U Skupstini RS-a nema Bosnjaka

Post Reply
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#101

Post by _BosanaC »

edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#102

Post by PITARKA_SA »

edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
odakle vam vise snaga za te suplje price :roll: :roll: :roll:
Djandji
Posts: 4
Joined: 08/09/2006 18:56

#103

Post by Djandji »

Drage moje, dragi moji, sve ce to Zeljko pozlatiti!!!
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#104

Post by bice_bice »

edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
joj sto me nasmija majke mi.. ne trebaju nam vise TLN, evo nam humora prve klase.. ovo je u glupost preslo, ko sto pitarka rece..

ti si hitan slucaj, hljeba mi.. Urgentan :lol:
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#105

Post by ahmed_dv »

edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
Nije ni tebi lako...
edikamedika
Posts: 252
Joined: 10/06/2006 11:56

#106

Post by edikamedika »

Ali stvarno, ako vec stare bosnjane shvatate kao svoje pretke, gdje su vam njihova imena? Katarina kao kraljica Katarina, pa Stjepan, pa Ostoja.

Gdje su vam narodne nosnje starih bosnjana, zasto nosite tursku odjecu i turske fesove kao svoju tradicionalnu nosnju? gdje su vam tradicionalna jela starih bosnjana? nije valjda baklava mirisala na dvoru kraljice Katarine? :D
Djandji
Posts: 4
Joined: 08/09/2006 18:56

#107

Post by Djandji »

Edika legendo

All U need is love, love is all U need ...

Raja za mjesec dana izlazi novi album starih Beatelsa :P
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#108

Post by bice_bice »

edikamedika wrote:Ali stvarno, ako vec stare bosnjane shvatate kao svoje pretke, gdje su vam njihova imena? Katarina kao kraljica Katarina, pa Stjepan, pa Ostoja.

Gdje su vam narodne nosnje starih bosnjana, zasto nosite tursku odjecu i turske fesove kao svoju tradicionalnu nosnju? gdje su vam tradicionalna jela starih bosnjana? nije valjda baklava mirisala na dvoru kraljice Katarine? :D
niiiiiiiiiiiiiiii-nuuuuuuuuuuuuu, niiiiiiiiii-nuuuuuuuuuu, niiiiiiiiii-nuuuuuuuuu
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#109

Post by Bosanac_21 »

edikamedika wrote:Ali stvarno, ako vec stare bosnjane shvatate kao svoje pretke, gdje su vam njihova imena? Katarina kao kraljica Katarina, pa Stjepan, pa Ostoja.

Gdje su vam narodne nosnje starih bosnjana, zasto nosite tursku odjecu i turske fesove kao svoju tradicionalnu nosnju? gdje su vam tradicionalna jela starih bosnjana? nije valjda baklava mirisala na dvoru kraljice Katarine? :D
Nebi bilo lose kad sve znas, da se malo jos vise obrazujes, izucavanjem starih Bosnjana tj. u sta su vjerovali, u kojoj su vjeri nasli slicnost i spas, te cije su obicaje prihvatili, itd.
Aha, da ne zaboravim, da su Bosnjaci toliko Tursku voljeli nebih se za Bosansku autonomiju borili, 1832 je BiH bila oslobodjena od Turske, a ko je ono preso na Islam da bih tu autonomiju srusio (Latas, srbijanac).

*ebes zemlju koja Bosne nema. Dusmani :zzzz: se :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#110

Post by Jimmy_The_Saint »

edikamedika wrote:Ali stvarno, ako vec stare bosnjane shvatate kao svoje pretke, gdje su vam njihova imena? Katarina kao kraljica Katarina, pa Stjepan, pa Ostoja.

Gdje su vam narodne nosnje starih bosnjana, zasto nosite tursku odjecu i turske fesove kao svoju tradicionalnu nosnju? gdje su vam tradicionalna jela starih bosnjana? nije valjda baklava mirisala na dvoru kraljice Katarine? :D
Ma vidi nešto, mladiću, fesove su, kad već poznaješ POVIJEST, nosili i kršćani i rišćani a danas ga nosi samo Musa na 50 KM i par likova koji ga natuku na Ajvatovici. Samo mi jedna stvar nije jasna. Ako su Bošnjaci u tvom sustavu vrijednosti baš toliki kurac na biciklu koliko nam spočitavaš, zašto uopće trošiš vrijeme i ganglije vadeći nam živce?

