U Cazinu borba protiv islama

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#26 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by ExNihilo »

VCorp wrote:Sa čim si ti uzimao abdest tako brzo ? Na tebe su pucali iz vodenih topova dok si sve sure i ajete izgovarao brže od Eminema ? Hajde molim te, nemoj da me zajebavaš ...
Abdest ima svoje farzove (obavezne dijelove) i sunnete (neobavezne). Farzovi se mogu ispuniti za manje od 30 sekundi. Da si kad uzeo abdest, znao bi. :D U svakom slučaju, ako nemaš vremena ili uslova da ispuniš ni te farzove, klanjati se može i sa tejemumom, tj. bez abdesta. Isto vrijedi i za namaz. Ako prakticiraš samo farzove, doslovce ga možeš završiti za minutu-dvije. No, treba nešto znati o islamu, prije nego se krene pričati o islamu, zar ne? :wink:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#27 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Ridjobrki »

VCorp wrote:Takve stvari mora odobriti i Ministarstvo obrazovanja, ne može samo tako direktor raditi šta hoće. Trebali su sjesti s direktorom škole i poslati pismo na tu adresu a ne preko Fatmira praviti scene.
Ne nužno, ne vidim zašto bi ministarstvo moralo odobravati korištenje jedne prostorije za slobodne aktivnosti, praviš se budala i središ stvar bez hampe. Ostaviš otključanu prostoriju i nek klanja ko hoće, ko neće nek radi šta god drugo hoće... Niti formalno imenovati tu prostoriju mesdžidom, niti petljati Vladu ili IZ BiH u to - ne mijenjaš kurikulum, ne izdaješ prostor u najam... Čisto interna stvar odnosa škole i učenika.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#28 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

ExNihilo wrote:
VCorp wrote:Sa čim si ti uzimao abdest tako brzo ? Na tebe su pucali iz vodenih topova dok si sve sure i ajete izgovarao brže od Eminema ? Hajde molim te, nemoj da me zajebavaš ...
Abdest ima svoje farzove (obavezne dijelove) i sunnete (neobavezne). Farzovi se mogu ispuniti za manje od 30 sekundi. Da si kad uzeo abdest, znao bi. :D U svakom slučaju, ako nemaš vremena ili uslova da ispuniš ni te farzove, klanjati se može i sa tejemumom, tj. bez abdesta. Isto vrijedi i za namaz. Ako prakticiraš samo farzove, doslovce ga možeš završiti za minutu-dvije. No, treba nešto znati o islamu, prije nego se krene pričati o islamu, zar ne? :wink:
Tejemum se uzima zemljom. I dalje ja tvrdim da nema teorije za pet minuta da se spreme, uzmu abdest, klanjaju i vrate se na nastavu. Ako mogu stvarno za pet minuta eto im domarova soba od mene. Meni to ne predstavlja problem ali zakonu da.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#29 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

Ridjobrki wrote:
VCorp wrote:Takve stvari mora odobriti i Ministarstvo obrazovanja, ne može samo tako direktor raditi šta hoće. Trebali su sjesti s direktorom škole i poslati pismo na tu adresu a ne preko Fatmira praviti scene.
Ne nužno, ne vidim zašto bi ministarstvo moralo odobravati korištenje jedne prostorije za slobodne aktivnosti, praviš se budala i središ stvar bez hampe. Ostaviš otključanu prostoriju i nek klanja ko hoće, ko neće nek radi šta god drugo hoće... Niti formalno imenovati tu prostoriju mesdžidom, niti petljati Vladu ili IZ BiH u to - ne mijenjaš kurikulum, ne izdaješ prostor u najam... Čisto interna stvar odnosa škole i učenika.
Opet ti. Burazeru, klanjanje nije slobodna aktivnost već religijska praksa a oni bi je unutar javno - obrazovne ustanove. Nisam ja propisao te zakone i ne znam ko ti daje pravo da me nazivaš budalom ali ne zamjeram vama internet - ratnicima. Ne može škola sama odlučivati o tim stvarima već mora poslati apel Ministarstvu koje o tome odlučuje. Može njima direktor dati to ali šta kad izađe u vijestima da se tamo klanja, ko je onda kriv ? Kao što rekoh, ti momci su trebali da traže svoja prava tamo a ne da razvlače to po medijima i preko osoba koji su u najmanju ruku sumnjivi.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#30 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by ExNihilo »

