TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#26 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by navedeni »

:izet: :sax:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#27 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by MOSALJOZE »

Samo da se pritefterim,i pohvalim TV1,jer ovo je prvi show u kojem je moguće da takmičar pobjedi pjevajuci sevdalinku.Sad gledam najavu audicije sub-ned
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#28 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by navedeni »

MOSALJOZE wrote:Samo da se pritefterim,i pohvalim TV1,jer ovo je prvi show u kojem je moguće da takmičar pobjedi pjevajuci sevdalinku.Sad gledam najavu audicije sub-ned
I samo sevdalinku. Gledam onom malog,pita ga ona voditeljica STA MISLIS HOCES LI PROCI DALJE? on mrtav hladan A-A :lol:
suncica35
Posts: 35
Joined: 17/01/2013 13:55

#29 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by suncica35 »

navedeni wrote:
MOSALJOZE wrote:Samo da se pritefterim,i pohvalim TV1,jer ovo je prvi show u kojem je moguće da takmičar pobjedi pjevajuci sevdalinku.Sad gledam najavu audicije sub-ned
I samo sevdalinku. Gledam onom malog,pita ga ona voditeljica STA MISLIS HOCES LI PROCI DALJE? on mrtav hladan A-A :lol:
Mali je hit.. Najsmjesniji je. A i dedica u tradicionalnoj nosnji se potrudio. Simpatično. :serbo:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#30 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by MOSALJOZE »

suncica35 wrote:
Mali je hit.. Najsmjesniji je. A i dedica u tradicionalnoj nosnji se potrudio. Simpatično. :serbo:
:thumbup:
frida_kahlo25
Posts: 9
Joined: 19/12/2013 13:32

#31 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by frida_kahlo25 »

Sve što je naš produkt naše tradicionalno , zašto uvijek mora biti kritikovano i omalovaženo...Zašto smo narod koji ismijava svoje, a divi se tuđem....??????
Nama niko ne valja, niko ništa ne zna....zato smo tu gdje jesmo... Trebaju stranci reći da je nešto dobro, da bi povjerovali da uistinu valja....
Kakav smo narod? :?

:violina: podrška sevdahu i našoj tradiciji :josipalisac: :serbo: :-D :-D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#32 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by MOSALJOZE »

Nažalost mi se sevdahom ne ponosimo čak šta više stidimo se.Obično raja nije upučena da je to više od pjesme.Sevdah označava i neku ljubavnu čežnju.Samim tim što je donijeta na ove prostore prije 500 godina dosta toga govori.
A mene zanima kakav je vaš stav prema izvodjenju sevdaha na potpuno drugačiji način od onog na kojeg smo navikli.Ja lično volim slušat Divanhanu,i bio sam na koncertima stvarno su :thumbup: .
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#33 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by x_lecter »

Sevdah i sevdalinku ne cijenimo nikako. Licno iskustvo, kome god pomenes da volis neku sevdalinku odmah su to ismijavanja, gdje ces to slusati i sl. Ili na derneku kad se pusti neka sevdalinka, penje se na stolove, razbijaju case i sl ... a sve to smo dobili javnom komercijalizacijom sevdalinke. Dovoljno je pogledati ko sve na koji nacin pjeva sevdah, to je da ti se krv sledi. O turbo aranzmanima i izvodjenjima istih da ne govorim. Mislim da ce i ovaj show dozivjeti slicno. Pravog iskonskog izvodnjenja i interpretiranja sevdalinke danas skoro i nema.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#34 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by luckylaka »

Mozda i godine nose svoje pa sam tako i ja nakon sto sam nekad uzivao u zabavnjacima popu,roku danas mi je sevdalinka skoro pa 24 sata u kuci,autu,poslu...Jednostavno uzivam premda malo manje recimo u onom sto izvode Mostar sevdah reunion,Divanhana i ostali ali slusam i to.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#35 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by Ajatolah_ »

MOSALJOZE wrote:A mene zanima kakav je vaš stav prema izvodjenju sevdaha na potpuno drugačiji način od onog na kojeg smo navikli.Ja lično volim slušat Divanhanu,i bio sam na koncertima stvarno su :thumbup: .
Volim novija izvođenja sevdaha, ustvari od mlađih jedino mi Damir Imamović, iskren da budem, ne odgovara. Halka, Divanhana, MSR, a pogotovo Amira Medunjanin su mi :thumbup:. U starijim izvođenjima sevdaha mi se ne sviđa instrumentalna podloga, jaka upotreba harmonike i slično.

Nego, kad je ovo?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#36 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by MOSALJOZE »

Ajatolah_ wrote:
Nego, kad je ovo?
Večeras,i sutra u 20.Svako ima svoj ukus,i ja lično uvijek dajem prednost rahm.Safetu i ostalim,ali svakako da podrzavam i mlade ljude koji cijene sevdalinku.
suncica35
Posts: 35
Joined: 17/01/2013 13:55

#37 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by suncica35 »

MOSALJOZE wrote:
Ajatolah_ wrote:
Nego, kad je ovo?
Večeras,i sutra u 20.Svako ima svoj ukus,i ja lično uvijek dajem prednost rahm.Safetu i ostalim,ali svakako da podrzavam i mlade ljude koji cijene sevdalinku.

