U Sarajevu protest protiv queer festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#1351 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mojgrad »

Ama ljudi ovo je sve iscenirano i namjerno tako napravljeno, da se narod pobije medju sobom i o sebi zabavi a oni ce za koji dan da povecaju ili porez ili naftu ili neko drugo sranje napraviti, tako da to sve fino neprimjetno prodje. Da li je ikome zapalo za oci kad god je neka frka da se odmah iza toga dese ili povecanje plata guzonjama ili porast cijena.. I nikom nista.. Narod se i dalje udara, dijeli a ovi fino vladaju... AFERIM!
bosanceros_loco
Posts: 79
Joined: 14/02/2008 20:21

#1352 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by bosanceros_loco »

mIRCerka wrote:
bosanceros_loco wrote: Jeli ti znas i jendog pedera? Jesi li ikad pricao i sa jednim pederom?

To sto si gore napisao je jedna obicna mahalska prica. Jedna glupa primitivna predrasuda. Pederi su obicni ljudi kao ti i ja, samo rodjeni sa drugom sexualnom orijentacijom.

Sexualna orijentacija je nesto sa cim si rodjen. Dakle ili se rodis peder ili hetero, isto kao sto se rodis crnac ili bijelac. Sta ti preporucujes nekom ko je rodjen kao homosexualac?
Ovo nije istina. Koliko homoseksualaca ti znas? Koliko lezbejki?

Daj mi link te naucne studije koja kaze da se s tim radjas.

PS Vecina Homoseksualaca i lezbejki koje znam su bili hetero, ali svoju srecu nadjose u zagrljaju osobe istog spola.


PPS
A nespominjes sacekuse po gradu u Zagrebu? Ili da spomenemo Beograd tu su jos bolej prosli nego u zagrebu i sarajevu. Znaci ovo kompletno podrucje balakana ne podrzaje (dobojski)/podrzava (sarajevski) :-) takve stvari. To je samo cinjenica.
Ja se osvrnuh na POLICIJU i DRZAVU i SISTEM.
Da li je policija u Beogradu pustila skinse i delije i grobare da mirno sutaju posjetioce izlobe nogama?

Evo ti link sa foruma gdje homosexualci koji zele da se izljece od te "bolesti" diskutuju dali je moguce.
http://forums.teenhelp.org/showthread.php?t=634

Procitaj malo pa ces da vidis da ih ima masa sto su zbog pritisaka okoline i familije stvarno zeljeli da se izljece ali nisu mogli. Ima i primjera onih koji su stvarno religijozni i onda da nebi grijesili o boga izabrali su da zive u celibatu.

A za to sto sam ja rekao ne vjerujem da ima neka naucna studija o tome, ali je to opste poznata cinjenica u Americi. Ima cak i nekoliko filmova snimljenih o tome (ne mogu da se sjetim imena).

A to sto se tiche tvojih prijatelja koji su bili hetero, znam i ja dosta homosexualaca kojima je trebalo dugo vremena da sebi priznaju sta su i same su sebe lagali da nebi pogledali "surovoj istini" u oci. Kod nekih je taj strah toliko jak da uspiju da se ubijede u to da nisu u stvari homosexualci jedan period svog zivota (nestretan period).
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1353 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Banksy »

mIRCerka wrote:
bosanceros_loco wrote:
Pederi su obicni ljudi kao ti i ja, samo rodjeni sa drugom sexualnom orijentacijom.

Sexualna orijentacija je nesto sa cim si rodjen. Dakle ili se rodis peder ili hetero, isto kao sto se rodis crnac ili bijelac.
Ovo nije istina. Koliko homoseksualaca ti znas? Koliko lezbejki?
Daj mi link te naucne studije koja kaze da se s tim radjas.
PS Vecina Homoseksualaca i lezbejki koje znam su bili hetero, ali svoju srecu nadjose u zagrljaju osobe istog spola.
Većina homoseksualaca (svi), koje ja znam, su rođeni takvi. Seksualna orijentacija je urođena, a seksualno ponašanje promjenjivo.

Prije rasprave morala bi znati bar osnovne stvari ... (vidi pod mozak i genetika)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Homoseksualnost

Socijalni momenat i priča o 'stečenoj' homoseksualnosti ide na ruku konzervativnim i crkvenim krugovima kojima je lakše tražiti da se, tako definirana, 'bolest' liječi.
Kad se dokaže da je urođena moraće ih prihvatiti takvima kakvi jesu, što neće biti nimalo jednostavno.
Last edited by Banksy on 26/09/2008 11:41, edited 1 time in total.
ZlaYa
Posts: 19
Joined: 02/01/2004 00:00

#1354 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ZlaYa »

mIRCerka wrote:
alalal wrote:Vehabije jesu problem to stoji ali su i pedreri problem.

