TXTV kablovska Tuzla, TK

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#126 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by tzipiripi »

Benq wrote:
Hame_ wrote:Kažu da je to do izvora -> BHT HD, znači do BHT-a.
Nije sigurno do BHT-a , gledam svaki dan utakmice i jos nisam imao ni najmanji problem. Inace korisnik sam HKB-a grupacija Telemach.
Imam TXTV a utakmice moram gledat na Moja TV (nije u HD) jer na njoj nema problema, nemam živaca trpit tu zahebanciju s trzanjem. Znači kao što kolega kaže nije do BHT 100%. Kod mene ima još negledljivih kanala radi još žešćih smetnji.
User avatar
Hame_
Posts: 5482
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#127 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

Nešto su popravili tako da zadnjih desetak dana nema trzanja.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#128 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Benq »

Hame_ wrote:Nešto su popravili tako da zadnjih desetak dana nema trzanja.
S obzirom na to koliko su opreme ukrali od BHB-a cudilo bi me da jos uvijek imate problema sa kablovskom.
ArminCo
Posts: 90
Joined: 23/03/2014 15:31

#129 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by ArminCo »

Kod mene je u zadnjih 15 dana počela da trza slika na svim kanalima a naročito na BHT HD za vrijeme utakmice, kao nekakve kockice se pojavljuju na slici. Zvao sam ove iz kablovske tri puta i tri puta su dolazili ali nisu riješili problem. Dođu samo brzinski pregledaju konektore provjere kakav je signal i to je to, a problem ostaje - slika i dalje štopa.
Neznam ima li ko još problem sa tim?? :?
Ja sam razočaran sa TXTV kablovskom generalno i jedva čekam da mi istekne ugovor da im otkažem :zoka:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#130 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Benq »

ArminCo wrote:Kod mene je u zadnjih 15 dana počela da trza slika na svim kanalima a naročito na BHT HD za vrijeme utakmice, kao nekakve kockice se pojavljuju na slici. Zvao sam ove iz kablovske tri puta i tri puta su dolazili ali nisu riješili problem. Dođu samo brzinski pregledaju konektore provjere kakav je signal i to je to, a problem ostaje - slika i dalje štopa.
Neznam ima li ko još problem sa tim?? :?
Ja sam razočaran sa TXTV kablovskom generalno i jedva čekam da mi istekne ugovor da im otkažem :zoka:
Ako gledas tv preko resivera onda i resiver moze biti uzrok tvom problemu.
ArminCo
Posts: 90
Joined: 23/03/2014 15:31

#131 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by ArminCo »

Benq wrote:
ArminCo wrote:Kod mene je u zadnjih 15 dana počela da trza slika na svim kanalima a naročito na BHT HD za vrijeme utakmice, kao nekakve kockice se pojavljuju na slici. Zvao sam ove iz kablovske tri puta i tri puta su dolazili ali nisu riješili problem. Dođu samo brzinski pregledaju konektore provjere kakav je signal i to je to, a problem ostaje - slika i dalje štopa.
Neznam ima li ko još problem sa tim?? :?
Ja sam razočaran sa TXTV kablovskom generalno i jedva čekam da mi istekne ugovor da im otkažem :zoka:
Ako gledas tv preko resivera onda i resiver moze biti uzrok tvom problemu.
Nije preko resivera, već je direktno spojena kablovska za tv
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#132 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Benq »

ArminCo wrote: Nije preko resivera, već je direktno spojena kablovska za tv
U tom slucaju , gleda se kabal koji ide od splitera do tv-a , ako je on ok onda se provjeri dzek koji ulazi u tv , nakon toga spliter pa i sam signal , ako je to sve u redu onda ne znam sta bih ti rekao , a to kako je opisano da su kockice u tom slucaju ili je problem u spliteru ili u signalu. Jednostavno je nemoguce da je sve super a ti imas i dalje smetnje.
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#133 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by doktor_seha »

Kakva je pokrivenost txtv-a na Batvi, tacnije Ive Andrica 100+?
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#134 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Nefs-i Mulhima »

Ima li iko u SA TXTV (pitam zbog onih letaka) :)
User avatar
Hame_
Posts: 5482
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#135 Samo u Telemach

Post by Hame_ »

Dok TXTV ladi jajca...

