U Dubai za medeni - DA ili NE?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#51 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by bandini »

Not My Idea wrote:
Ajlin wrote:
Not My Idea wrote:@Ajlin

izvini sto pitam al otkud ti pare za sva ova mjesta? :?
nista lose ne mislim, cak ti i zavidim na svemu sta si vidjela i dozivjela :)


NEMAM GA!!!

Gdje sam ja uopste napisala da sam JA bila na svim ovim mjestima??? Ne vidim cemu ogranicenost, postoje zanimanja u kojima se nauce sve ove stvari...recimo, ja sam jako punooo nacitana, imam mnogo prijatelja koji su prenosili svoja iskustva, imam jedan lijep posao koji je usko vezan za sve navedeno i onda ja to sve upakujem u dobru pricu!
Istina, neka od ovih mjesta sam i posjetila, ostala namjeravam, a odakle mi novac- to je samo MOJA STVAR i nicija vise!!! Pustite se ljudi mahalanja, pogledajte koji dokumentarac, reportazu, procitajte knjigu, pricajte sa ljudima, druzite se pa cete i vi svasta cuti i "dozivjeti"...Zaista ovim nista lose nisam mislila, samo -ISKRENO NISAM ocekivala da ce neko postaviti ovakvo pitanje!!!
Da zivim negdje vani, da sam turisticki vodic, da sam stjuardesa, da radim u super kompaniji sa placenim godisnjim-ovo sve bi bilo moguce, cemu onda fascinacija...
Izvinjavam se na off topicu, ali morala sam sve ovo reci- ja sam samo htjela prenijeti dio cijele price nekome ko nije imao priliku da sve ovo negdje procita ili cuje...
ovako, prvo rekla sam ti da nista lose ne mislim i moje pitanje je bilo vise kao iznenadjenje da neko ima priliku putovati sto me je obradovalo! znaci, nisam ocekivala da mi prilozis gdje radis, koliko ti je plata. ti i jos neki ste odreagovali kao da sam napisala da ti krades pare i da cu ti poslat poreznu :| smiri se, drago mi je zbog tebe, KAO STO SAM I NAPISALA U PRVOM POSTU!

dalje,
kakvu ogranicenost spominjes?
znam da postoje zanimanja gdje naucis stvari, ALI ti si pisala kao da si sva ova mjesta obisla, stoga smo haman svi to i pomislili. nisi rekla da su ti drugi pricali, da si citala i da ti to upakujes u dobru pricu.
ne znam cemu potreba da napominjes da si nacitana, cemu preporuke za dobrim dokumentarcem, knjigom, druzenjem.

da radis kao turisticki vodic, kao stjuardesa ili da zivis negdje vani-fino kazes, nema potreba za bjesom. prosto mi je bilo drago da neko ima mogucnost putovat.

uglavnom, nista lose mislila nisam. ostali forumasi koji su eto sokirani mojim pitanjem: 85% stanovnika BiH nema nit ce ikad imat priliku obic ova mjesta i moje pitanje je bilo vise kao reakcija za procitano. eto ispado bezobrazna i nekulturna :oops: jos bi nesto rekla, al bih krsila pravila foruma

@ajlin ovdje cu zavrsit pricu da zeljama da ti obidjes sva mjesta koja nisi a koja zelis.

nije bas moje da se mijesam al fakat se preburno reagovalo na post kolegice not my idea
mislim, jebeni je forum sta fali ako je pitala cime se bavi
i meni se po opisima ucinilo kao da je ajlin bila na svim ovim mjestima, i sta sad
opusteno, dodjite kod nas na forum za uzivaoce cigareta, zapalite jednu, smirite se malo
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#52 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by bandini »

Ajlin wrote:Burno ili ne, tema nije ODAKLE NOVAC ZA PUTOVANJA...to je previse licno pitanje ali hajde...

Sve sto sam obisla- obisla sam tako sto sam zaradila novac---da bi se puno putovalo mora se stediti na mnogim drugim stvarima...to je tako kad zivimo u BiH! Odreci se mnogih stvari da bi imali one druge- bas kao u svemu u zivotu!

