Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#701 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

vjeshalica wrote: 03/07/2021 15:20
salik79 wrote: 03/07/2021 15:18 Ne pratim ni ja, niti mi naumpada da mu ulazim na profil, ali mora da je nesto bilo cim ga njegov brat u vjeri proziva za to, a to za sta ga proziva, sasvim sigurno, nije za to sto ti navodis.
Golos nije napamet to rekao jer se krece u krugovima koji su blizi njemu nego sto smo mi.
Njih dvojica su, narodski receno, iz istog legla.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#702 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

svi su oni iz iste halke, kuduzovic, ljakic malo vise zakarabaso....itd
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#703 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by belfy »

Ludzak wrote: 03/07/2021 09:12
belfy wrote: 29/06/2021 22:19

kakve veze ima tvoj odgovor sa mojim postom? ja nisam pominjao niti Bibliju, niti kladionice, niti alkoholizam. probaj jos jednom procitati sta sam napisao, pa onda odgovoriti nesto sto ima smisla...
Što je onda citiran dio oko alkoholizma?
Ja spominjem vjernike koje konzumiraju. Nisu kompetentni da govore kakav je Pezic vjernik, kad ni oni nisu u stanju da sre drže religijskih načela.
lijepo da si izrezao sta sam pisao, pa bi sada trebali ponovo. necemo. obzirom sta Pezic radi u odnosu sa tim vjernicima koji konzumiraju alkohol ja bih rekao da ce vise njih putem Dzeneta, a za Pezica nisam siguran. nijedan od tih sto konzumiraju alkohol ne okrece vjernike jedne protiv drugih, a pogotovo ne na sirem nivou kao Pezic. no, nije na meni da odlucujem, jel. ovo je samo moje misljenje...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#704 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

turgut wrote: 03/07/2021 15:32

vidi vidi, ono jadno i čemerno bi ko biva neku finansijsku policiju slalo, šta li. :lol:
hajd pošalji je tajkunima u hercegovački kamenjar. :-)

hajd pošalji ih u državni ili federalni parlament..
evo rekao sam ti, finansiraju se iz fonda za misionarstvo sa sjedištem u Saudijskoj Arabiji, šta ćeš sad? šta ima nezakonito u tome?
Nije mi jasna narocita agresija kad se prica o prihodima.doticnog?
da pojasnis preciznije sto te toliko tangira?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#705 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 15:26
salik79 wrote: 03/07/2021 13:37 To i djeca u vrticima znaju, turgute:

Image





Ulete tu i nasi blecci sa donacijama poput onih za bunare u Africi, gdje su se milioni "zavrnuli". A Peza pusti koju srceparajucu, "obidje" africku fukaru (nasa povratnicka fukara uz granicu Srbije mu ni u malom mozgu nije), prospe suplju i to ti je to...



Postavio si link na ova "predavanja", znas li kakvo misljenje ima ovaj lik o tvom sultanu Erdi? :mrgreen:
pa svako svoje finansira. isto rade i Iranci s tom razlikom da to iranska rada podržava zvanično i ima u svom programu plan podrške i finansiranja raznih proiranskih ideologija udruženje i organizacija širom svijeta, a saudijska ipak ne, jer saudijskoj vladi uglavnom ne odgovoraju pojedinci organizacije koje se na temelju učenja koje prezentuju vrlo lahko mogu okrenuti protiv vlade KSA.


Erdo nije nikakav sultan a pogotovo nije moj sultan. sultani su vladali Osmanskim carstvom, danas Turskom vladaju sekularistički predsjednici čija ideologija je demokratija.
poznata su mi njegovi stavovi glede vlasti u Turskoj pa tako i Erdoana i čovjek je sasvim u pravu. Turci se moraju vratiti islamu do kraja a ne klackati se tamo - ovamo ako hoće biti neki faktor u muslimanskom svijetu.
Saudi, ipak, ne?! Mozda sada ne, kada im te korisne budale vise ne trebaju. Kada su izvezli svoju nakaradnu ideologiju sirom svijeta i napravili haos...

Ne znam, cesto te vidim kako lamentiras na temi o Turskoj, pa rekoh da i tebi Erdo nije sultan kao sto je Haretu.

