Učestali ugrizi pasa u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
zli_hordas

Re: Učestali ugrizi pasa u Sarajevu

Post by zli_hordas » 30/12/2011 09:44

DA li se moze kod nas naplatiti odsteta od ugriza psa lutalice.

Adriatic

Post by Adriatic » 30/12/2011 09:45

E sad ćeš vidjeti kad ti se jave cukoljubci.
Ti ne voliš životinje, ti si ovakav, ti si onakav .....

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 30/12/2011 09:47

zli_hordas wrote:DA li se moze kod nas naplatiti odsteta od ugriza psa lutalice.
od koje institucije pretpostavljas da bi to mogao naplatiti?
doduse, ako imas kakvo osiguranje lica.....mozda zaista i pokriva ujed psa lutalice. ali sumnjam.

ovoj temi ne dajem dug zivot.

edit: ugrizeni bi trebali tuziti vau mau i od njih traziti odstetu
Last edited by karanana on 30/12/2011 09:55, edited 1 time in total.

mahalaš

Post by mahalaš » 30/12/2011 09:56

micki125 wrote:Juče je djevojku na stupu ugrizao pas iz čista mira. pas je duboko zario očnjake u potkoljenicu. Kad je otišla epidemiologu u vrazovoj, doktorica joj je rekla da je ona 8. tog jutra (tada je bilo oko 11 sati) koju je pas ugrizao. smatram da se ovaj problem oteo i da se više ne može tolerisati. Da li je vrijeme da građani preuzmu stvar u svoje ruke? dokle ćemo trpiti teror na ulicama? Evo u prači prave nekakav azil za 500 pasa a procjenjuje se da ih samo u sarajevu ima oko 20 000. cijena za boravak jednog psa u aziku je 150Km mjesečno. ako mi i smjestili svih 20000, ispada dda trebaju 3 miliona mjesečno ili 36 miliona godišnje za pse. ponekad se zaista zapitam ima li ovdje normalnih ljudi.
Ovo se moglo i ocekivati. Znalo se kad zima dodje, da ce imati manje hrane i da ce samo moci podivljati. Ocigledno su gladni i ne mogu da nadju hranu...

Ja sam nasao jednu spravicu djevojci i za sad frcera odlicno :)
Image

Pusta frekvenciju koja ne odgovara psu, tako da on ne moze podnijeti taj zvuk i bjezi ...

SSemir

Post by SSemir » 30/12/2011 09:57

ma samo pobiti i gotovo. ili pohvatati ih i odnesi u sume u okolnim planinama pa neka se sami snalaze. nema druge..
pa ljudi nemaju sta da jedu a oni prave plan da daju 15o km po cuki mjesecno. koliko bi tih 150 km znacilo nekom beskucniku :sad:

trebaju se neki advokati time pozabaviti, da se utvrdi da li gradjani mogu naplatiti odstetu od nadleznih..
jer, ako se moze, za lose ceste, led, odlomljene fasade, valjda moze i zbog ujeda zivotinja..

Black swan

Post by Black swan » 30/12/2011 09:59

sinoć mi je pod prozorom jedan lajao i odmah sam se sjetio foruma i nekog ko je kukao kako ne može spavati od pasa
meni bilo smiješno
ali kad je tišina... čuje se sve i najmanji zvuk a tek lavež :cry: i zavijanje

nije nimalo ugodno... mogu misliti kako je vraćati se kući oko 1 sat gdje ima pasa :cry:

Morales

Post by Morales » 30/12/2011 10:00

Što je najgore plaćamo 150 KM mjesečno po psu lutalici umjesto da se taj novac preusmjeri na otvaranje novih radnih mjesta ili izgradnju infrastrukture. Ova vlada je identična onoj prošloj. Fuuj

mahalaš

Post by mahalaš » 30/12/2011 10:02

E to sto ne gleda, to je druga stvar. Stvarno mi je zao djevojke, ali ja ih primijetim 100 metara prije...

Ja sam sa ovom spravicom, znao otjerati copor cijeli :-D Pogotovo ondje kod pijace na grbavici ih zna biti, da vidis kako bjeze jedan preko drugog :lol:

headbanger

Post by headbanger » 30/12/2011 10:05

mahalaš wrote:Ja sam nasao jednu spravicu djevojci i za sad frcera odlicno :)
Image

Pusta frekvenciju koja ne odgovara psu, tako da on ne moze podnijeti taj zvuk i bjezi ...

gdje ima kupit

mahalaš

Post by mahalaš » 30/12/2011 10:07

headbanger wrote: gdje ima kupit
pp

doshljo

Post by doshljo » 30/12/2011 10:07

ja sam sinoć iz daljine na Dobrinji vidjela dva velika psa i dvoje ljudi koji su u blizini stajali. Poučena iskustvom drugih, možda seljački, ali igrajući nasigurno, proderala sam se i pitala te ljude jesu li psi njihovi.
Ispostavilo se da jesu i sve ok. Usput sam, kad sam već prišla dovoljno blizu, popričala s njima. I oni su mi rekli da je i njima problem sad da izvedu svoje pse, dobro paze kud s njima šetaju jer često nalete na čopore pasa koji čuvaju svoju teritoriju. oni sami paze da ne nose nikakvu hranu u rukama zbog mogućeg napada pasa jer su gladni. Neko ih hrani, neko ne, psi su zbunjeni i na kraju dođe do svega.