Kada sam bila vani bilo je puno lakse- jer su i ta putovanja jeftinija, bolja su primanja u globalu...moj zivotni moto je da se putuje, a na svemu drugom stedi... svi smo mi razliciti tako da...

@nOt my idea- sve OK, znam da nema losih namjera, ali je pomalo i direktno pitanje-posebno jer se radi o forumu ž- da se napise "Mozes li predloziti nacin kako otici na sva ova putovanja" bolje bi zvucalo nego raspravljati otkud novac...
Cak da sam i neki diler kao da bih ikad rekla eto od toga i toga... :run:

pa niko i ne sumnja da si zaradila novac, ono jbg mozda je predirektno pitanje bilo al jebes ga forum je, zajebancija
vidis da smo bili zainteresovani tvojim poznavanjem raznih destinacija i tvojim savjetima, tako da cisto sumnjam da je iko imao kakvu losu namjeru, posebno da te provocira
ma putovanja su nesto najljepse sto covjek moze sebi priustit, tako da za to i vrijedi ustedit koju konvertibilnu marku
u svakom slucaju zelim ti da posjetis sva mjesta koja namjeravas, a i svim ostalim forumasima
a za za kolegicu not my idea, samo da kazem dodjes mi proviziju, nije lako u ove sitne sate izigravat advokata :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#53 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by van Basten »

ja sam na bračnom bio u Dubaiju i nama je bilo fantastično. Doduše, to je bilo prije 2,5 godine kad su ljudi baš rasturali, sad ih recesija drma opasno, a također imali smo riješeno pitanje smještaja, pa nam je ukupan trošak za nas dvoje bio 2.500km. Upravo ta činjenica da smo mogli uštediti na smještaju i prevagnula je da odemo tamo i nismo se pokajali.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#54 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by realna do boli »

Da ja organizujem svoj medeni mjesec...to bi bilo negdje u Evropi, mozda Sicilija ili Korzika. Za to novca koje planirate potrositi vec sam izmastala :D ..lagano kafica u nekom kaficu..obilazak..vecera u nekom restorancicu..sve opusteno i bez strke. Bitnije je vrijeme koje provedete zajedno a ne mjesto gdje ce to biti..bitnije je da to nebude strka, frka i preveliko ocekivanje, nego, za rukice i gdje vam se cefne, jesti, piti..ili uopste ne izlaziti iz sobe. To putovanje treba da ostane u sjecanju kao vrijeme koje ste posvetili jedno drugome i imali dovoljno vremena za svoje ceifove, a ne kao niz slika za raju. To je moje misljenje.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#55 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by KatarinaKosaca »

bandini wrote:nije bas moje da se mijesam al fakat se preburno reagovalo na post kolegice not my idea
mislim, jebeni je forum sta fali ako je pitala cime se bavi
i meni se po opisima ucinilo kao da je ajlin bila na svim ovim mjestima, i sta sad
opusteno, dodjite kod nas na forum za uzivaoce cigareta, zapalite jednu, smirite se malo
:roll: :roll: . Cura se slomi da napiše postove i onda dođe jedna... :( i pita "Odakle ti lova frajeru". Tako, najdirektnije...
@aylin je fino i reagirala...
Dakle, @bandini, lova se može naslijediti, zaraditi, ukrasti, biti oporezovana ili ne, ali pitati nekoga odakle mu lova može samo policija ili dobar prijatelj (onaj kome to dozvoliš), osnovi odgoja. Dakle, nije je pitala čime se baviš, nego odakle ti lova :-) :-)
Da sutra u nekom drugom postu na nekoj drugoj temi to mahalanje iztađe.... Ha, pa m ože se naravno. Kao što je meni prenešen post sa podforuma auti , na politiku, kao biva imam takvo auto, bliska sam vlasti :-) (prošloj)
Eto, to je to mahalanje @bandini, iako mislim da razumiješ i znaš, ali se malkice praviš :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#56 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by KatarinaKosaca »

bandini wrote:a niko i ne sumnja da si zaradila novac, ono jbg mozda je predirektno pitanje bilo al jebes ga forum je, zajebancija
vidis da smo bili zainteresovani tvojim poznavanjem raznih destinacija i tvojim savjetima, tako da cisto sumnjam da je iko imao kakvu losu namjeru, posebno da te provocira
:D
Sad ti odvjetnik? Zašto tvrdiš za sve? Ja ne djelim tvoje mišljenje, iako mislim da ti nisi htio provokaciju.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#57 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by bandini »

