Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#751 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by nemezis »

salik79 wrote: 19/07/2021 21:51
muhafuca wrote: 19/07/2021 21:22

ovaj tweet ti je prema mnogim komentarima fake news

nit je u Saudiji nit postoje u Saudiji tzv Halal Night club niti Halal Bars.

Ima Saudija milion legitimnih stvari za kritikovati, od njihovog odnosa sa Amerikom ili Izraelom, odnosa prema drugim muslimanskim zemljama

sto raskomadase onog Khashogjija u Istambulu, sto ubijaju disidente itd itd

ovakve fake news su samo distrakcija

isti video na youtube, mnogi u komentarima govore da je ovo video iz Dubaia UAE

Cekaj, zar ti fakat mislis da toga u Saudiji nema? MBS se slomi s "vesternizacijom"... Pazi od kada se proslavlja Halloween, uz prigodne derneke:
https://fb.watch/v/1E5rMEGab/
Je li ovo što si postavio za noćni klub istina ili nije?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#752 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

nemezis wrote: 20/07/2021 08:45
salik79 wrote: 19/07/2021 21:51

Cekaj, zar ti fakat mislis da toga u Saudiji nema? MBS se slomi s "vesternizacijom"... Pazi od kada se proslavlja Halloween, uz prigodne derneke:
https://fb.watch/v/1E5rMEGab/
Je li ovo što si postavio za noćni klub istina ili nije?
Nisam bio tamo, ali prema svemu sudeci jeste:




Zasto pitas?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#753 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

salik79 wrote: 03/07/2021 15:57
turgut wrote: 03/07/2021 15:50


malo si mi pogubljen, što bi neko sjekao granu na kojoj sjedi?
Bas kao i Frakenstajn doktora Frankenstajna. Otelo se kontroli.

A sada zapadni patroni od svojih sluga zele u Arabiji sekularizam po njihovom uzoru. Sve sto je u i oko Meke je napravljeno je uvod u to. Pogledaj samo na sta lici pogled iz Harema. Kaba okruzena megalomanskim gradjevinama u kojima dominira masonski Big Ben 2. Pitanje je vremena kada ce se i alkohol, kao i blud, legalizirati u Meki. Zapamti sta sam ti rekao. Vec se u Saudiji organiziraju Helloween partyji...
Halloween*
:mrgreen:
Mada.i Helloween svirka.ne bi bila losa...

A blud koji postoji u Arabini a nije legaliziran, taj je.OK? :oops:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#754 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by cassius »

Noc vjestica koja je katolicki praznik, slave u Arabiji :D nema dalje, kijamet je blizu.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#755 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Humljanin »

cassius wrote: 20/07/2021 16:24 Noc vjestica koja je katolicki praznik, slave u Arabiji :D nema dalje, kijamet je blizu.
Odakle ti da je katolički?
Čisti poganski praznik. Krscani se bore protiv istog.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#756 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Humljanin wrote: 20/07/2021 16:42
cassius wrote: 20/07/2021 16:24 Noc vjestica koja je katolicki praznik, slave u Arabiji :D nema dalje, kijamet je blizu.
Odakle ti da je katolički?
Čisti poganski praznik. Krscani se bore protiv istog.
Pogresno veze Dan svih svetih sa Halloweenom.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#757 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by cassius »

Humljanin wrote: 20/07/2021 16:42
cassius wrote: 20/07/2021 16:24 Noc vjestica koja je katolicki praznik, slave u Arabiji :D nema dalje, kijamet je blizu.
Odakle ti da je katolički?
Čisti poganski praznik. Krscani se bore protiv istog.
Ne znam dal se bore, ali slave sigurno :D Pa to je noc uoci Svih Svetih kod njih kako ja znam.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#758 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

Bloo wrote: 20/07/2021 15:54
salik79 wrote: 03/07/2021 15:57

Bas kao i Frakenstajn doktora Frankenstajna. Otelo se kontroli.