Filmski kanali CineStar TV Premiere1 i 2 u HD rezoluciji stižu u Bosnu i Hercegovinu i bit će dostupni Telemach korisnicima od 01. septembra.

Image
CineStar TV Premiere kanali stižu u Bosnu i Hercegovinu

Filmski kanali CineStar TV Premiere1 i 2 u HD rezoluciji stižu u Bosnu i Hercegovinu i bit će dostupni Telemach korisnicima od 01. septembra. Sa više od 100 televizijskih filmskih premijera i kino hitova godišnje CineStar TV Premiere kanali predstavljaju pravi izbor za sve filmofile.

CineStar TV Premiere 1 i 2 su filmski kanali koji pružaju odabir između najboljeg filmskog i serijskog sadržaja - najveće holivudske hitove, najatraktivnije filmske naslove europske kinematografije, ekskluzivne specijalne emisije i odlične serije.

Neki od premijernih hitova koji će se emitovati tokom jeseni su Sicario, nominovan za prestižnog Oscara, posljednji nastavak The Hunger Games, Heist, akcioni triler sa legendarnim Robertom De Nirom, kao i komedija Burnt sa Bradley Cooperom u ulozi strastvenog šefa kuhinje. Gledajte i naučno-fantastični triler Self/less sa Rayanom Reynoldsom i Benom Kingsleyem u glavnim ulogama. Upustite se u svijet londonskih gangstera uz Hardijev film Legend.

Osim navedenih prikazivat će se i veliki hitovi kao što je Oscarom nagrađena drama The Imitation Game, još uzbudljiviji treći nastavak Taken s odvažnim Liamom Neesonom, zatim neponovljiva akcija The Expendables 3 sa Sylvesterom Stalloneom i Jasonom Stathamom.

Ne smijemo izostaviti ni vrhunsku ratnu dramu Fury sa Brad Pittom, potom zanimljivu dramu po istinitoj priči Kidnapping Mr. Heineken sa genijalnim Anthony Hopkinsom, biografsku dramu Rush o nezaboravnom rivalstvu Nikija Laude i Jamesa Hanta, napeti akcioni triler John Wick sa Keanom Reevesom u opasnoj glavnoj ulozi, kao i neizostavnog dobitnika Oscara film Zero Dark Thirty, te brojne druge svjetski popularne filmske naslove.

Izvor
User avatar
MTV
Posts: 14337
Joined: 21/08/2013 19:39

#136 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Odgovorit ce i TXTV, tacnije Elta, sa jos ekskluzivnijim kanalima iz Trebinja, Doboja i sl u vrhunskoj analognoj tehnici i 4:3 formatu :mrgreen:
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#137 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by benjen »

Eto kad telemah dobaci do nas ima da pocastim komsiluk cijeli...yebo vise docubox i da vinci learninge
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#138 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by tzipiripi »

benjen wrote:Eto kad telemah dobaci do nas ima da pocastim komsiluk cijeli...yebo vise docubox i da vinci learninge
Otišao u Telemach, potpisao čak i ugovor za TV. Reče mi curka da za najviše 15 dana priključuju. Zove monter i upita za adresu. Nakon pola sata zove opet i kaže nisu još dobacili do moje zgrad,e još 100 metara. Reče za mjesec, mjesec i po. A bile reklame u sandučićima poodavno. Evo na mjesec i po sam taman pa čekam :D Kad jave prelazim na Trio. Nadam se da u toj nadi neću penzije dočekat :lol:

Kod ovih ne mogu odgledat domaće emisije. Svako malo smetnje, pola riječi ne čujem. Filmove sa strahom gledam, sve čekam kad će nestat slike. Neki dan na Cinestar u po filma nesta.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#139 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by tzipiripi »