KatarinaKosaca wrote:
bandini wrote:nije bas moje da se mijesam al fakat se preburno reagovalo na post kolegice not my idea
mislim, jebeni je forum sta fali ako je pitala cime se bavi
i meni se po opisima ucinilo kao da je ajlin bila na svim ovim mjestima, i sta sad
opusteno, dodjite kod nas na forum za uzivaoce cigareta, zapalite jednu, smirite se malo
:roll: :roll: . Cura se slomi da napiše postove i onda dođe jedna... :( i pita "Odakle ti lova frajeru". Tako, najdirektnije...
@aylin je fino i reagirala...
Dakle, @bandini, lova se može naslijediti, zaraditi, ukrasti, biti oporezovana ili ne, ali pitati nekoga odakle mu lova može samo policija ili dobar prijatelj (onaj kome to dozvoliš), osnovi odgoja. Dakle, nije je pitala čime se baviš, nego odakle ti lova :-) :-)
Da sutra u nekom drugom postu na nekoj drugoj temi to mahalanje iztađe.... Ha, pa m ože se naravno. Kao što je meni prenešen post sa podforuma auti , na politiku, kao biva imam takvo auto, bliska sam vlasti :-) (prošloj)
Eto, to je to mahalanje @bandini, iako mislim da razumiješ i znaš, ali se malkice praviš :D

a dobro to stoji sto si napisala i kontam sve, samo ovaj forum vise shvatam kao neku zezanciju i neobaveznu pricu, pogotovo kad su ovako opustenije teme
ne kazem da je uredu sto je pitala otkud joj pare i sve, al ono nije kraj svijeta
da je mene pitala rekao bi opljackao sam banku i cao
a za mahalanje si sto posto upravu, nasao bi se neko da preuzme post i stavi ga u drugi kontekst
nego koje auto vozis :D :D :D
zezam se fakat
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#58 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by KatarinaKosaca »

Ajlin wrote:Burno ili ne, tema nije ODAKLE NOVAC ZA PUTOVANJA...to je previse licno pitanje ali hajde...

Sve sto sam obisla- obisla sam tako sto sam zaradila novac---da bi se puno putovalo mora se stediti na mnogim drugim stvarima...to je tako kad zivimo u BiH! Odreci se mnogih stvari da bi imali one druge- bas kao u svemu u zivotu!

Kada sam bila vani bilo je puno lakse- jer su i ta putovanja jeftinija, bolja su primanja u globalu...moj zivotni moto je da se putuje, a na svemu drugom stedi... svi smo mi razliciti tako da...

@nOt my idea- sve OK, znam da nema losih namjera, ali je pomalo i direktno pitanje-posebno jer se radi o forumu ž- da se napise "Mozes li predloziti nacin kako otici na sva ova putovanja" bolje bi zvucalo nego raspravljati otkud novac...
Cak da sam i neki diler kao da bih ikad rekla eto od toga i toga... :run:
Aylin, nemoj se pravdati. Na čemu sti štedila, na čemu ne. Pa, dovede tebe primitivno pitanje u smrdljivu situaciju da nekome objašnjavaš na čemu si štedila ili ne. Ukrala lovu, neka zovu policiju :oops: . Maznula Donalda Trumpa, svejedno, samo ne padaj na ove mahalsko-primitivne poštapalice u cilju razvlačenja nekog forumaša. Već viđeno, već poznato.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#59 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by bandini »

KatarinaKosaca wrote:
bandini wrote:a niko i ne sumnja da si zaradila novac, ono jbg mozda je predirektno pitanje bilo al jebes ga forum je, zajebancija
vidis da smo bili zainteresovani tvojim poznavanjem raznih destinacija i tvojim savjetima, tako da cisto sumnjam da je iko imao kakvu losu namjeru, posebno da te provocira
:D
Sad ti odvjetnik? Zašto tvrdiš za sve? Ja ne djelim tvoje mišljenje, iako mislim da ti nisi htio provokaciju.