Ja lično volim pse, ali ovo je već postalo zabrinjavajuće. Nije mi se jednom desilo da kad krenem dijete da odvedem u vrtić zaustavim neko auto ispred zgrade i zamolim da nas provezu pored čopora pasa.
Fakat me strah prošetati više naseljem zbog ovoga, a smiješno je i spominjati da dobro pazim kud šetam s djetetom i gledam hoće li se od nekud pojaviti kakvo znatiželjno pseto kojem će kifla mojg dvogodišnjeg djeteta biti razlog napada :sad:

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 30/12/2011 10:08

A gdje su tu cukeća prava? :dance:

metronom

Post by metronom » 30/12/2011 10:09

Na ovom forumu je izgleda zabranjeno pricati o tom problemu. Zasto? Pitaj moderatore koji su svaku slicnu temu zamandalili.

Izgleda da smo mi najnaprednije demokratsko drustvo na svijetu. Ovdje ljudi hoce da prave staracke domove za sve pse lutalice i da ih izdrzavaju do kraja zivota na racun poreskih obveznika. U ovom trenutku ih je kazu oko 20.000, a za koju godinu mozda ih bude i vise nego ljudi u Sarajevu. Samo cekam inicijativu za pravo da biraju i budu birani na izborima...

Sto se tice zastite, ako mozete pribavite kakvo vatreno oruzje (s dozvolom naravno) ili makar neki pepper sprej.

A da je doslo vrijeme da se nesto poduzme i samostalno na rjesavanju ovog problema... doslo je i to odavno. Nece vise ljudi cekati da njihovo dijete prvo nastrada da bi neko rijesio problem...

Morales

Post by Morales » 30/12/2011 10:13

Zašto sve Opštine u KS ne naprave anketu među građanima o ovoj temi, a ne da se budžetske pare bacaju na ovakve gluposti. Jebali ih psi :x

glockov kolac

Post by glockov kolac » 30/12/2011 10:16

metronom wrote:Na ovom forumu je izgleda zabranjeno pricati o tom problemu. Zasto? Pitaj moderatore koji su svaku slicnu temu zamandalili.

Izgleda da smo mi najnaprednije demokratsko drustvo na svijetu. Ovdje ljudi hoce da prave staracke domove za sve pse lutalice i da ih izdrzavaju do kraja zivota na racun poreskih obveznika. U ovom trenutku ih je kazu oko 20.000, a za koju godinu mozda ih bude i vise nego ljudi u Sarajevu. Samo cekam inicijativu za pravo da biraju i budu birani na izborima...

Sto se tice zastite, ako mozete pribavite kakvo vatreno oruzje (s dozvolom naravno) ili makar neki pepper sprej.

A da je doslo vrijeme da se nesto poduzme i samostalno na rjesavanju ovog problema... doslo je i to odavno. Nece vise ljudi cekati da njihovo dijete prvo nastrada da bi neko rijesio problem...
Ja imam legalno oružije (vidi moj nick :D ) al' siguran sam da kad bih samo pucao u zrak da otjeram pse, da li bih zaradio krivičnu prijavu.

Ili možda ne bih...

CartmanSA

Post by CartmanSA » 30/12/2011 10:23

headbanger wrote:
mahalaš wrote:Ja sam nasao jednu spravicu djevojci i za sad frcera odlicno :)
Image

gdje ima kupit
moze li i meni pp ili ovdje nam reci gdje si kupio i koliko je para novaca??

Black swan

Post by Black swan » 30/12/2011 10:24

mahalaš wrote:
headbanger wrote: gdje ima kupit
pp
to vam nije po zakonu :roll: :mrgreen:

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 30/12/2011 10:24

150KM mjesecno davati za psa u gradu u kojem ljudi rove po kontejnerima je stvarno... :-?

nookey

Post by nookey » 30/12/2011 10:38

micki125 wrote:
glockov kolac wrote:
metronom wrote:Na ovom forumu je izgleda zabranjeno pricati o tom problemu. Zasto? Pitaj moderatore koji su svaku slicnu temu zamandalili.

Ja imam legalno oružije (vidi moj nick :D ) al' siguran sam da kad bih samo pucao u zrak da otjeram pse, da li bih zaradio krivičnu prijavu.

Ili možda ne bih...
nebi ako je u pitanju bila krajnja nužda, odnosno napad psa. e sad, obzirom na pseći lobu u društvu, nebi me začubilo da ti tužilac kaže "A zašto si ga izazivao". i ja imam pištolj al mi ga mrsko nosati, no sve sam bliže tome da ga počnem nositi. opet, nisam samo ja u pitanju, šta sa ženama, djecom, starcima.....

a opet, ako bi mi koji smo naoružani ustrijelili po kojeg, ove agresivne, svi bi bili sigurniji.
Burazeru ja ga nosim i nedo im dragi Bog da me ružno pogledaju, a ne nešto više...
Spužvom bi ih skupljali!

