Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#1 Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by agent_zero »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bilbord ... /191225088

Dokle će se u jednoj sekularnoj, evropskoj Bosni i Hecegovini, čemu nadam se svako normalan teži, tolerisati ovakvo propagiranje bolesnih, umobolnih i nadasve primitivnih svjetonazora?

Kakva je to tzv. država da niko za ovo nelegalno i nezakonito postavljanje bilborda na javnim mjestima nije već kažnjem, a bilbordi uklonjeni?
Last edited by agent_zero on 26/12/2019 23:08, edited 3 times in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2 Re: Tzv. "paradžemati" - leglo umobolnika

Post by Ramzess Veliki »

Kolindina predizborna kampanja? :mastakazes:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3 Re: Tzv. "paradžemati" - leglo umobolnika

Post by agent_zero »

Ramzess Veliki wrote: 26/12/2019 08:46 Kolindina predizborna kampanja? :mastakazes:
Bit će da je ili Kolinda ili Dodik ili Vučić... :roll:

Zaboravih gore napisati, zašto se ne istraži ko finansira ove primitivce, odakle im tokovi novca?

Odgovor je jasan, radikalni vehabijsko-selefijski pokreti iz arapskog svijeta (Saudija) povezani sa evropskim ćelijama.

Ovo nije prvi put da se dešavaju ovakve društvene degeneracije i ispadi, ali niko ne podzima ništa, niko ne kažnjava.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by mk ultra »

svake godine ista priča, djed mraz, teta nova godina, ko će dijeliti paketiće, smiju li se dijeliti itd...

i ne znam šta ste se svi dohvatili plakata, jel vas to toliko pogađaju u srce :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#5 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Haris.ba »

agent_zero wrote: 26/12/2019 08:45 Dokle će se u jednoj sekularnoj, evropskoj Bosni i Hecegovini, čemu nadam se svako normalan teži, tolerisati ovakvo propagiranje bolesnih, umobolnih i nadasve primitivnih svjetonazora?
A ko je reper da kaže da su ovo "bolesni, umobolni i primitivni" svjetonazori? :D
agent_zero wrote: 26/12/2019 08:45 Kakva je to tzv. država da niko za ovo nelegalno i nezakonito postavljanje bilborda na javnim mjestima nije već kažnjem, a bilbordi uklonjeni?
Misliš da su postavljeni bez urbanističke dozvole?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#6 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

Ako smo u sekularnoj drzavi onda se treba pomiriti sa cinjenicom da Nova godina nije vjerski praznik i da postoje ljudi koji u svojim svjetonazorima je ne prihvataju i ne mozete to nazivati da je umobolno,isto kao i plakat najludja noc....mislim nabijem na q te naluđe noci koje su obicna marketing besmislica i kult...
Osim toga djed mraz je izmisljeni lik,tako da...jednostavno pomirite se sa tim da ljudima nesto smeta...ako vec seremo o sekularnoj drzavi nema potrebe da se na svakom usranom.cosku propagira nesto kojem je glavni cilj da zavadja i sa uzima pare
Last edited by vjeshalica on 26/12/2019 09:08, edited 1 time in total.
King_Diamond
Posts: 162
Joined: 21/12/2019 10:04

#7 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by King_Diamond »

valjda je zakonom i ustavom zabranjeno širenje vjerske i nacionalne mržnje a ovi bilbordi to itekako rade.

meni ne smeta jebe mi se, ali sutra će osvanuti bilbordi koji pozivaju na malo konktretnije korake, nije ovo baš za ignorisat a nit je postavljeno slučajno ni naivno!
User avatar
vjeshalica
Posts: 16995
Joined: 31/03/2019 14:56

#8 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

King_Diamond wrote: 26/12/2019 09:07 valjda je zakonom i ustavom zabranjeno širenje vjerske i nacionalne mržnje a ovi bilbordi to itekako rade.