A sada zapadni patroni od svojih sluga zele u Arabiji sekularizam po njihovom uzoru. Sve sto je u i oko Meke je napravljeno je uvod u to. Pogledaj samo na sta lici pogled iz Harema. Kaba okruzena megalomanskim gradjevinama u kojima dominira masonski Big Ben 2. Pitanje je vremena kada ce se i alkohol, kao i blud, legalizirati u Meki. Zapamti sta sam ti rekao. Vec se u Saudiji organiziraju Helloween partyji...
Halloween*
:mrgreen:
Mada.i Helloween svirka.ne bi bila losa...

A blud koji postoji u Arabini a nije legaliziran, taj je.OK? :oops:
Ispravio sam se kasnije :D Svirku nisam upratio, iako sam cuo za njih.

Gdje sam to rekao? :? :oops:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#759 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Humljanin »

cassius wrote: 20/07/2021 16:45
Humljanin wrote: 20/07/2021 16:42

Odakle ti da je katolički?
Čisti poganski praznik. Krscani se bore protiv istog.
Ne znam dal se bore, ali slave sigurno :D Pa to je noc uoci Svih Svetih kod njih kako ja znam.
Ne, katolici ne slave noć vještica. To je suprotno kršćanskom nauku. Druga stvar je što to masa prihvaća kao i sve gluposti što dolaze.
Katolici slave 01.11. Sve Svete, to je blagdan kada se spominje i časti sve neznane svete u povijesti ljudskog roda koji nisu poimenice proglašeni svetima jer i neznamo tko je sve otišao u Raj a sigurno ih je nezamisliv broj.
Dan poslje 02.11. je Dušni Dan, slično ali opet različito. Tada se spominje svih preminulih koji još nisu zaslužili Raj (nego se nalaze u Čistilištu) pa se moli za njihovo spasenje

Evo ti link , neki franjevac iz Hrvatske pisao o Halloweenu:

https://www.bitno.net/vjera/formacija/halloween/
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#760 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by cassius »

Moja greska onda , bio sam uvjeren i da se slavi noc prije Svih Svetih. Hvala na info :thumbup:
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#761 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Rothmans »

salik79 wrote: 11/07/2021 22:55
Sociolog wrote: 11/07/2021 22:47 Koji bolesnik ovaj Ljakic

Pogledajte mu zavrsnu poruku
https://zijadljakic.ba/dont-forget-srebrenica/

Znaci svi sekularni su Vlasi.

Smece placenicko i ekstremno
A pazi ovo :roll: :-)

Sociolog wrote: 11/07/2021 22:47 Koji bolesnik ovaj Ljakic

Pogledajte mu zavrsnu poruku
https://zijadljakic.ba/dont-forget-srebrenica/

Znaci svi sekularni su Vlasi.

Smece placenicko i ekstremno
Krmci blatnjavi
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#762 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Bloo »

Humljanin wrote: 20/07/2021 17:11
cassius wrote: 20/07/2021 16:45

Ne znam dal se bore, ali slave sigurno :D Pa to je noc uoci Svih Svetih kod njih kako ja znam.
Ne, katolici ne slave noć vještica. To je suprotno kršćanskom nauku. Druga stvar je što to masa prihvaća kao i sve gluposti što dolaze.
Katolici slave 01.11. Sve Svete, to je blagdan kada se spominje i časti sve neznane svete u povijesti ljudskog roda koji nisu poimenice proglašeni svetima jer i neznamo tko je sve otišao u Raj a sigurno ih je nezamisliv broj.
Dan poslje 02.11. je Dušni Dan, slično ali opet različito. Tada se spominje svih preminulih koji još nisu zaslužili Raj (nego se nalaze u Čistilištu) pa se moli za njihovo spasenje