Naravno napominjem da volim sve životinje, a pogotovo pse, ali ovo više nisu psi, nego čopor izgladnjelih zvijeri koji ne razlikuju ljudsku nogu od telećeg buta i ovom prilikom apelujem na sve pse da me zaobiđu u širokom luku ako im je život mio! :)

mahalaš

Post by mahalaš » 30/12/2011 10:41

Koliko znam nema kupiti ovdje, bIlo je u Conradu 60-70KM. Ja sam kupio kad sam bio vani sebi i svojima.

Ostalo mi je jos 2-3 komada viska, pa ako neko zeli nek se javi na privatnu. Cijena bi bila ista koliko sam ih ja platio, 25KM.

Miki ti pricaj sta hoces, ali trenutno nema boljeg rjesenja. Jedino da svi pistolj zaduzimo kad izlazimo iz kuce. Ocigledno da nadlezni nece uraditi nista po ovom pitanju. Ne preostaje nam nista drugo nego se snalaziti. Ova spravica :) se inace koristi za treniranje psa, tako da ti ni ovi av mau ne mogu pametovati. Jedino sto ima dva rezima, jedan je za treniranje, drugi je za tjeranje :lol:

poznanik

Post by poznanik » 30/12/2011 11:22

micki125 wrote:Juče je djevojku na stupu ugrizao pas iz čista mira. pas je duboko zario očnjake u potkoljenicu. Kad je otišla epidemiologu u vrazovoj, doktorica joj je rekla da je ona 8. tog jutra (tada je bilo oko 11 sati) koju je pas ugrizao...

I svih 8 ugrizenih Sarajlija išlo epidemiologu u Vrazovu? :? :-) :D :lol:

Juče sam gotovo cijeli dan bio u Velešićima, do kasno u noć, i nisam vidio niti jednog slobodnog psa, lutalicu, a naselje je ogromno, loše osvijetljeno, i idealno za pse koji grizu sugrađane.

Zaista bih nekad i ja volio susresti te strašne pse nemani koji odgrizaju noge, čupaju kapute nastavnicama, otimaju sendiče iz ruku, makar jednog od procijenjenih 20.000 pasa, na koliko procjenjuju stručnjaci :-) :D

Bullet Tooth Tony
Been thanked: 4 times

Post by Bullet Tooth Tony » 30/12/2011 11:33

Zaista bih nekad i ja volio susresti te strašne pse nemani koji odgrizaju noge, čupaju kapute nastavnicama, otimaju sendiče iz ruku, makar jednog od procijenjenih 20.000 pasa, na koliko procjenjuju stručnjaci
vjeruj mi da ne bi ;-)

Image

Adriatic

Post by Adriatic » 30/12/2011 11:34

poznanik wrote:
micki125 wrote:Juče je djevojku na stupu ugrizao pas iz čista mira. pas je duboko zario očnjake u potkoljenicu. Kad je otišla epidemiologu u vrazovoj, doktorica joj je rekla da je ona 8. tog jutra (tada je bilo oko 11 sati) koju je pas ugrizao...

I svih 8 ugrizenih Sarajlija išlo epidemiologu u Vrazovu? :? :-) :D :lol:

Juče sam gotovo cijeli dan bio u Velešićima, do kasno u noć, i nisam vidio niti jednog slobodnog psa, lutalicu, a naselje je ogromno, loše osvijetljeno, i idealno za pse koji grizu sugrađane.

Zaista bih nekad i ja volio susresti te strašne pse nemani koji odgrizaju noge, čupaju kapute nastavnicama, otimaju sendiče iz ruku, makar jednog od procijenjenih 20.000 pasa, na koliko procjenjuju stručnjaci :-) :D
Ma i ja mislim da su to izmišljotine.
To su divne životinje koje se samo brane od krvoločnih ljudi.

vade_mecum

Post by vade_mecum » 30/12/2011 11:35

karanana wrote:
zli_hordas wrote:DA li se moze kod nas naplatiti odsteta od ugriza psa lutalice.
od koje institucije pretpostavljas da bi to mogao naplatiti?
tuziti Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okoliša, općinu u kojoj se to desilo i Grad Sarajevo (za svaki slucaj :D ) ako je u pitanju gradska općina. mislim da osrednji advokat moze dobiti slucaj po uslovom da se naoruzas ooogromnim strpljenjem ;)

kokuz_sa
Been thanked: 5 times

Post by kokuz_sa » 30/12/2011 11:37

u B fazi ima copor od ravno 17 pripadnika psece populacije..sinoc sam s prozora brojao
jedno je izgleda zenka(crna kuja) i ostali idu za njom..
najzanimljivije ni jedan ker nema markice

Locked