Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#251 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by bezimeni nepoznati »

agent_zero wrote: 26/12/2019 08:45 https://www.klix.ba/vijesti/bih/bilbord ... /191225088

Dokle će se u jednoj sekularnoj, evropskoj Bosni i Hecegovini, čemu nadam se svako normalan teži, tolerisati ovakvo propagiranje bolesnih, umobolnih i nadasve primitivnih svjetonazora?

Kakva je to tzv. država da niko za ovo nelegalno i nezakonito postavljanje bilborda na javnim mjestima nije već kažnjem, a bilbordi uklonjeni?
Ako neće da slave neka ne slave, mogu savjetovati druge da ne slave ali ne mogu im nabacivati svoje mišljenje,
jakub10
Posts: 13
Joined: 12/12/2019 11:07

#252 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by jakub10 »

Na ovome mjestu htio bih podsjetiti na činjenicu u Kur'anu
Utipkajte u pretraživač Kur'ana riječ ''lud''
Pa ćete naći za Musa, Nuha, Isa, Muhameda i druge odabrane ljude od Boga da su u svoje vreme bili optuživani da su ludi, pa ako su najodabraniji božji ljudi ludi za svet i društvo, to govori o stanju društva koje je skrenulo u ludost ili bolest ili greh.
Islamska zajednica i crkve ove vere su se otklonile od božje riječi i služe politici, tako što se tiče bilo koga ko je van ovih institucija on bi mogao biti upravo zdrav stub, jer ponavljam Ibrahim a.s. ili Abraham zaista nije treba vjersku dozvolu za služenje Bogu od Nimroda.
Bog je otvoren svima i nijedna ustanova nema privilegiju ka Bogu jer on bira kome će se obratiti i uputiti, a nekako najljepše je da se javi u snove, da ne biste bili optuživani od onih kako Kur'an kaže koji su poslanike utjerivali u laž, kao zadnji metod izvlačenja iz vjere
A ko nije u istini i izusti ijednu laž, nije u veri
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#253 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Evo postavise Pezicu, u komentarima, sto ne napise clanak povodom bombe u Kabulu, gdje su mahom ove djevojcice nastradale odmah blokira ljude.

Koji licemjer ko njih finansira ovdje...sve bih ja to finansijski procesljao.

Zamisli ni slovo, ni mukajet o nastradalim djevojcicama, a slovis za nekog predavaca o vjeri, i nameces se ljudi.
Kad te ljudi o tomu pitaju, blokiras ih.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#254 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Pezica sam cijenila ali nekada bas davno sam mu postavila pitanje o jednoj osjetljivoj stvari i tu se napravio francuz.
Ima tu jos mnogo mahana doticnog koji nije nasao za shodno da kad uziva toliki autoritet medju muslimanima pretpostavimo vjernicima, da stagod pametno organizuje osim kupovine zemljista i sedzada za dzamiju i slicno.
Bilo je bolesne, sakate djece kojima je to prece uciniti ali Pezic je kriminalni licemjer koji se selektivno krije iza vjerskih propisa u onoj mjeri koliko mu je bio interes da ih prikaze.

Zijad Ljakic je posebna prica nesaburovanog vjernika kojem sve zivo ide na nerve i pausalno odgovara na pitanja sa dosta cinizma podsmijeha i ponizenja...
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#255 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

vjeshalica wrote: 09/05/2021 16:59 Pezica sam cijenila ali nekada bas davno sam mu postavila pitanje o jednoj osjetljivoj stvari i tu se napravio francuz.
Ima tu jos mnogo mahana doticnog koji nije nasao za shodno da kad uziva toliki autoritet medju muslimanima pretpostavimo vjernicima, da stagod pametno organizuje osim kupovine zemljista i sedzada za dzamiju i slicno.
Bilo je bolesne, sakate djece kojima je to prece uciniti ali Pezic je kriminalni licemjer koji se selektivno krije iza vjerskih propisa u onoj mjeri koliko mu je bio interes da ih prikaze.

Zijad Ljakic je posebna prica nesaburovanog vjernika kojem sve zivo ide na nerve i pausalno odgovara na pitanja sa dosta cinizma podsmijeha i ponizenja...
Od svih njih " selefija", Golos je najkoretniji ako se to moze reci, ko to prati.