A i ptice na grani znaju da su Britanci u Arabiji plemenu Saud dali svjetsku, a ibn Abdulvehabovoj lozi vjersku vlast. Sve jedan pakt pod firmom "Saudijska Arabija".
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#706 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

turgut wrote: 03/07/2021 15:46
vjeshalica wrote: 03/07/2021 15:37

Nije mi jasna narocita agresija kad se prica o prihodima.doticnog?
da pojasnis preciznije sto te toliko tangira?
mene? :lol:
čuješ li ti sebe? pa ti si ovdje najglasnija, a bome i najagresivnija glede Pezinog finansijskog stanja. :roll:
Ne znam sta je problem ? Problem.je sto vas prica o tome tamgira znate iz kojih motiva a ne sto sam ja navodno glasna.
Cuj prosla su vremena podrumskog zlostavljanja
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#707 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 15:50

Saudi, ipak, ne?! Mozda sada ne, kada im te korisne budale vise ne trebaju. Kada su izvezli svoju nakaradnu ideologiju sirom svijeta i napravili haos...

Ne znam, cesto te vidim kako lamentiras na temi o Turskoj, pa rekoh da i tebi Erdo nije sultan kao sto je Haretu.

A i ptice na grani znaju da su Britanci u Arabiji plemenu Saud dali svjetsku, a ibn Abdulvehabovoj lozi vjersku vlast. Sve jedan pakt pod firmom "Saudijska Arabija".

malo si mi pogubljen, što bi neko sjekao granu na kojoj sjedi?
Bas kao i Frakenstajn doktora Frankenstajna. Otelo se kontroli.

A sada zapadni patroni od svojih sluga zele u Arabiji sekularizam po njihovom uzoru. Sve sto je u i oko Meke je napravljeno je uvod u to. Pogledaj samo na sta lici pogled iz Harema. Kaba okruzena megalomanskim gradjevinama u kojima dominira masonski Big Ben 2. Pitanje je vremena kada ce se i alkohol, kao i blud, legalizirati u Meki. Zapamti sta sam ti rekao. Vec se u Saudiji organiziraju Helloween partyji...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#708 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Ko ne vidi potpis onih koji stoje iza ovoga ili je slijep ili zaslijepljen:

Image

Kaba, nekada centralna gradjevina Mekke, sada tako "nebitno" i "jadno" izgleda okruzena megalomanskim masonskim gradjevinama.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#709 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 16:02
vjeshalica wrote: 03/07/2021 15:57

Ne znam sta je problem ? Problem.je sto vas prica o tome tamgira znate iz kojih motiva a ne sto sam ja navodno glasna.
Cuj prosla su vremena podrumskog zlostavljanja
šta me bona tangira? pa ti i još neki ovdje pokrenuli ste priču o finansijskom stanju Pezića injegove porodice. mene Pezić tangira ko prošlogodišnja korona, već sam napisao nekoliko stranica prije svoj stav glede Pezića. eto ti pitala kako se finansiraju, ja ti rekao da postoji fond u Saudijskoj Arabiji iz kojeg se finansira posao koji dotični likovi koje ovdje pominjete obavljaju. šta ćeš sad uvezi s tim ? uputit neko protestno pismo ambasadi KSA? :D
U najmanju ruku, ako nista, oporezovati te "donacije".
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#710 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

turgut wrote: 03/07/2021 16:07
salik79 wrote: 03/07/2021 16:05

U najmanju ruku, ako nista, oporezovati te "donacije".
pa eto, pošto vas ima ovdje pozamašan broj, skupite se, napišite kakvu peticiju, dopis, pošaljite tamo gdje treba pa nešto korisno za državu i državni budžet odradite. ili ćete nastavit samo izljevat svoju žuč po forumu ko ove frustrirane žene zbog razočaranih muževa? :lol:
cuj druze, seksualne devijacije lijeci na drugom mjestu
nije niko frusttrirana zena i nema razocaranog muza ako te ubode tamo gdje tebi ne odgovara
ja znam da je neciji nivo seksualno zlostavljanje, kao nacin kontrole,uvrede i slicno, i pokazao si se na temi koliko daleko ides, doduse nemoj misliti da ces ovdje naci zrtvu za svoju rehabilitaciju
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#711 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 16:06
salik79 wrote: 03/07/2021 15:57

Bas kao i Frakenstajn doktora Frankenstajna. Otelo se kontroli.