Presaberi se malo, i mani preseravanja. Vrlo dobro znaš da je, od dolaska Kristova nauka među Slavene rutavih tabana, ovdje bila treća varijanta. Zovi je kaTko ti drago, al' bila je. Kakav mi današnji kontinuitet s tim uopće imamo, pitanje je otvoreno za raspravu. No, jednako otvoreno je i pitanje kakav današnji Hrvati imaju kontinuitet sa srednjevjekovnim katolicima. Migracije, prisilne i dobrovoljne, kako jednih tako drugih i trećih bile su odveć česte i radikalne, tako da od stoljeća sedmog ovde žive samo stijene.

A vi ako vam je baš stalo da NAREDNIH tisuću godina skupa snama pasete travu i prodajete flaširanu vodu Arapima, malo skontajte gdje ste, kol'ko vas je, kol'ko će vas BITI. U tvom slučaju, možda je bolje da oplođavaš Hrvatice umjesto što ovdje meni drkaš po moždanima. Koji bolan kurac su vam trebali Dretelj i Gabela? Jel' misliš da su Vareš napali talibani zato što je Alija fundamentalist?

Svi smo mi bolan za dom spremni. Nego nam domovi malo na različitim čukama, pa nikako livade da zagradimo kako treba.
edikamedika
Posts: 252
Joined: 10/06/2006 11:56

#111

Post by edikamedika »

Aha, nasli spas u islamskoj vjeri, jel :D

Spas od turskog zuluma, prodali vjeru za veceru, za saku pilava, da budemo precizniji :D

Nego, kamo Katarina kod Bosnjaka?
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#112

Post by Jimmy_The_Saint »

edikamedika wrote:Aha, nasli spas u islamskoj vjeri, jel :D

Spas od turskog zuluma, prodali vjeru za veceru, za saku pilava, da budemo precizniji :D

Nego, kamo Katarina kod Bosnjaka?
Pa vidi, povjesničar. U vrijeme klanja oko reformacije i kontrareformacije, nizozemski protestanti su u pojedinim postrojbama nosili polumjesece na stijegu, pod geslom "Bolje s Turčinom nego s papom". Al' eto, Turci su tamo okasnili pa su donji. Ovdje nisu, pa smo mi donji: moramo se s takvim k'o ti naprđivat.
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#113

Post by neupucena »

:zzzz:
Last edited by neupucena on 04/10/2006 08:49, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#114

Post by Bosanac_21 »

edikamedika wrote:Aha, nasli spas u islamskoj vjeri, jel :D

Spas od turskog zuluma, prodali vjeru za veceru, za saku pilava, da budemo precizniji :D

Nego, kamo Katarina kod Bosnjaka?
To su tvoje vlaske stvari koje ovdje mozes nametat drugima :x Pobrini se malo vise o sebi, a nemoj voditi brigu o drugima.
Te cake, kao sto "prodali vjeru za veceru" mozes pricati bilo kome ko je malouman. Sto se tice spasa, Bogumile su protjeravali s njihovog kao sto se radilo '92 etnickim ciscenjem ponovo.
Zna se ko je kakav i na sta je spreman, hvala Bogu mi nismo takvi. Necemo tudje, a nedamo svoje.
P.S pogledaj kako povratnici izgradjuju rs, nedaju svoje :-D
Idi nekom drugom soli pamet, crkni od pakosti ali Bosnjaci i Bosna i Hercegovina postoje :D
Dosta
Posts: 107
Joined: 26/11/2005 15:08

#115

Post by Dosta »

neupucena wrote:Molim cijenjenog administratora da promijeni naziv teme, buduci da je postao potpuno apsurdan. Umjesto pitanja koje je bitno za ljude koji zive u RS-u, tema je prerasla u "Ebe nam se za narod koji se vratio u RS, daj nam prostora da pljujemo jedni na druge".
Tako zavrsi svaka tema na ovom forumu neupucena. Vec sam ranije rekao, a sada cu ponoviti, to je vjerovatno zato sto forumasi sa sa-x ne jebu nigdje sem na ovom forumu :D
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#116

