U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#51 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Dogoljubac »

graue_maus wrote:more i turisti to je par mjeseci u godini radis ko ludjak i onda se ostalo ubi od dosade........
Tako je.Al meni 50 godina,dosada mi odgovara...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#52 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by kokuz_sa »

Ma ti nigdje neces..

Te bi tamo, te bi vamo..
Klasicni primjer trola..
Sve bi htjeo, a nista mu ne odgovara..
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#53 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Dogoljubac »

kokuz_sa wrote:Ma ti nigdje neces..

Te bi tamo, te bi vamo..
Klasicni primjer trola..
Sve bi htjeo, a nista mu ne odgovara..
Zato si ti tu da me naucis zivotu
Last edited by Dogoljubac on 17/02/2019 19:07, edited 1 time in total.
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#54 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Dogoljubac »

Skidam se sa teme,vec su pocela pametovanja.Hvala za ideje i preporuke.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#55 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Analiticarr »

Kanarska Ostrva, Turska, novonastale ruske drzave (npr Latvija). Zavisi kakvu klimu volis, ali u tim dijelovima svijeta mozes kupiti nekretnine i tako dobiti stalno boraviste.
Sretno.
User avatar
hatemondays
Posts: 1203
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#56 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by hatemondays »

Dogoljubac wrote:Skidam se sa teme,vec su pocela pametovanja.Hvala za ideje i preporuke.
Bali ili Portugal, mada ti je Bali super zato sto si ugostitelj.
User avatar
mayab
Posts: 27427
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#57 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by mayab »

Čuj to, on bi najradije u Hr , a hoće da je sto dalje od Sa i BiH jer mu se sve zgadilo, drug moj, da znaš da ni u Hr nije baš bajno, nisu puno bolji od BiH, to znam iz prve ruke, doduse tamo nema bas hrvatsko srpsko bosnjačkih nacionalistickih prepucavanja u smislu kao u BiH, ali ima izmedju ljevice i desnice,ustaša i partizana, korupcija i lopovluk cvjeta, zaduzeni ko Grčka, pola stanovnika im je otišlo u EU, a i ostali bi išli rado...........
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#58 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Dogoljubac »

mayab wrote:Čuj to, on bi najradije u Hr , a hoće da je sto dalje od Sa i BiH jer mu se sve zgadilo, drug moj, da znaš da ni u Hr nije baš bajno, nisu puno bolji od BiH, to znam iz prve ruke, doduse tamo nema bas hrvatsko srpsko bosnjačkih nacionalistickih prepucavanja u smislu kao u BiH, ali ima izmedju ljevice i desnice,ustaša i partizana, korupcija i lopovluk cvjeta, zaduzeni ko Grčka, pola stanovnika im je otišlo u EU, a i ostali bi išli rado...........
Nikad ne rekoh što dalje od Sarajeva i Bosne.Nit me interesuju ustase,cetnici,mudjahedini,crnci,kinezi,...gdje god da dodjem meni kao kuharu sporet nece pobjeci.A od svog zanata mogu zivjeti bilo gdje jer inace skromno zivim,ne patim za djipovima,kokainom,trebama...Bio sam svagdje,Hrvatsko more je medju ljepsim a bas me briga ko je na vlasti.
User avatar
Edin H.
Posts: 47328
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#59 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Edin H. »

muminovic wrote:Imas u Hrvatskoj, a i jeftine su im nekretnine uz more... 3.000 EUR +m2
:D
Otto24
Posts: 83
Joined: 15/12/2018 09:54

#60 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Otto24 »

Dogoljubac wrote:
Otto24 wrote:
Dogoljubac wrote:Bosna...jebi je...šta me drzi ovde?Šta moja djeca imaju od toga?Citav zivot posteno zivim,vojnik,skako po šumama,branio sve p..ke koje su danas u stranKi...
Znaci, u pravu su bili zlobnici kad su rekli da su na brdima oko Sarajeva divlje zvijeri, dok u gradu spava sami vrag, glavom i bradom.
Haj bgt,glup sam,reci sta si htio reci.
Ista stvar koja te je obradovala i nasmijala 26.05.1990., rasplakala te 15.02.2019.

Pokazacu to na jednostavnom primjeru koji ces i ti razumjeti.

Profesor ekonomskih nauka i majmun su dobili isti iznos novca koji su ulozili u akcije. Profesor je pazljivo birao, cekao pola zivota i izgubio sve, majmun nije puno razmisljao i dobio je znacajnu sumu.

Kako?

Zato sto je on samo obicni majmun koji nema straha zbog novca.