Koji su ovo šabani... Svako malo smetnje na Areni HD, vala i na ostalim HD kanalima. Mjesecima :-) Za pop ....
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#140 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by tzipiripi »

Krajnje je vrijeme da se ovi šabani raspadnu ili da ih neko kupi. Ovo maltrtiranje sa smetnjama prešlo svaku mjeru. Domaći program nemreš gledat, odnosno slušat. Na Sjenjaku isti cirkus kao u Slavinovićima tako da nije problem u stanu, ulazu...
arminicos
Posts: 386
Joined: 10/09/2008 12:25

#141 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by arminicos »

Isti problem i kod nas na TXTV u Zavidovicima :( juce u toku dana na svim kanalima slika kocka haus :( a signal OK prikazuje :-)
User avatar
MTV
Posts: 14337
Joined: 21/08/2013 19:39

#142 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

TXTV od sada i u Zenici

TXtv kablovski operater u Zenici predstavio ultrabrzi internet i najsavremeniju tehnologiju
http://www.klix.ba/clanak/161215108
User avatar
Hame_
Posts: 5482
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#143 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

Dodan jedan HD i jedan SD kanal:
- BBC Earth HD
- FilmBox Plus

:thumbup:
Sijedi63
Posts: 34
Joined: 30/09/2013 21:09

#144 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Sijedi63 »

Danas mi dođe račun za 12/2016 i iznos od 16 KM, umjesto dosadašnjih 14.
Ni pisma, niti kakve objave na siteu....mogli su mi barem napisati HEJ KONJU!, POSKUPLJUJEMO TI PRETPLATU ZA 15% RADI TOGA I TOGA....
Ludilo, proradit će principi pa ću ih odj...t, pa makar ne gledao ništa...
Nešto kontam samo su cigare i duhan poskupili, ima li to uticaja na njihovo poslovanje?
User avatar
MTV
Posts: 14337
Joined: 21/08/2013 19:39

#145 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

TXtv je izgleda u zimskom snu.
Elta je dala obavijest o poskupljenju i bio prilog na RTRS dok TXTV nista. Imaju istog vlasnika a zato sto posluju u dva entiteta imaju razlicite nazive a u isto vrijeme dodavaju i ukidaju iste kanale.
User avatar
Hame_
Posts: 5482
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#146 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

Ubacili novi kanal TV 1000.

Ovo za poskupljenje od 2 KM (sa 14 na 16 KM) samo na stranici im ima Cjenovnik :twisted:
User avatar
MTV
Posts: 14337
Joined: 21/08/2013 19:39

#147 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Imali su oni davno TV1000 pa ga ukinuli i eto sad vratili.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1598
Joined: 11/06/2011 07:36

#148 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

Imal ko txtv,a da koristi ovaj forum...interesuje me onaj xl paket,80/4 internet za 50tak markica...kako fercera to sve.Nekad sam bio sa njima,pa sam presao na moja tv u zadnjih par godina-stim da moja tv ide samo dole sa ponudom i kanalima. Za 50 km nemam niti jedan hd kanal, niti brzinu adekvatnu 2017 godini.

Sent from mTalk
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#149 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by maida95 »

Nemam baš taj paket ali imam drugi, sve radi super, brzina uvijek onakva kakva treba biti, i rijetko kad ima problema. Ako ih i ima, i ako je potrebna intervencija ekipe, dođu u toku tog dana kad je prijavljen kvar, ne čekaš po par dana kao kod drugih :thumbup:
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1598
Joined: 11/06/2011 07:36

#150 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

maida95 wrote:Nemam baš taj paket ali imam drugi, sve radi super, brzina uvijek onakva kakva treba biti, i rijetko kad ima problema. Ako ih i ima, i ako je potrebna intervencija ekipe, dođu u toku tog dana kad je prijavljen kvar, ne čekaš po par dana kao kod drugih :thumbup:
Hvala ti.Mogu li znati koji ri paket koristis i jel istina za telefon fiksni,da je sve free,od uspostave do poziva?

Sent from mTalk
Post Reply