Post by neupucena »

:zzzz:
Last edited by neupucena on 04/10/2006 08:50, edited 1 time in total.
mandy
Posts: 91
Joined: 29/08/2006 15:47

#117

Post by mandy »

Dosta wrote:
neupucena wrote:Molim cijenjenog administratora da promijeni naziv teme, buduci da je postao potpuno apsurdan. Umjesto pitanja koje je bitno za ljude koji zive u RS-u, tema je prerasla u "Ebe nam se za narod koji se vratio u RS, daj nam prostora da pljujemo jedni na druge".
Tako zavrsi svaka tema na ovom forumu neupucena. Vec sam ranije rekao, a sada cu ponoviti, to je vjerovatno zato sto forumasi sa sa-x ne jebu nigdje sem na ovom forumu :D

ocito kako bi Jovic kazao po hrvatski :D
izgleda kako bi nas Komsic rekao :P :lol: :lol:
yole
Posts: 75
Joined: 21/09/2006 11:38
Location: travnik

#118

Post by yole »

Ako Bosnjaci postoje u BIH,onda postoje i Hrvati i Srbi!
mandy
Posts: 91
Joined: 29/08/2006 15:47

#119

Post by mandy »

yole wrote:Ako Bosnjaci postoje u BIH,onda postoje i Hrvati i Srbi!
i obratno u Srbiji i Hrvatskoj Bosnjaci i da nisu manjina kao i vi u BiH.
Ukrasce te neko tako "pametnog" :D
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#120

Post by Tomislav MO »

yole wrote:Ako Bosnjaci postoje u BIH,onda postoje i Hrvati i Srbi!
A ne, u BiH postoje Hrvati i TOČKA.

A Bošnjaci hoće li postojat to je njihova volja. Isto kao što su prije neku godinu od Muslimana postali Bošnjaci, tako sutra opet mogu promijenit u nešto treće, po potrebi. Poštujem koji god naziv izaberu, ali to nema veze sa Hrvatima.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#121

Post by Dado dijasporitus »

mandy wrote:
windas wrote:To je rezultat toga sto Bosnjaci i Hrvati, koji su iz RS nece da glasaju,
a i dijaspora nece da popuni glasacke listice, a kada pricaju puna su im usta domovine i slicnih stvari a zao im dati 5 eura za postarinu,
e to vam je razultat glasanj za skupstinu RS...
sve si upravu jedino ovih 5 eura neradi se o tome.
Jednostavno,ljenost.Licno sam nekima printala formulare za prijavu i nosila po kucama ovdje da ih privolim da se prijave.Da li su poslali neznam.Ti ljudi jednostavno vide BiH kao zemlju godisnjeg odmora.Ne mora vise kopati i orati,zene koje nikada prije nisu imale svog dinara i zivjele od muzeve plate,takve ni puskom ne bi mogao odavde otjerati.Draga socijala draza od kucnog praga :-) . Bili su skoro svi ovog ljeta u BiH,ali koliko ih je izvadilo licne dokumente BiH,pitanje je.Licno sam u dijaspori i glasala sam.i moj grad je u rs(namjerno malim slovima)
Vijesti iz BiH su za dijasporu presale dolaziti jos '92. ili koje su god godine vec izasli. Od tada im je ostala zadnja slika situacije I u njihovim glavama se to nemjenja. Za njih BiH nije realnost niti nesto animirano vec cista apstrakcija. U tome svemu se jos doda nedostatak informacija, redovnog medijskog informisanja I komunikacije sa maticom I imas sjecanje koje svakim danom blijedi. Sasvim je normalno da ce doci do apatije kad su u pitanju izbori. Ono sto bi se trebalo uciniti je poboljsati komunikacije. Nijedna TV stanica u BiH nema uzivo prenos preko interneta, neprenosi se ni jedna utakmica osim na pojedina mjesta u Evropi, ne prenose se nikakve kulturne manifestacije niti bilo sta slicno. Da bi gledao izborne kampanje prosjecan bosanac u dijaspori mora da bude hacker na kompjuteru. Nedaje se raji razlog da dva puta dnevno uopste pomislimo na BiH. Kako se onda moze ocekivati da ce dijaspora ista doprinijeti.

