Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#801 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

vjeshalica wrote: 30/07/2021 19:10 znaci zabranjeno, znas li sta znaci mesdzidul haram? i sto ima takav naziv? npr
Zabranjena ili sveta dzamija, tako nekako. Znam da znaci zabranjeno, ali sam davno citao da moze znacit i grijeh, ali ne drzi me za rijec, a definitivno hurije znace vile/nimfe, a ne djevice. Cak i Google translator to tako prevede.

Haram bas ne.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#802 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Sanjarko wrote: 31/07/2021 05:28
vjeshalica wrote: 30/07/2021 19:10 znaci zabranjeno, znas li sta znaci mesdzidul haram? i sto ima takav naziv? npr
Zabranjena ili sveta dzamija, tako nekako. Znam da znaci zabranjeno, ali sam davno citao da moze znacit i grijeh, ali ne drzi me za rijec, a definitivno hurije znace vile/nimfe, a ne djevice. Cak i Google translator to tako prevede.

Haram bas ne.
Mozes li voditi diskusiju i replicirati bez upadice o hurijama? Vec si nepotrebno ubacio to 3x, a ne pricamo o tome, ili jednostavno ne repliciraj jedno te isto.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#803 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

vjeshalica wrote: 31/07/2021 07:58
Sanjarko wrote: 31/07/2021 05:28

Zabranjena ili sveta dzamija, tako nekako. Znam da znaci zabranjeno, ali sam davno citao da moze znacit i grijeh, ali ne drzi me za rijec, a definitivno hurije znace vile/nimfe, a ne djevice. Cak i Google translator to tako prevede.

Haram bas ne.
Mozes li voditi diskusiju i replicirati bez upadice o hurijama? Vec si nepotrebno ubacio to 3x, a ne pricamo o tome, ili jednostavno ne repliciraj jedno te isto.
Nista onda, halali.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#804 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Gledao sam ono predzadnje predavanje s pitanjima.. :mrgreen:

Postavlja pitanja lik kaze" napokon, nakon desetak godina na birou sam se zaposlio kao fizioterapeut nu jednoj bolnici nije u Sarajevu, masiram oba spola ima li smetenje bavljenju ovih poslom"?

Pezic mu odgovara:" ako mozes masiraj samo muskarce, ako ne mozes, napusti , imati ces poslije svoju nafaku u zivotu".
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#805 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

Sociolog wrote: 31/07/2021 15:55 Gledao sam ono predzadnje predavanje s pitanjima.. :mrgreen:

Postavlja pitanja lik kaze" napokon, nakon desetak godina na birou sam se zaposlio kao fizioterapeut nu jednoj bolnici nije u Sarajevu, masiram oba spola ima li smetenje bavljenju ovih poslom"?

Pezic mu odgovara:" ako mozes masiraj samo muskarce, ako ne mozes, napusti , imati ces poslije svoju nafaku u zivotu".
Bolje mu je da masira samo zene, ako nemoze, nek ne napusti, imat ce poslije :izet: u zivotu. :zoka:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#806 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Idemedosumom »

Sociolog wrote: 28/07/2021 21:02 Koji bolesnik Ljakic

https://zijadljakic.ba/bavljenje-borila ... m-kickbox/
Znači i sado mazo haram :cry:
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#807 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ludzak »

Logično je da ce po islamskim pravilima borilački sportovi biti haram. Šta je tu bolesno? To su pravila.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#808 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Opet slike s nekih resorta..

A ti medicinaru nemoj masirati zene.
Napusti..imati ces svoju nafaku :mrgreen: .

Sve bih ja Tebi finansije prekontrolisao ..da i ja mogu tako povazdam putovati i hodati..i drzati vazove ljudima na Fb, i govoriti "budite skromni i skruseni".

Koji licemjer nadmen i arogantan covjek.
Ne mozes ni do koljena prismrditi Bulgariju, od svoje nadmenosti.

Raja nema za cekera a ti non stop evo opet fotke s nekih resorta.