Neko kaze nisu nasilni jesu i oni su nasilni samo je sreca sto ih nema ko vehabija pa bi vidjeli kako bi napadali. Ljudi desava se to i u vasem gradu gdje pederi napadaju daju malo ''speeda'' malo zagotive cugom dok te ne odvedu u stan i onda napadaju, otvorite oci. Zasto gledate samo gdje vi zelite?
Kad sam bio u vojsci regruta su silovali na putu Tuzla - Sarajevo.
Sta vi ne bi sve podrzali da bi neko rekao da ste in, a da su papci koji ne podrzavaju ljude koji se kresu sa istim spolnim organima?
Ucite li svog sina ''ako ti se svidja jaran nije frka kresi se sa njim'' to je sine in?
Poslje njih dolaze pedofili i isto tako ce ljudska prava govoriti sta ima veze ona ima 13god. ako zeli moze se s kim hoce.
Nama neki Helsinski govori o toleranciji nama koji smo prezivili sve ovo gdje on bio kad su nas ubijali i klali da trazi toleranciju?
Greska.
Mentalitet Balkana je SUTI I AKO SUTIS TO SE NECE NI DESITI.
Evo ozbiljne teme vezane za seksualni odgoj.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &p=2154607

Svi sute. Gdje ces djeci pricati o tome.

A nesto kontam, svako normalan bi trebao uciti svoje dijete prvenstveno da bude covjek.
I da, prezivismo mi u Sarajevu pakao, ali ovaj sa slike sa bradom sto NOGOM udara djevojku je potpuno isti kao cetnik sa brda koji je lansirao silne granate koje napravise dva masakra na Markalama, isti poput onoga sto je lansirao projektil koji je ubio uciteljicu Fatimu i nekoliko njenih ucenika...

Imas Agresora (Cetnik i ovaj sa bradom), indiferentne Snage mira (UN i Policija) i one koji dobise po bubrezima (Sarajevo 92-95 i Djevojka sa slike).

Ali Bogu hvala, ima nas koji ipak mislimo svojom glavom. Na proslim lokalnim izborima glavni problem je bio Tito i preimenovanje ulice koja nosi njegovo ime. Onda je bio Aerodrom i preimenovanje u AI, kad je zamalo prodat EP. Sad evo Q Fest.
Blago nama sta nam JEDINO smeta.

PS Jedva cekam da penzioneri od gladi pocnu padati sa svojih prozora, jedva cekam da se maloljetnice pocnu prodavati za 10KM na strafti da bi kupile hljeb, jedva cekam da pocnemo likvidirati sve bolesne i one sa posebnim potrebama kako bismo procistili genetski materijal da se ne daj boze sta prenese.
FUJ kakvi smo.
Ne zaboravi, da su se mudzahedini ili vehabije, pojavili za vrijeme rata, dosli su ko zna odakle i branili su ovu nasu zemlju, i u njoj ostali. Sebi su dali previse za pravo to je definitivno al opet ne mozes generalizirati tako stvari.
penzioneri od gladi umiru, al ne padaju s svojih prozora, nego po ulicama, maloljetnice se prodaju, doduse ne za 10KM nego malo vise, al ne da bi kupile hljeb, nego nesto drugo, a sada su na red dosli maloljetnici koji ce se prodavati za duplomanje pare, jer ipak ne vrijede kao maloljetnice- ili mozda duplo vise?!
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#1355 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by trinaesti »

treba protjerati sve vehabije iz BiH!

treba protjerati sve homoseksualce iz BiH!

jesu li vama ove dvije recenice jednako grozne i diskriminatorske i nasilne?

ili se na jednu palite a nad drugom se zgrozavate.

tek kad shvatite da su obje recenice jedno te isto - moce cete reci da se borite za ljudska prava i da su vam svi gradjani BiH jednaki i ravnopravni.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#1356 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Bušman »

Mircerka, svaka ti cast.