Sta god mislili, ipak se udostoji da ti odgovori na pitanje u razumnom roku, Pezic najlicemjerni tip, bila je svadja s Golosem.

Sto se tice ovog Ljakica, po meni najekstremniji tip ubjedljivo.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#256 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Sociolog wrote: 09/05/2021 17:06
vjeshalica wrote: 09/05/2021 16:59 Pezica sam cijenila ali nekada bas davno sam mu postavila pitanje o jednoj osjetljivoj stvari i tu se napravio francuz.
Ima tu jos mnogo mahana doticnog koji nije nasao za shodno da kad uziva toliki autoritet medju muslimanima pretpostavimo vjernicima, da stagod pametno organizuje osim kupovine zemljista i sedzada za dzamiju i slicno.
Bilo je bolesne, sakate djece kojima je to prece uciniti ali Pezic je kriminalni licemjer koji se selektivno krije iza vjerskih propisa u onoj mjeri koliko mu je bio interes da ih prikaze.

Zijad Ljakic je posebna prica nesaburovanog vjernika kojem sve zivo ide na nerve i pausalno odgovara na pitanja sa dosta cinizma podsmijeha i ponizenja...
Od svih njih " selefija", Golos je najkoretniji ako se to moze reci, ko to prati.

Sta god mislili, ipak se udostoji da ti odgovori na pitanje u razumnom roku, Pezic najlicemjerni tip, bila je svadja s Golosem.

Sto se tice ovog Ljakica, po meni najekstremniji tip ubjedljivo.
Vis a vis GoLosa, preksinoc sam u Malaku klanj'o aksam za njim :-)

Jos uvijek me kopka, da li sam trebao ponoviti namaz ili ne :-? :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#257 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Sociolog wrote: 09/05/2021 17:06
vjeshalica wrote: 09/05/2021 16:59 Pezica sam cijenila ali nekada bas davno sam mu postavila pitanje o jednoj osjetljivoj stvari i tu se napravio francuz.
Ima tu jos mnogo mahana doticnog koji nije nasao za shodno da kad uziva toliki autoritet medju muslimanima pretpostavimo vjernicima, da stagod pametno organizuje osim kupovine zemljista i sedzada za dzamiju i slicno.
Bilo je bolesne, sakate djece kojima je to prece uciniti ali Pezic je kriminalni licemjer koji se selektivno krije iza vjerskih propisa u onoj mjeri koliko mu je bio interes da ih prikaze.

Zijad Ljakic je posebna prica nesaburovanog vjernika kojem sve zivo ide na nerve i pausalno odgovara na pitanja sa dosta cinizma podsmijeha i ponizenja...
Od svih njih " selefija", Golos je najkoretniji ako se to moze reci, ko to prati.

Sta god mislili, ipak se udostoji da ti odgovori na pitanje u razumnom roku, Pezic najlicemjerni tip, bila je svadja s Golosem.

Sto se tice ovog Ljakica, po meni najekstremniji tip ubjedljivo.
slabije sam pratila golosa, citala sam one clanke/postove kad se sklepao sa Pezicem
u pravu je kad je rekao da on kao forsira iskljucive stvari kad je u pitanju razvod braka, ako si citao znas na sta je ciljao
takodjer, to nije samo u tom slucaju iskljucivost ima ih jos
nazalost

Ljakic je histericar, snima video i histerise jer se nekome u publici culo dijete da prica,znaci odron,nemaa ni sekunde strpljenja da situaciju smiri vec odma kofrcenje i prijetnje da ce izaci 😂

ubjedljivo najprijatniji insan kad su u pitanju religijske stvari je muftija menk, tako blag i nasmijan covjek i pravi motivacioni govornik

kod domacih samo ubijaju kompleksi i zelja za agresivnom svadjom
nezz jesil obratio paznju na duhovnog iscjelitelja seferagica fuada i njegove nazovi sege na fb?
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#258 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Za vjesalicu

Ne nisam, nisam to upratio nemam bas puno ni vremena.

Samo zelim kazati, da nam dosta mladje raje ekstremiziraju. Sve bih ja njima finansije precesljao.
7 djece, i kucerina, a dosao iz nekog sela.
Od kojih para?
Da ima " D", od drzave, sve te finansije treba precesljati.
Upravu je donekle Golos kad kaze, pricas ljudima da budu skromni, a skoro svaki vikend slike s nekih resorta, izletista, destinacija, kao sto je 1 noc tu kosta, ko mozda trecina necije plate.