Ljudski, kako te nije sramota?
Da placas samo pola goriva eto samo to, jedne rute previse je, sramota je licemjerni pezicu.!
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#809 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by foxlife »

pa vjerski milan tarot
cuj iz rezorta govori ovome nemoj masirati zene ili napusti
i uvijek ta jebena nafaka
cuj imat ces svoju nafaku
sta je nafaka sto ti socijala i javna kuhinja daje da prezivljavas?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#810 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Najgore bi bilo da lik poslusa i ode iscekivat nafaku na drugom mjestu.
Kakav odron
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#811 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Jel se Pezy oglasio povodom Afganistanske krize
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#812 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Mudro suti jer je pod prismotrom SIPE.

Najaktivniji je Golos pa i Ljakic.
Koji su ono extremi..s kim ja sve zivim ovdje.

Pojavljuje se neki Almir Kapic sad s extremnim stavovima.
GOLOS zena je za kuce, kakva novinarka i voditeljka. :shock: :shock: :roll:

Bojim se da tamo oko 2050 ako ovih ludjaka i extrema vehabija bude 20% populacije ne izazovu gradjanski rat izmedju Bosnjaka.
Ovo najozbiljnije mislim.
Da ima D od drzave trebala bi SIPA ove soviniste preslusati.
Ova situacija je pokazala kakvih sve extrema zivi medju nama..masa ih je iz CentralneBosne i Krajine.
Cudim se kako ih Fb nije blokirao ili izbrisao postove.

Uzas uzas, ako se nastavi ovakva radikalizacijanaseg drustva bojim se....
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#813 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by kica »

vjeshalica wrote: 18/08/2021 11:00 Jel se Pezy oglasio povodom Afganistanske krize
sad ce
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#814 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by irac300 »

Sociolog wrote: 18/08/2021 13:39 Mudro suti jer je pod prismotrom SIPE.

Najaktivniji je Golos pa i Ljakic.
Koji su ono extremi..s kim ja sve zivim ovdje.

Pojavljuje se neki Almir Kapic sad s extremnim stavovima.
GOLOS zena je za kuce, kakva novinarka i voditeljka. :shock: :shock: :roll:

Bojim se da tamo oko 2050 ako ovih ludjaka i extrema vehabija bude 20% populacije ne izazovu gradjanski rat izmedju Bosnjaka.
Ovo najozbiljnije mislim.
Da ima D od drzave trebala bi SIPA ove soviniste preslusati.
Ova situacija je pokazala kakvih sve extrema zivi medju nama..masa ih je iz CentralneBosne i Krajine.
Cudim se kako ih Fb nije blokirao ili izbrisao postove.

Uzas uzas, ako se nastavi ovakva radikalizacijanaseg drustva bojim se....
2050. Bošnjaci će biti endemična vrsta. Ovdje će nove ratove voditi Afgani, Paki i sl.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#815 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Revolucionar ★ »

Ali interesantno je da se ovaj radikalni islam u posljednjih 5 godina rapidno širi među Bošnjacima, što je samo po sebi čudno i interesantno, obzirom da se jedno vrijeme uspjelo suzbit širenje istog kroz paradžemate i džihade po Siriji. Čak i dosta poznanika koji su, nacelno, bili više vjerski nastrojeni od prosječnog Bošnjaka, danas su zaluđeni stavovima ovih online mudžtehida i nadrilidera. Ne mogu pojmit da se uvijek oko muslimana stvaraju i prihvataju nazadne i zaostale ideje
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#816 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by ANamelessGhoul »

Racinonalistička škola treba opet da prevlada
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#817 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by detroit-mercy »