A za ostale: Da li zaista mislite da je seksualna orijentacija urodjena? Muski, jeste li se ikada u zivotu napalili na jednu djevojku, a onda kasnije na drugu koja drugacije izgleda? Isto pitanje i za djevojke.
Seksualna privlacnost (samim tim i orijentacija) nije samo stvar toga kako nekoga vidis ocima. To je ipak mnogo slozenija stvar. Ima ljudi koji nemaju nista protiv one-night standa, ima ljudi koji jednostavno ne mogu. Ima ljudi koji ne mogu spavati sa svakim. Dakle, osim vizuelnog dojma bitan je i karakter osobe koja je predmet vase "fantazije". :)
Za one koji tvrde da je homoseksualnost bolest: Da li treba otici u centar "Vladimir Nazor" (centar za vaspitanje i osposobljavanje djece sa mentalnom retardacijom) i prebiti ih na mrtvo ime? Znate, i ta djeca imaju mutacije gena i pazite ovo, bave se i umjetnoscu (vecina vas i ne zna gdje je taj centar, sto je jos veca sramota za (malo)gradjane Sarajeva).

I ko kaze da BIH nije fasisticka zemlja? JESTE, JER NE PRIHVATA DRUGACIJEG. Danas homoseksualci, sutra mentalno retardirani, prekosutra vec neko treci. Bitno je da se moze kod Biće na dernek.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#1357 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by max_power »

mIRCerka wrote:
bosanceros_loco wrote: Jeli ti znas i jendog pedera? Jesi li ikad pricao i sa jednim pederom?

To sto si gore napisao je jedna obicna mahalska prica. Jedna glupa primitivna predrasuda. Pederi su obicni ljudi kao ti i ja, samo rodjeni sa drugom sexualnom orijentacijom.

Sexualna orijentacija je nesto sa cim si rodjen. Dakle ili se rodis peder ili hetero, isto kao sto se rodis crnac ili bijelac. Sta ti preporucujes nekom ko je rodjen kao homosexualac?
Ovo nije istina. Koliko homoseksualaca ti znas? Koliko lezbejki?

Daj mi link te naucne studije koja kaze da se s tim radjas.

PS Vecina Homoseksualaca i lezbejki koje znam su bili hetero, ali svoju srecu nadjose u zagrljaju osobe istog spola.
Pa ili su biseksualci ili im je trebalo vremena da shvate ko su. Normalno da se nemoze naucno dokazati necija seksualna orijentacija pri rodjenju ali se moze dokazati nesto drugo, da to nije neki hir ili moda. Jer kroz historiju je uvijek bio priblizno isti procenat homoseksualaca u odnosu na heteroseksualce (oko 5%). Zato je po svim prilikama to urodjeno, to jest ljudi se takvi rode, a ne postaju.

Zato jedna poruka za ove koji protestuju.
Koliko god vi protestovali, uvijek ce biti otprilike isti broj pedera u vasoj okolini. Dakle jedino sto mozete je ili da ih pustite da zive na miru ili da im nastavite ovakvim nacistickim metodama zagorcavati zivote mada vam nista nisu uradili. A Bog u kojeg vjerujete sve vidi, pa i to kad u grupama ganjate i junacki udarate djevojke kao ovaj na slici.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#1358 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by trinaesti »

BHG wrote:
saibaba wrote: Ali ako određenoj populaciji smeta da se to dešava konkretno taj dan.. 27 dan ramazana pa zašto da se taj festival nije pomakao 2 dana ili 5 dana ?
To je to tim ljudima najsveti i ne samo njima nego i ostalim muslimanskim vjernicima...
Brzinsko pitanje. Hoce li doticnim smetati ako ja pijem pivo za ramazan ili 27. dan istog? Mogu li ocekivati kamen u glavu s obzirom da sam pregazio sve ono cemu su me ucili i izabrao razvratnicki zivot pun raznih harama?
nece. ali ako javno najavis da ces bas tog dana tociti pivo besplatno na sred ferhadije uvrijedit ces mnoge, a mogao bi dobit i batine.

zasto?

ne zato sto je sarajevo muslimanski grad nego zato sto je to cista provokacija i time vrijedjas svoje sugradjane muslimane, a znas da im je to znacajan dan.
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#1359 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by atom62 »

policija snosi i te kako odgovornost za ono sto se desilo.
Da bradata cudovista tuku ljude i preuzimaju vlast u sarajevu i odredjuju sta je moralno, nije se jednostavno smjelo dogoditi!
Drugim rjecima policija, a koje bio na proljetnim demonstracijama u gradu (protiv kriminala) zna dobro, da je tada bilo vise policijaca i sto je interesantno, mnogo bolje organizovanih, nego u srijedu na vecer! Sjecate li se specijalaca, kamera, policajaca u civilu, fotografa itd. i sve to, samo da bi se zaustavile mirne demonstracije gradjana (jedan izuzetak sa kamenovanjem skupstine je bio) protiv nasilja.
Policija i prije svega odgovorni za ocuvanje reda i mira i zastitu ustava (koji garantuje ljudske slobode) nisu znali ili se nisu htjeli pripremiti za napad islamskih bradatih fasista! Nije smjelo doci do toga da bradonje (jurisnice mustafe cerica podsjecam na njegovu izjavu o vehabijama " ne sjeci granu na kojoj sjedis ili ne udaraj ruku koja te hrani") koriste nasilje! Nije se to smejlo dogoditi!
I na zapdau ima sukoba demokrata i fasista - ali pravilo broj jedan je: ne smije doci do direktnog kontakta izmedju protivnika! A bogami se ponekad, iako rijetko, okupljanja fasista i zabranjuju ukoliko postoji opasnost za gradjanstvo! :bih:
Last edited by atom62 on 26/09/2008 11:50, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1360 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

