U Dubai za medeni - DA ili NE?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

cleopatra_bih

U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by cleopatra_bih » 23/08/2011 18:37

Zdravo Svima!

Sljedece godine planiram ici na medeni mjesec polovinom juna. Voljeli bismo otici na neku lokaciju gdje su lijepe plaze i hoteli, a da se uz to ima i sta vidjeti. Predvidjen budzet za medeni je do 5000 KM, sto treba da podrazumjeva prevoz, hotel, hranu i izlete.

Imam veliku zelju da posjetim Dubai medjutim nisam sigurna da li je moguce naci neki hotel koji je na plazi (da se mozemo kupati), a da sve to bude u okviru budzeta. Takodje, nismo bas sigurni da li je Dubai idealno mjesto za medeni mjesec, ili je bolje to ostaviti za nekad kasnije (ako se uspije skupiti lova :( )

Moze li neko ko je vec isao u Dubai dati par savjeta, pluseva i minusa, ili preporuka za hotel?

Ukoliko nam imate predloziti jos neka mjesta za medeni sa lijepim plazama, izletima is sl. a da se uklapju u predvidjeni budzet, bili bi smo vam veoma zahvalni.

Hvala puno!

Reisova

Re: U Dubai za medeni - DA ili NE?

Post by Reisova » 23/08/2011 18:54

cleopatra_bih wrote:Zdravo Svima!

Sljedece godine planiram ici na medeni mjesec polovinom juna. Voljeli bismo otici na neku lokaciju gdje su lijepe plaze i hoteli, a da se uz to ima i sta vidjeti. Predvidjen budzet za medeni je do 5000 KM, sto treba da podrazumjeva prevoz, hotel, hranu i izlete.

Imam veliku zelju da posjetim Dubai medjutim nisam sigurna da li je moguce naci neki hotel koji je na plazi (da se mozemo kupati), a da sve to bude u okviru budzeta. Takodje, nismo bas sigurni da li je Dubai idealno mjesto za medeni mjesec, ili je bolje to ostaviti za nekad kasnije (ako se uspije skupiti lova :( )

Moze li neko ko je vec isao u Dubai dati par savjeta, pluseva i minusa, ili preporuka za hotel?

Ukoliko nam imate predloziti jos neka mjesta za medeni sa lijepim plazama, izletima is sl. a da se uklapju u predvidjeni budzet, bili bi smo vam veoma zahvalni.

Hvala puno!

Ma znas sta za te pare mozes otici u maroko i da vidis cetri kraljevska grada te i pustinju. razmisli....mislim da su neke agencije u tz imale pravo povoljne aranzmane

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 23/08/2011 18:58

Rodos. :-D

pustopoljina

Post by pustopoljina » 23/08/2011 18:59

ove godine se neki vratise odusevljeni iz tajlanda- bijele plaze, jeftino, ljubazni ljudi.
ali mislim da se karte (da bi bile povoljne) moraju puno ranije kupiti.

dr.Gonzo

Post by dr.Gonzo » 23/08/2011 19:06

Ja licno ne bih preporucio Dubai, em nema zanimljivih stvari za vidjeti (pogotovo bez auta), em je uglavnom prevruce. Jedino sto su hoteli fensi, ali ne znam da li vam je to dovoljno za takvo putovanje.

Za iste pare ja bih radije otisao na Kubu ili nesto toga tipa...

cleopatra_bih

Post by cleopatra_bih » 23/08/2011 19:31

Maroko nam je takodje opcija ali mi se cini da su avionske karte vrlo skupe. Doduse nismo provjerili preko agencija. Definitivno cu pogledati te u tz.

Tajland... hmm malo nam se ne ide blizu japana :) Znam da je tajland ipak podaleko od zemljotresa ali moj dragi je malo skeptican. Morala bih da ga jos malo uvjeravam za to.
Kupili bismo mi mozda karte i ranije ako bude povoljno.

Kuba bi bila prelijepo rjesenje ali bojim se da za ove pare ne mozemo u Kubu :( Ili mozda grijesim?

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Post by KatarinaKosaca » 23/08/2011 19:36

cleopatra_bih wrote:Kuba bi bila prelijepo rjesenje ali bojim se da za ove pare ne mozemo u Kubu :( Ili mozda grijesim?
Boraviti se može jeftino i to da jedete jastoge, jedino je problem karta. Ako imaš mogućnost iz neke od Europskih zemalja, bilo bi super.

