tv prava - hoce li biti oko toga sranja?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#1 tv prava - hoce li biti oko toga sranja?

Post by adnan06 »

recimo i da pristanem na to da me
kristic, toplabecirevic i suko (evo hin,
dizu nam palce s naslovnice rtv extra - goveda
neobrazovana
) koji su po
(nacionalnom kljucu i vrlo slabom znanju)
otisli da izvjestavaju s prvenstva
teroriziraju za vrijeme prijenosa utakmica.
sve zbog rak-a i ukidanja prava gledatelja koji
placaju cjelokupni paket tv programa koji
se po ugovoru dogovorili s kablovskim operaterima.
ali cemu ukidanje tona na hrt-u 2 za vrijeme trajanja emisija
koje se ticu prvenstva, a nisu utakmice same?
je li i to dogovoreno?
moj operater je bhcabelnet, zvuka na hrt-u nema danas
od 14.30?
kakvo je stanje kod vasih operatera i jeste li
spremni ni krivi ni duzni jesti govna i na smjesak
one zenske ili frajera sto ce vam doci naplatiti kablovsku
odvratiti smjeskom ili sakom u glavu?
sto se mene tice odoh im se sad preko telefona najebati
majke!
:x :x :x
krtica
Posts: 20
Joined: 18/05/2006 11:37

#2

Post by krtica »

Garant se Baho naljutio zbog teme na našem forumu i rekao "Slušajte mene ili ništa".
davor.d
Posts: 62
Joined: 02/06/2006 16:44

#3

Post by davor.d »

nisu tu krivi kablovski operateri vec bht koja nas zeli natjerati da gledamo njihove reklame i slusamo njihove polupismene komentatore... evo nakon prvog poluvremena utakmice njemacka - kostarika moze se nabrojati 5-6 gafova komentatora... ima zato zdf!
dacimir
Posts: 21
Joined: 06/06/2006 20:19
Location: sarajevo
Contact:

#4

Post by dacimir »

ma necu bahu slusati a pogotovo ne onog suku.radije cu iz podruma izvaditi stari resiver i slusati one svabe sa ard-a i zdf-a
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#5

Post by karanana »

Ima li iko Trivicev e-mail, da ga priupitam kako mu je mamica?
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#6

Post by felichi »

glupa poltrončina zvana 'cambio', usrao nam se svima u SP i to baš pred sami početak.
pa ti plati BHT, uvjek gladni para....
User avatar
boston_c
Posts: 399
Joined: 22/03/2006 12:53

#7

Post by boston_c »

Majke mi,ovaj kreten mi pokvari čejf gledanja utakmice, nisam znao koliko su loši dok me nisu prisilili da ih slušam... :( :(

Vratite nam hrt!!! :x :x :x
Hart
Posts: 974
Joined: 30/03/2004 13:09
Location: Sarajevo

#8

Post by Hart »

Da sam znao da ce ovako biti, kupio bih i za ovu godinu HRT OiV karticu!!
ovako mi se i ne gleda prvenstvo...
Vratite nam HRT!!!
:x :x :x :x
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#9

Post by debela »

i sta nam je sad ciniti? placamo pretplatu za kablovsku i za bht, a ovako nas ucjenjuju :x :x
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#10

Post by sudnjidan »

Jednim dijelom razumijem stvari oko otkupa prava prenosa, ali jedna stvar mi, ipak, nije jasna. Ova prica oko zabrane HRT-u da prenosi utakmice na teritoriji BiH imala bi smisla 100% da je za BiH prava prenosa otkupila, recimo, TV Hayat. Hayat se finansira iskljucivo od reklama i onda ima smisla da stave prigovor da ce im strana televizija oduzeti oglasivace.
Ali, kako da zabranu prenosa preko kablovskih operatera trazi drzavna TV koja se finansira od pretplate? Kada ljudi ne zele placati pretplatu jer ne gledaju program BHT, onda ovi kazu, "to nije pretplata vec porez na posjedovanje TV prijemnika". Znaci, placam im pretplatu (ili porez) za nesto sto najmanje ili skoro nimalo ne gledam na svom TV-prijemniku, tim parama koje su pokupili od raje za "harac" kupe prava prenosa i jos isposluju da se iskljuci signal HRT-a na kablovskoj!!??? :x
Sta je slijedece? Da narede ZDF-u da ukine prenose preko satelita? :x
Hart
Posts: 974
Joined: 30/03/2004 13:09
Location: Sarajevo

#11

Post by Hart »

tacno!!! BHT uzima pretplatu bez obzira da li gledas njih ili kablovsku. Prihod BHTa ostaje isti i bez zabrane, zato ovo i jeste besmisleno i bezobrazno.
Do sada sam im redovno placao pretplatu iako skoro da nikada nisam gledao BHT, ali sada cu ozbiljno razmisliti!
:x :x
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#12