ZlaYa wrote:Ne zaboravi, da su se mudzahedini ili vehabije, pojavili za vrijeme rata, dosli su ko zna odakle i branili su ovu nasu zemlju, i u njoj ostali. Sebi su dali previse za pravo to je definitivno al opet ne mozes generalizirati tako stvari.
penzioneri od gladi umiru, al ne padaju s svojih prozora, nego po ulicama, maloljetnice se prodaju, doduse ne za 10KM nego malo vise, al ne da bi kupile hljeb, nego nesto drugo, a sada su na red dosli maloljetnici koji ce se prodavati za duplomanje pare, jer ipak ne vrijede kao maloljetnice- ili mozda duplo vise?!
Mene i moj grad oni branili nisu.
Mene su branili predratni kriminalci koje u ratu opjevasmo,a u miru popljuvasmo.
Branili su me momci u Yugosport tenama koje je Juka negdje mazno.
Mene nisu branili oni sto u Zavidovicima cekali da se "Knjiga otvori" pa da krenu u rov.
Da, sebicna sam i pricam o Sarajevu. Jer se ovo sranje sada desilo u Sarajevu. NE u Zenici, ne u Varesu, u SARAJEVU.
Toliko o vehabijama.
Da se vratimo stvarnom problemu.

Q organizacija organizuje festival. Dodje XYZT pouplacija da se buni. NEKO poziva na mirne proteste. Zna se da ce biti belaj (huskackih poruka na sve strane, od medija, parlamentarnih govornica do sve i jedne bandere u gradu).

Policija stane PRED ULAZ ALU!!! Zvijer uspijeva NOGOM SUTNUTI DJEVOJKU. A Sarajevo suti. Ili slijeze ramenima. To je ono sto je problem.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1361 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

trinaesti wrote:treba protjerati sve vehabije iz BiH!

treba protjerati sve homoseksualce iz BiH!

jesu li vama ove dvije recenice jednako grozne i diskriminatorske i nasilne?

ili se na jednu palite a nad drugom se zgrozavate.

tek kad shvatite da su obje recenice jedno te isto - moce cete reci da se borite za ljudska prava i da su vam svi gradjani BiH jednaki i ravnopravni.


vehabije i homoseksualce ne mozes ni porediti.dok jedni izlozbe organizuju,drugi tuku i to samo kad su u coporu.jedni zive svojim zivotom a drugi ti namecu svoje svatanje vjere.i ti to dvoje poredis?boze sacuvaj
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1362 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

bosanceros_loco wrote:Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onim primitivim majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo da desi u Srajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjecao naj goru vrsu fashizma i primitivizma. Naj cudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj zamnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Naj tuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...

bosanceros_loco wrote:Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onih primitivnih majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo desiti u Sarajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjetio najgoru vrstu fashizma i primitivizma. Najcudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i Sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj za mnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Najtuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...
Malo fali i zareza , malo su recenice zbrkane i pogresno postavljene, sta da se radi!?
Prije nego pocnes da pises o primitivcima u Sarajevu, malo nauci svoj jezik , ne moras bas ni sve znati , ali barem se potrudi... :skoljka:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1363 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by uvjek dobar gost »

Zar fakat neći neće da skontaju da je ovo još jedan od incidenata koji nam u stvari vršti da je ova sredina u opasnosti, da sve ono za šta smo se borili u toku agresije izgubismo u kvazi miru.... zar fakat ne vidimo ili nećemo da vidimo...?
User avatar
govnar.smrti
Posts: 39
Joined: 31/08/2008 03:07
Location: Kosevo - Istok

