Twin Peaks

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#1151 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
MaliDuje wrote: Sta kaze Tamy,da li ju je Gordon kresnuo?
Od svih pitanja koja imam o zadnjoj sezoni ovo mi je vjeruj zadnje na pameti. :mrgreen:
Ali najbitnijeeee!
Resava celu misteriju :lol: :lol:

Inace kada je radio inervju u Bg,meni je Lynch pojasnio neke stvari...Ni on nije svestan kako se zavrsio ovaj ciklus...
A sa druge strane jebe ovog Dejla vec drugu sezonu...Prvo ga zaglavio 25 godina u Crnoj kolibi ,sada ga voza po nekim paralelnim stvarnostima...Bitno njemu da ga on uvalio Tamy :lol: :lol:
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#1152 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

Jack Be Nimble wrote:I ja napokon dosao na tobe pa pogledao seriju. Fenomenalna serija. Dok sam isao epizodu kroz epizodu pomislio sam da je citava poenta sa 25 godina u tome sto je David svatio da mi nismo bili spremni za ovako nesto 90tih. Da nisam gledao sve njegove filmove, sigurno mi se nista ne bi svidjelo od ovih 18 epizoda. Sto se tice kraja misljenja sam da je to Laura samo vremon potisnula sva sjecanja o TP i postala Page. I onda pred kucom skontala. Moram poceti istrazivati vise o tome, zavrsio sa gledanjem prije 20 minuta :D

Ovo mi je bilo kao Fargo ali na steroidima i mnogo mnogo vise humora. Roth, Belushi, Leigh odlicni :thumbup:

Prvi put da sam ikada kupio kakav dvd-set za kuce, ali mi nije zao sto sam uzeo.
Gledao sam Blue Velver,Wild in heart i Dune i sva tri filmu su mi tesko sranje...
Ali ke zato Twin Peaks nesto najbolje sto je televiziji dala...
Treci serijal je fenomenalan,sa mozda 2 dosadne epizide...
Ja sam se i nadao sa ce serijal izmestiti izTwin Peaksa,jer ne vidim sta bi snimao tamo...Samo me nervira sto mi je opet sjebao Dejla
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1153 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

MaliDuje wrote: Gledao sam Blue Velver,Wild in heart i Dune i sva tri filmu su mi tesko sranje...
Ali ke zato Twin Peaks nesto najbolje sto je televiziji dala...
Treci serijal je fenomenalan,sa mozda 2 dosadne epizide...
Ja sam se i nadao sa ce serijal izmestiti izTwin Peaksa,jer ne vidim sta bi snimao tamo...Samo me nervira sto mi je opet sjebao Dejla
Zašto ti je Blue velvet sranje?
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1154 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

MaliDuje wrote:
Jack Be Nimble wrote:I ja napokon dosao na tobe pa pogledao seriju. Fenomenalna serija. Dok sam isao epizodu kroz epizodu pomislio sam da je citava poenta sa 25 godina u tome sto je David svatio da mi nismo bili spremni za ovako nesto 90tih. Da nisam gledao sve njegove filmove, sigurno mi se nista ne bi svidjelo od ovih 18 epizoda. Sto se tice kraja misljenja sam da je to Laura samo vremon potisnula sva sjecanja o TP i postala Page. I onda pred kucom skontala. Moram poceti istrazivati vise o tome, zavrsio sa gledanjem prije 20 minuta :D

Ovo mi je bilo kao Fargo ali na steroidima i mnogo mnogo vise humora. Roth, Belushi, Leigh odlicni :thumbup:

Prvi put da sam ikada kupio kakav dvd-set za kuce, ali mi nije zao sto sam uzeo.
Gledao sam Blue Velver,Wild in heart i Dune i sva tri filmu su mi tesko sranje...
Ali ke zato Twin Peaks nesto najbolje sto je televiziji dala...
Treci serijal je fenomenalan,sa mozda 2 dosadne epizide...
Ja sam se i nadao sa ce serijal izmestiti izTwin Peaksa,jer ne vidim sta bi snimao tamo...Samo me nervira sto mi je opet sjebao Dejla
Blue Velvet je odličan, u njemu možeš tačno vidjeti korijene onoga što će Lynch kasnije raditi u Twin Peaksu. Wild At Heart je dosta
neujednačen film, a Dune jeste promašaj.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1155 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Blue Velvet je odličan, u njemu možeš tačno vidjeti korijene onoga što će Lynch kasnije raditi u Twin Peaksu. Wild At Heart je dosta
neujednačen film, a Dune jeste promašaj.
Imaš li Blue Velvet 25th Anniversary Blu-Ray Edition? :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1156 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Blue Velvet je odličan, u njemu možeš tačno vidjeti korijene onoga što će Lynch kasnije raditi u Twin Peaksu. Wild At Heart je dosta
neujednačen film, a Dune jeste promašaj.
Imaš li Blue Velvet 25th Anniversary Blu-Ray Edition? :mrgreen:
Nemam, zašto? :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1157 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Nemam, zašto? :D
:lol: :lol: :lol:
Zato!
Blu-ray special edition has just been issued, and it includes roughly fifty minutes of previously unseen scenes (this feature actually runs 51:42, but there is also an introductory title card by Lynch, as well as closing credits to identify the actors who exclusively appear in this footage); whether this report is accurate or not remains a mystery, but Lynch’s original rough cut reportedly ran almost four hours, so it is likely that the fifty minutes of material preserved here represents only that footage which Lynch is currently comfortable presenting. It is certainly fascinating to view these sequences that have remained hidden for the past quarter-century (!) – and there are indeed a few isolated moments that one wishes could have made the final theatrical release version – but anyone expecting major revelations among these scenes might be disappointed. Rather, they provide an intriguing insight into a direction that Blue Velvet thankfully didn’t adopt, and a glimpse into the methods that a filmmaker who is exploring challenging and tonally risky territory will utilize to cover himself in the editing process.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1158 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Nemam, zašto? :D
:lol: :lol: :lol:
Zato!
Blu-ray special edition has just been issued, and it includes roughly fifty minutes of previously unseen scenes (this feature actually runs 51:42, but there is also an introductory title card by Lynch, as well as closing credits to identify the actors who exclusively appear in this footage); whether this report is accurate or not remains a mystery, but Lynch’s original rough cut reportedly ran almost four hours, so it is likely that the fifty minutes of material preserved here represents only that footage which Lynch is currently comfortable presenting. It is certainly fascinating to view these sequences that have remained hidden for the past quarter-century (!) – and there are indeed a few isolated moments that one wishes could have made the final theatrical release version – but anyone expecting major revelations among these scenes might be disappointed. Rather, they provide an intriguing insight into a direction that Blue Velvet thankfully didn’t adopt, and a glimpse into the methods that a filmmaker who is exploring challenging and tonally risky territory will utilize to cover himself in the editing process.
Jebiga, ove recenzije što sam izguglao spominju samo restoraciju slike i zvuka, ništa o ovim neobjavljenim scenama.
Ništa valja skinuti, nisam ga svakako dugo pogledao.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1159 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Jebiga, ove recenzije što sam izguglao spominju samo restoraciju slike i zvuka, ništa o ovim neobjavljenim scenama.
Ništa valja skinuti, nisam ga svakako dugo pogledao.
:babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1160 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Jebiga, ove recenzije što sam izguglao spominju samo restoraciju slike i zvuka, ništa o ovim neobjavljenim scenama.
Ništa valja skinuti, nisam ga svakako dugo pogledao.
:babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin:
Jesi odgledala extras iz treće sezone? Lynch je car. A i vole ga ovi glumci sa kojima radi. Iako mi se čini ko' jeben
ters kad popizdi i kad stvari ne idu po njegovom. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1161 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Jebiga, ove recenzije što sam izguglao spominju samo restoraciju slike i zvuka, ništa o ovim neobjavljenim scenama.
Ništa valja skinuti, nisam ga svakako dugo pogledao.
:babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin: :babinsin:
Jesi odgledala extras iz treće sezone? Lynch je car. A i vole ga ovi glumci sa kojima radi. Iako mi se čini ko' jeben
ters kad popizdi i kad stvari ne idu po njegovom. :D
Nisam.
Sve odgađam kao neku nagradu :lol: :lol: :lol: da si napravim atmosferu i da me ne prekidaju.
Ponijet cu laptop u TK i gledati. :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1162 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Bloo wrote: Nisam.
Sve odgađam kao neku nagradu :lol: :lol: :lol: da si napravim atmosferu i da me ne prekidaju.
Ponijet cu laptop u TK i gledati. :lol:
Vrijedi samo zbog scene u kojoj Al Strobel objašnjava Lynchu kako je izgubio ruku. Bizarnije je i od onoga što bi Lynch izmislio. :mrgreen:
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#1163 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