meni ne smeta jebe mi se, ali sutra će osvanuti bilbordi koji pozivaju na malo konktretnije korake, nije ovo baš za ignorisat a nit je postavljeno slučajno ni naivno!
Koja se nacija vrijedja?
I nova godina nije religijski praznik?
I sta je iskaz mrznje ovdje? Naveden citat iz religijske knjige ?
Najuđa noć?
De ba spustite se na zemlju
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

Prike nego pocnes palacati jezik, malo obnovi znanje iz osnovne skole. Sta je julijanski kalendar i gregorijanski kalendar.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#10 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by breuer »

agent_zero wrote: 26/12/2019 08:45 https://www.klix.ba/vijesti/bih/bilbord ... /191225088

Dokle će se u jednoj sekularnoj, evropskoj Bosni i Hecegovini, čemu nadam se svako normalan teži, tolerisati ovakvo propagiranje bolesnih, umobolnih i nadasve primitivnih svjetonazora?

Kakva je to tzv. država da niko za ovo nelegalno i nezakonito postavljanje bilborda na javnim mjestima nije već kažnjem, a bilbordi uklonjeni?
realno, meni je ovo duhovito :-D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#11 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by plain vanilla »

necete vi nas vise komunjarama zvati :mrgreen:
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#12 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Ludzak »

vjeshalica wrote: 26/12/2019 09:06 Ako smo u sekularnoj drzavi onda se treba pomiriti sa cinjenicom da Nova godina nije vjerski praznik i da postoje ljudi koji u svojim svjetonazorima je ne prihvataju i ne mozete to nazivati da je umobolno,isto kao i plakat najludja noc....mislim nabijem na q te naluđe noci koje su obicna marketing besmislica i kult...
Osim toga djed mraz je izmisljeni lik,tako da...jednostavno pomirite se sa tim da ljudima nesto smeta...ako vec seremo o sekularnoj drzavi nema potrebe da se na svakom usranom.cosku propagira nesto kojem je glavni cilj da zavadja i sa uzima pare
Naravno da je Deda Mraz izmišljen, to niko ne spori. Baš kao i bogovi.
User avatar
mayab
Posts: 27020
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by mayab »

Najzalosnije je sto bi tom nekom "pravom bosanskom muslimanu" neko trebao govoriti upute da li treba slaviti NG i voditi dijete DMrazu ili ne!
Valjda je taj čovjek vać načisto s time?
Ne treba neki PARAdžemat valjda ga ga uči i opominje!
Meni bi ovo bila UVREDA!
User avatar
krofnaa*
Posts: 189
Joined: 30/04/2013 00:50

#14 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by krofnaa* »

Kao sto oni imaju pravo na svoju vjeru i ja im se ne petljam u to sta smiju a sta ne smiju da rade, isto tako ti vijernici ne treba da se petljaju normalnom narodu u privatni zivot, koje praznike ce da slavi ili ne.

Mi smo multikulturalna drzava i bilokakvo izazivanje netrepeljivosti medju narodima ove zemlje treba sankcionisati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 26/12/2019 09:12 Prike nego pocnes palacati jezik, malo obnovi znanje iz osnovne skole. Sta je julijanski kalendar i gregorijanski kalendar.
Oba uzimaju godinu kad je Isus ubijen a cudno je da smrt njegova po njima vecinom pada u Aprilu.

PS. Ni jedan nije bas dobar. Nisu precizni dovoljno, ni jednostavni dovoljno.
Last edited by Sanjarko on 26/12/2019 09:51, edited 1 time in total.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#16 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by jahh »

King_Diamond wrote: 26/12/2019 09:07 valjda je zakonom i ustavom zabranjeno širenje vjerske i nacionalne mržnje a ovi bilbordi to itekako rade.

meni ne smeta jebe mi se, ali sutra će osvanuti bilbordi koji pozivaju na malo konktretnije korake, nije ovo baš za ignorisat a nit je postavljeno slučajno ni naivno!
Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#17 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by spreca »