#1364 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by govnar.smrti »

baliluk uber alles :-)
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1365 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

ponosna_manjina wrote:
cevapXXL wrote: A nespominjes sacekuse po gradu u Zagrebu? Ili da spomenemo Beograd tu su jos bolej prosli nego u zagrebu i sarajevu. Znaci ovo kompletno podrucje balakana ne podrzaje (dobojski)/podrzava (sarajevski) :-) takve stvari. To je samo cinjenica.
U Zagrebu i Beogradu se radilo o paradama a ovdje se radi o festivalu. U Zagrebu na čelu parade ide ministar policije i važni ljudi iz političkog života dok ovdašnji političari osuđuju i dolijevaju ulje na vatru. Postoje nijanse i među zemljama bivše Jugoslavije i ne možeš ih tek tako strpati u isti koš. Zagreb je odmakao puno ispred Sarajeva i Beograda koji su u istoj ravni ali ipak ispred recimo Prištine, dok je Ljubljana ispred svih nas zajedno. A odnos prema manjinama je pokazatelj napretka općenito. Evo cititrat ću sam sebe jer mislim da je ovo važno:
Za ljubljanu ti dajem 100% pravo al samo ne kontam zasto je Zagreb i Beograd odmakao ispred Sarajeva? Kada pogledamo cinjenice sve mi vise govori obratno jer sa dresom crvene zvezde ili repke BiH nemozes hodati kroz Zagreb ili Beograd.
Nevezano sada na tvoj post izgelda ovdje ima tipova sto svim snagama zele "dokazati" kako ovdjekod nas nista nevalja, kako smo mi zasotali, kako je BiH onaj "tamni vilajet" a tu stvarno pretjeruju. Pa i u po Enlgeske i USA zapalise DZamiju, svabe imaju svoje naciste, Izrael svoje extremiste, ameri svoje baptiste pa eto i mi vehabije.
Jos jednom napominjem da nisam za njih ali takoder nisam ni za ove. Ima puno drugih stvari koje mozemo pokupiti iz "evrope" a mi izabrali pederluk.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1366 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

DobroJutroKolumbo wrote:
bosanceros_loco wrote:Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onim primitivim majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo da desi u Srajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjecao naj goru vrsu fashizma i primitivizma. Naj cudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj zamnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Naj tuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...

bosanceros_loco wrote:Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onih primitivnih majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo desiti u Sarajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjetio najgoru vrstu fashizma i primitivizma. Najcudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i Sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj za mnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Najtuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...
Malo fali i zareza , malo su recenice zbrkane i pogresno postavljene, sta da se radi!?
Prije nego pocnes da pises o primitivcima u Sarajevu, malo nauci svoj jezik , ne moras bas ni sve znati , ali barem se potrudi... :skoljka:

e pun mi je k.... i ovih pismenih.sta tebi smeta kako covjek pise.i ako ga ne razumijes preskoci post.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#1367 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Bušman »

trinaesti wrote:
BHG wrote:
saibaba wrote: Ali ako određenoj populaciji smeta da se to dešava konkretno taj dan.. 27 dan ramazana pa zašto da se taj festival nije pomakao 2 dana ili 5 dana ?
To je to tim ljudima najsveti i ne samo njima nego i ostalim muslimanskim vjernicima...
Brzinsko pitanje. Hoce li doticnim smetati ako ja pijem pivo za ramazan ili 27. dan istog? Mogu li ocekivati kamen u glavu s obzirom da sam pregazio sve ono cemu su me ucili i izabrao razvratnicki zivot pun raznih harama?
nece. ali ako javno najavis da ces bas tog dana tociti pivo besplatno na sred ferhadije uvrijedit ces mnoge, a mogao bi dobit i batine.

zasto?

ne zato sto je sarajevo muslimanski grad nego zato sto je to cista provokacija i time vrijedjas svoje sugradjane muslimane, a znas da im je to znacajan dan.
To je iracionalno. Isto kao sto je iracionalna bila reakcija onih budala za zelene trotoare. Zasto se Turci u Njemackoj ne zale zbog Oktoberfesta, a ima ih barem 10 miliona?
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#1368 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by trinaesti »

kirby wrote:
trinaesti wrote:treba protjerati sve vehabije iz BiH!

treba protjerati sve homoseksualce iz BiH!

jesu li vama ove dvije recenice jednako grozne i diskriminatorske i nasilne?

ili se na jednu palite a nad drugom se zgrozavate.

tek kad shvatite da su obje recenice jedno te isto - moce cete reci da se borite za ljudska prava i da su vam svi gradjani BiH jednaki i ravnopravni.