VCorp wrote:
ExNihilo wrote:
VCorp wrote:Sa čim si ti uzimao abdest tako brzo ? Na tebe su pucali iz vodenih topova dok si sve sure i ajete izgovarao brže od Eminema ? Hajde molim te, nemoj da me zajebavaš ...
Abdest ima svoje farzove (obavezne dijelove) i sunnete (neobavezne). Farzovi se mogu ispuniti za manje od 30 sekundi. Da si kad uzeo abdest, znao bi. :D U svakom slučaju, ako nemaš vremena ili uslova da ispuniš ni te farzove, klanjati se može i sa tejemumom, tj. bez abdesta. Isto vrijedi i za namaz. Ako prakticiraš samo farzove, doslovce ga možeš završiti za minutu-dvije. No, treba nešto znati o islamu, prije nego se krene pričati o islamu, zar ne? :wink:
Tejemum se uzima zemljom. I dalje ja tvrdim da nema teorije za pet minuta da se spreme, uzmu abdest, klanjaju i vrate se na nastavu. Ako mogu stvarno za pet minuta eto im domarova soba od mene. Meni to ne predstavlja problem ali zakonu da.
Joj, drug, ne znaš, pa je svaka rasprava s tobom bespredmetna. Tejemum se može uzeti od zid. Ili bilo koji zemljani predmet. Ponovit ću, smiješan si sa ovim "nema teorije", jer govoriš sa osobom kojoj je to svakodnevno bilo više od teorije - praksa.

Ako, pak, ne stignu - neka budu uredno zapisani i sankcionisani. Niko i ne traži povlašten položaj. Međutim, nije tebi problem hoće li biti zapisani (ako zakasne), problem su oni, sami po sebi, zajedno sa svim onim što predstavljaju.

Koji zakon zabranjuje da oni obave namaz? Ako možeš navesti taj zakon, na koji se pozivaš, bilo bi korisno.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#31 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Towelie »

Ajmo realno, koliko je zapravo "tesko" jednu obicnu prostoriju za domara u skoli pretvoriti u mesdzid? Dovoljno je samo ubaciti pristojan tepih i sedzade. I to je to. Samo sto fali dobre volje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#32 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by ExNihilo »

Towelie wrote:Ajmo realno, koliko je zapravo "tesko" jednu obicnu prostoriju za domara u skoli pretvoriti u mesdzid? Dovoljno je samo ubaciti pristojan tepih i sedzade. I to je to. Samo sto fali dobre volje.
Ma ne mora čak ni to. Samo ih pusti iza vrata, nek klanjaju i to je to.
Megiddo
Posts: 396
Joined: 01/06/2014 23:37

#33 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Megiddo »

A šta ako u taj mesdžid unesu bombu? :mrgreen:
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#34 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by XXS »

Koji ce im curac skola kad im se smjesi Sirija za godinu ili dvije.
Nek' ostanu kuci i klanjaju u miru.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#35 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

ExNihilo wrote:
Joj, drug, ne znaš, pa je svaka rasprava s tobom bespredmetna. Tejemum se može uzeti od zid. Ili bilo koji zemljani predmet. Ponovit ću, smiješan si sa ovim "nema teorije", jer govoriš sa osobom kojoj je to svakodnevno bilo više od teorije - praksa.

Ako, pak, ne stignu - neka budu uredno zapisani i sankcionisani. Niko i ne traži povlašten položaj. Međutim, nije tebi problem hoće li biti zapisani (ako zakasne), problem su oni, sami po sebi, zajedno sa svim onim što predstavljaju.

Koji zakon zabranjuje da oni obave namaz? Ako možeš navesti taj zakon, na koji se pozivaš, bilo bi korisno.
E izvini, ja nisam rastao u okruženju muslimana koji klanjaju ispod pet minuta.

Evo ti link : http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=& ... 9003,d.ZGU


Tu ti je iznesena sva problematika i jedne i druge strane. Ja ti kažem da nije do mene, da bih ja volio da je 15 minuta pauza pa neka radi ko šta hoće, meni ne smeta da klanja lik ispred mene ako to želi.