Evo ti link , neki franjevac iz Hrvatske pisao o Halloweenu:

https://www.bitno.net/vjera/formacija/halloween/
I Kelti slave Samhain:D 31.oktobra :D
korijene Halloween prije traziti tamo kod pagana...kao i dosta religijskih praznika (svih glavnih monoteistickih religija)...
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#763 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by nemezis »

salik79 wrote: 20/07/2021 15:36
nemezis wrote: 20/07/2021 08:45
Je li ovo što si postavio za noćni klub istina ili nije?
Nisam bio tamo, ali prema svemu sudeci jeste:




Zasto pitas?
Zato sto ti covjek kaze da je to vjerovatno fake a ti onda kazes "misliš da toga nema, vidi kako slave Halloween". Kakav je to argument? Evo na internetu ima vijest da je klub zatvoren na dan otvaranja i da je navodno imao dozvolu za nesto drugo i da ce biti pokrenuta istraga. Nadležna služba izdala saopštenje da nisu dali dozvolu za noćni klub. Znaci, po svemu sudeći, nije.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#764 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Humljanin »

Bloo wrote: 20/07/2021 21:46
Humljanin wrote: 20/07/2021 17:11

Ne, katolici ne slave noć vještica. To je suprotno kršćanskom nauku. Druga stvar je što to masa prihvaća kao i sve gluposti što dolaze.
Katolici slave 01.11. Sve Svete, to je blagdan kada se spominje i časti sve neznane svete u povijesti ljudskog roda koji nisu poimenice proglašeni svetima jer i neznamo tko je sve otišao u Raj a sigurno ih je nezamisliv broj.
Dan poslje 02.11. je Dušni Dan, slično ali opet različito. Tada se spominje svih preminulih koji još nisu zaslužili Raj (nego se nalaze u Čistilištu) pa se moli za njihovo spasenje

Evo ti link , neki franjevac iz Hrvatske pisao o Halloweenu:

https://www.bitno.net/vjera/formacija/halloween/
I Kelti slave Samhain:D 31.oktobra :D
korijene Halloween prije traziti tamo kod pagana...kao i dosta religijskih praznika (svih glavnih monoteistickih religija)...
Pa da, to i rekoh. :thumbup:
Samo što je ovaj moderni Halloween neka mješavina svega i svačega. Samo ime je skraćenica od "Svih Svetih" , ali su korijeni čisto poganski.

Znam da je dosta svetkovina u KC uspostavljeno kao protureakcija na stare poganske praznike da bi se tako istakla razlika u vjerovanju i da bi se istisnuli pogansko vjerovanje. Ali u ovom slucaju moderne "noći vještica" nisam siguran u to baš zbog imena. Iako je u svim kulturama postojao neki oblik štovanja kulta zagrobnog života, ovaj moderni se izrodio na tim temeljima ali baš uoči kršćanske svetkovine.

Ma nije zapravo ni bitno. Htio sam samo skrenuti pozornost gore da Halloween nije katolički blagdan i da se KC kosa diže na glavi na sam spomen istog.
Isto kao što nemamo ništa sa Djedom Mrazom :D
To su neki moderni konzumeristički neopoganski praznici.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#765 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by suspect_zero »

Čuj halal klub :roll: ....što god radiš unutar kluba halal je?

Image

:D
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#766 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by broj dva »

Bloo wrote: 20/07/2021 15:54
salik79 wrote: 03/07/2021 15:57

Bas kao i Frakenstajn doktora Frankenstajna. Otelo se kontroli.

A sada zapadni patroni od svojih sluga zele u Arabiji sekularizam po njihovom uzoru. Sve sto je u i oko Meke je napravljeno je uvod u to. Pogledaj samo na sta lici pogled iz Harema. Kaba okruzena megalomanskim gradjevinama u kojima dominira masonski Big Ben 2. Pitanje je vremena kada ce se i alkohol, kao i blud, legalizirati u Meki. Zapamti sta sam ti rekao. Vec se u Saudiji organiziraju Helloween partyji...
Halloween*
:mrgreen:
Mada.i Helloween svirka.ne bi bila losa...