Duhovni Vođa

Post by Duhovni Vođa » 23/08/2011 19:39

cleopatra_bih wrote:Maroko nam je takodje opcija ali mi se cini da su avionske karte vrlo skupe. Doduse nismo provjerili preko agencija. Definitivno cu pogledati te u tz.

Tajland... hmm malo nam se ne ide blizu japana :) Znam da je tajland ipak podaleko od zemljotresa ali moj dragi je malo skeptican. Morala bih da ga jos malo uvjeravam za to.

Kuba bi bila prelijepo rjesenje ali bojim se da za ove pare ne mozemo u Kubu :( Ili mozda grijesim?
za te pare neko živi godinu dana s dvoje maksumčadi

cijeneći vašu ljubav i strast, preporučujem vam medeni mjesec u BiH. svakako na medenom mjesecu rijetko ko vidi šta pametno osim spavaće sobe, osim ako mladoženja nije pasivan do te mjere da mu se više gledaju nekakve džungle u tajlandu ili propale komunjare na kubi od svježe oženjene gole žene u hotelskoj sobi (ma gdje ta soba bila).... :D :D

Ductus Holedocus

Post by Ductus Holedocus » 23/08/2011 19:40

-
Last edited by Ductus Holedocus on 23/08/2011 19:45, edited 1 time in total.

SaPnA

Post by SaPnA » 23/08/2011 19:42

cleopatra_bih wrote:Maroko nam je takodje opcija ali mi se cini da su avionske karte vrlo skupe. Doduse nismo provjerili preko agencija. Definitivno cu pogledati te u tz.

tajland nevalja em zbog plaza(prljave) em zbog dosadnih prodavaca po plazama i oko hotela,ali dominikanska republika bi bila dobro rjesenje

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 23/08/2011 19:43

SaPnA wrote:tajland nevalja em zbog plaza(prljave) em zbog dosadnih prodavaca po plazama i oko hotela,ali dominikanska republika bi bila dobro rjesenje
Sa bodljikavom žicom oko plaže hotela i zabranom izlazaka (nepreporučljivo)?

Pikaboo

Post by Pikaboo » 23/08/2011 19:44

Ima se u Dubaiju sta vidjeti,ali nemas nikakve istorijske dijelove,sem starog djela Dubaija koji malo podsjeca na cersiju,sa milion radnjica sa zlatom,suvenirima....Ako zelis romantiku,nocenje u pustinji,vecere na jahti daleko od obale.
Ja sam u Aprilu placala 120 dolara nocenje da doruckom i ruckom u Sheraton Beach Resort-u.
Pocetna cijena za taksi u vecernjim satim krece od 23 durhama,dok dnevna voznja krece od 0.
Nikada nemoj uzimati prevoz koji ti hotel navodno obezbjedi,oni su jako skupi.Samo zaustavljaj obicne taksiste.
Sto se tice klope,imas restorana na sve strane i cijene su ok.
Samo ti je mjesec u kojem ides, jedan od najtoplijih,i jedino zbog te vrucine ti ne preporucujem Dubai.
A hoce li ti biti dovoljno tih 5000 KM,cisto sumnjam.Meni nebi pokrilo ni pet dana boravka,samoj.Avionske karte Turkihsom su cini mi se preko 600 dolara po osobi.

bandini

Post by bandini » 23/08/2011 19:50

mozete za te pare u kubu itekako
moj poznanik je isao za 900 dolara po osobi, 10 dana bio, kaze da mu nikad u zivotu bolje nije bilo
a sto se tice dubaija, svako ima svoje misljenje al gdje ces dat tolike pare da gledas neke zgradurine
nit ima historije nit ista
bolje lokacije po europi mozes naci 5 puta, a i u juznoj americi

@mba

Post by @mba » 23/08/2011 20:02

bio sa zenom i curicom (od tri godine) pocetkom juna 2011, vrucine po danu preko 40° noci ne silaze ipod 30°, najbolji termin za dubai je septembar do maja, inace je previse vruce, opet ako budem isao sigurno ne u tom terminu, temparatua vode isto oko 30° tako da ces vecinu vremena provesti u bazenu!:(

hotel u kojem smo bili je u ras al khaima znaci nekih 70km od duabi city, svaki odlazak za dubai te kosta oko 200KM, preporucujem da ides blize gradu da ne moras uvjek ici sa taxiem, turista mali milion ne pitaj koje sve nacije!