ovaj smajli nije bio u mom orginalnom postu al nema veze
a nisam rekao da tvrdim nego da sumnjam da bi neko dosao na ovu temu da provocira, posebno djevojku koja se potrudila da sve to ispise
mada je uvijek moguce da grijesim, ja stvarno nisam vidio neku provokaciju
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#60 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by Dr.Cuddy »

Ajlin wrote: Kuba je super solucija- 5000-5500 KM moze biti dovoljnio za dvije osobe- pogledaj ponude iz Splita, Beograda, ili pak Austrije- sto se tice karata, rezervaciju smjestaja mozete obaviti i preko interneta- ali i tamo kada dodjete! Uzmete rent-a-car, ne vise od 150$ se moze naci auto za nekih 5-6 dana i pravac Havana-Santiago de Cuba- Varadero i slicno...Moja preporuka su i case particulare- privatni smjestaj koji se nalazi na licu mjesta, jaaaako je jeftino, od 3 do 10$ se moze naci u centru Havane-jeste staro i oronulo ali to je bas ono avanturisticki.ako ste takvi tipovi! Druga opcija je neki hotel, naprimjer u Varaderu- to je turisticki kompleks gdje Kubanci ne mogu ulaziti-sve je podredjeno turistima- imate all inclusive extra ponudu :) Na Kubu obavezno otici dok jos uvijek ima svoj duh, tj dok je Kastro ziv, hrana je jeftina, samba i veselje po svim ulicama Havane, s tim da u Havani nema kvalitetne plaze za kupati se- da odmah znate! Taxisti su im totalno otkaceni, tj. tako voze, a rent-a-car je povoljan ...
Odakle iz regiona ima najbolji prevoz/aranžman za Kubu?

Ja bih preporučila Rio de Janeiro sa uplaćenim dijelom na poluotoku Buzios (imaju predivne plaže), smještaj odličan, hrana super, pristupačne cijene. Period Sep - Nov i Mart - Maj (izbjeći vrijeme karnevala i ljetne žege oko Nove godine). Iz Zagreba ima konekcija preko Frankfurta, Croatia/TAM, od 600-900$ povratna karta, ovisi kad i koliko unaprijed bukirate.

U Riu se stvarno ima šta i vidjet a u Buzios-u odmoriti, okupati, sunčati, plesati, voziti se buggijem po poluotoku i istraživati uličice :) Kod traženja smještaja ukucati 'pousada' ili 'pousadas' jer 'hotel' unutar gradskih limita služi za neke druge svrhe (doduše Brazilci se ne stide toga).

Pousada je obično mali butik hotel sa bazenom, deck-om za sunčanje i odvojenim apartmanskim ulazom, i kao hoteli kategoriziran je. Znači ima od jedne do pet zvjezdica. 3 ili 4 je sasvim pristojno, i za budžet i za komfor. Cijene variraju zavisno od sezone ali takođe i od toga koliko unaprijed se bukira.

Valuta je brazilski real, 1 EUR - 2.33 REALA, skoro kao i marka. Cijene slične kao i kod nas.

Smještaj varira od ovog skoro kućnog tipa:

Image

Do resort stila:

Image
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#61 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by Not My Idea »

bandini wrote: nije bas moje da se mijesam al fakat se preburno reagovalo na post kolegice not my idea
mislim, jebeni je forum sta fali ako je pitala cime se bavi
i meni se po opisima ucinilo kao da je ajlin bila na svim ovim mjestima, i sta sad
opusteno, dodjite kod nas na forum za uzivaoce cigareta, zapalite jednu, smirite se malo
bandini wrote:
pa niko i ne sumnja da si zaradila novac, ono jbg mozda je predirektno pitanje bilo al jebes ga forum je, zajebancija
vidis da smo bili zainteresovani tvojim poznavanjem raznih destinacija i tvojim savjetima, tako da cisto sumnjam da je iko imao kakvu losu namjeru, posebno da te provocira
ma putovanja su nesto najljepse sto covjek moze sebi priustit, tako da za to i vrijedi ustedit koju konvertibilnu marku
u svakom slucaju zelim ti da posjetis sva mjesta koja namjeravas, a i svim ostalim forumasima
a za za kolegicu not my idea, samo da kazem dodjes mi proviziju, nije lako u ove sitne sate izigravat advokata :D

