TXTV kablovska Tuzla, TK

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#51 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

oskarboy wrote:
MTV wrote:
maida95 wrote:Nadam se da će i TXTV uskoro "pasti" :mrgreen:
Samo je pitanje sta sa Eltom koja je vlasnik TXTV-a. Telemach inace pokupuje vise manjih operatera pa onda poklopi veceg primjer je HS. Kroz cijelu Tuzlu je provucen Txtv kojeg za sada nisu kupili.
nije istina,kablovski sistem na stupinama,sjenjaku,jupiteru i medju novijim zgradama je ugradjen od onog koje pravio te zgrade.txtv ili elta je samo sprovodila svoje kablove tamo gdje nije bio ugradjen kablovski sistem unutar zgrada
:lol: :lol: Haj ti ponovo procitaj moj post pa svoj. Jesam pisao o nacinu ugradjivanja kablova? Nisam. Jbg ja u klin ti u plocu.

Nisam pisao a usput i briga me ko je kako postavljao kablove fazon je da Telemach nepostavlja kablove vec kupuje kablovske. Kupili su davno prije Elob, i jos jednog manjeg kabl operatera u Sarajevu pa su vremenom preklopili (citaj kupili) HS. Tako ce biti i u Tuzli kupili BHB kabl kojeg nemas na podrucju citave Tuzle a vremenom ce kupiti i veceg TXTV. Samo je pitanje sta sa njihovim vlasnicima Eltom koja je imala udjela i u HS i nije zeljela da se prodaje HS.

Za ovo si u pravu dosta domacih i milion pinkova samo da ima preko 150 kanala.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#52 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by oskarboy »

pinkovi ,plus domaci turbofolk kanali zauzese 80 % kanala
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#53 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Txtv sustavno unistavaju nesposobnjakovici.
Ponudavkanala se degradira vec godinama i umjesto kvalitetnoh kanala koji nestaju ubacuje se u programsku semu bjelosvjetski skart.
Primjer zadnji izbacise natipnal geographic te. Natgeo wild i natgeohd a ubacise zaista negledljivo poljsko smece docubox. Pink paket od 50 plus smecarskih kanala necu komentarisati.
Prije dvije godine izgubise sve Fox kanale a ubacise hrvatski otpad cinestar koji usput uopce ne emituje serije kao Foxovi nego trecerazredne filmove.
Kad su isto prije par godina izgubili sportklub niko im nije zamjerovao jer zna se da telemah ucjenjuje ali ovo ostalo je nedopustivo u 21 vijeku za kablovsku koja je do neki dan bila monopolist u najmnogoljudnijem kantonu.
Zao mi je jer sam korisnik od prvog dana.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#54 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by oskarboy »

madridist wrote:Txtv sustavno unistavaju nesposobnjakovici.
Ponudavkanala se degradira vec godinama i umjesto kvalitetnoh kanala koji nestaju ubacuje se u programsku semu bjelosvjetski skart.
Primjer zadnji izbacise natipnal geographic te. Natgeo wild i natgeohd a ubacise zaista negledljivo poljsko smece docubox. Pink paket od 50 plus smecarskih kanala necu komentarisati.
Prije dvije godine izgubise sve Fox kanale a ubacise hrvatski otpad cinestar koji usput uopce ne emituje serije kao Foxovi nego trecerazredne filmove.
Kad su isto prije par godina izgubili sportklub niko im nije zamjerovao jer zna se da telemah ucjenjuje ali ovo ostalo je nedopustivo u 21 vijeku za kablovsku koja je do neki dan bila monopolist u najmnogoljudnijem kantonu.
Zao mi je jer sam korisnik od prvog dana.
popravio se cinestar,poceli su davat bolje filmove
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#55 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Ma sad je i nebitno , cinestar i nije nikakva zamjena za fox jer su foxovi kanali koji emituju serije a cinestar filmove znaci nema dodirnih tacaka osim za pajdu koji bira kanale za elta kabel a time i posredno za txtv.
Najbolje rjesenje da ih telemach sto prije kupi i mirna Bosna.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#56 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Osobu koja donosi odluku za pustanje i ukidanje kanala treba zakonom zabraniti.
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#57 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Nefs-i Mulhima »

Znali iko ista više oko širenja TXtv u Sarajevo?

Haustor pun letaka (lokacija Sarajevo, Dobrinja) pa mi nista nije jasno, šture informacije na njemu i fazon uskoro u vašem gradu. Na stranici nikakvih informacija o eventualnim prosirenjima ili dolasku na trziste u bilo kojem obliku...
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#58 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Nefs-i Mulhima wrote:Znali iko ista više oko širenja TXtv u Sarajevo?

Haustor pun letaka (lokacija Sarajevo, Dobrinja) pa mi nista nije jasno, šture informacije na njemu i fazon uskoro u vašem gradu. Na stranici nikakvih informacija o eventualnim prosirenjima ili dolasku na trziste u bilo kojem obliku...
Haj ga uslikaj ako mozes. Mada iskreno naspram Telemacha i Logosofta nemaju nikakve sanse ali eto...