potrazi neki hotel na jumeirah beach, samo ces morati vise od 5000.- KM dati za hotele malo bolje kategorije blizu grada!

mozda ce te za taj novac bolje proci na bali/jawa indonesia!

samo da napomenm da je let sa EMIRATES bio klasa za sebe! :thumbup:

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 23/08/2011 20:36

Ajlin wrote: Treci prijedlog- MALDIVI! Za vas 2 preko Beograda moze se naci aranzman u vrijednosti od 5000 do 6000 KM...Maldivi su extra, ne mora to biti neki extrapoznati kompleks, tu je preko 2800 ostrva, islamska mirna drzava, najvisi vrh je 2.5m :D Glavni grad Male-tu je aerodrom, tu imas dzamije, obavis shopping.iako je SVE skupo (obicni kais kosta oko 25$) jer oni sve uvoze, i to je to-plaza tu nema, a tu se i ne trebas zadrzavati- to je samo administrativno srediste- naravno, uzet cete hotel na jednom od atola gdje se ide air taxijem- to je onaj avioncic "na vodi" ili idete brodom koji je malo jeftiniji- Maldivljani su jaaaako srdacni ljudi, all inclusive uslugu uzmete jer je pice JAAAAko skupo, kao i hrana-osim voca, uzivate u bijelom pijesku, snorklingu-ronjenje sa bocama, hranjenju "pitomih" ajkula...bungalovi na plazi su dosta jeftiniji nego oni na vodi, naravno...a ti na vodi su atraktivni ali po cijelu noc se cuju cudni zvukovi, jer svasta navece pliva oko njih hehehe Sunce zalazi prilicno rano- kratak je dan, i na ove dvije posljednje destinacije najbolje je ici u periodu novembar-april, ostalo je monsunski period...cak i ako padne kisa, za 10 min isto kao da nije ni padala...ne morate se cijepiti protiv malarije i sl. Nema kriminala, bluda i ostalih gluposti
Kako ovo privlačno zvuči. Ako ti nije plaho mrsko, možeš li malo o cjenama, hrane, smještaja, agencijama preko kojih se ide, najpovoljnijoj opciji, mjesecu u godini itd. Hvala.

bandini

Post by bandini » 23/08/2011 20:52

Ajlin wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Kako ovo privlačno zvuči. Ako ti nije plaho mrsko, možeš li malo o cjenama, hrane, smještaja, agencijama preko kojih se ide, najpovoljnijoj opciji, mjesecu u godini itd. Hvala.
Izvinjavam se sto je PREDUGO, ali ovo je "iz prve ruke" :) Nije copy-paste sa neta, nego vlastiti tekst pa da podijelim jer je prosto NVJEROVATNO!!!

Otočna skupina smještena u Indijskom okeanu, jugozapadno od Indije, južno od Šri Lanke,
arhipelag kojeg čini čak 1192 otoka, od čega 200 naseljenih i 89 luksuznih turističkih resorta. Maldivi su otkriveni tek prije 30-ak godina, tada su ljudi počeli posjećivati ovaj raj. Iz Evrope je na Maldive najlakše stići preko turističke agencije iz Njemačke ili pak Italije-ujedno i najjeftinije!!! Nakon 8 h uzbudljivog putovanja avionom, stižete na aerodrom smješten na otoku koji nije širi i duži od 1,5 km. Tu vas dočekuje ljubazno osoblje i nakon što pređete carinu, avantura može da počne!!
Maldivi su zemlja vječnog ljeta! Ono što svi preporučuju jeste da se ide u periodu od novembra do aprila-ostatak godine je monsunski period te vas ne bi trebalo iznenaditi da u tom periodu naleti koji „vjetrić“ i da kiša češće pada.