A sada zapadni patroni od svojih sluga zele u Arabiji sekularizam po njihovom uzoru. Sve sto je u i oko Meke je napravljeno je uvod u to. Pogledaj samo na sta lici pogled iz Harema. Kaba okruzena megalomanskim gradjevinama u kojima dominira masonski Big Ben 2. Pitanje je vremena kada ce se i alkohol, kao i blud, legalizirati u Meki. Zapamti sta sam ti rekao. Vec se u Saudiji organiziraju Helloween partyji...
da, a kada se opet pojave oni koji će htjeti zbaciti tu neislamsku vlast ti ćeš opet dramit kako se radi o teroristima, haridžijama, radikalima i ekstremistima, isto će govoriti i vladajuća elita saudijske Arabije kao plaćenička ulema tih vladara. isto će govoriti svi zapadnjački mediji, tzv analitičari i tzv eksperti sa kojekakvih blisko-istočnih studija. dakle, jasno je ko je na čijoj strani, ko je s kim a protiv koga. :D
Ta ulema odakle su svi ovi pezici ucili je upravo ulema iz pomenutog pakta, stvorenog od strane Britanaca. Ja cu uzivati gledajuci kako ih Gospodar unistava. I tome se radujem i nadam da cu to i doziviti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#712 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

salik79 wrote: 03/07/2021 16:04 Ko ne vidi potpis onih koji stoje iza ovoga ili je slijep ili zaslijepljen:

Image

Kaba, nekada centralna gradjevina Mekke, sada tako "nebitno" i "jadno" izgleda okruzena megalomanskim masonskim gradjevinama.
razbojnicka posla,oni znaju sta i koga finansiraju i koliko religiju koriste u tome...da su gradjevinski skrnavili sveto mjesto,itekako jesu, vidi se,bilo je i drugacijih i boljih opcija zar ne?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#713 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

turgut wrote: 03/07/2021 16:12

ja sam ovdje samo da gledam vas paćenice kako kmečite zbog promašenih odluka u svom životu. i jako vam dobro ide, samo nastavite. :izet: :lol:
moraces me istuci onim rukija oklagijama za izbijanje sihira sto seferagic koristi u seansama 🤣

ps
bojim se da se ne okahris pa da ne padnete falusu sa usi kad prestane vam ideologija prolaziti

nego kako pezic i njegova mjesecna primanja, de nam skeniraj platnu listu
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#714 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

vjeshalica wrote: 03/07/2021 16:12
salik79 wrote: 03/07/2021 16:04 Ko ne vidi potpis onih koji stoje iza ovoga ili je slijep ili zaslijepljen:

Image

Kaba, nekada centralna gradjevina Mekke, sada tako "nebitno" i "jadno" izgleda okruzena megalomanskim masonskim gradjevinama.
razbojnicka posla,oni znaju sta i koga finansiraju i koliko religiju koriste u tome...da su gradjevinski skrnavili sveto mjesto,itekako jesu, vidi se,bilo je i drugacijih i boljih opcija zar ne?
Sve je to planski radjeno, bas kao i preobrazba mjesta simbolicnog kamenovanja Sejtana na Mini. Nekadasnji simbol Sejtana u obliku masonskog obeliska, zamjenjen je strukturom u obliku ladje, a ladja je simbol spasa u Islamu, od Nuha a.s. do Pejgambera s.a.v.a.v.s. koji je rekao da je njegova porodica (Ehli Bejt a.s.) poput Nuhove a.s. ladje, pa ko se na nju ukrca bice spasen.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#715 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 16:16
salik79 wrote: 03/07/2021 16:12