Post by Beslija »

hajde sta kukate ko zensko pred porodom........zacepite malo....lafo vratite hrt , ako vam se ne svida , ugasi tv i nemoj gledati....sta , vi bi dzabe gledali 30 i kusur utakmica??? , sta , vi bi nekog boljeg komentatora od bahe....sta to fali njemu , ja sam mu svaku tekmu sluso ,i bas je GLAS taj koji daje uzbudenje utakmici , sta je na HRTu , onaj mrtvi komentator , daj ba malo prestanite izmisljati i sjedite i gledajte tekmu na BHT......nisam ja ovdje nikakav branioc njihovih prava , ali televizija se potrudi da prenosi Sve utakmice i vi serete , opet nesto novo hocete.....sta kukate vise ba , sjedi dole , popij pivo ili sta vec pijes , napravi sendwic , odvrni bahu i slusaj......fol ima gafova , ko je perfektan ba?? , ja gledam Ligu Sampijona na Turskom kanalu , covjek zavrsio 15 spikerskih skola pa opet ima gresaka.....ja kad sjedem ja gledam tekmu a ne pratim komentatora iz rijeci u rijec i ne trazim mu greske....cudni ste do zla boga , daj malo se uozbiljite ba....boze sacuvaj!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#13

Post by davis.ba »

O milion reklama i lošoj slici ne treba ni trošiti riječi.
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#14

Post by adnan06 »

sudnjidan wrote:Jednim dijelom razumijem stvari oko otkupa prava prenosa, ali jedna stvar mi, ipak, nije jasna. Ova prica oko zabrane HRT-u da prenosi utakmice na teritoriji BiH imala bi smisla 100% da je za BiH prava prenosa otkupila, recimo, TV Hayat. Hayat se finansira iskljucivo od reklama i onda ima smisla da stave prigovor da ce im strana televizija oduzeti oglasivace.
Ali, kako da zabranu prenosa preko kablovskih operatera trazi drzavna TV koja se finansira od pretplate? Kada ljudi ne zele placati pretplatu jer ne gledaju program BHT, onda ovi kazu, "to nije pretplata vec porez na posjedovanje TV prijemnika". Znaci, placam im pretplatu (ili porez) za nesto sto najmanje ili skoro nimalo ne gledam na svom TV-prijemniku, tim parama koje su pokupili od raje za "harac" kupe prava prenosa i jos isposluju da se iskljuci signal HRT-a na kablovskoj!!??? :x
Sta je slijedece? Da narede ZDF-u da ukine prenose preko satelita? :x
UPRAVO TAKO!!!

super si mi ti beslija s tim svoji narodnim poslovicama tipa: hajde sta kukate ko zensko pred porodom..... zene ne kukaju zato sto se prave da ih boli vec zato sto ih BOLI!!! pito bih tebe da se poradjas! batali tu seljacku pricu! program hrt-a hocu da gledam zato sto sam ga platio i zato sto je kvalitetniji od programa bht-a. samo gluh i slijep covjek to ne vidi. cak dozvoljavam i da idu do toga da mi ukidaju tekme, pa cak i emisije koje se ticu prvenstva, ali sto mi ukidaju sta ti ja znam 'ne daj se floki' ili 'tom i jerry kao djeca'. valjda se i u ovoj emisiji i crticu pojavljuju krugovi koji podsjecaju na fudbalsku loptu!

bice malo ponavljanja u odnosu na prethodni paragraf, ali evo
mog posta koji sam ostavio kao kometar na blog-u dosta.blogger.ba,
a koji se tice moga razgovora s dezurnim u bhcabelnetu juce
oko 18.00 (ovo 18.00 je bitno, zato sto je dezurni rekao da 'nadlezne'
zovem danas u toku radnog vremena). i vi zovite i trazite svoja prava.
evo komentara:

fino rekao da najvise gledam hrt
(ukljucujuci i strane programe)
i sracunao mu direkt u slusalicu
da bih po toj osnovi trebao platiti
bar za cetvrtinu manju cijenu.
rekao mi da sutra tj. danas:) zovem
nadlezne u toku radnog vremena i s njima se
dogovorim. ja u svakom slucaju necu platiti
vise no sto inace placam - 1/4 od te cifre
(9 dana u mjesecu sam mogao normalno pratiti hrt2)
pa nek' se jebu. fino mu reko: 'kakve veze imaju
'telettubies' i 'tom i jerry kao klinci' s prvenstvom,
pa sve i ako iskljucite hrt2 i kad traju i utakmice i
emisije koje se ticu prvenstva?' najbolji mi je
odgovor nakon kojeg sam ga ja sjebo svojom konstatacijom
(a nakon kojeg mi je i rekao da zovem one iznad njega u toku radnog vremena): 'necu da platim punu cijenu kad ste
mi ukinuli program koji moja porodica najvise gleda!' - velim mu ja.
'ih!' - kaze on - 'vi nemate pojma da mi placamo, haman,
najmanju cijenu za otkupljivanje prava na distribuciju
programa hrt-a u bih!' (nidje veze! - op. aut.) 'jest,' -
odgovaram mu ja. - 'ali to je iz vase vizure! VI meni dajete uslugu i ja je VAMA placam, meni dajte ono sto je
ugovorom dogovoreno, a onda se vi ganjajte s vasim pravima
i firmama koji vama distribuiraju program! sta, preko mojih ledja cete zaraditi, a da mi potpunu uslugu niste dali. sav novac necete dobiti sigurno, to da znate!'
e, nakon ovog odgovora mi je rekao da zovem 'nadlezne'.
pokazite muda!!! recite DOSTA!!! od mene dobivaju
maximum od 11*3/4 km. to je 8,25 km.
pisem danas sta su mi odgovorili 'nadlezni'.
majku li im sugavu!!!
:x :x :x
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#15