Nakon izlaska sa aerodroma imate mogućnost voziti se hidroavionom ili brodom do željenog otoka- za koji imate prethodno napravljenu rezervaciju. Obavezno prije polaska na Maldive treba bukirati sobe u hotelu, jer nikad niste sigurni da li će biti sve popunjeno kada vi neočekivano stignete. U glavnom gradu Male-u smještena je i AIR TAXI kompanija koja se bavi iznajmljivanjem hidroaviona. Posjeduju primjerke najvećih hidroaviona na svijetu. Nezaboravan je doživljaj voziti se tim avionom i posmatrati netaknuti, čisti okean ispod sebe i prelijepe otočiće okružene najljepšim koraljima. Kada stignete na „svoj“ otok vaš odmor dostiže vrhunac. Iako su to otoci koji nisu duži od 1,5 km i otoci koje možete obići za petnaest minuta pješice, to je jedan neprevaziđen doživljaj.
Mramorno bijeli pijesak u vašim rukama pretvara se u puder, a plaže su nevjerovatno čiste. Da li ćete odsjesti u nekom bungalovu na plaži ili pak u nekom na vodi- vaš je izbor, računajući da je cijena u onim na vodi nešto viša od ovih drugih...Ukoliko ste zaljubljenik u morske životinjske vrste, poput morskih pasa, rakova i svih onih neobičnih riba, vaš izbor će biti bungalov na vodi, a cijelu noć uživat ćete u jedinstvenom zvuku koji te životinje prave samo za vas. Maldivi su najbolje mjesto na svijetu za zaljubljenike ronjenja. Vidljivost okeana je čak 50 m i zavisno od stepena položenog kursa ronjenja vi možete da se prepustite toj avanturi i da uživate u najraznovrsnijim i najšarenijim vrstama podmorskog životinjskog carstva, čak i na 13 m dubine. Kažu da se morski psi nalaze na dubini od 50 m, ali da ponekad znaju doći i u plićak, ali to vas ne treba mnogo brinuti- u maldivskim vodama nema opasnih vrsta morskih pasa.
Možete roniti na dah, a možete i snorklati- ronjenje s bocama.,te s maskom.

Prije samog puta najbolje bi bilo uzeti „all inclusive“ aranžman gdje biste odmah uplatili kurs ronjenja, koji uključuje puni pansion, smještaj, prijevoz- jer je zaista preskupo uzimati hranu i razne koktelčiće posebno.
Maldivi su zemlja gdje se sve uvozi, tako da su cijene više nego u ostalim područjima. Kada se odlučite na „all inclusive“ aranžman onda možete da jedete kad hoćete i koliko hoćete, a isto tako i da pijete! A to će svako poželjeti nakon iscrpljujućih sati plivanja i ronjenja.
Sunce počinje zalaziti već oko 18 h i jedino što će obasjavati maleni otočić jeste odsjaj mjeseca. Predveče je popularno hraniti morske pse, direktno iz ruke, za koje Maldivci kažu da su „gentle“-„fini“ tj. da su bezopasni.Ujutro se možete uputiti u lov na barakude-posebna je draž loviti tako veliku, brzu i ružnu ribu koja je prava poslastica na roštilju!!! A poslije toga se prepustite SPA užitku ili otiđite na izlet na neki pusti otočić!

U toku svog odmora na Maldivima možete se uputiti i na glavni otok- Male, koji je administrativno, kulturno i političko središte te otočne, muslimanske zemlje. Tek 1965. godine Maldivi su stekli svoju nezavisnost i postali Republika Maldivi, dok su dotad bili britanska kolonija. Na glavnom otoku nalazi se predsjednikova palata, sve kompanije gdje Maldivljani rade, džamije i poneki spomenik i mnoštvo zgrada u kojima živi čak 80000 stanovnika- na samo 2.5 km dužine i 2,5 km širine tok zadivljujućeg otoka.
Tu se nalaze i škole, koje pružaju kvalitetno obrazovanje jer svi Maldivljani pored toga što odlično govore svoj nacionalni jezik-DHIVEHI, znaju i engleski jezik, a pojedinci čak i više svjetskih jezika. Karakteristično za Maldive je da iako su muslimanska zemlja- žene ne moraju hodati pokrivene,imaju ista prava kao i muškarci, slobodnije su u odnosu na arapske zemlje u kojima je islam zastupljen, ali su strogo zabranjeni nemoral, droga, oružje i alkoholna pića-za to se plaćaju visoke kazne. Ono što će razočarati mnoge žene jeste da je toples na Maldivima zabranjen- dok alkoholna pića možete piti samo u sklopu hotelskih resorta. Prilikom posjete glavnom gradu-Male-u ili nekom drugom otoku na kojem žive mještani, od turista se zahtijeva da se odjenu u skladu sa propisima- žene da pokriju ruke do podlaktice, a da obuku nešto do članaka- iako je napolju +40! Zato se preporučuje ponijeti neku laganiju varijantu odjeće koja neće mnogo otkrivati, a opet će biti ugodno u tome provesti i cio dan. U sklopu kompleksa u kojem odsjedate možete da oblačite šta želite.
U Male-u čak možete odsjesti i u nekom hotelu, u kojem cijene nisu baš niske, s tim da Maldivljani kažu da se u glavnom gradu nema šta za vidjeti, a čak nemaju ni plaže na kojoj bi se mogli okupati. Zato se preporučuje odmor provesti na nekom od mnogobrojnih otoka. Na Maldivima velik broj osoba dolazi sa različitih strana svijeta da radi u sklopu turističkih resorta, a ponajviše ljudi iz Indije i Šri Lanke.Čak ima i izvjestan broj Hrvata, dok je poznato da na Maldivima živi tek samo jedan Bosanac- i to na najjužnijem otoku Ganu; Bosanac koji je u ratu tamo emigrirao i usput se oženio Maldivkom i vjerovatno zauvijek ostao na tom prelijepom otoku- zavidimo mu!
Istaknuti pisac Ahmed Naval u svojim knjigama ističe i upozorava svijet da će zbog globalnog zagrijavanja i povećanja razine mora, Maldivi za nekih 50 godina isčeznuti s lica zemlje- tamo je ipak najveći vrh 1.8m. To ne smijemo dozvoliti, ukoliko želimo doživjeti istinski raj i to na zemlji!!