Ta ulema odakle su svi ovi pezici ucili je upravo ulema iz pomenutog pakta, stvorenog od strane Britanaca. Ja cu uzivati gledajuci kako ih Gospodar unistava. I tome se radujem i nadam da cu to i doziviti.
nećemo mi to doživjeti. neće to biti u našem vaktu a i da bude ti bi opet one koji ih uništavaju zvao kao i do sad: tekfirdžija, haridžije, teroristi, ekstremisti, radikali. dakle ista vam je terminologija kao i ovomi koje navodno kritikuješ i napadaš što znači da ste u jednom košu. ili leglu kako ti kažeš.
Ne mogu ja zvati one koje ih unistavaju tekfirdzijama, kada je osnova vehabijske akide tekfir drugih i drugacijih. A takvi, sasvim sigurno, nece osloboditi Meku i Medinu. Takvi su ih u svom krvavom pohodu na Hidzaz zauzeli. A ti takve i njihovu ideologiju gotivis.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#716 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 16:26
salik79 wrote: 03/07/2021 16:24

Ne mogu ja zvati one koje ih unistavaju tekfirdzijama, kada je osnova vehabijske akide tekfir drugih i drugacijih. A takvi, sasvim sigurno, nece osloboditi Meku i Medinu. Takvi su ih u svom krvavom pohodu na Hidzaz zauzeli. A ti takve i njihovu ideologiju gotivis.
eto čekamo onda farhade i rusteme iz Irana da oslobode Meku i Medinu. :lol:
Vi cete i hazreti Mehdiju protekfiriti, tako da se bas i necete radovati njihovom dolasku...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#717 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by vjeshalica »

turgut wrote: 03/07/2021 16:20
vjeshalica wrote: 03/07/2021 16:14

moraces me istuci onim rukija oklagijama za izbijanje sihira sto seferagic koristi u seansama 🤣

ps
bojim se da se ne okahris pa da ne padnete falusu sa usi kad prestane vam ideologija prolaziti

nego kako pezic i njegova mjesecna primanja, de nam skeniraj platnu listu
čuj Seferagić, nisam čuo z anjega ima 3 godine, gdje samo njega nađe, da ti šta ne treba?
nemam pojma šta Seferagić radi sa svojim pacijentima, a koliko vidim ti ga redovno pratiš ko i Pezća. da ne skupljaš hrabrost za kakvu terapiju i tretman kod njega? :D


aj jest žena zapela za Pezinu platu. pa javi mu se na Fb pa pitaj, ali se ne iznenadi ako te blokira. mene je blokirao za daleko manji razlog ima 6-7 godina a ja ga nisam pitao za platu. :lol:
I jos mu tares iako te je blokirao, eto koliko si labilan
Ne ne treba mi Seferagic vec sam mu vidjela oklagije...🤣
Ne bi bilo lose da te izudara vi volite po serijatu
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#718 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

turgut wrote: 03/07/2021 16:31
salik79 wrote: 03/07/2021 16:27

Vi cete i hazreti Mehdiju protekfiriti, tako da se bas i necete radovati njihovom dolasku...
ko VI? postaješ zagonetan ko ova vješalica. :D

hoće li taj mehdi doći iz rupe u Samari?
Bastinici ideologije ibn Abdulvehaba.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#719 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

salik79 wrote: 03/07/2021 16:22
vjeshalica wrote: 03/07/2021 16:12

razbojnicka posla,oni znaju sta i koga finansiraju i koliko religiju koriste u tome...da su gradjevinski skrnavili sveto mjesto,itekako jesu, vidi se,bilo je i drugacijih i boljih opcija zar ne?
Sve je to planski radjeno, bas kao i preobrazba mjesta simbolicnog kamenovanja Sejtana na Mini. Nekadasnji simbol Sejtana u obliku masonskog obeliska, zamjenjen je strukturom u obliku ladje, a ladja je simbol spasa u Islamu, od Nuha a.s. do Pejgambera s.a.v.a.v.s. koji je rekao da je njegova porodica (Ehli Bejt a.s.) poput Nuhove a.s. ladje, pa ko se na nju ukrca bice spasen.
Cisto da steknes uvid o cemu govorim:

Prije
Image

Poslije:
Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#720 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Snake Eyes »