Da budu zapisani i sankcionisani ? Recimo dva do tri namaza u školi, i ako ih budu zapisivali koliko će im trebati da dođe do ukora direktora i izbacivanja iz škole ? To nije solucija jer je neodrživo. Mora se to razriješiti na način da odgovara i jednim i drugim.

Tako je, problem su sami po sebi. Ima tu još raje koja klanja ali ti i dalje zaobilaziš ono što sam ja rekao, ko su ti momci i na koji način oni klanjaju. To nije klanjanje kao kod mojih i tvojih roditelja i to nije taj islam.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#36 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

XXS wrote:Koji ce im curac skola kad im se smjesi Sirija za godinu ili dvije.
Nek' ostanu kuci i klanjaju u miru.
Da mogu poslije imati neko znanje, da se mogu zaposliti, ići na fakultet i da sebi mogu osigurati egzistenciju. U islamu to mogu jedino ako će biti hodže pa će naplaćivati ukop vjernika par milja i još po koju '' crvenu '' obilazeći džennaze,
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#37 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Towelie »

Tako je, problem su sami po sebi. Ima tu još raje koja klanja ali ti i dalje zaobilaziš ono što sam ja rekao, ko su ti momci i na koji način oni klanjaju. To nije klanjanje kao kod mojih i tvojih roditelja i to nije taj islam.
A ko ti garantuje da ce tamo klanjati samo vehabije? Namaz moraju obavljati i oni sa drugacijim razumevanjem Islama.

U krajnjoj liniji, uopste nije bitno kako ce ko klanjati, vec da se tim momcima obezbedi prostor za namaz.
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#38 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Op3r4t0r »

Pravo na vjeroispovjest je jedno od osnovnih ljudskih prava i zasto toj omladini ne omoguciti to pravo ako je moguce i ne samo njima nego bilo kome bilo koje vjere.

Da podjelim moje licno iskustvo pa da vidite da se moze kad se hoce, zivim u "cafirskoj" zemlji austriji, radim u drzavnoj bolnici i jedno od prvih stvari za koje sam pitao i trazio bilo je upravo gdje mogu u svojim pauzama obaviti namaz, jedini sam musliman na odjeljenju, tad sam saznao da se unutar bolnice nalazi pravi mesdzid za ljude koji zele obaviti namaz, i to dvije odvojene prostorije za muskarce i za zene, kad moze u "cafirskoj" austriji zasto nebi moglo i u bosni gdje su jos vecina muslimani
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by ExNihilo »

VCorp wrote: E izvini, ja nisam rastao u okruženju muslimana koji klanjaju ispod pet minuta.
Istina. Koliko sam shvatio, iz tvojih prethodnih postova, ti si rastao u okruženju muslimana koji uopće ne klanjaju. :wink:
VCorp wrote:Evo ti link : http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=& ... 9003,d.ZGU


Tu ti je iznesena sva problematika i jedne i druge strane. Ja ti kažem da nije do mene, da bih ja volio da je 15 minuta pauza pa neka radi ko šta hoće, meni ne smeta da klanja lik ispred mene ako to želi.
Prelistah ovu brošuricu i nigdje ne vidjeh naveden zakon po kome bi ovim momcima bilo zabranjeno obaviti namaz. Pa ću pitati ponovo, na koji zakon se pozivaš kada kažeš da isti zabranjuje takvu praksu? Štaviše, u ovoj brošuri nađoh član 9. Okvirnog zakona o osnovnom i srednjem obrazovanju, koji kaže:

"Škole će unaprjeđivati i štititi vjerske slobode, toleranciju i kulturu dijaloga u BiH. Škola ne može preduzimati bilo kakve mjere i aktivnosti kojima bi se ograničavala sloboda izražavanja sopstvenih i upoznavanja drugih i drugačijih vjerskih uvjerenja. "