Pozz vjesalice i bez puno sekiracije :bih:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#259 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

al svako malo napise javio se anonimni donator sa 50.000 ojra da mu allah ukabuli vakuf :skoljka:

ma ima tu mnogo detalja ne bi posebno izvdajala

msm da selektivno provodi religijsku propagandu kako njima odgovara a ne kako je u stvarnosti

cijenim i postujem da je ok iznio neke stvari sto se tice religijskih stvari, ali smatram da je jednosmjerno i nepotpuno i da na takav nacin utice na ljude...doduse kakvih budala ima nije im tesko prihvatiti....


bila je jednom rasprava oko kamate i naknade za posudjivanje novca....tvrdi da to nije isto a kamata ima opis naknade ....i hajde se ti svadjaj sa njim i ubjedjuj da naknada nije nista drugo nego prikrivena ili kulturniji naziv za kamatu
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#260 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

vjeshalica wrote: 10/05/2021 12:31 al svako malo napise javio se anonimni donator sa 50.000 ojra da mu allah ukabuli vakuf :skoljka:

ma ima tu mnogo detalja ne bi posebno izvdajala

msm da selektivno provodi religijsku propagandu kako njima odgovara a ne kako je u stvarnosti

cijenim i postujem da je ok iznio neke stvari sto se tice religijskih stvari, ali smatram da je jednosmjerno i nepotpuno i da na takav nacin utice na ljude...doduse kakvih budala ima nije im tesko prihvatiti....


bila je jednom rasprava oko kamate i naknade za posudjivanje novca....tvrdi da to nije isto a kamata ima opis naknade ....i hajde se ti svadjaj sa njim i ubjedjuj da naknada nije nista drugo nego prikrivena ili kulturniji naziv za kamatu
Ne volim kako nipodastava zene.
" cuj zeni dalo prava da bude politicarka, haloo habibi, policajka, geometar".

Bas bas nipodastava zena, degutantno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#261 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

al perfidno nipodastava, kofol se krije iza religijskog stita o zenama,a ovamo provlaci ponizavanje i debilisanje zena
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#262 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

nije govno nego se pas posro

Image
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#263 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Kakve su ovo atrakcije s privatnim bazenom i atrakcijama :mrgreen:
A narodu govori budite skromni i ne ističite se.
Jel skromnost kovana ograda?
Kucerina na stupskom brdu, non stop slike s nekih izleta?

Koje licemjerstvo ovih ubleha od " dajjija".
Pa pokazite legalna finansijska primanja ako ste posteni ljudi
User avatar
basicm
Posts: 10401
Joined: 16/01/2012 21:38

#264 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by basicm »

Pa vi ih pratite vise od pravih muslimana :)

Uskoro cete vi u prvi saf inshallah.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#265 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Gerro »

Image

Gledaj ovog idiota bolesnog :lol:

Ima ljudi kojima je Pezic idol :lol:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#266 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by tindbe »

300.000 ljudi njega prati. Dno nam je blizu.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#267 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by ProgramskiJezik »

Gerro wrote: 23/06/2021 21:21 Image

Gledaj ovog idiota bolesnog :lol:

Ima ljudi kojima je Pezic idol :lol:
Neki meni bliski prijatelji gotive njega.. ne znam zasto fkt.. mislim da cu ostat bez prijatelja..

Da li mi neko moze nesto vise reci o tome Elvedinu? Nisam upoznat snjim i njegovim djelima.. sta je on pa ga ljudi gotive?
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#268 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by nivla »

nekad smo u raji redovno pustali ovakvog i njemu slicne da ismijavamo banalizovanje i primitivizam koji propagira, narocito je upitno kako on svoje pogresne ideje provlaci i opravdava neukim narodnim masama kroz citiranje Kur’ana i hadisa, pa otvorenu efektivnu kamatu od 20% na 6 mjeseci proglasi halal trgovinom
npr to je halal, ali ako je banka i isti iznos kamate platis u manjim ratama na 7godina onda je to haram
da se razumijemo stav o kamati je jasan, ona je haram kako god, i treba je izbjegavati, u njegovom primjeru mozemo je zvati i trgovinom, ali to je i dalje kamata
sto se tice imovinskog statusa pretpostavljamo da je sve stekao i prijavio po propisima nase drzave, ili za njega postoje samo zakoni nepostojeceg halifata
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#269 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ludzak »