A blud koji postoji u Arabini a nije legaliziran, taj je.OK? :oops:
Ljudska civilizacija koristi alkohol hiljadama godina. Alkohol je mnogo stariji og islama i alkohol ce nadziviti islam.
Tako da meni nisa nije jasno kada vidim kako pojedini bacaju drvlje i kamenje na alkohol, nema razloga. Alkohol je super.
Sada, to sto su neki ljudi supci kada popiju,to sto sto neki ne znaju da stanu, to nije problem alkohola nego tog doticnog supka. I njegove zene kad je izbuba ali to je druga prica. Nije problem alkohol nego krkani.
A za blud, ja ne znam o cemu vi pricate- Sta je taj jebeni blud ? Vidjeti neciju neodkrivenu kosu ? I zasto bi blud, sta se god pod tim podrazumjeva ( a nekim cudom blud vazda nekako ukljuci jebanje i pijenje a nikad recimo korupciju ili nepotizam ili nepravdu ili rusenje ljudskog ponosa ili...) bio ilegalan ??
Srecom malo drzava je zarobljeno u okove religije, na zalost vecina ih je na bliskom istoku..
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#767 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

Ponovo pisem isto

Da ima D od drzave, samo ovin " dajiama" precesljati finansije, ko ih finansira odakle kapa.


Samo to i dosta toga bi bilo rijeseno.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#768 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by erentedia »

Stanovništvo će se MOŽDA radikalizirali preko daija, dovoljno je da izađete navečer i vidite koliko momaka ali i odraslih muškaraca nosa njih tip brade - znači brada i obrijani brkovi.

https://www.cdv.ba/tekstovi/razno-tekst ... alizirati/

Ovaj čovjek je sve lijepo objasnio, naslov je satiričan, pažljivo pročitajte tekst. Daije se umeću da naprave pomutnju kako Bošnjaci nisu sposobni imati svoju sekularnu državu u Europi. A ptica na grani zna da se kod nas sekularizam podrazumijeva.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#769 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by Sociolog »

erentedia wrote: 22/07/2021 13:12 Stanovništvo će se MOŽDA radikalizirali preko daija, dovoljno je da izađete navečer i vidite koliko momaka ali i odraslih muškaraca nosa njih tip brade - znači brada i obrijani brkovi.

https://www.cdv.ba/tekstovi/razno-tekst ... alizirati/

Ovaj čovjek je sve lijepo objasnio, naslov je satiričan, pažljivo pročitajte tekst. Daije se umeću da naprave pomutnju kako Bošnjaci nisu sposobni imati svoju sekularnu državu u Europi. A ptica na grani zna da se kod nas sekularizam podrazumijeva.
Dosta mladje raje je radikalizovano.
Majka mi je prosvjetni radnik.
2016 dodje vehabos iz nekog sela kod Donjeg Vakufa i pametuje kako zeli da mu kcerk nema muzicko i likovno..da ne da da ide na izlete s ostalom djecom i da ne sjedi s djecakom u klupi.
Djeca 6 razred i ne da joj na izlet.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#770 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by erentedia »

Uh Srednja Bosna je posebna priča, ali ja sam primijetio da dooosta ljudi nosa njihov tip brade iako nisu vehabije, čak i sportisti, pa evo i aktuelni Adem Zalihić, i tako ta družina...To mi se nimalo ne sviđa.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#771 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by erentedia »

Problem je sa njima što ne priznaju svjetovnu vlast, tj oni ne priznaju BiH ili pojam narodnosti, po njima svi bi trebali govoriti arapski. Kad bi ih pitao da li vole BiH dobio bi neke mutavo-hinjske odgovore, tj preveslali bi te. Drugo problem je s arapskim svijetom što su preeeviše u vjeri (ovo se projicira na naše novopečene radiklace) i druge sfere života zanemaruju (a Poslanik a.s. je rekao da budemo umjereni), veliki Bliski Istok nema nijedan Univerzitet (tj fakultet) a da nije vjerskog predznaka u top 500 po kvalitetu. Mala Bosna i Hercegovina ima UNSA koj je 109 u svijetu.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#772 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

nemezis wrote: 20/07/2021 22:06
salik79 wrote: 20/07/2021 15:36

Nisam bio tamo, ali prema svemu sudeci jeste:




Zasto pitas?
Zato sto ti covjek kaze da je to vjerovatno fake a ti onda kazes "misliš da toga nema, vidi kako slave Halloween". Kakav je to argument? Evo na internetu ima vijest da je klub zatvoren na dan otvaranja i da je navodno imao dozvolu za nesto drugo i da ce biti pokrenuta istraga. Nadležna služba izdala saopštenje da nisu dali dozvolu za noćni klub. Znaci, po svemu sudeći, nije.
I sta si sada sam zakljucio? Kako ce nesto zatvoriti ako nije bilo otvoreno? Odakle su, onda, ovi snimci?! Ispipavanje pulsa prije nego to sve bude i ozvaniceno. MBS to uveliko gura.

Ono, tebe nesto cudi u zemlji u kojoj su, dok su okolo sirili radikalni vehabizam, donosene halal fetve za prisustvo americkih vojnika na tlu kraljevine? Tada su jos bili ultra radikalni i sve i svasta oharamljivali, a sada ide era "reformizma".

Dobro zapamti sta sam napisao za Meku i Medinu, pa se, aBd, citamo za koju godinu.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#773 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by erentedia »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:04
nemezis wrote: 20/07/2021 22:06
Zato sto ti covjek kaze da je to vjerovatno fake a ti onda kazes "misliš da toga nema, vidi kako slave Halloween". Kakav je to argument? Evo na internetu ima vijest da je klub zatvoren na dan otvaranja i da je navodno imao dozvolu za nesto drugo i da ce biti pokrenuta istraga. Nadležna služba izdala saopštenje da nisu dali dozvolu za noćni klub. Znaci, po svemu sudeći, nije.
I sta si sada sam zakljucio? Kako ce nesto zatvoriti ako nije bilo otvoreno? Odakle su, onda, ovi snimci?! Ispipavanje pulsa prije nego to sve bude i ozvaniceno. MBS to uveliko gura.

Ono, tebe nesto cudi u zemlji u kojoj su, dok su okolo sirili radikalni vehabizam, donosene halal fetve za prisustvo americkih vojnika na tlu kraljevine? Tada su jos bili ultra radikalni i sve i svasta oharamljivali, a sada ide era "reformizma".

Dobro zapamti sta sam napisao za Meku i Medinu, pa se, aBd, citamo za koju godinu.
Ima li cura u Halal Klubovima ? Dolaze li i one da se provedu :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#774 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by salik79 »

erentedia wrote: 22/07/2021 16:33
salik79 wrote: 22/07/2021 16:04

I sta si sada sam zakljucio? Kako ce nesto zatvoriti ako nije bilo otvoreno? Odakle su, onda, ovi snimci?! Ispipavanje pulsa prije nego to sve bude i ozvaniceno. MBS to uveliko gura.

Ono, tebe nesto cudi u zemlji u kojoj su, dok su okolo sirili radikalni vehabizam, donosene halal fetve za prisustvo americkih vojnika na tlu kraljevine? Tada su jos bili ultra radikalni i sve i svasta oharamljivali, a sada ide era "reformizma".

Dobro zapamti sta sam napisao za Meku i Medinu, pa se, aBd, citamo za koju godinu.
Ima li cura u Halal Klubovima ? Dolaze li i one da se provedu :D
Pa nije peder klub :mrgreen:
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#775 Re: Tzv. "paradžemati" - legla umobolnika

Post by erentedia »

salik79 wrote: 22/07/2021 16:36
erentedia wrote: 22/07/2021 16:33

Ima li cura u Halal Klubovima ? Dolaze li i one da se provedu :D
Pa nije peder klub :mrgreen:
Ma mislio sam na Arapkinje ne na strankinje...ma bit će gay klub soon, svakako su šeici skloni eksperimentu
Post Reply