:kiss: i dobit ces jednu cigaru 8-)
konacno da je neko shvatio pitanje kao iznenadjenje a ne zahtjev za izvjestajem :roll:


KatarinaKosaca wrote: Dakle, @bandini, lova se može naslijediti, zaraditi, ukrasti, biti oporezovana ili ne, ali pitati nekoga odakle mu lova može samo policija ili dobar prijatelj (onaj kome to dozvoliš), osnovi odgoja. Dakle, nije je pitala čime se baviš, nego odakle ti lova :-) :-)
Da sutra u nekom drugom postu na nekoj drugoj temi to mahalanje iztađe.... Ha, pa m ože se naravno. Kao što je meni prenešen post sa podforuma auti , na politiku, kao biva imam takvo auto, bliska sam vlasti :-) (prošloj)
Eto, to je to mahalanje @bandini, iako mislim da razumiješ i znaš, ali se malkice praviš :D

lova se moze naslijediti, zaraditi, ukrast-moze se i odgovorit fino- Hvala Bogu da imam ili Imam fin posao ili naslijedila, lucky me...a ne popizdit...
to sto si ti imala ruzno iskustvo s tim mahalanjem apsolutno nije moja stvar, tvoja je i to a i to sto ti toliko ozbiljno shvatas FORUM.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#62 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by Mr. Brightside »

ohladite malo :)
forum je zaista neozbiljan, ja kazem @Not my idea da nema kucnog odgoja i da je krajnje nekulturna, a ona to ne uzme za zlo, zna da ja to mislim iskreno :)


evo jedna zanimljiva destinacija :)
Bretagne i ostrvo Belle-Ile.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=525
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#63 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by realna do boli »

Mrsko mi citati ova vasa duga prepucavanja...ljudi rade, stede..imaju roditelje, rodbinu..dignu kredit...dobiju na kaficu na svadbi, na lotu, bingu.....ma sta vas briga.
U ovoj drzavi nisu svi kokuzi i imaju pravo trositi svoje pare kako hoce.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#64 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by mrtva kokoš »

Ajlin odakle ti lova za ovakva putovanja, zahtijevam potvrdu sa prosjekom plate ili bilo sta sto moze ukazivati na porijeklo novca?! :shock: :mrgreen: 8-)
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#65 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by kojeime »

Da niste otisli od teme. Pitanje je bilo otici u Dubai na medeni ili ne?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#66 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by realna do boli »

Ne. Obrazlozila prije.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#67 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by Not My Idea »

Splinter wrote:Ajlin odakle ti lova za ovakva putovanja, zahtijevam potvrdu sa prosjekom plate ili bilo sta sto moze ukazivati na porijeklo novca?! :shock: :mrgreen: 8-)

i ja trazila isto, ne da.. :roll:
nisam_ja_
Posts: 16
Joined: 16/08/2011 18:05

#68 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by nisam_ja_ »

Kakav Dubai... Idite negdje gdje se možete seksati ko ljudi na plaži, u wc-u kafane, u wc-u restorana, iza kakve zgrade, iza kafane, u parku, uz drvo.
Na planinu, unajmite vikendicu i ne izlazite 7 dana iz kreveta. Zna se šta se radi na medenom, ti bi na plažu, man se ženo i prihvati se muža, sad ti je legalno :lol:
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#69 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by Dr.Cuddy »

nisam_ja_ wrote:Kakav Dubai... Idite negdje gdje se možete seksati ko ljudi na plaži, u wc-u kafane, u wc-u restorana, iza kakve zgrade, iza kafane, u parku, uz drvo.
Na planinu, unajmite vikendicu i ne izlazite 7 dana iz kreveta. Zna se šta se radi na medenom, ti bi na plažu, man se ženo i prihvati se muža, sad ti je legalno :lol:
:thumbup: :lol: :lol: :lol:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#70 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by realna do boli »