Toliko o tome. :)
VCorp wrote:Da budu zapisani i sankcionisani ? Recimo dva do tri namaza u školi, i ako ih budu zapisivali koliko će im trebati da dođe do ukora direktora i izbacivanja iz škole ? To nije solucija jer je neodrživo. Mora se to razriješiti na način da odgovara i jednim i drugim.
Odlično, ti bi i bio najsretniji da takvi ne "zagađuju" vašu sredinu i budu izbačeni. Dakle, gledaj na mesdžid kao na priliku da ih se riješite. :)

VCorp wrote:Tako je, problem su sami po sebi. Ima tu još raje koja klanja ali ti i dalje zaobilaziš ono što sam ja rekao, ko su ti momci i na koji način oni klanjaju. To nije klanjanje kao kod mojih i tvojih roditelja i to nije taj islam.
Na diferenciram muslimane prema načinu na koji klanjaju, već prema onome što im je u glavama.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#40 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by sinuhe »

VCorp wrote:
sinuhe wrote:Pitanje imaju li grijanje, toalete i toplu vodu u školi. Ali svako ima svoje prioritete.
Ne moraš se bojati za to, Gimnazija u Cazinu je izgrađena nedavno od strane Švedske i jedna je od najmodernijih u državi.
A lijepo. E sad samo ne znam što im Šveđani nisu vjerski kutak(ili ima ime za to) napravili.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#41 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Altsa »

ne vidim uopste potrebu da u babinoj krajini egzistiraju gradanske skole. treba sve pozatvarati i pretvoriti ih u vjersko neobrazovne ustanove.
Medolinooo
Posts: 213
Joined: 11/11/2012 13:09

#42 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Medolinooo »

skola je OBRAZOVNA ustnova, ne vjerska, ima tacno odredjen plan i program, vjera je pitanje licnog opredjeljenja, ako naprave mesdzid, onda treba napraviti i pored kapelicu i sinagogu, zamisli koji bi to cirkus bio kada bi se dozvolilo da svako svoje tjera i obavlja molitve kako mu se hoce, imaju i vjerske skole koje dopustaju takve stvari pa izvolite lijepo prepisati se u iste, ako vam ove drzavne ne odgovaraju ili otvorite privatnu skolu pa radite tamo sta hocete
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#43 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

Towelie wrote:
Tako je, problem su sami po sebi. Ima tu još raje koja klanja ali ti i dalje zaobilaziš ono što sam ja rekao, ko su ti momci i na koji način oni klanjaju. To nije klanjanje kao kod mojih i tvojih roditelja i to nije taj islam.
A ko ti garantuje da ce tamo klanjati samo vehabije? Namaz moraju obavljati i oni sa drugacijim razumevanjem Islama.

U krajnjoj liniji, uopste nije bitno kako ce ko klanjati, vec da se tim momcima obezbedi prostor za namaz.

Sandžo, nemoj se miješati u stvari BiH s kojima nemaš veze.
User avatar
Warashii
Posts: 4257
Joined: 13/09/2011 12:55

#44 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Warashii »

U zadnjih nekoliko decenija sto vise vjere u zivotima sve vise problema u globalu .
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#45 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

ExNihilo wrote:
VCorp wrote: E izvini, ja nisam rastao u okruženju muslimana koji klanjaju ispod pet minuta.
Istina. Koliko sam shvatio, iz tvojih prethodnih postova, ti si rastao u okruženju muslimana koji uopće ne klanjaju. :wink:
VCorp wrote:Evo ti link : http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=& ... 9003,d.ZGU


Tu ti je iznesena sva problematika i jedne i druge strane. Ja ti kažem da nije do mene, da bih ja volio da je 15 minuta pauza pa neka radi ko šta hoće, meni ne smeta da klanja lik ispred mene ako to želi.
Prelistah ovu brošuricu i nigdje ne vidjeh naveden zakon po kome bi ovim momcima bilo zabranjeno obaviti namaz. Pa ću pitati ponovo, na koji zakon se pozivaš kada kažeš da isti zabranjuje takvu praksu? Štaviše, u ovoj brošuri nađoh član 9. Okvirnog zakona o osnovnom i srednjem obrazovanju, koji kaže:

"Škole će unaprjeđivati i štititi vjerske slobode, toleranciju i kulturu dijaloga u BiH. Škola ne može preduzimati bilo kakve mjere i aktivnosti kojima bi se ograničavala sloboda izražavanja sopstvenih i upoznavanja drugih i drugačijih vjerskih uvjerenja. "

