U Sarajevu protest protiv queer festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1451 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

Her Flick wrote:hjoooo banova :D

dilajtful koliko ih je leglo do sada
ima li gdje kakva statistika :D

dodjose nam vehabije i gayevi glave :lol:

herr flick je gay u dusi. :D :D :D :D (mislim na licnost iz serije)
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#1452 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Bušman »

kirby wrote:
Bušman wrote:
Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
Ovo je bio kulturni festival. Zasto neko ne bi postavljo izlozbe, predstave, kino projekcije? A ono nasilje preksinoc je pokazalo da im je osnovno ljudsko pravo, pravo na zivot, ugrozeno. Queer festival nije bila gay parada pa da prodefiluju kroz grad. Uostalom, ni to nije lose ako je u pitanju samo borba za prava.

eh busman,ti si pravi dusman .................................................................sarajevu :D :D :D :D
Nazalost, Bušman-Dušman je cijeli rat bio u Sarajevu i zbog toga nisam valjao onima s brda, a zbog svog imena ni ovima ovdje. Bio bih licemjer ako ne bih podrzao queer. A ne podnosim licemjerje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1453 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

kirbyyyyyyyyy slomice ti nogeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1454 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by madner »

Ove vehabije unistise imidz anti querova, to je bio los PR potez totalno. :D
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1455 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

Gdje su sad gradjani Sarajeva , da izadju na proteste , da pomognu svojim sugradjanima , nema ih , zato sto se boje , ako ih ko vidi , rece za njih da su pederi i lezbejke...!
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1456 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by dezurni_ucenik »

cude se svi sto su napadnuti gay-evi,,,to je bilo potpuno ocekivano..
ja ne podrzavam ni vehabije ni gay-eve
mi treba da se zapitamo kakvo smo drustvo postali u kojem sinovi kolju svoje majke ,oceve,sestre..a ne da brinemo zbog nekog homica iz danske
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1457 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

usra ga i ti kolumbo :roll:
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1458 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

vjesticanametli wrote:kirbyyyyyyyyy slomice ti nogeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen: :lol: :lol:
nece se vise govoriti ko krme u teheranu,nego ko peder u sarajevu :D :D :D :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1459 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

herr fick tebi ce razbiti ĐŽozle :lol: :lol: :lol:
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1460 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

NEsto kontam samo jos malo pa ce i ovaki http://www.sarajevo-x.com/clanak/080926020 doci da traze neka prava, ko fol bolest pa ih treba razumijeti. Pa i to je postalo na zapadu in (dabogda im se sjeme zatralo) :x
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1461 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

vjesticanametli wrote:usra ga i ti kolumbo :roll:

Jel' to nije istina??? Ma daj...
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#1462 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by shuriken »

Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
hvala im ako su to htjeli i trazili
dosta je hrabro sukobit se sa jednom tako malignom vjerskom zajednicom
samo da bi se drustvu i drzavi pokazalo od koga mu prijeti opasnost
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1463 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

e pa vidis koja zatucanost kod ljudi................znaci ako me vide sa lezbejkom ili homosex. reci ce da sam i ja to
wowwwwwwwwww :lol: da da boje se ljudi aha
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1464 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by madner »

DobroJutroKolumbo wrote:
vjesticanametli wrote:usra ga i ti kolumbo :roll:

Jel' to nije istina??? Ma daj...
To je izraz tolerancije, tolerisemo i jedne i druge. :D
Sta sad treba, prebit sve vehabije ili pedere?
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1465 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

vjesticanametli wrote:e pa vidis koja zatucanost kod ljudi................znaci ako me vide sa lezbejkom ili homosex. reci ce da sam i ja to
wowwwwwwwwww :lol: da da boje se ljudi aha

Tako ti razmisljas , velika vecina razmislja , kako sam ja naveo!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1466 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

DobroJutroKolumbo wrote:
vjesticanametli wrote:e pa vidis koja zatucanost kod ljudi................znaci ako me vide sa lezbejkom ili homosex. reci ce da sam i ja to
wowwwwwwwwww :lol: da da boje se ljudi aha

Tako ti razmisljas , velika vecina razmislja , kako sam ja naveo!
imas li dokaz? je li radio istrazivanja o tome? izvor :mrgreen:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#1467 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Zox »