Ako ste više avanturistički tip, možete uzeti uslugu iznajmljivanja jahte kojom ćete krstariti sa skupinom svojih prijatelja. Jahte se izdaju na glavnom otoku, cijena je od 1500- 4000 eura po danu za 14-16 osoba. U to vam je uključen smještaj, obroci, krstarenje maldivskim vodama, ronjenja sa bocom...
Ukoliko imate položen kurs ronjenja i imate diplomu ronioca, a uz to volite izazove, pruža vam se mogućnost i da nađete posao na Maldivima i postanete jedan od trenera ronjenja. Turisti su uvijek zainteresirani.

Maldivi nisu za svakoga-oni sa dubljim džepom će odmah spakovati svoje kofere i krenuti u jedinstveni svijet daleko od problema, u tišinu u kojoj nema mjesta ludim provodima, vriski, zagađenosti, mjestu koje se u potpunosti sjedinjuje s prirodom i jedino što ćete čuti je blago talasanje morskih valova koji vam žele šapnuti jednu još neotkrivenu tajnu!!I za kraj: ponesite podvodni fotoaparat i do tada jedno veliko „Dhanee“!!

I ne bih da lupam sad cijene- pouzdano znam da se aranzman za 2 osobe recimo preko TUI-a u Austriji ili Italiji moze naci za oko 5000 KM- znaci tu je uracunat avio prevoz. sve takse, osiguranje, smjestaj- hrana-all inclusive---ako zelite ici na neki okolni "domacinski otok", to platite oko 20-50$ po osobi, zavisi koliko je udaljen...Ako uzmete polupansion onda cete u pojedinim turistickim kompleksima platiti obicnu flasicu vode i 3-4-5$, hranu i oko 20-30$, ali stvaaaarno sve zavisi od toga na koji otok idete- najpopularniji je Sun island, Coco island i Hilton complex koji je opet preeeskup!
Ali se uvijek moze napraviti "jeftiniji" aranzman na manje "poznatom" mjestu...Sada je jeftinije, skuplja varijanta ili njihova visoka sezona ti je od novembra do aprila kao sto sam navela u tekstu, ali sada rizikujes da te zahvate monsuni i kisa svakih pola sata-sat- iako to nije kisa kao kod nas u Evropi-svejedno!!! Ma na Maldive treba otici pa kada god...a 2004. kada je bio onaj veliki tsunami zahvatio je mnogo otoka na Maldivima, ni sami ne znaju kako su prezivjeti i ponovo sve to izgradili--- :sad: Plaze su kao u bajkama- ali NE SVE!!!Na nekim manje popularnim ostrvima prosjecne su- ne izgledaju woow kao sa onih slika koje su nama svima u glavi, znaci ipak treba potraziti neko provjereno ostrvo, jer se plaze redovno ciste...Onos to je zalosno jeste sto koraljni grebeni polako nestaju-sve zbog covjeka, narusava tu harmoniju prirode, a upravo su Maldivi posebni zbog tih koralja-nebeski plave boje...

ajlin svaka cast
:thumbup:

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 23/08/2011 21:05

@Ajlin, hvala puno.

cleopatra_bih

Post by cleopatra_bih » 23/08/2011 21:36

@Ajlin Hvala ti puno na svim ovim detaljima i svaka cast! Ocarali su me tvoji postovi.