E da..to je bit medenog mjeseca..neke lijepe tajne samo za vase sjecanje :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#71 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by mrtva kokoš »

Not My Idea wrote:
Splinter wrote:Ajlin odakle ti lova za ovakva putovanja, zahtijevam potvrdu sa prosjekom plate ili bilo sta sto moze ukazivati na porijeklo novca?! :shock: :mrgreen: 8-)

i ja trazila isto, ne da.. :roll:
pa dobro, cu je prijaviti sipi pa nek oni istrazuju :|
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#72 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by girl »

uradi ono sto smo i mi -odite u neki dobar hotel u dubrovniku npr 4 dana. to ce te kostati nekih 1000 km. zasto? da se odmoris od priprema, stresova i svega ostalog. iskljuci fb, internet, mobitel drugo. u periodu u kom se udajes je pretoplo i nije ti ni do kakvog hodanja, samo za izlezavanja na plazi/bazenu ili nesto tako. vjeruj mi na rijec, hodanje na + 40 se uopce ne isplati, nit sta vidis nit se mozes uziviti. uzivajte, navecer prosetajte, pojedite kakav sladoledic i to :D odmarajte u pravom smislu rijeci.

e onda se vratite kuci i uplatite 5000 da tamo nekad krajem septembra odete na neku ljepsu i egzoticniju lokaciju. nit cete biti umorni nit' ista, i lijepo cete iskoristiti "pravi" medeni mjesec, bilo da odete u moroko, siciliju, sardiniju ili nesto tako. sve ove ostale lokacije maldivi, sejsle i to, traze vise para. lijepo zvuci ali da odes tamo i da na kraju nemas za zvake i da preracunavas svaki sladoled ili nesto, nekako mi i to bezveze. pa sad eto... ti vidi.... :D

mislim da ides u dubai meni malo bezveze. kazu npr da je abu dabi puno ljepsi. duabi samo ima velike zgrade i ekstra skupe hotele. lijepo zvuci da ti nekom kazes "bili smo u dubaiju" :D ne isplati ti se ni da ides u neke hotele Z kategorije da bi ti ostalo para za taksije i vozikanje.
a pripremi se da ti u nasoj agenciji kazu, pa znate mi vam mozemo rezervisati hotel i kartu da dalje se vi snadjite. (kad sam ja trazila bile su vize) kao vi idite i ganjajte vizu . kontam pa kozo mogu i ja rezervisati preko interneta hotel i kartu. ako ces u maroko, treba ti viza (provjeri kako ide postupak, mislim da je mozes dobiti u zagrebu). bar je bilo. eno ima lijepih karata za svicarsku pa razmislite i o tome. platis kartu s taksama nekh 200 eura, i nadjete si dobar smjestaj , mozete vozovima ili necim drugim organizovati bas dobru turu posvicarskoj.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#73 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by ladyada »

sto se tice medenog ne bi prepoucila ni jednu arapsku zemlju .........nemozes se poljubiti na ulici ili hodati zagrljen...to mi bez veze za medeni mjesec.........jos ako se mlada mora pokriti sto se mom sefu u egiptu desilo, nisu mogli u grad prosetati da neko nesto ne dobaci , popizdio je .......
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#74 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by ned424 »

Ama zavisi koliko ces se puta zeniti! Pa skontaj
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#75 Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by girl »

ili razmisli o rimu. savrsen je u to doba godine (kaze mi muz, slijedeci put cu aBd i ja s njim) :D

eno bas je opisan ovaj mjesec u cosmopolitanu (hrvatsko izdanje). :D

ako si u sa, navrati do one centrotransove agencije kod katedrale, pise da su bhairlines karte od 20 eura i tako nesto (pretpostavljam da su takse oko 15o eura al' opet se isplati.) bas sam htjela da odem da pogledam ali nisam imala vremena. pa ako odes ispricaj nam detalje :D
Locked