U BOSNI SE PIJANOM ČOVJEKU SVE OPRASTA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
king31

U BOSNI SE PIJANOM ČOVJEKU SVE OPRASTA

Post by king31 » 16/09/2009 10:47

Abdulah Sidran je jedan od najvećih Bošnjačkih pisaca,mislioca,neki će reći duhovni otac nacije. I kako dolikuje ocu nacije Sidran je uputio poruku igračima uoči istorijske utakmice protiv Turske .Posto se poruka od oca ne moze odnositi samo na jednu grupu,poruka je od suštinskog značenja i za alkuholičare i filozofe.

No krenimo redom.
Jutros sam došao kod svoje prodavačice novina i ubičajno zatržio Avaz. Nema Avaza odgovori mi ,sve prodato. Kako prodato?upitah iznenađen činjenicom da je vec u devet sati nestalo novina.Sigurno je izasao poster reprezentacije ,neki cd navijačke himne? Nije,hladno odgovori prodavačica.Uhapsen Dodik? Umro Reis ili Silajdzić ? Nije,nista posebno samo su mi sve novine uzeli ovi iz drustva liječenih alkuholičara,neki hodza i neki kosati filozof. Govorili su da će to pomoći u borbi protiv alkuholizma ,a filozof je rekao da mu to mnogo znači za istraživanja u Etici.
Krenuo sa u potragu za novinama i svugdje dobih isti odgovor-nema Avaza. Pa majku mu šta je to objavljeno,pomislih.
I vec kada sam izgubio nadu da ću doći do novina,opazih da prodavačica čita Avaz. Dajte mi molim vas te novine ,histerično zamolih. Ne mogu vam dati,to su moje novine odgovori prodavačica ne svaćajući moju histeričnost.
Evo vam deset maraka,samo mi dajte,zavapih. Prodavačica mirno pokupi deset km,uzmite novine gospodine reče gledajući me sad vec zaplaseno.
Prelistao sam Avaz takvim žarom kao da trazim vijest da sa dobio Nobelovu nagradu. I vrlo brzo mi pogled zastade na fotografiji Anile Gajević i Nemanje Kusturice.
Kaze Nemanja da dolazi u Goražde da se sastane sa svojim drugom ABDULAHOM SIDRANOM NOSIOCEM LISTE SDA ZA OPĆINU CENTAR.
Sam Sidran je potvrdio taj sastanak ustvdivsi da je to u interesu umjetnosti.No sasvim je jasno da Sidran tu samo ljudski pomaze drugu koji pati za drugom koji tamnuje u haških ćelijama.
No šta znači sastanak "duhovnog oca " i prijatelja doktora Dabića?
Kakve veze ima to sa Ćirom,igračima i alkuholizmom.

Nedavno je Sidran gostujući u emisiji "nedeljom u dva" kod Aleksandra Stankovića ustvrdio da živi sudijski produžetak.
Sidran je na vlastitom primjeru pokazao kako se moze izgubiti utakmica u sudijskom vremenu. Poruka za Ćiru i igrače-čuvajte se sudijskog produzetka . Za ljude koji vole gucnuti iz čaše poruka-ČUVAJTE SE ALKUHOLIZMA,JER SE MOZE DESITI DA ZBOG ALKUHOLA IZDATE SVE ONO ŠTO STE MISLILI DA SE ZOVE PRINCIPIMA.
Molba za Haški sud,neka puste privremeno na slobodu jos jednog Sidranovog prijatelja režisera i zločinca Praljka,da se drustvo nađe uz Drinu.,i da zapjeva Nemanjinu najdrazu pjemu"ko ne voli Rašu,neka na popusi karu".