Toliko o tome. :)
VCorp wrote:Da budu zapisani i sankcionisani ? Recimo dva do tri namaza u školi, i ako ih budu zapisivali koliko će im trebati da dođe do ukora direktora i izbacivanja iz škole ? To nije solucija jer je neodrživo. Mora se to razriješiti na način da odgovara i jednim i drugim.
Odlično, ti bi i bio najsretniji da takvi ne "zagađuju" vašu sredinu i budu izbačeni. Dakle, gledaj na mesdžid kao na priliku da ih se riješite. :)

VCorp wrote:Tako je, problem su sami po sebi. Ima tu još raje koja klanja ali ti i dalje zaobilaziš ono što sam ja rekao, ko su ti momci i na koji način oni klanjaju. To nije klanjanje kao kod mojih i tvojih roditelja i to nije taj islam.
Na diferenciram muslimane prema načinu na koji klanjaju, već prema onome što im je u glavama.
Ne klanjaju pet minuta, već sam ti rekao lijepo. A to da sam odrastao u sredini u kojoj uopće ne klanjaju ljudi i nije neka tajna, to je jasno svakome ko bude u Cazinu više od dva dana.

Ja i dalje kao da se zidu ponavljam. Nije na školama da odlučuju o tome već na Ministarstvu jebenog obrazovanja. I ja ne pročitah tu bilo gdje da im mogu napraviti mesdžid. Rekao sam ti četiri puta u postovima da meni ne smeta da ljudi klanjaju, to bi bilo kao da je meni neko zabranjivao dugu kosu u školi ili šta već i niko nema pravo da zabranjuje takve stvari. Neka klanjaju, neka im se da prostorija ali neka se ne osuđuje škola već oni koji to moraju odobriti. Samo neću da to utječe na nastavni rad i program a za sve postoji rješenje i dogovor.

Što ti meni sudiš tu, ubacuješ mi OPET svoje riječi u usta poput toga da ih se trebe riješiti. Ne, ne treba. Ali bilo koga ko ima veze s podvrnutim nogavicama ja neću da vidim blizu sebe a da na pričam o tome da idu u školu s mojom djecom u godinama kada se formiraju kao ličnosti pa da idu njihovim putem. Samo ti banaliziraj, ovo nije baš tako jednostavno kao što ti misliš.

Nije ni solucija da ih se izbaci iz škole, iovako imamo neobrazovanih koliko hoćemo pa trebamo djecu da istjerujemo na taj način van i ne pružamo im kvalitetno obrazovanje jer je i to ljudsko pravo.

I ako misliš tu debatirati sa mnom suzdrži se malo od nametanja mišljenja meni jer ovo radiš već ne znam koji put, otići će tako diskusija u drugom pravcu.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#46 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

Altsa wrote:ne vidim uopste potrebu da u babinoj krajini egzistiraju gradanske skole. treba sve pozatvarati i pretvoriti ih u vjersko neobrazovne ustanove.
Kakvoj babinoj Krajini, šta pričaš ti ?

Evo ti slika, centar Cazina i obilježje za poginule borce u V. Korpusu napravljeno u ljiljanima. Vidiš i zastavu s ljiljanima, kad će se jedna takva vioriti u centru Sarajeva ?

Image
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#47 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by sinuhe »

Op3r4t0r wrote:Pravo na vjeroispovjest je jedno od osnovnih ljudskih prava i zasto toj omladini ne omoguciti to pravo ako je moguce i ne samo njima nego bilo kome bilo koje vjere.