vehabije i homoseksualce ne mozes ni porediti.dok jedni izlozbe organizuju,drugi tuku i to samo kad su u coporu.jedni zive svojim zivotom a drugi ti namecu svoje svatanje vjere.i ti to dvoje poredis?boze sacuvaj
nisu valjda sve vehabije bile one noci ispred ALU.a
i nisu valjda svi homoseksualci i cijela queer populacija bila u ALU.

generalizacije su VRLO OPASNE!

dovode cak i do toga da cijeli jedan narod proglasis zlocinackim zbog toga sto su neki pripadnici tog naroda cinili zlocine!

pa se onda palis na rijeci: PROTJERAJMO IH SVE!

a to cak seze i dalje od toga.

jer ti onda svaki covjek s bradom jeste i VEHABIJA a nisi ga ni pitao.

pa onda umjesto: treba protjerati sve vehabije dodje do recenice treba sve bradonje istjerat. ili nek se briju ili nek ne zive ovdje.

sve treba da se uklopi u modele ove ksenofobicne sredine. jel tako?

e pa nece moci!
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#1369 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by NKVD »

Dešavanja oko festivala i reakcije javnosti na nasilje i kršenje zakona su jedan lijep povod da se još jednom razmisli kakav je bio karakter rata i poraća u Bosni i ko, u stvari, živi u toj zemlji!!!

Da li su vjersku i nacionalnu mržnju pokrenuli isključivo Srbi, Hrvati ne bi da zaostaju a Bošnjaci onda nisu imali kud? Ili je, možda, sve ovo što nam se dešava u proteklih skoro dvadeset NAJTEŽIH godina direktna posljedica povampirenja fašizma, ksenofobije i propagiranja nasilja bez kazne sa nacionalnim i vjerskim prefiksom, ali nikako jednim!

Naravno, da su, sticajem okolnosti, neki u tome otišli puno dalje od drugih i počinili nebrojene zločine uključujući i genocid ali razloge o tome bi trebali tražiti na drugoj temi. Koliko je neka grupa, etnička ili bilo kakva, načinila zlodjela NE SMIJE I NE MOŽE biti opravdanje za zločine ostalih.

Ovo je borba za život onih koji poštuju zakone i kroz institucije društva se bore za ostvarenje svojih prava i, sa druge strane, imbecila koji koriste represiju i silu da bi realizovali svoje srednjevjekovne snove. Juče velikosrpski agresori, danas Islamski fanatici. Štetu koju oni nanose ili mogu nanijeti društvu je proporcionalna moći koju posjeduju. Mentalni sklop, retardirani, je skoro isti.

Ja se u ratu nisam borio protiv Srba i Hrvata nego protiv agresora koji mi je oduzimao pravo na život! U proteklom ratu su agresori dobili skoro sve što su htjeli i na najboljem su putu da ostvare ostatak planova. Naši političari im u tome nesebično pomažu jer im je to jedini način da ostanu u sedlu i nastave sa kriminalom.

Sada sam ponovo primoran na tu borbu, za život. Agresor nije toliko snažan kao početkom devedesetih i treba se protiv njega boriti svim dozvoljenim demokratskim metodama. Tu ne računam veoma sumnjive interpretacije vjerskih knjiga (bilo koje religije), samo zakone države i međunarodne povelje. Ako upotrebljavaju silu i represiju, policija i organi države MORAJU ih u tome spriječiti. U protivnom će se građani morati sami organizovati i ponovo imamo straže po haustorima i barikade. "Treba li nam to i hoćete li taj scenarij?" moramo GLASNO UPITATI VLAST!!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1370 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

atom62 wrote:policija snosi i te kako odgovornost za ono sto se desilo.
Da bradata cudovista tuku ljude i preuzimaju vlast u sarajevu i odredjuju sta je moralno, nije se jednostavno smjelo dogoditi!
Drugim rjecima policija, a koje bio na proljetnim demonstracijama u gradu (protiv kriminala) zna dobro, da je tada bilo vise policijaca i sto je interesantno, mnogo bolje organizovanih, nego u srijedu na vecer! Sjecate li se specijalaca, kamera, policajaca u civilu, fotografa itd. i sve to, samo da bi se zaustavile mirne demonstracije gradjana (jedan izuzetak sa kamenovanjem skupstine je bio) protiv nasilja.
Policija i prije svega odgovorni za ocuvanje reda i mira i zastitu ustava (koji garantuje ljudske slobode) nisu znali ili se nisu htjeli pripremiti za napad islamskih bradatih fasista! Nije smjelo doci do toga da bradonje (jurisnice mustafe cerica podsjecam na njegovu izjavu o vehabijama " ne sjeci granu na kojoj sjedis ili ne udaraj ruku koja te hrani") koriste nasilje! Nije se to smejlo dogoditi!
I na zapdau ima sukoba demokrata i fasista - ali pravilo broj jedan je: ne smije doci do direktnog kontakta izmedju protivnika! A bogami se ponekad, iako rijetko, okupljanja fasista i zabranjuju ukoliko postoji opasnost za gradjanstvo! :bih:
sda i ostalo smece je muriji i naredilo da ne reaguje..........kao sto su nas onda snimali, uhodili, prijetili nam itd..... itd..................

