi put zažalio, ali tek je toga dana zapravo pojmio i obuhvatio sav užas svog davnog pogrešnog izbora. Kad imaš dvadeset godina, sljedećih ti je dvadeset cijeli jedan život, i radije bi ga čovjek - uz dužno izvinjenje udrugama za ženska prava - i sa Fatom proveo, nego u zeničkom zatvoru. Kad, međutim, imaš četrdeset, tih ti je dvadeset prošlo u jednom duhanskom dimu, pa shvatiš da nisi birao između Fate i Zenice, već između slobode mogućnosti i mogućnosti slobode. Ne znajući, jasno, da bez mogućnosti slobode nijedne slobode nema, pa ni slobode mogućnosti. Shvatiš to u četiri ujutro, s fićem rakije u ruci i cigarom u pepeljari. I ostatak života provedeš sjedeći u mraku, sam za kuhinjskim stolom, brojeći dane propuštene slobode.

Ako vam ovo izgleda prekomplicirano, prije za Ingmara Bergmana nego za vulgarni mizogeni vic, znači da - baš kao i udruge za ženska prava - niste shvatili kako je Fata iz vica zapravo Mujin fatum, sudbina koju svaki čovjek bira kad ga uhvati njen babo. I da je dvadesetogodišnjem Muji današnja pamet, ne bi on u zenički zatvor, nego bi drugačije proživio svojih dvadeset godina s Fatom. Dobro, to je možda malo previše bergmanovski - Mujo bi možda ipak radije u Zenicu - ali shvatili ste što hoću reći.

Ako niste, može i ovako.

Dvadeset godina ovoga će se proljeća navršiti od početka rata u Bosni i Hercegovini, punih je šesnaest prošlo od potpisivanja Daytonskog sporazuma. Od one tri i pol godine rata ovih se šesnaest godina mira razlikuje samo po tome što ljudi ne ginu, nego umiru. Sve ostalo je isto, isti je odnos snaga, Srbi su agresori, a Bošnjaci žrtve. Hrvate ćemo za potrebe ogleda isključiti, oni su ionako malo agresori, malo žrtve, s njima bi to zaista na kraju ispao Ingmar Bergman.

Bošnjačkim političkim, kulturnim i vjerskim elitama takva pozicija žrtve u miru savršeno odgovara: sam smisao bošnjačke nacije, kako je njene elite definiraju, sublimiran je u njenoj žrtvosti, Bošnjaci su historijski zaokruženi kao nacija preživjelih žrtava. Onog trenutka, naime, kad bi Bošnjaci prestali biti samo žrtvama, ne bi više bilo potrebe da ih se brani, sveti i žive sahranjuje, i obesmislio bi se svaki razlog patriotskih elita, koje postoje samo dok ima dovoljno četnika za preživjele. Ako ih nema, mobilizirat će ih bošnjački generalštab, jer agresor uvijek mora biti brojčano nadmoćniji, a žrtva nikad do kraja slobodna: sloboda od sjene vlastitog nišana nepregledni je, tuđi teritorij u kojemu se gubi nacionalni identitet bošnjačke žrtve.

Sustav je razrađen da funkcionira trajno i bez greške: oni koji Bošnjake ne vide samo žrtvama genocida, u startu se označavaju svjedocima obrane srpskih zločinaca, advokatima Milorada Dodika i Mladićevim šegrtima. To je bošnjačka Kvaka 22: borci za slobodu preživjelih Bošnjaka zapravo su četnici koji im žele oteti slobodu za koju su pali. Pravi se bošnjački patriot bori, naime, za slobodu teoretske mogućnosti, za tu su slobodu pali njegovi heroji, a ne za stvarnu mogućnost slobode, koja uključuje i onu najstrašniju i najpogubniju slobodu, slobodu od vlastite žrtve.

Državna slavljenja takve žrtve obično su spektakularna i najčešće se održavaju u Zetri, poput nedavne premijere filma Angeline Jolie "U zemlji krvi i meda". Nisu, naravno, ovdje važni ni Angelina ni njen film: ista je to, najzad Angelina Jolie i isti je to film zbog kojega su prije samo nekoliko mjeseci, čuvši da se u njemu silovana Bošnjakinja zaljubljuje u Srbina, ratni veterani, seoski hodže i ministri kulture Angelinu proglašavali četničkom kurvom. Da bi joj sad, čuvši da zaljubljenu Bošnjakinju u filmu siluju Srbi, uručivali Zlatni ljiljan. Ko bi Jolie, sad je gori.

Ritual u Zetri ionako nije bio zamišljen kao premijera jednog filma, već kao svečanost međunarodnog priznanja, dobijanja službenog certifikata žrtve. Kako je to nakon premijere objasnio vrhovni filmski kritičar u BiH Mustafa ef. Cerić: "Film Angeline Jolie najbolje je što se Bosni i Hercegovini dogodilo od Daytonskog sporazuma."