Nije vazno sta je napisano,nego ko je to napisao(finansirao)
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Naslovnica »

Ludzak wrote: 26/12/2019 09:32
vjeshalica wrote: 26/12/2019 09:06 Ako smo u sekularnoj drzavi onda se treba pomiriti sa cinjenicom da Nova godina nije vjerski praznik i da postoje ljudi koji u svojim svjetonazorima je ne prihvataju i ne mozete to nazivati da je umobolno,isto kao i plakat najludja noc....mislim nabijem na q te naluđe noci koje su obicna marketing besmislica i kult...
Osim toga djed mraz je izmisljeni lik,tako da...jednostavno pomirite se sa tim da ljudima nesto smeta...ako vec seremo o sekularnoj drzavi nema potrebe da se na svakom usranom.cosku propagira nesto kojem je glavni cilj da zavadja i sa uzima pare
Naravno da je Deda Mraz izmišljen, to niko ne spori. Baš kao i bogovi.
:thumbup:
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#19 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Neregistrirani »

Sanjarko wrote: 26/12/2019 09:43
Oba uzimaju godinu kad je Isus ubijen a cudno je da smrt njegova po njima vecinom pada u Aprilu.
Lupas gluposti. BC/AD ili p.n.e./n.e. je od godine rodjenja, ne smrti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

Neregistrirani wrote: 26/12/2019 10:14
Sanjarko wrote: 26/12/2019 09:43
Oba uzimaju godinu kad je Isus ubijen a cudno je da smrt njegova po njima vecinom pada u Aprilu.
Lupas gluposti. BC/AD ili p.n.e./n.e. je od godine rodjenja, ne smrti.
Pa eto od rodzenja. Zaboravio sam. Ista stvar. BC, AC, AD itd. Uglavnom po Isusu mjere vrijeme.

A kalendar im je neprecizan, i nije dovoljno jednostavan.

Iako nema bas 100% trenutno danas preciznog kalendara u svijetu osim ovog sto sam ja smislio.

PS. Nemoj se odmah palit i ne odmah na sugovornika tako.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sanjarko »

Je li + ili - 33 sasvim nebitno. Mjere po Isusu vrijeme. Jevreji furaju svoj kalendar i po svom mjere, Muslimani, Kinezi, Hindusi i mnogi drugi isto tako.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#22 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Haris.ba »

Mislim da je vrijeme da u sekularnoj drzavi promjenimo ociti vjerski kalendar po rodjenju osobe vezane za vjeru. :mrgreen:

Dokle cemo dopustati upotrebu vjerskog kalendara u nasoj dragoj sekularnoj drzavi? Ili, ako vec moramo, treba svake godine rotirati kalendar. Jedne godine katolicki, druge pravoslavni, trece islamski, cetvrte agnosticki, pete ateisticki. Mislim da je posteno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by SmokingMan »

Ne vidim da se nek radi drugačijeg stava prema određenim praznicima treba orgazovati neki lov na vještice, ovo je demokratsko društvo i svako ima pravo na svoje subjektivno mišljenje. U svijetu postoje na desetine ultrakonzervatvnih ogranaka religijskih skupina, i ovome se ne bi trebalo davati neki poseban naglasak,osim što je medijima čitva ova priča jako niteresatna zbog okolnosti i podneblja unutar kojeg se ona odvija. Naravno, niti je prvi niti zadnji put da će se oko čitave priče nadovezati još novih deset, ali onih političke prirode, koje se svakodnevno plasiraju šrim masama kroz medije.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#25 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Alles-Tamam »

Tacno se zna koja sorta "ljudi" je okacila ove plakate, a to su one bradate spodobe.
Isto tako se zna sa kojom namjerom je okaceno to što je okaceno.

Kako god novu godinu tumacili, ovakav ili onakav praznik za njih je to protiv njihovog kozojebnog tumačenja islama.
Post Reply