a vehbosima noga trans ako nece da priznaju sekularnu drzavu i zakone iste...il se prilagodi il mrs u p.m.
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1371 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

Bušman wrote:
I ko kaze da BIH nije fasisticka zemlja? JESTE, JER NE PRIHVATA DRUGACIJEG. Danas homoseksualci, sutra mentalno retardirani, prekosutra vec neko treci. Bitno je da se moze kod Biće na dernek.
Ako cemo tako gledati onda smo svi mi fasisti na jedan nacin:

jedni mrze vehabije - treba protjerati = fasista
jedni mrze perdere treba protjerati = fasista
jedni mrze muslimane jer su drugaciji nego oni (zapad uglavnom) = fasisti

ili ja to sada nesto pogresno vidim?
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#1372 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by BHG »

trinaesti wrote:
BHG wrote:
saibaba wrote: Ali ako određenoj populaciji smeta da se to dešava konkretno taj dan.. 27 dan ramazana pa zašto da se taj festival nije pomakao 2 dana ili 5 dana ?
To je to tim ljudima najsveti i ne samo njima nego i ostalim muslimanskim vjernicima...
Brzinsko pitanje. Hoce li doticnim smetati ako ja pijem pivo za ramazan ili 27. dan istog? Mogu li ocekivati kamen u glavu s obzirom da sam pregazio sve ono cemu su me ucili i izabrao razvratnicki zivot pun raznih harama?
nece. ali ako javno najavis da ces bas tog dana tociti pivo besplatno na sred ferhadije uvrijedit ces mnoge, a mogao bi dobit i batine.

zasto?

ne zato sto je sarajevo muslimanski grad nego zato sto je to cista provokacija i time vrijedjas svoje sugradjane muslimane, a znas da im je to znacajan dan.
Necemo pretjerivati u hipotetici. Pitanje je bilo jednostavno i dao si jednostavan odgovor (boldirano)

A sad drugo pitanje, ako mene neko uvrijedi ili provocira po bilo kojoj osnovi, opsuje mi balijsku mater zbog imena, ili cafirsku zbog ponasanja, itd. jel imam pravo da ga prebijem, zbodem, zakamenjam, isutam?
bosanceros_loco
Posts: 79
Joined: 14/02/2008 20:21

#1373 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by bosanceros_loco »

DobroJutroKolumbo wrote:
bosanceros_loco wrote:Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onim primitivim majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo da desi u Srajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjecao naj goru vrsu fashizma i primitivizma. Naj cudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj zamnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Naj tuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...

bosanceros_loco wrote:Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onih primitivnih majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo desiti u Sarajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjetio najgoru vrstu fashizma i primitivizma. Najcudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i Sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj za mnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Najtuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...
Malo fali i zareza , malo su recenice zbrkane i pogresno postavljene, sta da se radi!?
Prije nego pocnes da pises o primitivcima u Sarajevu, malo nauci svoj jezik , ne moras bas ni sve znati , ali barem se potrudi... :skoljka:
Kolumbo, ja sam napisao taj text za 1,5 minutu, odprilike koliko tebi treba da napises pola recenice. Ja radim ovdje i nemam vremena da prolazim kroz text 2 puta i cistim gramaticke greske. Skoncentrisi se na sadrzinu decko, ovo je forum, ne citas naucnu disitaciju.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#1374 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by zgembo_sa »

bosanceros_loco wrote:
alalal wrote:Vehabije jesu problem to stoji ali su i pedreri problem.

Neko kaze nisu nasilni jesu i oni su nasilni samo je sreca sto ih nema ko vehabija pa bi vidjeli kako bi napadali. Ljudi desava se to i u vasem gradu gdje pederi napadaju daju malo ''speeda'' malo zagotive cugom dok te ne odvedu u stan i onda napadaju, otvorite oci. Zasto gledate samo gdje vi zelite?
Kad sam bio u vojsci regruta su silovali na putu Tuzla - Sarajevo.
Sta vi ne bi sve podrzali da bi neko rekao da ste in, a da su papci koji ne podrzavaju ljude koji se kresu sa istim spolnim organima?
Ucite li svog sina ''ako ti se svidja jaran nije frka kresi se sa njim'' to je sine in?
Poslje njih dolaze pedofili i isto tako ce ljudska prava govoriti sta ima veze ona ima 13god. ako zeli moze se s kim hoce.
Nama neki Helsinski govori o toleranciji nama koji smo prezivili sve ovo gdje on bio kad su nas ubijali i klali da trazi toleranciju?
Jeli ti znas i jendog pedera? Jesi li ikad pricao i sa jednim pederom?