Angelina Jolie je, dakle, za Bosnu i Hercegovinu ono što je Sasha Baron Cohen alias Borat Sagdijev bio za Republiku Kazahstan, dakle ozbiljna međunarodna referenca, samo sa suprotnim predznakom. U takvoj jednadžbi - ako su Angelina i Borat suprotne vrijednosti - isti pak ispadaju Bosna i Kazahstan, mali vilajeti kojima treba priznanje hollywoodske porte. Što, naravno, ide na štetu Bosne, jer kazahstanske elite barem nikad nisu Cohenov film označile najgorim što se Kazahstanu dogodilo od proglašenja nezavisnosti.

Političkim, kulturnim i vjerskim elitama takva je šteta, kao kolateralna, ukalkulirana u žrtvu. Bošnjačka nacija dobila je za nju međunarodni ISO-certifikat, a ako se Mujo i usudi posumnjati u sam smisao takve žrtve, čiji je sav historijski rezultat država u kojoj će najbolje što se u šesnaest godina mira dogodilo biti jedan hollywoodski film - ako dakle makar i na čas umjesto mogućnosti poželi slobodu - to se, jasno, računa u veleizdaju i sabotažu svete bošnjačke neslobode.

Da je Mujo, naime, onoga dana mogao birati - da bude pobjednik u troipolgodišnjem pravednom ratu za slobodu s jedne strane, ili žrtva dvadesetogodišnje okupacije s druge - do sad bi, jebiga, već prošlo i tih dvadeset godina. Ne bi više bio samo žrtva. Bio bi slobodan čovjek i slobodan Bošnjak.

Umjesto da za kuhinjskim stolom u četiri ujutro, s fićem rakije u ruci i cigarom u pepeljari, broji dane propuštene slobode i čeka nekoga da siđe pitati ga šta mu je. Sve se nadajući da će to biti Angelina Jolie
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1259 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by cyprus »

Mene nešto strah lajkovat ovaj tekst...
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1260 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by PalaSa Marsa »

I meni ovo bas nesto.. :zoka:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1261 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by LBVIEW »

Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1262 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by KatarinaKosaca »

LBVIEW wrote:Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
Bravo :thumbup: Po meni post foruma :)
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#1263 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by LSD »

LBVIEW wrote:Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
:thumbup: :thumbup: Dežulović izgleda da zamjerama bošnjacima što su bili žrtve rata :lol: intelektualna dijareja morbidna do bola.
Last edited by LSD on 23/02/2012 17:47, edited 1 time in total.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1264 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by PalaSa Marsa »

LBVIEW wrote:Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
Ma tako br'te. :thumbup:
Nema mi smisla citat' ovako duge postove od nekog za koga nisam cula da je dao ikakav doprinos drustvu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1265 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by KatarinaKosaca »

E, kad nam se svima sviđa post, glasajte za post na pdf Razne diskusije, ja predložih, a autor će dobiti nagradu moralnu :D
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#1266 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by LSD »

Pacifista sam u principu i ne želim ni sebi ni drugome nevolju, ali ovakvima bi poželio jedno 2-3 godine izolacije, gladi,rata i svega što uz to ide...i to negdje u ko fol "od UN zasticenoj enklavi" tipa Goražde, Žepa, Srebrenica...vidio bi onda kakve bi textove pisao i koju pamet prosipao.
Last edited by LSD on 23/02/2012 17:51, edited 2 times in total.
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#1267 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by IHAVEDREAM »

LBVIEW wrote:Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
Najtragicnije je kada se zrtva sazivi sa svojom ulogom.....pa cak i onda kada je neprijatelj izravno ne ugrozava.....po navici , i dalje se zrvuje......(osjeca zrtvovanom)... :-)

P.S. Tekst je dosta dugacak i zahtjevan za procitat', a i za razumjeti.......Mozda to nesto govori o citatelju, ne o autoru teksta!!!!!!
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#1268 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by IHAVEDREAM »

LSD wrote:Pacifista sam u principu i ne želim ni sebi ni drugome nevolju, ali ovakvima bi poželio jedno 2-3 godine izolacije, gladi,rata i svega što uz to ide...i to negdje u ko fo l "od UN zasticenoj enklavi" tipa Goražde, Žepa, Srebrenica...vidio bi onda kakve bi textove pisao i koju pamet prosipao.
Osoba koja je postavila ovaj tekst je prezivjela i Focu i Gorazde......... :(
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#1269 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by LSD »

IHAVEDREAM wrote:
LSD wrote:Pacifista sam u principu i ne želim ni sebi ni drugome nevolju, ali ovakvima bi poželio jedno 2-3 godine izolacije, gladi,rata i svega što uz to ide...i to negdje u ko fo l "od UN zasticenoj enklavi" tipa Goražde, Žepa, Srebrenica...vidio bi onda kakve bi textove pisao i koju pamet prosipao.
Osoba koja je postavila ovaj tekst je prezivjela i Focu i Gorazde......... :(
Možda na Counter Strike-u i slicnim pucacinama iz prvog lica ;-)
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#1270 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by IHAVEDREAM »