A-R-N-I wrote:E da i ja nesto kazem : ne zanimaju me ni homoseksualci a ni Selefije ( Vehabije ), al ovo sto se moze procitati na ovoj temi je sve osim suzivota i tolerancije.
Svi ovi koji pozivaju na izgon linc Selefija nisu ni malo bolji od njih, jedina razlika je sto nemaju muda nego po forumima lapandaju, O kakvom vi suzivotu i toleranciji i zapadu pricata???? Hebete majku, psujete, pozivate na linc Selefija zato sto su oni to radili homoseksualcima??? Kao sto rekoh isti ste ko i oni, pojedini bi isto tako nogetali pokrivenu zenu kao sto su ovi lezbejku, da imaju ovo gore spomenuto, i jos nesto, price o zapadu ne prolaze kod onih koji su taj zapad malo vise vidjeli od Vijeca Evrope, prohodajte malo po predgradjima Londona, Pariza, Berlina a o Becu necu ni da govorim, pa da vidite sta je Vehabija, ovi nasi su malecni macici za one recimo u Londonu, sve mrmonje od 120+ kila misica, brade do pupka i najmanje ih je uvijek 15-20 u grupi... Toliko o zapadu,, a niko nam nije kriv sto smo se na balkanu rodili, pa homoseksualci ce uvijk dobiti batine u Srajevu, Zagrebu, Beogradu a njavise u Splitu, bez obzira ima li Selefija ( Vehabija ) ili ne..
U pravu si, treba imati muda pa da nas cetvoro napadnemo zensko.
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#1468 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by atom62 »

Jos jedan prijedlog za slijedece akcije bradatih cuvara morala i za one koji ih podrzavaju (islamska zajednica, sda, stranka za bih, itd.):
1. MESS! Siguran sam da ce i tu, ako ne kao prosle godine, kada se jedan glumac skinuo na sceni, sigurno i ovaj put biti nemoralnih scena (a sta je to neka oni sami odluce). Mozda i po koji homic bude medju glumcima!
2. JAZZ-Festival: garant je i po koji guy medju muzicarima!
3. Susreti pisaca: ne bi bilo lose i tamo napraviti malo reda - sigurno ce i oni svasta govoriti!
4. Susreti pjesnika posveceni Izetu Sarajlicu! Garant su svi pjesnici pederi!
5. Nazalost ZVRK, festival modernog plesa je zavrsen, al do godine. Ne bi bilo lose za slijedecu godinu planirati! Svi baletani su pederi to se zna! A ove godine se jedna plesacica usudila grudi na sceni pokazati - i to pred majkom grada sarajeva poznatom u narodu kao "zvaka semiha!"
Pomozimo im, dajte i vi svoje prijedloge za cuvare morala!
:evil:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1469 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

nek ulete u parlament i vijece ministara i pofataju sve odreda jer tamo su svi pederi :evil:
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#1470 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by upravnik »

CVIKERASH wrote:...a ne da brinemo zbog nekog homica iz danske
ne trebamo brinuti zbog nekog homica iz danske
ne trebamo brinuti zbog rata u kongu, jer to su samo crnci
ne trebamo brinuti zbog cunamija, jer to je daleko od nas
ne trebamo brinuti zbog globalnog zatopljavanja, imamo klima-uređaje
ne trebamo brinuti zbog denisa mrnjavca, nije naše dijete
ne trebamo brinuti zbog bombardovanja sarajeva, to su samo muslimani sa balkana...

@CVIKERASH, pretpostavljam da ćeš ti znati nastaviti niz...
P.S. jedan golemi rigoleto-smiley ispod tvoga komentara
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1471 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ladyblue18 »

popajic wrote:
BBC NEWS:Homosexuality is very much a taboo issue in Bosnia and organisers of the Queer Festival have received death threats, correspondents say.

Anti-gay protesters attacked the festival participants as they were leaving the opening ceremony in central Sarajevo on Wednesday evening.

Many demonstrators chanted "Kill the Gays!" and "Allahu Akbar!" (God is Great).
Ovakvu smo sliku o nama poslali u svijet !
Ma de bogati sta fali, ja sam rekla vec negdje Sarajevo kada god je bilo top news all around the world, to nikada nije bilo finim povodom, pa hajmo se jos vise srozat :x
scott wrote:nisam homo a isto tako nisam pristalica izivljavanja nad njima
ako bi isli logikom razlicitosti onda vehabije treba mlatiti na svakom koraku jer su napravili vise stete islamu nego bilo koji homo pokret.
o ovome sam sinoc bas pricala sa prijateljicom.Hoce da biju drugacije? A sta su oni? :x
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1472 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by saibaba »