Nemam.pojma ali mi je Blue Velvet dosadan...
Mislim da je ono vrhunski u Twin Peaksu zapravo Frostovih ruku delo...Svaka cast Lynch-a niko ne spori ali mislim da onu genijalnu crtu Twin Peaks-u daje njihova saradnja...Gledao sam ovih dana ponovo prve 4 epizode III ciklusa odlicne su...
Ali ne razumem i ljude koji pljuju drugi ciklus...Pola druga ciklusa je takodje potroseno na pronalazenje ubice...A posle toga se resavala misterija zla u Twin Peaks-u...

Jedno pitanja gde se mogu naci te behind the scenes iz treceg ciklusa?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1164 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

MaliDuje wrote:Nemam.pojma ali mi je Blue Velvet dosadan...
Mislim da je ono vrhunski u Twin Peaksu zapravo Frostovih ruku delo...Svaka cast Lynch-a niko ne spori ali mislim da onu genijalnu crtu Twin Peaks-u daje njihova saradnja...Gledao sam ovih dana ponovo prve 4 epizode III ciklusa odlicne su...
Ali ne razumem i ljude koji pljuju drugi ciklus...Pola druga ciklusa je takodje potroseno na pronalazenje ubice...A posle toga se resavala misterija zla u Twin Peaks-u...

Jedno pitanja gde se mogu naci te behind the scenes iz treceg ciklusa?
Sredina druge sezone je tako ocajna za gledati da mi se plakalo
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#1165 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

Procitao dobar deo knjige...I tu mi izgleda kao.neka paralelna realnost ili je moj engleski jos uvwk osrsdnji...
Koliko sam skapirao:
Lora je ziva
Kuper je trazio njen nesttanak
Kuper se vodi kao nestao
Liland se obesio
Bob se pomi je kao zli entitet
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#1166 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Image
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#1167 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1168 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

zomri wrote:Image
:lol:
Dolazi na kraftwerk
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#1169 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

:mrgreen:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#1170 Re: Twin Peaks

Post by Fajcion »

Ja rekoh najavili 4 sezonu. :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1171 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

Fajcion wrote:Ja rekoh najavili 4 sezonu. :-D
Vriscali bi mi vec :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#1172 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Ghoul se osvrnuo na treću sezonu, vrijedno čitanja imho

http://cultofghoul.blogspot.ba/2018/03/ ... -2017.html
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1173 Re: Twin Peaks

Post by Truba »

mah ne volim te duguljaste tekstove
samo 15-ak redova o nekom filmu priznajem

uskoro i ja počinjem ovo gledati pa ću vidjeti na što ovo liči

linča općenito volim
a tvin piks sam tek neke 2003/2004 gledao pa možda zato nisam opsjednut serijom
prije rata samo 2-3 scene pamtim

film mi je truba
kao i sve poslije otkrivanja ubice/sove
tojest cjelokupna druga sezona
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1174 Re: Twin Peaks

Post by Truba »

ja sam imao neki cd s novinama iz tvin piksa... mapama... događanjima
ono kao sve pravo u vrijeme dok se prva sezona odigravala
TV program i tako to
u pdf naravno :mrgreen:

koji je to hit bio kad je izašao
hit i novost
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1175 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

Post Reply