U PARKU, MEDJ' GOVNIMA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#1 U PARKU, MEDJ' GOVNIMA

Post by OneWhoKnows »

Bezvezan dan. Bezvezan ja. I, bezvezna šetnja u bezveznom danu, pa, k'o zalut'o ne bi? Čudne nekakve ulice?!!! Nigdje popljuvanih trotoara i šahtova, Gdje sam bre, ja ovo? Izgubio sam se. Malo sam i gladan, od šetnje valjda... u kol'ko je ono, danas, iftar... Ženo! Sine! Kćeri... Gdje ste? Gdje sam? Ko sam?... Šta sam? Šta je, bre, ovo?

PIŠE:ONEWHOKNOWS

***

Hej, momak! Pretrnuh i pogledah ka mjestu odakle dopir'o je glas. Sumnjiv neki tip. Možda zato što meni svako sumnjiv je?

Rekao bih da nisi iz ovog kraja..., istinu reče sumnjivi.

(Ne dah se zbuniti.) Ja sam One, znate...malo sam izgubljen... hoću reći zalutao, nikad nisam bio u ovom kraju, a ko ste vi?, upitah navalentnog neznanca. I, kako se, koji kurac, zove ova čudna ulica?

Nije ovo nikakva ulica. Ovo je park!, reče mi neznanac zavjereničkim tonom.

S.. stv..arno..., promucah, a jel' to neki zajebani kraj?«
Pa, sad' - kako se uzme i kako ga - da izvineš - uzmeš... Sjeban – bliže je istini. H'oš kupit' ciglu? nakezi se stranac.

Ne kupujem cigle, brale, al' prodajem tijelo! Ho'š kupit komad jedan?, uzvratih kez. Nego, ko živi ovdje?, nastavismo ugodno ćaskanje.

Mah... ko... ko će živjet... penzioneri, džukele koje šetaju vlasnike, rijetki manijaci...

Fino društavance. Sve mustra do mustre... I? Šta radite ovdje, u ovom... kako reče da se zove... parku?


Pa, sad... Neki šute... ne progovaraju... neki šute i smrde... neki seru i smrde... a ima i gnajvatora... i, da izvineš, govana... suviše govana... prosjaci na svakom ćošku, murija, stare dobre kurve koje izumiru, mladi pederi koji svijet i parkove osvajaju, makroi, gomila puna govana koja se stiska u vrtlogu vječnom, da se onako pjesnički izrazim.

A, penzioneri... šta će penzionerri u gomili toj, takvoj...?


Penzioneri? Mah... to ti je posebna spečena vrsta govana, lijeve struje, sa nekoliko podgrupa: borci koji mogu opstati sa jako malo uvjeta za život, šahisti-palamudisti izrazite tvrdoglavosti pomiješane s tupošću, lutke od krvi i mesa bez posebnih ideja koje žive od ideologije, debeloguzani - drže se svoje grupe, dupe uz dupe - nisu opasni na direktan način, ali su dosadni do kurca. To im je glavno oružje. Dosada, mislim, a ne kurac. Mogu da sjebu insana na smrt...

Boga mi, gadno... uzdahnuh

Gadno, kako nije... manijake su nam istrijebili... manijake... te... te miroljubive onaniste... te bezazlene sanjare... Doduše, pripadali su desnici... krili se po žbunju i gledali... al' nikog dirali nisu... i onda dodjoše loši i protjeraše one dobre... s penzionerima nema više živih prizora za manijake... jadnici, morali su otići odavde... čujem da su jalovu utjehu pronašli na Internetu.

Kerovi, da ti ne pričam... ne zadržavaju se dugo. Kratak im boravak taj pomaže da se sačuvaju od penzionera i održe vrstu.

Vlasnici, pičke... dođu, puste ih, oni useru, odu... tone i tone novih i novih govana. Brda. Planine. Penzioneri se zaglibe i ni makac... dok se iščupaju... ovih nema....



***

(ANSWER?)


Alo?

Slušaj, bre, manijače...

Mooo... lim? Dušo to sam ja. Jel' te to neko uznemirava?

Ti, bre, kvariš moj mir. Ti me uznemiravaš. Niko drugi na dunjaluku ovom...

Ali... ljub...

Kome ja spremala sam vazdan iftar ovaj... gde si bre, ti? Gde si, a? Da si penzioner, pa da kažem nabio se u park nekakav, nabijem te na čiviluk od tvrde hrastovine...

Ali...

Puuuusti me da lajem... sad' mogu... sad' kad' post završio je... završit ćeš vala i ti neslavno, ja ti kažem... samo dok kući dodješ...

Ali ja...

Ćut, bre! ĆUT'! U debela si se govna uvalio, ovoga puta, da znaš... Samo dok kući dodješ...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#2

Post by manijak1 »

:oops: Čita ......mo ..... :D
Hej, momak! Pretrnuh i pogledah ka mjestu odakle dopir'o je glas. Sumnjiv neki tip. Možda zato što meni svako sumnjiv je?
.......SIPA ? :D :D
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#3

Post by OneWhoKnows »

manijak1 wrote::oops: Čita ......mo ..... :D
Hej, momak! Pretrnuh i pogledah ka mjestu odakle dopir'o je glas. Sumnjiv neki tip. Možda zato što meni svako sumnjiv je?
.......SIPA ? :D :D
Toplo. Toplo. Toplo.... Sasvim blizu si...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#4

Post by manijak1 »

:oops: :oops: Probaj bez bre..... :D :D a što se tiče debele ....ostavi je na miru :oops: :D .....u sridu :? :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#5

Post by manijak1 »

:oops: Vako se piše ..... :D
Redovi se odužili unedogled, a ispred nas se još neka baba preračunala, natrpala u kolica više nego što ima para, pa sad je pred teškom odlukom šta da vrati: kesu "čipsa" ili rolnu tariguza.
:D :D i budi rečeno među nama džukele :D su psi lutalice koji se nadaju da će usvojenjem postati plemići :D :D .
Boga mi, gadno... :D :D si se prejebao :D :D
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#6

Post by OneWhoKnows »

manijak1 wrote::oops: :oops: Probaj bez bre..... :D :D
Prob'o. Ne gumo. Time zadojen sam. U krv uslo mi, da izvines. Ovisnik najcrnji. Nemam, bre, ni pola metra zdrave vene.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#7

Post by manijak1 »

:oops: Jebaji ga :D izbićemo ako bude prilike :D :D
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#8

Post by OneWhoKnows »

manijak1 wrote::oops: Jebaji ga :D izbićemo ako bude prilike :D :D
Hmmh... zvuci(š), baš onako, RADIKALNO! Ne ostaje mjesta sumnji, da manijaci, bez obzira na sufix, uistinu desničari su.
Sve, bre, go' desničar!

Truly, bre, yours,
ONE
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#9

Post by manijak1 »

Ma nekako ti je Vokri ? :D :D
User avatar
OneWhoKnows
Posts: 73
Joined: 26/03/2004 11:46

#10

Post by OneWhoKnows »

manijak1 wrote:Ma nekako ti je Vokri ? :D :D
Fadil? Nije nekako, već svakako. I, s majčine i s babine strane. Eh, lijepa moja Priština!
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#11

Post by manijak1 »

Meni je dobar bio Fadilj Murići .....sve dok nije odselio :oops: :D
Post Reply