I jos jedna molba za Biljanu,Andreja i jos desetine velikih Srpskih intelktualaca koji su izgubili godine boreći se protiv Nemanjine mrznje prema Bosni i Bošnjacima. NEMOJTE ZAMJERITI NASEM ABDUKI,U BOSNI SE PIJANOM ČOVJEKU SVE OPRASTA

P.S.
Nadam se da ce se sresti u Bektovom kraljevstvu
A ne na stratistima uz i niz Drinu...
Avdo me stvarnnoooo razocaraooo.

slavkoimamodilera

Re: U BOSNI SE PIJANOM ČOVJEKU SVE OPRASTA

Post by slavkoimamodilera » 16/09/2009 11:00

Dosao sam do onog dijela kad si zatrazio Avaz, dalje nisam citao. To ti je greska u startu, nije ni cudo da si iznerviran.
Kao drugo, imenica je alkOhol, ne alkUhol, pa je tako alkOholicar, a ne alkUholicar.

king31

Post by king31 » 16/09/2009 11:16

king31 wrote:Abdulah Sidran je jedan od najvećih Bošnjačkih pisaca,mislioca,neki će reći duhovni otac nacije. I kako dolikuje ocu nacije Sidran je uputio poruku igračima uoči istorijske utakmice protiv Turske .Posto se poruka od oca ne moze odnositi samo na jednu grupu,poruka je od suštinskog značenja i za alkuholičare i filozofe.

No krenimo redom.
Jutros sam došao kod svoje prodavačice novina i ubičajno zatržio Avaz. Nema Avaza odgovori mi ,sve prodato. Kako prodato?upitah iznenađen činjenicom da je vec u devet sati nestalo novina.Sigurno je izasao poster reprezentacije ,neki cd navijačke himne? Nije,hladno odgovori prodavačica.Uhapsen Dodik? Umro Reis ili Silajdzić ? Nije,nista posebno samo su mi sve novine uzeli ovi iz drustva liječenih alkuholičara,neki hodza i neki kosati filozof. Govorili su da će to pomoći u borbi protiv alkuholizma ,a filozof je rekao da mu to mnogo znači za istraživanja u Etici.
Krenuo sa u potragu za novinama i svugdje dobih isti odgovor-nema Avaza. Pa majku mu šta je to objavljeno,pomislih.
I vec kada sam izgubio nadu da ću doći do novina,opazih da prodavačica čita Avaz. Dajte mi molim vas te novine ,histerično zamolih. Ne mogu vam dati,to su moje novine odgovori prodavačica ne svaćajući moju histeričnost.
Evo vam deset maraka,samo mi dajte,zavapih. Prodavačica mirno pokupi deset km,uzmite novine gospodine reče gledajući me sad vec zaplaseno.
Prelistao sam Avaz takvim žarom kao da trazim vijest da sa dobio Nobelovu nagradu. I vrlo brzo mi pogled zastade na fotografiji Anile Gajević i Nemanje Kusturice.
Kaze Nemanja da dolazi u Goražde da se sastane sa svojim drugom ABDULAHOM SIDRANOM NOSIOCEM LISTE SDA ZA OPĆINU CENTAR.
Sam Sidran je potvrdio taj sastanak ustvdivsi da je to u interesu umjetnosti.No sasvim je jasno da Sidran tu samo ljudski pomaze drugu koji pati za drugom koji tamnuje u haških ćelijama.
No šta znači sastanak "duhovnog oca " i prijatelja doktora Dabića?
Kakve veze ima to sa Ćirom,igračima i alkuholizmom.

Nedavno je Sidran gostujući u emisiji "nedeljom u dva" kod Aleksandra Stankovića ustvrdio da živi sudijski produžetak.
Sidran je na vlastitom primjeru pokazao kako se moze izgubiti utakmica u sudijskom vremenu. Poruka za Ćiru i igrače-čuvajte se sudijskog produzetka . Za ljude koji vole gucnuti iz čaše poruka-ČUVAJTE SE ALKUHOLIZMA,JER SE MOZE DESITI DA ZBOG ALKUHOLA IZDATE SVE ONO ŠTO STE MISLILI DA SE ZOVE PRINCIPIMA.
Molba za Haški sud,neka puste privremeno na slobodu jos jednog Sidranovog prijatelja režisera i zločinca Praljka,da se drustvo nađe uz Drinu.,i da zapjeva Nemanjinu najdrazu pjemu"ko ne voli Rašu,neka na popusi karu".