atom62 wrote:Jos jedan prijedlog za slijedece akcije bradatih cuvara morala i za one koji ih podrzavaju (islamska zajednica, sda, stranka za bih, itd.):
1. MESS! Siguran sam da ce i tu, ako ne kao prosle godine, kada se jedan glumac skinuo na sceni, sigurno i ovaj put biti nemoralnih scena (a sta je to neka oni sami odluce). Mozda i po koji homic bude medju glumcima!
2. JAZZ-Festival: garant je i po koji guy medju muzicarima!
3. Susreti pisaca: ne bi bilo lose i tamo napraviti malo reda - sigurno ce i oni svasta govoriti!
4. Susreti pjesnika posveceni Izetu Sarajlicu! Garant su svi pjesnici pederi!
5. Nazalost ZVRK, festival modernog plesa je zavrsen, al do godine. Ne bi bilo lose za slijedecu godinu planirati! Svi baletani su pederi to se zna! A ove godine se jedna plesacica usudila grudi na sceni pokazati - i to pred majkom grada sarajeva poznatom u narodu kao "zvaka semiha!"
Pomozimo im, dajte i vi svoje prijedloge za cuvare morala!
:evil:
Ne valja ti logika ...
To sto si to pobrojao nisu festivali kojima je svrha promovisanje određene seksualne orijentacije ...
Master.DKP
Posts: 351
Joined: 05/04/2008 22:49

#1473 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Master.DKP »

Mislim da je ovde vazan "efekat" i pojave u nasem drustvu ! Hajde da vise ne pricamo o Queer populaciji ! Hajde da prica o sekularnoj drzavi BiH, glavnom gradu Sarajevu, u kom zive ljudi svih vijera i nacija ? :) Koji humor ? :( Tragi-komedija.

U kojoj to drzavi "grupe" ljudi slicne vehabijama u Europi odreduju pravila ponasanja ?

Gdje to 4 mladica za zajedno 500 KG mase tuku u centru glavnom grada jedne euroske drzave, zenu od 50 KG ?

U kojoj to sekularnoj i demokratskoj drzavi, bilo koja vjera je javna stvar ? Zar nije "vijera" privatna stvar !???????????????????? ( milion upitnika ? )

Gdje neko upada u TAXI sa pistoljem i brutalno prebija putnike u TAXI-u ? Gdje ?

Gdje se to ljudi u Europi udaraju kada produ ulicom, u pomisli da bi mozda mogli piti "pederi" ?

Sjecate li se VI protesta pred Danskom ambasadom, povodom karikatura u nekim danskim jebenim dnevnim novinama, kada je na CNN-a scena iz Sarajeva,ulica Ferhadija, stotine bisvih horsasa, sitnih narkomana i lopova, sada zvanih "vehabije" kako protestvuju ? To je blic slika Sarajevo. Druga slika je opet ova sada, nema nikakvih karikatura :) Samo BH gradani na izlozbi ?

U pitanju je VASA sigurnost, sutra VI necete moci ici na koncert Iggy Pop-a, sutra se VI sa zenom/djevojkom necete moci kupati na bazenu. Sutra ce VASU djevojku izudarati neki ( Ovi koji primaju 800 KM od IZ) na sred ulice ! Kakve ovo veze ima sa tim nekim pederima ? :) Kakve ?
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1474 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by saibaba »

kirby wrote:saibaba,nabolje je donijeti zakon da za vrijeme ramazana i krscani moraju postiti.da se sva kulturna desavanja otkazu.da se ne toci alkohol u kafanama.....
Nemoj mi podmetati nešto što ja nisam rekao .. ni u snu ... pročitaj moje postove ...
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#1475 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by atom62 »

saibaba wrote:
atom62 wrote:Jos jedan prijedlog za slijedece akcije bradatih cuvara morala i za one koji ih podrzavaju (islamska zajednica, sda, stranka za bih, itd.):
1. MESS! Siguran sam da ce i tu, ako ne kao prosle godine, kada se jedan glumac skinuo na sceni, sigurno i ovaj put biti nemoralnih scena (a sta je to neka oni sami odluce). Mozda i po koji homic bude medju glumcima!
2. JAZZ-Festival: garant je i po koji guy medju muzicarima!
3. Susreti pisaca: ne bi bilo lose i tamo napraviti malo reda - sigurno ce i oni svasta govoriti!
4. Susreti pjesnika posveceni Izetu Sarajlicu! Garant su svi pjesnici pederi!
5. Nazalost ZVRK, festival modernog plesa je zavrsen, al do godine. Ne bi bilo lose za slijedecu godinu planirati! Svi baletani su pederi to se zna! A ove godine se jedna plesacica usudila grudi na sceni pokazati - i to pred majkom grada sarajeva poznatom u narodu kao "zvaka semiha!"
Pomozimo im, dajte i vi svoje prijedloge za cuvare morala!
:evil:
Ne valja ti logika ...
To sto si to pobrojao nisu festivali kojima je svrha promovisanje određene seksualne orijentacije ...
Ma znam al puno je tamo pedera!
Logika nije nesto sto religija poznaje!
Locked