Uzivajte u prilivu turistickih prihoda jednom godisnje dok nas jos sjecanje sluzi jer se nemamo nizasta drugo vise uhvatiti.
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#122

Post by adisio »

edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
Mozda i jesu Bosnjacka ali opet nisu muslimanska. Ja kao Musliman cu djeti davati Muslimanska imena. I ti kao Katolik ces svojoj djeci davati Katolicka imena bez obzira sto bi recimo i Mirza mogao da bude i Hrvatsko ime. Kontas?

Nekad nije lose uzeti knjigu i procitati tek toliko da malo otvoris svoje misli, jer zvucis isuvise kratkovidan.
Tomislav MO
Posts: 1111
Joined: 14/06/2006 08:02

#123

Post by Tomislav MO »

adisio wrote:
edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
Mozda i jesu Bosnjacka ali opet nisu muslimanska. Ja kao Musliman cu djeti davati Muslimanska imena. I ti kao Katolik ces svojoj djeci davati Katolicka imena bez obzira sto bi recimo i Mirza mogao da bude i Hrvatsko ime. Kontas?

Nekad nije lose uzeti knjigu i procitati tek toliko da malo otvoris svoje misli, jer zvucis isuvise kratkovidan.
Ne bih se složio, postoje hrvatska imena koja nisu katolička: Vesna, Krešimir, Boris, Hrvoje, Tvrtko, Ostoja, Marko, Borna, Branimir, Bruno, Damir, Dario, Darko, Predrag, Davor, Domagoj, Dražen, Dubravko, Goran, Filip, Franjo itd. itd., da ti ne nabrajam. :oops:
mandy
Posts: 91
Joined: 29/08/2006 15:47

#124

Post by mandy »

u potpunosti se slazem s tobom,ali postoji i neka nezainteresovanost naseg naroda za to sve.Ja sam recimo kupila satelitsku kartu i za Hayat i za TVBH1,a koliko ih poznajem da nisu jer kazu sta ce mi i onako nema nista.Narod hoce samo muziku i kad mu stavi neku dokumenratnu emisuju nije to njemu nista.Jednostavno narod se opustio,usao u neku ovdje kolotecinu,ceka taj juli i august i eto to je to.A kad dodje u BiH na narocito u RS smeta mu sve,te ovo nevalja te ono.........,a nece da glasa.Ma nije da nece eh da ima neko da svu tu papirologiju za njega sredi i da on samo zaokruzi,da upravo to.A da ti pravo kazem ima ih i onih koji ma je ovaj rat bio mati i zanijela ih svijetla velegrada.
edikamedika
Posts: 252
Joined: 10/06/2006 11:56

#125

Post by edikamedika »

Tomislav MO wrote:
adisio wrote:
edikamedika wrote:Bosnjaci, zasto ne dajete djeci stara bosnjacka imena Katarina i Ostoja? ako su ona vec bosnjacka :D :D :D
Mozda i jesu Bosnjacka ali opet nisu muslimanska. Ja kao Musliman cu djeti davati Muslimanska imena. I ti kao Katolik ces svojoj djeci davati Katolicka imena bez obzira sto bi recimo i Mirza mogao da bude i Hrvatsko ime. Kontas?

Nekad nije lose uzeti knjigu i procitati tek toliko da malo otvoris svoje misli, jer zvucis isuvise kratkovidan.
Ne bih se složio, postoje hrvatska imena koja nisu katolička: Vesna, Krešimir, Boris, Hrvoje, Tvrtko, Ostoja, Marko, Borna, Branimir, Bruno, Damir, Dario, Darko, Predrag, Davor, Domagoj, Dražen, Dubravko, Goran, Filip, Franjo itd. itd., da ti ne nabrajam. :oops:
Ti si optimista ako mislis da ce oni shvatiti sto ti pises ;)
Post Reply