Revolucionar ★ wrote: 20/08/2021 11:11 Ali interesantno je da se ovaj radikalni islam u posljednjih 5 godina rapidno širi među Bošnjacima, što je samo po sebi čudno i interesantno, obzirom da se jedno vrijeme uspjelo suzbit širenje istog kroz paradžemate i džihade po Siriji. Čak i dosta poznanika koji su, nacelno, bili više vjerski nastrojeni od prosječnog Bošnjaka, danas su zaluđeni stavovima ovih online mudžtehida i nadrilidera. Ne mogu pojmit da se uvijek oko muslimana stvaraju i prihvataju nazadne i zaostale ideje
Zasto cudno, drzava propada na svim nivoima, malo ljudi vidi svjetlo na kraju tunela, kriminal, korupcija, nepotizam, veze, stele, pad moralnih vrijednosti, bezperspektivnost i sl. I naravno da ces onda lakse pasti pod uticaj onih koji ti nude svjetliju buducnost pa makar to bilo i tamo negdje.
Ja primjetim taj trend da kao drustvo postajemo sve konzervativniji i to je prisutno vec duzi niz godina. Napsiao ja to jos prije par godina da bi me orkestar FGRovaca docekao na noz, ta ti znas iz Amerike :mrgreen:. Sarajevo postaje konzervativnije mada ima neku kriticnu masu koja se donekle i odupire ali prosetajte malo po manjim mjestima. Promjene su vidljive, na zalost.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#818 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

detroit-mercy wrote: 20/08/2021 15:06
Revolucionar ★ wrote: 20/08/2021 11:11 Ali interesantno je da se ovaj radikalni islam u posljednjih 5 godina rapidno širi među Bošnjacima, što je samo po sebi čudno i interesantno, obzirom da se jedno vrijeme uspjelo suzbit širenje istog kroz paradžemate i džihade po Siriji. Čak i dosta poznanika koji su, nacelno, bili više vjerski nastrojeni od prosječnog Bošnjaka, danas su zaluđeni stavovima ovih online mudžtehida i nadrilidera. Ne mogu pojmit da se uvijek oko muslimana stvaraju i prihvataju nazadne i zaostale ideje
Zasto cudno, drzava propada na svim nivoima, malo ljudi vidi svjetlo na kraju tunela, kriminal, korupcija, nepotizam, veze, stele, pad moralnih vrijednosti, bezperspektivnost i sl. I naravno da ces onda lakse pasti pod uticaj onih koji ti nude svjetliju buducnost pa makar to bilo i tamo negdje.
Ja primjetim taj trend da kao drustvo postajemo sve konzervativniji i to je prisutno vec duzi niz godina. Napsiao ja to jos prije par godina da bi me orkestar FGRovaca docekao na noz, ta ti znas iz Amerike :mrgreen:. Sarajevo postaje konzervativnije mada ima neku kriticnu masu koja se donekle i odupire ali prosetajte malo po manjim mjestima. Promjene su vidljive, na zalost.
Detroit mercy upravu si 1000% pogovo mladja raja imanja mjesta.

Porast pokrivenih curica u srednjim skolama porasla za 11% u odnosu na 2010/11 skolu godinuza srednje skole ( Izvjestaj Osce Oktobar 2020).
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#819 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by YouAreMyDestiny »

Pa kad je siromašna država... 🤷‍♀️ Bit će još gore.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#820 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Revolucionar ★ »