I jos jedna molba za Biljanu,Andreja i jos desetine velikih Srpskih intelktualaca koji su izgubili godine boreći se protiv Nemanjine mrznje prema Bosni i Bošnjacima. NEMOJTE ZAMJERITI NASEM ABDUKI,U BOSNI SE PIJANOM ČOVJEKU SVE OPRASTA

P.S.
Nadam se da ce se sresti u Bektovom kraljevstvu
A ne na stratistima uz i niz Drinu...
Avdo me stvarnnoooo razocaraooo.

Izvinjavam se za mali nesporazum.
ovaj gore tekst nisam ja pisao , nego sam ka samo iskopirao sa nekog foruma.
Poenta mog kopiranja je najavljeni susret dvojice umijetnika sumjivog morala.
Nemam nista protiv ovog susreta, ali daleko im kuca od moje bila...
Jedino sto mi smeta u ovoj prici je to da ce se susresti u Gorazdu.

BarbaDue

Post by BarbaDue » 17/09/2009 19:36

Ja samo znam ko mu nece oprostiti ako ga dovede!

Richard Peti

Post by Richard Peti » 17/09/2009 19:41

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 16:49, edited 3 times in total.

BarbaDue

Post by BarbaDue » 19/09/2009 22:31

Moj Avdo, svasta se prica, ali evo, ako tu ima istine...

Ne znam kako bih se ja osjecao kada bi osvanula u nekom glasilu vijest "Avdo i Nemanja kahvenisali kod Tuzne vrbe"
Ne znam, ali znam sigurno da bi mi bilo krivo zbog tebe, zbog Bosne, vjerovatno bih te nekad poslije toga sreo i pitao te, "Bolan Avduka sto ti je ono trebalo?"
"Sto nam dovede naku njusku u carsiju?"
Sa druge strane kada skontam, mozda bi i volio kada bi doveo đubre u grad. Valjda bi, ako ne ja, ono bar neko drugi imao srece da ga sretne i u nedostatku
zelembaca bar usput spomene nekoga iz njegove bliznje familije!

Ali druze Abdulahu, ipak, nemoj ga dovoditi, ako vec hoces da ga ugostis, ugosti ga negdje na nekom drugom mjestu...brate dragi, ne dovodi ga ovdje!
Imaj postovanja prema ovdasnjem covjeku, covjeku koji te je lijepo ugostio i koji ti je dao toliko zeljeni i potrebni mir, imaj postovanja, bar onoliko koliko je on
imao prema tebi!

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 16/06/2010 15:07

Eto vam ga dovede, BarbaDue. I izjede vuk magarca. :(

sodom

Post by sodom » 16/06/2010 16:03

on njih a i oni njega na kamaru sve :wink:
protumači kako god hoćeš...

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 16/06/2010 17:16

Pa protumačio bih nešto u smislu da jebo i Kustu i Sidrana spojeno i odvojeno... :D
Nego mi krivo što se nisu našli na Gorici il' BašĆaršiji. :-)

sodom

Post by sodom » 17/06/2010 00:53

ovaj ne ide u guzno, kaže smrdi, a drugi neće jer su ga provalili u sda pa mu sada blam...
anamoni i jedan i drugi, goni ih u kurac, džaba im sav talenat na svijetu...

BarbaDue

Post by BarbaDue » 28/03/2011 15:26

Jimmy_The_Saint wrote:Eto vam ga dovede, BarbaDue. I izjede vuk magarca. :(

Jimmy, kako ja znam u Goražde ga nije doveo!?

Post Reply