Nakon svih ovih detalja odustala sam od Dubai-a. Ako mogu otici na Maldive za ovu cijenu onda ce to definitvno biti prvi izbor. Sejseli mi se cini u istom rangu kao Maldivi pa cu gledati istovremeno ponude za oboje.

Mislim da nikom ovdje nije smetala duzina tvoji postova i vjerujem da ce ti mnogi biti zahvalni na ovim informacijama. Ja ti prva skidam kapu :)

bandini

Post by bandini » 23/08/2011 21:38

cleopatra_bih wrote:@Ajlin Hvala ti puno na svim ovim detaljima i svaka cast! Ocarali su me tvoji postovi.

Nakon svih ovih detalja odustala sam od Dubai-a. Ako mogu otici na Maldive za ovu cijenu onda ce to definitvno biti prvi izbor. Sejseli mi se cini u istom rangu kao Maldivi pa cu gledati istovremeno ponude za oboje.

Mislim da nikom ovdje nije smetala duzina tvoji postova i vjerujem da ce ti mnogi biti zahvalni na ovim informacijama. Ja ti prva skidam kapu :)

nekako mi drago sto si promijenila misljenje :D
fakat bi te samo oderali za pare u dubajiu a nista pametno nemas vidjet
nemoj ni kubu iskljucivati, raspitaj se malo
stvarno mozes u sklopu svog budzeta proci odlicno

pustopoljina

Post by pustopoljina » 23/08/2011 21:45

ja sam se raspilavila od ovih opisa :-) dok se po 6. put danas tusiram :-)

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 23/08/2011 21:57

pustopoljina wrote:ja sam se raspilavila od ovih opisa :-) dok se po 6. put danas tusiram :-)
Haman tako :D .

cleopatra_bih

Post by cleopatra_bih » 23/08/2011 22:00

Definitvno cu uzeti i Kubu u razmatranje. Samo cu morati malo dragog isto aktivirati u ovo trazenje. Nije bas neki ljubitelj pretrazivanja hotela i cijena. Zna njemacki jezik pa nam moze gledati ponude iz austrije i njemacke. :)

Ne ide mi u korist to sto misli da je jos rano za planiranje :(
Nadam se da ce ga ovi postovi malo razuvjeriti :)

KatarinaKosaca

Post by KatarinaKosaca » 23/08/2011 22:09

cleopatra_bih wrote:Definitvno cu uzeti i Kubu u razmatranje. Samo cu morati malo dragog isto aktivirati u ovo trazenje. Nije bas neki ljubitelj pretrazivanja hotela i cijena. Zna njemacki jezik pa nam moze gledati ponude iz austrije i njemacke. :)

Ne ide mi u korist to sto misli da je jos rano za planiranje :(
Nadam se da ce ga ovi postovi malo razuvjeriti :)
U principu Kubanci znaju jezike. Najbolji ti je aranžman privatno. Izdaju ti kuću, još odu u ribolov pa ti serviraju jastoga za 10 dolara. Jako fin , obrazovan, prijatan narod. Tu samo pazi na prijevoz i cijenu. I ako možeš unaprijed uvezati da izbjegneš klasična turistička mjesta okupljanja, jer su mnogo skuplja.

talić

Post by talić » 23/08/2011 22:54

Ako to putovanje ne mora biti negdje daleko i na nekom zvučnom mjestu onda se fino zabavite na Bolu, u junu nema gužve noći su još svježe, more je čisto, plaže su lijepe i za pola planirane love provedete 7 nezaboravnih dana posvećeni jedno drugom a ne nekim objektima i znamenitostima. Ako vam to nije dovoljno sa ostatkom novca do Dubrovnika ili na sjever do Istre. Manje je često više i bliže je dalje.

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 24/08/2011 09:12

Dubai je zadnja destinacija (izmedu vec probranih) koju bih izabrala za putovanje, a posebno bracno.

Kuba, Maroko, putovanje kroz Italiju (privatnim autom) , ili samo Sicilija, krstarenje Mediteranom ...to su moje slatke patnje.

Locked