Da podjelim moje licno iskustvo pa da vidite da se moze kad se hoce, zivim u "cafirskoj" zemlji austriji, radim u drzavnoj bolnici i jedno od prvih stvari za koje sam pitao i trazio bilo je upravo gdje mogu u svojim pauzama obaviti namaz, jedini sam musliman na odjeljenju, tad sam saznao da se unutar bolnice nalazi pravi mesdzid za ljude koji zele obaviti namaz, i to dvije odvojene prostorije za muskarce i za zene, kad moze u "cafirskoj" austriji zasto nebi moglo i u bosni gdje su jos vecina muslimani
Tebi su u Austriji samo izašli u susret, ali sa vjerskim slobodama to nema veze.
Pravo na vjerospovijest znači samo to da javno možeš biti musliman, katolik ili šta već, da se ne moraš kriti. Ništa više od toga.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#48 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by Towelie »

Sandžo, nemoj se miješati u stvari BiH s kojima nemaš veze.
Samo da znas, sa ad hominem argumentima ne postizes nista, samo pokazujes da si bez argumenata.
Iako nisam upucen direktno u konkretnu situaciju, samo problematika otvaranja mesdzida u obrazovnim ustanovama mi je itekako poznata.
Mi smo na fakultetu vodili istu ovakvu borbu, kao musliman prakticar samo imao iste probleme sa profesorima zbog namaza, dobijao sam minuse na prisustvo, propustao kolokvijume ako se zadese u vreme dzume, zamerio se sa bulumentom profesora hriscanske veroispovesti..
Nisu ovo stvari BiH, ovo su stvari svih muslimana u Evropi. A musliman je muslimanu brat, pa se mora interesovati za njegovo stanje bilo gde da se nalazi.

No, ti to ne znas, i ne mozes da razumes jer nisi osetio slast Islama na pravi nacin.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#49 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by VCorp »

Towelie wrote:
Sandžo, nemoj se miješati u stvari BiH s kojima nemaš veze.
Samo da znas, sa ad hominem argumentima ne postizes nista, samo pokazujes da si bez argumenata.
Iako nisam upucen direktno u konkretnu situaciju, samo problematika otvaranja mesdzida u obrazovnim ustanovama mi je itekako poznata.
Mi smo na fakultetu vodili istu ovakvu borbu, kao musliman prakticar samo imao iste probleme sa profesorima zbog namaza, dobijao sam minuse na prisustvo, propustao kolokvijume ako se zadese u vreme dzume, zamerio se sa bulumentom profesora hriscanske veroispovesti..
Nisu ovo stvari BiH, ovo su stvari svih muslimana u Evropi. A musliman je muslimanu brat, pa se mora interesovati za njegovo stanje bilo gde da se nalazi.

No, ti to ne znas, i ne mozes da razumes jer nisi osetio slast Islama na pravi nacin.
Normalno da ti je poznata kad ste vi tamo na fazon Hrvata i katolicizma, vi ste veći muslimani od Muhammeda. I ako se vodila ista problematika to je čisti dokaz da ne može radit ko šta hoće i kako hoće što sam im već naveo već da postoje institucije nadležne za te probleme.

Jeste braća prava, i to vam stoji. Bliski Istok odjekuje od vašeg međusobnog bratstva. Sve je to lijepo zamišljen kao i svaka druga religija, samo ono što pokazuje praksa je obrnuto.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#50 Re: U Cazinu borba protiv islama

Post by It_is_a_Leclerc »

Towelie wrote:
Sandžo, nemoj se miješati u stvari BiH s kojima nemaš veze.
Samo da znas, sa ad hominem argumentima ne postizes nista, samo pokazujes da si bez argumenata.
Iako nisam upucen direktno u konkretnu situaciju, samo problematika otvaranja mesdzida u obrazovnim ustanovama mi je itekako poznata.
Mi smo na fakultetu vodili istu ovakvu borbu, kao musliman prakticar samo imao iste probleme sa profesorima zbog namaza, dobijao sam minuse na prisustvo, propustao kolokvijume ako se zadese u vreme dzume, zamerio se sa bulumentom profesora hriscanske veroispovesti..
Nisu ovo stvari BiH, ovo su stvari svih muslimana u Evropi. A musliman je muslimanu brat, pa se mora interesovati za njegovo stanje bilo gde da se nalazi.

No, ti to ne znas, i ne mozes da razumes jer nisi osetio slast Islama na pravi nacin.
Da li si ti spreman da meni, npr. hindusu, omogućiš da u javnu ustanovu dovedem rogato govedo, meni svetu, božansku životinju ili to smatraš neprikladnim i želiš da prekršiš moje osnovno ljudsko pravo na religiju ?
Post Reply