Da su banane u pitanju, onda bi bilo drugacije.
parameter345
Posts: 62
Joined: 09/10/2018 16:30

#61 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by parameter345 »

Dogoljubac wrote:
parameter345 wrote:
Dogoljubac wrote:Planiram sa porodicom sve prodati u Sarajevu i zbogom Bosno.Ne ide mi se što nemam posla vec jednostavno-jebo ovo sve kad se uzme u obzir.Znam da je u Turskoj opcija-kupis stan,dobijes papire i uglavnom si miran.Koje još drzave primaju Bosance za stalno?

povedite i mene,
ne zajebajem se. Taman da imate drustvo.
Nedrustven sam ali ako mogu bilo kome bilo kada pomoci-hocu.Mogu li kako pomoci?
I ja sam nedrustven. Jeste li skontali gdje idete ?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15863
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#62 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by problemnatravunu »

Dogoljubac wrote:
mayab wrote:Čuj to, on bi najradije u Hr , a hoće da je sto dalje od Sa i BiH jer mu se sve zgadilo, drug moj, da znaš da ni u Hr nije baš bajno, nisu puno bolji od BiH, to znam iz prve ruke, doduse tamo nema bas hrvatsko srpsko bosnjačkih nacionalistickih prepucavanja u smislu kao u BiH, ali ima izmedju ljevice i desnice,ustaša i partizana, korupcija i lopovluk cvjeta, zaduzeni ko Grčka, pola stanovnika im je otišlo u EU, a i ostali bi išli rado...........
Nikad ne rekoh što dalje od Sarajeva i Bosne.Nit me interesuju ustase,cetnici,mudjahedini,crnci,kinezi,...gdje god da dodjem meni kao kuharu sporet nece pobjeci.A od svog zanata mogu zivjeti bilo gdje jer inace skromno zivim,ne patim za djipovima,kokainom,trebama...Bio sam svagdje,Hrvatsko more je medju ljepsim a bas me briga ko je na vlasti.
Šteta što nisi doktor ili tako šta , i voliš mir i more, sjetim se u zadnjih par mjeseci napisa po portalima kako neka mjesta po Dalmaciji godinama traže doktore,(ja sam upamtio Mkarska i Sućuraj na Hvaru), e kud nisam ja doktor.... :thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11094
Joined: 15/01/2010 18:31

#63 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Jack Be Nimble »

Centralna/Juzna Amerika.

Kosta Rika, Guyana, Suriname i tako te drzave sa obalom.
Kraljica Svemira
Posts: 7
Joined: 07/02/2019 05:30

#64 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Kraljica Svemira »

Dogoljubac wrote:Plan mi je da kupim stan negdje na svijetu,uslov da je pored mora.Camac,riba...ugostitelj sam po profesiji,otvorio bih kakve manje radnje i lagano.Nesto sam trazio i sve me dovodi do Turske,zakoni,porezi...dosta toga.Al mi se ne gledaju Rusi i Arapi al bolje i oni nego dnevnik.Ima li jos kakva drzava da ce insana pustit na miru,ono-kupis nesto svoje,radis,placas porez i niko te ne dira.
Dominikanska republika.Ekonomsko drzavljanstvo kosta 100 000 dolara.Odnosno,investicija treba da bude minimalna 100 hiljada dolara,i dobijate pasos.
Jeftinije ekonomsko drzavljanstvo,ima cini mi se Spanija ili Portugalija,zaboravih..Cini mi se da je u pitanju Spanija,i treba oko nekih 300 000e,tu mozete da kupite kucu,i da minimalno toliko kosta,a dobijete drzavljanstvo.
Naravno,treba to dobro ispitati,kako i sta? :)
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#65 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Dogoljubac »

Hvala.Detaljno cu se raspitati za Španiju.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#66 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by RagibUzoriti »

Dogoljubac wrote:Planiram sa porodicom sve prodati u Sarajevu i zbogom Bosno.Ne ide mi se što nemam posla vec jednostavno-jebo ovo sve kad se uzme u obzir.Znam da je u Turskoj opcija-kupis stan,dobijes papire i uglavnom si miran.Koje još drzave primaju Bosance za stalno?
Ako dobijes posao u NO-ostajes :)
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#67 Re: U koje drzave je moguce odseliti trajno?

Post by Seyfo »

Ovaj je jedan od mnogih primjera koji bi da ide ali sve je samo na htijenju. Male su šanse da će kad gdje otići, ako ode i sam će se iznenaditi. Otići će samo ako bude baš natjeran. I godine su tu, tako da je realnije da će mu otići djeca.
Post Reply