Da li postoji mogucnost da je oblik iz prakticnih razloga? Da li je ranije bilo razbijenih glava?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#721 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Snake Eyes wrote: 03/07/2021 19:01 Da li postoji mogucnost da je oblik iz prakticnih razloga? Da li je ranije bilo razbijenih glava?
A to se nije moglo postici nikako drugacije nego doslovno oblikom ladje i potpunim uklanjanjem obeliska?!
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#722 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Snake Eyes »

salik79 wrote: 03/07/2021 19:13
Snake Eyes wrote: 03/07/2021 19:01 Da li postoji mogucnost da je oblik iz prakticnih razloga? Da li je ranije bilo razbijenih glava?
A to se nije moglo postici nikako drugacije nego doslovno oblikom ladje i potpunim uklanjanjem obeliska?!
Ovaj srednji dio morao je biti sirok i izduzen kako bi zastitio one iza od kamenja, sunnet je bacati kamencice a znam da su imali problem jer su ljudi bacali "stijene" i bilo je svega. Temelji mi izgledaju da su napravljeni da kolektuju baceno kamenje.
Podsjeca na ladju, nema sta, ne znam da li je bas to bila namjera.
Mozda kamenuju Titanik, i na to lici.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#723 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Snake Eyes wrote: 03/07/2021 19:21
salik79 wrote: 03/07/2021 19:13

A to se nije moglo postici nikako drugacije nego doslovno oblikom ladje i potpunim uklanjanjem obeliska?!
Ovaj srednji dio morao je biti sirok i izduzen kako bi zastitio one iza od kamenja, sunnet je bacati kamencice a znam da su imali problem jer su ljudi bacali "stijene" i bilo je svega. Temelji mi izgledaju da su napravljeni da kolektuju baceno kamenje.
Podsjeca na ladju, nema sta, ne znam da li je bas to bila namjera.
Mozda kamenuju Titanik, i na to lici.
Sve je to ok, ali obelisk je mogao ostati u sredini i da se nastavi njega gadjati, jer inace gubi svrhu kamenovanje... Ladja je ladja i sasvim je jasno zasto je bas taj oblik izabran pored svih mogucih. Ako iz nekog razloga vole elipsoidne oblike, mogli su napraviti da sve bude jedan veliki elipsoid, ali jok, nego bas ladja. Slucajnost :roll:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#724 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Snake Eyes »

salik79 wrote: 03/07/2021 19:35
Snake Eyes wrote: 03/07/2021 19:21
Ovaj srednji dio morao je biti sirok i izduzen kako bi zastitio one iza od kamenja, sunnet je bacati kamencice a znam da su imali problem jer su ljudi bacali "stijene" i bilo je svega. Temelji mi izgledaju da su napravljeni da kolektuju baceno kamenje.
Podsjeca na ladju, nema sta, ne znam da li je bas to bila namjera.
Mozda kamenuju Titanik, i na to lici.
Sve je to ok, ali obelisk je mogao ostati u sredini i da se nastavi njega gadjati, jer inace gubi svrhu kamenovanje... Ladja je ladja i sasvim je jasno zasto je bas taj oblik izabran pored svih mogucih. Ako iz nekog razloga vole elipsoidne oblike, mogli su napraviti da sve bude jedan veliki elipsoid, ali jok, nego bas ladja. Slucajnost :roll:
Ne znam šta da ti kažem, evo je slika iz 1942:
Image
Koliko vidim obelisk sa tvoje slike nije neki "originalni" tako da ne znam što bi ga zadržavali, nije El-Hadžerul-esved.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#725 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Snake Eyes wrote: 03/07/2021 19:48
salik79 wrote: 03/07/2021 19:35

Sve je to ok, ali obelisk je mogao ostati u sredini i da se nastavi njega gadjati, jer inace gubi svrhu kamenovanje... Ladja je ladja i sasvim je jasno zasto je bas taj oblik izabran pored svih mogucih. Ako iz nekog razloga vole elipsoidne oblike, mogli su napraviti da sve bude jedan veliki elipsoid, ali jok, nego bas ladja. Slucajnost :roll:
Ne znam šta da ti kažem, evo je slika iz 1942:
Image
Koliko vidim obelisk sa tvoje slike nije neki "originalni" tako da ne znam što bi ga zadržavali, nije El-Hadžerul-esved.
Obelisk je u potpunosti nestao, nebitno originalni ili neoriginalni, bitno je sta obelisk simbolizira.

Ni Kaba nije izvornog oblika, ali je Kaba.
Post Reply