U Istocnom Sarajevu je njihova glavna firma Elta MT.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#59 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Sutra Telemach pusta signal u Tuzli a ta mi reklama za Sarajevo izgleda kao neki protuudar, mada sto MTV rece da svojom ponudom ne mogu biti konkurencija Tm ili Lol.
Iskreno jedva cekam da Tm dodje i do nas.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#60 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by maida95 »

Ja sam vidjela plakate Telemacha prekoputa Hemijske škole :zoka: znači da se polako šire i ovdje.
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#61 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Nefs-i Mulhima »

MTV wrote:
Nefs-i Mulhima wrote:Znali iko ista više oko širenja TXtv u Sarajevo?

Haustor pun letaka (lokacija Sarajevo, Dobrinja) pa mi nista nije jasno, šture informacije na njemu i fazon uskoro u vašem gradu. Na stranici nikakvih informacija o eventualnim prosirenjima ili dolasku na trziste u bilo kojem obliku...
Haj ga uslikaj ako mozes. Mada iskreno naspram Telemacha i Logosofta nemaju nikakve sanse ali eto...

U Istocnom Sarajevu je njihova glavna firma Elta MT.

Evo slika:

Image

Image

Image

Image


Doduse ja sam blizu razgraničenja (Dobrinja 4) pa i meni logicnije da elta nesta ponudi. Ova informacija na letku od 200/100 Mbps optika mi je isto cudna, buduci da nije bilo kopanja ni polaganja kalbova...
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#62 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Hvala, moraju prokopat optiku do zgrade.
Ta njihova Digitalna shema je nidje veze, nemaju Foxove, National Geographic, nemaju cak ni komplet pink paket. SPORT KLUB da nepricam, imaju hrpu lokalnih kanala. Ne znam ko bi ih uzeo jedino ako neko zeli Arene sport u SD i HD formatu.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#63 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by crnivrag »

Evo i meni je danas došao isti letak, a i ja sam na Dobrinji.

Da li neko zna o čemu je riječ, pošto se osim ovih informacija na letku, ne mogu pronaći nikakve dodatne informacije o ovome.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#64 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by StupskaBitanga »

Image
Mislim iste cijene kao kod Telemacha a njihova ponuda i Telemach nigdje veze
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#65 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Ovo sto je prekrizeno je popust za prvih 6 mjeseci ugovora,nakon 6 mjeseci ono prekrizeno je cijena koja se placa. Internet im je sila ponuda kanala ne.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#66 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Ja sam sebi iskonbinovo total tv hd paket 21 km sport klubovi hd, Eurosport hd, foxovi hd a resiver nosim na vikendicu kad idem, txtv 14 km arene hd , bht hd za repku svjetska i evropska a može digitalna na više tv po istoj cijeni, i netflat 10 bhtelekom za 20 km. Tako da za 55 maraka imam svoj neki paket koji mi je bolji i od tmach i bht a cijena je tu negdje :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#67 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Svega pomalo :mrgreen:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#68 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Al koji su ovo likovi :lol:
Svi nesto rade dodaju kvalitetne kanale a ovi kao da zive ispod nekog kamena.
Telemach je stigao samo da ranije dobace do moje ulice.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#69 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Kod mene u zgradi Telemah već može, jučer ih zvao i pitao, Tuzlanka preko puta Hemijske škole. Sad čekam da vidim šta će Telekom novo da ponudi pa da odlučim šta ću i kako ću i hoću li uopće šta mijenjati. Uglavnom dostupni su.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#70 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

U Rudarskoj jos uvijek nije jer je tamo TXTV i nema polozenih nikakvih novih kablova
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#71 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Cujem da su uvrstili Vip HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD.
User avatar
Hame_
Posts: 5538
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#72 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

Vratila se Al Jazeera Balkans HD :thumbup:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#73 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

MTV wrote:Cujem da su uvrstili Vip HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD.
Taj vip jesu i to je jos jedno smece od kanala.
Es hd nema.
Telemach cekamo yebes vise i vip i izvornu i stoqraca korisnih ili drvosjecama ili onemocalim penzionerima...
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#74 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

madridist wrote:
MTV wrote:Cujem da su uvrstili Vip HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD.
Taj vip jesu i to je jos jedno smece od kanala.
Es hd nema.
Telemach cekamo yebes vise i vip i izvornu i stoqraca korisnih ili drvosjecama ili onemocalim penzionerima...
Samo velim sta sam cuo znaci Vipa ima ovo dvoje nema. Za ostalo se slazem.
User avatar
Hame_
Posts: 5538
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#75 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

madridist wrote:...yebes vise i vip i izvornu i stoqraca korisnih ili drvosjecama ili onemocalim penzionerima...
Nedaj se, misliš da je meni lako :mrgreen:
Post Reply