detroit-mercy wrote: 20/08/2021 15:06
Revolucionar ★ wrote: 20/08/2021 11:11 Ali interesantno je da se ovaj radikalni islam u posljednjih 5 godina rapidno širi među Bošnjacima, što je samo po sebi čudno i interesantno, obzirom da se jedno vrijeme uspjelo suzbit širenje istog kroz paradžemate i džihade po Siriji. Čak i dosta poznanika koji su, nacelno, bili više vjerski nastrojeni od prosječnog Bošnjaka, danas su zaluđeni stavovima ovih online mudžtehida i nadrilidera. Ne mogu pojmit da se uvijek oko muslimana stvaraju i prihvataju nazadne i zaostale ideje
Zasto cudno, drzava propada na svim nivoima, malo ljudi vidi svjetlo na kraju tunela, kriminal, korupcija, nepotizam, veze, stele, pad moralnih vrijednosti, bezperspektivnost i sl. I naravno da ces onda lakse pasti pod uticaj onih koji ti nude svjetliju buducnost pa makar to bilo i tamo negdje.
Ja primjetim taj trend da kao drustvo postajemo sve konzervativniji i to je prisutno vec duzi niz godina. Napsiao ja to jos prije par godina da bi me orkestar FGRovaca docekao na noz, ta ti znas iz Amerike :mrgreen:. Sarajevo postaje konzervativnije mada ima neku kriticnu masu koja se donekle i odupire ali prosetajte malo po manjim mjestima. Promjene su vidljive, na zalost.
Nemaju ti sta FGRovci reci, to je istina. U mojoj okolini sam primjetio izuzetno visok broj ljudi koji su se "primili" i to za relativno kratko vrijeme. Nije vise ni stvar u pokrivanju djece, koliko u forsiranju zadrtih, zaostalih ideja i obicaja. Dobro rekose ljudi, to su sve naznake siromasnog drustva,i vjerovatno ce u buducnosti biti i vise istih
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#821 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by detroit-mercy »

Revolucionar ★ wrote: 20/08/2021 16:58
detroit-mercy wrote: 20/08/2021 15:06
Zasto cudno, drzava propada na svim nivoima, malo ljudi vidi svjetlo na kraju tunela, kriminal, korupcija, nepotizam, veze, stele, pad moralnih vrijednosti, bezperspektivnost i sl. I naravno da ces onda lakse pasti pod uticaj onih koji ti nude svjetliju buducnost pa makar to bilo i tamo negdje.
Ja primjetim taj trend da kao drustvo postajemo sve konzervativniji i to je prisutno vec duzi niz godina. Napsiao ja to jos prije par godina da bi me orkestar FGRovaca docekao na noz, ta ti znas iz Amerike :mrgreen:. Sarajevo postaje konzervativnije mada ima neku kriticnu masu koja se donekle i odupire ali prosetajte malo po manjim mjestima. Promjene su vidljive, na zalost.
Nemaju ti sta FGRovci reci, to je istina. U mojoj okolini sam primjetio izuzetno visok broj ljudi koji su se "primili" i to za relativno kratko vrijeme. Nije vise ni stvar u pokrivanju djece, koliko u forsiranju zadrtih, zaostalih ideja i obicaja. Dobro rekose ljudi, to su sve naznake siromasnog drustva,i vjerovatno ce u buducnosti biti i vise istih
Na drugu stranu uzmi ovu raju koja nece sve to mirno da gleda pa se ispaljuju putem Njemacke i drugih zemalja, pa mjeri na kraju sta ti ostalo.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#822 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Opa

Malo se putuje po Istambulu i nose Tommy Hilfinger majice svaka slika drugi tommy druge boje.

A ahbabima govorite " budite skruseni i skromni" a zena nek sjedi kuci.

Najveci licemjer, nadmen covjek.

To je ta skromnost.
Svaka slika sve druga garderoba markirano.
Pa da je i second hand ( a nije) previse je.
To je ta skromnost Pezicu jel?
Malo Turska malo Tanzanija a zena nek cuva djecu.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#823 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Mlad i Nevin »

Kaže zabranjeno je brijat bradu :roll:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#824 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Idemedosumom »

Da, haram. A farz je da ličiš na Hagrida.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#825 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Eno vidim onaj najpoznatiji bilder

Mirsad Terzo postao vehabija..bas ono hardcore ne izbiva iz dzamije..non stop po fb dijeli neke islamske hadise i ajete.

Postade bas konzervativan u stavovima sta je ovo.

Jedan lik takodje s Chwille 2. 87 godiste ..klosar alkohplocar sad isto svakih 5 namaza u dzamiji.
Bas i on postao ultra ultra, ozenio neku curu skroz pokrivrenu doveo iz Zepca..ne pozzdravlja se vise s komsinicama.

Kuda ovo ide
Post Reply