LSD wrote:
IHAVEDREAM wrote:
LSD wrote:Pacifista sam u principu i ne želim ni sebi ni drugome nevolju, ali ovakvima bi poželio jedno 2-3 godine izolacije, gladi,rata i svega što uz to ide...i to negdje u ko fo l "od UN zasticenoj enklavi" tipa Goražde, Žepa, Srebrenica...vidio bi onda kakve bi textove pisao i koju pamet prosipao.
Osoba koja je postavila ovaj tekst je prezivjela i Focu i Gorazde......... :(
Možda na Counter Strike-u i slicnim pucacinama iz prvog lica ;-)
Cak su i moja djeca prerasla taj oblik "ubijanja vremena"...... ;-)
User avatar
jasko_ba
Posts: 7808
Joined: 13/11/2006 17:47

#1271 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by jasko_ba »

LSD wrote:
LBVIEW wrote:Lako je, Dezulovicima & co. palamuditi i filozofirati sa pristojne udaljenosti o tome kako su Bosnjaci, toboze, neslobodni u odnosu na svoju poziciju zrtve i sta im je ciniti po tom pitanju, dok se na one koji su iste i doveli u tu poziciju, a to nisu bosnjacki politicki i vjerski prvaci- nastavljajuci po starom sizofrenom obrascu malo velicajuci, a malo negirajuci ono sto su pocinili- ni ne osvrce. O njima i njihovom anticivilizacijskom i morbidnom, pijacarskom odnosu prema zrtvama politike krvi i tla ciji su i nasljednici, casni Dezulevic nam nema sta reci, iako su isti dobrano iskoristili "tekovine zlocina" ucvrscujuci svoju dominaciju na etnicki "ociscenom" teritoriju. Dakle,bosnjackim politickim i vjerskim prvacima se slobodno moze spocitavati oportunizam i ljigavost zbog pokusaja "profitiranja" u politickom smislu na planetarnoj nepravdi ucinjenoj narodu iz kojeg poticu, dok se ovi drugi koji "profitiraju na zlocinu" ni ne spominju. :-)
Bas me zanima kako bi se vrli kriticar svega i svacega proveo da Jevreje "uzme u usta"? Da li bi u nekom njihovom "Oslobodenju" dobio prostor za iznosenje svojih stavova?
:thumbup: :thumbup: Dežulović izgleda da zamjerama bošnjacima što su bili žrtve rata :lol: intelektualna dijareja morbidna do bola.
+1 dezurni ublehasi i njihove kolumne nikad ne miruju :x
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1272 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by ahuseino »

SiSaJuMe wrote:Ocjenio bih film kao 2/10. Film nema neku homogenu pricu, imam utisak kao da sam gledo isjecke.,I u svakom isjecku ostaje ogromna rupa, nesto nedovrseno., Dijalog izmedju Ajle i Daniela u pojedinim trenutcima je jako dosadan, i neuvjerljiv. (gledo sam englesku verziju). Jako lose i tek sad nekontam citavu ovu galamu oko filma., Balkanska plemena su prikazana povrsno i neke scene su ????..... ; Srbsko plema nasumice ubija slucajne prolaznike, muslimansko pleme baca bombu kao Bosko Buha., A ako cemo o istini ovo je samo mali djelic cijele price o Balkanu,.
Sve u svemu, razocaravajuce los film,.
Nesto malo kritike filma OK... ali sta ti je cudno sa ovom plemenskom izjavom? Bi li ti bilo isto nevjerovatno vidjeti oruzje od varenih vodovodnih cijevi sto smo pravili s pocetka, ili pogibije golobrade plemenske fukare sto je zaboravilo promijenit bojev metak na tromblonu, ili redove za hljeb, vodu itd...

Zar si ocekivao kompletnu pricu o balkanu?
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1273 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by Mali_Vuk »

Treba se suzdržati od bilo kakvog etikitiranja Borisa.
Dežulović ima prilično golem kredit, pa čak i pravo da nam drži neke političko-moralne lekcije. Mislim naravno na njegovu ulogu u Feralu tamo nekih devedesetih...
Ali ja stvarno ne vidim kakav je smisao ovog njegovog teksta. U našu vukojebinu dođu zvijezde svjetskog kalibra, naprave film koji je politički i istorijski korektan, ispričaju se u ime svih onih koji su dopustili divljacima da rade to što su radili... i onda nas neko kritikuje i ismijava jer smo to doživjeli kao nešto pozitivno i dočekali sa odobravanjem. Valjda smo trebali odyebat Angelinu i reći joj kako smo mi dovoljno čvrsti i jaki da mirno podnesemo i milion silovanih naših žena, stotine djece nabodeno na bajonet, jer bi nas neko u suprotnom mogao proglasiti "uživateljima u ulozi žrtve". :-)
A mogu složiti sa onim djelom u kojem govori o politiičarima i vjerskim glavešinama koji ovo nisu propustili da malkice i lično profitiraju. I meni se gade.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1274 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by Mali_Vuk »

@LBVIEW Dobra ti je ova paralela sa Jevrejima :thumbup:
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#1275 Re: "U zemlji krvi i meda" by Angelina Jolie

Post by just principe »

ne treba obracati paznju na te novinarske ublehe.Ne znam uopste sto postavljate takve textove i opcenito boli me briga sta misli neka seljacina
Post Reply