Gledam! Bas da vidim ko sve danas pjeva sevdah i kako. :bih:
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#38 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by luckylaka »

Uzivas li ,,Suncice,,Ima Boga mi dobri pjevaca ovdje.
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#39 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by FIDELCA »

Tobejarabi ko sve pjeva..kakvi klozevi :run:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#40 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by karanana »

nako vala. nista posebno.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#41 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by luckylaka »

FIDELCA wrote:Tobejarabi ko sve pjeva..kakvi klozevi :run:
Sta si ti ocekivao Beslica,Konjevica,Begovica...
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#42 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by navedeni »

Ajla ona super pjeva i ona smedja sto ima 22 godine :) ima li ko broj tel njen? Hahah :kiss:
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#43 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by FIDELCA »

luckylaka wrote:
FIDELCA wrote:Tobejarabi ko sve pjeva..kakvi klozevi :run:
Sta si ti ocekivao Beslica,Konjevica,Begovica...
Pa nije al ima svakakvih moj krajisnice :D
suncica35
Posts: 35
Joined: 17/01/2013 13:55

#44 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by suncica35 »

luckylaka wrote:Uzivas li ,,Suncice,,Ima Boga mi dobri pjevaca ovdje.
Gledala sam. I mezu spremila i sve. :-)

Ima dobrih pjevaca.., a i losih. Logicno, audicija je. Super je sto ima mlade raje, to je dobro, a nema papaka, to je najbitnije.. :serbo:
Žao mi onog klinca sto je imao tremu, pa nije dobio priliku da pjeva uz muziku. Onog malog iz najave. Dusa draga. :sad:
Ma super su Tuzlaci, ali ja cu posebno navijati za Sarajevo, kad bude...
U svakom slucaju, svaka cast TV1. Dobra im je ideja, sviđa mi se. :bih:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#45 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by MOSALJOZE »

Dobro je ovo,jbg na audiciju se moze svako prijaviti,i normalno da ima i loših i dobrih,ali sve pohvale za mladju raju.
suncica35
Posts: 35
Joined: 17/01/2013 13:55

#46 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by suncica35 »

FIDELCA wrote:Tobejarabi ko sve pjeva..kakvi klozevi :run:
Cuj klocevi. Ljudi obicni iz naroda, građani BiH. Pravo fine omladine i slatkih penzića je bilo.. I bilo je ekstra pjevača i to profi pjevača koji su došli na audiciju!
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#47 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by MOSALJOZE »

Ma da je bilo 20 Safeta i 20 Hanki oni bi rekli pa i nije nešto.Ljudi rade odličan posao,i proguraće jednom mladog pjevača
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#48 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by FIDELCA »

suncica35 wrote:
FIDELCA wrote:Tobejarabi ko sve pjeva..kakvi klozevi :run:
Cuj klocevi. Ljudi obicni iz naroda, građani BiH. Pravo fine omladine i slatkih penzića je bilo.. I bilo je ekstra pjevača i to profi pjevača koji su došli na audiciju!
Nisam mislio na vecinu,bilo je dobrih,a vala i onih sto su dosli samo da budu na tv :-?
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#49 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by luckylaka »

FIDELCA wrote:
suncica35 wrote:
FIDELCA wrote:Tobejarabi ko sve pjeva..kakvi klozevi :run:
Cuj klocevi. Ljudi obicni iz naroda, građani BiH. Pravo fine omladine i slatkih penzića je bilo.. I bilo je ekstra pjevača i to profi pjevača koji su došli na audiciju!
Nisam mislio na vecinu,bilo je dobrih,a vala i onih sto su dosli samo da budu na tv :-?
Ma ima i takvih ,dosli samo da se uslikaju ali ima za pocetak i dobrih.Meni je onaj ,,slovenac,prilicno dobar .Sve u sve dobra ideja Tv1
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#50 Re: TV1 - PRVI GLAS SEVDAHA

Post by Nero Histrion »

karanana wrote:nako vala. nista posebno.
I ja sam ocekivao puno vise, al' hajde da vidimo sta ce jos ponuditi sto se "inovacija" u konceptu tice. Vrlo neinventivno smontirano ovo sto sam veceras i sinoc odgledao. Scenografija moze proci, al' nisam ni s tim odusevljen, mada mi je jasno da se ista mora prenositi iz grada u grad i ne moze se tu puno uraditi. Vidim i komentari ostavljeni na facebooku su veceras losi, za ocekivati je da ih obrisu ;-) ;-) . Sve skupa - 'nako. Mozda se sve popravi kad pocne pjevanje uzivo, vidjet ce se. Vjerujem da ce se od svih prijavljenih naci neki dobar glas, ali koliko su ovo sve napuhali - do sada nista posebno sto se samog projekta tice. Moram ipak dodati da su bolji od zmbt, cak i u ovoj "'nako fazi". ;-)
Post Reply