Ako je iko protivnik religija, i ovih vehabija, to sam ja. Ali, realno, donekle je i u pravu. Treba se imati granica u nečemu. Danas je nema. Djevojke, žene, su se srozale na najnizi nivo moralnosti i etike. Ne kažem da treba žene drzati između četiri zida.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#270 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Gerro »

Image


:lol:
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#271 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Non stop slike s nekih resorta,vila planinsiih odmaralista..bazena..
A raji govori budite skromni i skruseni :mrgreen: :lol:

7 djece, kovana ograda se uradila na Stupu.
Jel Pezic digao 5kg u zivotu?
7 djece ..valja to nahraniti obuci..
Gledajte kod njega svako predavanje druga markirana kosulja i majica, preferira US Polo..
Da si posten covjek pokazi svoje finansije? :mrgreen:
Ko ga god nesto pita a da mu ne pashe odmah blokira.

Da ima drzave da mu provjeri samo jesu li mu finansije legalne
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#272 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 25/06/2021 00:22
salik79 wrote: 09/05/2021 17:21
Sociolog wrote: 09/05/2021 17:06

Od svih njih " selefija", Golos je najkoretniji ako se to moze reci, ko to prati.

Sta god mislili, ipak se udostoji da ti odgovori na pitanje u razumnom roku, Pezic najlicemjerni tip, bila je svadja s Golosem.

Sto se tice ovog Ljakica, po meni najekstremniji tip ubjedljivo.
Vis a vis GoLosa, preksinoc sam u Malaku klanj'o aksam za njim :-)

Jos uvijek me kopka, da li sam trebao ponoviti namaz ili ne :-? :D
ti trebaš prvo iskreno i istinski izgovorit šehadet, povjerovat srcem, potvrdit to sve djelima pa onda klanjat. džaba klanjaš bez toga. :D
To ti GoLos pric'o, je l'?!

Da je to Islam sto vi propagirate ja bih bio zadnja osoba na svijetu koja bi to "popusila". Bilo bi hvala, ali ne hvala...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#273 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 25/06/2021 01:09
salik79 wrote: 25/06/2021 01:01
turgut wrote: 25/06/2021 00:22

ti trebaš prvo iskreno i istinski izgovorit šehadet, povjerovat srcem, potvrdit to sve djelima pa onda klanjat. džaba klanjaš bez toga. :D
To ti GoLos pric'o, je l'?!

Da je to Islam sto vi propagirate ja bih bio zadnja osoba na svijetu koja bi to "popusila". Bilo bi hvala, ali ne hvala...
ma kakav Gološ, ja to čitao u nekim tekstovima a koji su citati iz šiitskih knjiga, da šiija koji klanja za sunijom, u nekom slučaju ako se to i desi, obavezno ponovi molitvu.
Ti cito? 😂 Smijem li pogadjati iz cega si to cit'o? :oops:

Zato sije kada su im sunijske delegacije u posjeti obavezno stavljaju sunije da im predvode namaz u dzematu... Lakse je njima svima ponoviti namaz nego ovom sto predvodi i mozda jos par njih. Ha ja!

Zato nasi nikada ne pustaju da sije, kada su u posjeti predvode dzemat, da bi se ovi kasnije morali "patiti" i naklanjavati. Logika.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#274 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Pazi ovog ludog sije, generala IRGCa, mahsuz dos'o klanjat' sa sunijama, da bi kasnije mor'o naklanjavat:

Image


Al' "tukja" jarane.... :skoljka:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#275 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

A da ja pojasnim zasto sam bio nesiguran u ispravnost mog namaza kojeg je predvodio GoLos. S obzirom da je lik protekfirio vise od pola umeta (sto sija, sto sunija), ako postoji makar jedna osoba koja nije kjafir, odnosno koja je mumin, a on je protekfirio - svi znamo da se tekfir vraca "vlasniku", sto ce reci da postoji velika vjerovatnoca da je i sam kjafir, odnosno da mu se tekfir "obio od glavu".
Post Reply