To sto si gore napisao je jedna obicna mahalska prica. Jedna glupa primitivna predrasuda. Pederi su obicni ljudi kao ti i ja, samo rodjeni sa drugom sexualnom orijentacijom.

Sexualna orijentacija je nesto sa cim si rodjen. Dakle ili se rodis peder ili hetero, isto kao sto se rodis crnac ili bijelac. Sta ti preporucujes nekom ko je rodjen kao homosexualac? Da ide citav zivot pretvarajuci se da je nesto sto nije, da laze i sebe i svoju okolinu i da zivi kao duboko nesretna osoba i siri tu negativnu energiju oko sebe? Da se ubije kad shvati da nije hetero? Sta je po tebi rijesenje? Ne moj da mi kazes da se moze ljeciti od homosexualizma. Hiljade psihologa/doktora, je to pokusalo da uradi u Americi 60ih i 70ih godina i jos nije zabiljezen ni jedan slucaj da je neki homosexualac uspio da se pretvori u heterosexualca i da osjeca odjednom samo osobe suprotnog spola sexualno privlacim. Sta je dakle po tebi rjesenje? Ocemoli da ih ubijamo i vjesamo kao u Iranu?

A to poredjenje sa pedofilima je isto tako primitivno i glupavo. Kod pedera se u sexualnom aktu radi o dvije odrasle osobe koje su tu dobrovoljno i koje znaju sta hoce, gdje niko ne biva povrijedjen ni fizicki ni psihicki. U pedofiliji djeca dobivaju psihicke rane i probleme za citav zivot.

Na zapadu je odavno prihvaceno da je ok da radis sve sto hoces dole god to ne utice negativno na tebe i na ljude oko tebe. Zato je prihvacena i homosexualnost, a nije pedofilija.

Jebo te koliko ima primitivaca u SA, ne mogu da vjerujem!
Seksualna orijentacija nije urodjena, vec stecena. Nikad nije otkriven nikakav gay gen, studije govore da su vecina homoseksualaca imali probleme u djetinjstvu sa uklapanjem u drustvu, nisu imali uzor u ocu, imali prejaku licnost majke ili los odnos sa njima i sl. Tu neku osobinu koja vas odvaja od vrsnjaka mozete naslijediti, zbog nje mozda necete biti prihvaceni u drustvu i na kraju to moze dovesti do toga da postanete homoseksualac, ali to nema nikakve veze sa tezom da je homoseksualnost urodjena, jer nema nijednog dokaza za takvu tvrdnju (http://www.narth.com/docs/pieces.html ; http://www.narth.com/docs/bornway.html ; http://www.motherjones.com/news/feature ... hoice.html)
Postoji kolko hoces slucajeva promjene ili lijecenja, kako hoces, iz homoseksualaca u heteroseksualce (http://www.peoplecanchange.com/ ; http://www.narth.com/docs/throckarticle.html ; http://www.narth.com/docs/evidencefound.html ; http://www.narth.com/docs/prichard.html)
Ljudi homoseksualnih sklonosti su daleko podlozniji psihickim oboljenjima od heteroseksualaca (http://www.narth.com/docs/studyconfirms.html )

Sve su to pitanja koja su osjetljiva i na koje nije dovoljno samo reci "joj jeste primitivci, kako to ne znate", a istovremeno se sami koristite laznim informacijama, predrasudama itd.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#1375 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by max_power »

cevapXXL wrote:
Bušman wrote:
I ko kaze da BIH nije fasisticka zemlja? JESTE, JER NE PRIHVATA DRUGACIJEG. Danas homoseksualci, sutra mentalno retardirani, prekosutra vec neko treci. Bitno je da se moze kod Biće na dernek.
Ako cemo tako gledati onda smo svi mi fasisti na jedan nacin:

jedni mrze vehabije - treba protjerati = fasista
jedni mrze perdere treba protjerati = fasista
jedni mrze muslimane jer su drugaciji nego oni (zapad uglavnom) = fasisti

ili ja to sada nesto pogresno vidim?

ja zelim istjerati sve fasiste = fasista :-)
Locked