Post by Beslija »

sudnjidan wrote:

UPRAVO TAKO!!!

super si mi ti beslija s tim svoji narodnim poslovicama tipa: hajde sta kukate ko zensko pred porodom..... zene ne kukaju zato sto se prave da ih boli vec zato sto ih BOLI!!! pito bih tebe da se poradjas! batali tu seljacku pricu! program hrt-a hocu da gledam zato sto sam ga platio i zato sto je kvalitetniji od programa bht-a. samo gluh i slijep covjek to ne vidi. cak dozvoljavam i da idu do toga da mi ukidaju tekme, pa cak i emisije koje se ticu prvenstva, ali sto mi ukidaju sta ti ja znam 'ne daj se floki' ili 'tom i jerry kao djeca'. valjda se i u ovoj emisiji i crticu pojavljuju krugovi koji podsjecaju na fudbalsku loptu!


:x :x :x
to za porod je bilo obicno poredenje.....sto hocu da kazem......najvjerovatnije imas neke privatne razloge pa tako grcevito se boris da gledas utakmice na hrt-u......nasi komentatori UOPSTE nisu bili tako losi , nisi ni sad tako losi , a nece nikada ni biti tako losi kao sto ih vi predstavljate......ja stvarno neznam sta je sa ovim narodom , zasto negirate svoje , pa zar je baho toliko los da ga nemozes slusati??....to nije moguce, jedini odgovor koji mogu izvuci je taj da sve to radis zbog nekih "privatnih razloga"....jer da volis FUDBAL kao igru , sjeo bi i gledao utakmicu i na Alzirskom kanalu i na Albanskom a bogami i na Porto Rikanskom kanalu......ako je pak problem u tome sto si dao 2 km vise , onda mislim da si veoma skrt covjek koji nije bas dobar sa lovom , ili koji do love dolazi velikim trudom....sto isto ne vjerujem , jer imas internet i ostale preparate.....sto se tice ugovora i ostalog , tu si upravu , ali ja stvarno ne mogu da vjerujem da neko zbog obicnih komentatora i programa svjetskog prvenstva zeli da ulazi u toliku raspravu...........! Razumio bih da Nemas kanala da gledas svjetsko prvenstvo , ili da nemas tona , ili da ti slika ne valja.......nego , sve je to uredu i obezbjedeno......steta.
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#16

Post by adnan06 »

adnan06 wrote:cak dozvoljavam i da idu do toga da mi ukidaju tekme, pa cak i emisije koje se ticu prvenstva, ali sto mi ukidaju sta ti ja znam 'ne daj se floki' ili 'tom i jerry kao djeca'. valjda se i u ovoj emisiji i crticu pojavljuju krugovi koji podsjecaju na fudbalsku loptu!
ovdje se uopste ne radi o utakmicama. radi se o principu. gore, u citiranom tekstu, ti sve stoji. pito bih te bi li ti platio onim tetama sto ti ciste u ulazu, da ti ga ne ciste jedno tri mjeseca. sta? nisu odradile uslugu. je li tako? ti se ne bi zalio? reko bi: 'ih, to su moje tete, nemoj ko da ih dira!' ne bi se zalio kad ti sef ne bi platio za posao koji si odradio? ti bi reko: 'to je moj sef i on ce za mene, sta god radio, uvijek biti legenda!' placo bi pretpostavljam i rtv pretplatu javnom servisu kad bi na njihovom kanalu gledao samo 'snijeg'? jer je to, pobogu, tvoja televizija. kad naucis razlikovat fructalov sok i onaj sto ga firma bajric pravi i od kojeg instant dobijas rak, javi se.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#17

Post by Qler »

pa hajde onda ti adnane i vi ostali odite u BHT i zahtjevajte da VI prenostite utakmice jer se mnogo bolje razumijete pismeniji ste obrazovaniji i strucniji od Bahe.. 100% imate i ljepsi glas i nikada niste napravili neki lapsus. I kad sjednete na onu stolicu da prenosite skontajte da vas slusa cijela BiH i da svi cekaju da napravite gresku da bi vas mogli podjebavati.

Pa ona skontajte koliku bi frku na ovom istom forumu napravili da BHT nije nikako omogucuo prenos da nisu kupiti prava... onda bi Boga molili da slusate bahu....


daj ba... oni na hrt-u ko' da im je tetka juce umrla kako prenose...
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#18

Post by adnan06 »

ocito jos uvijek niste skontali
znacenje one (vec) stare dobre saranove:

sirotinji je dobro samo kad je dosta...

ali, bice, bice...

kad sve ode kvragu.

nazalost.

:thumbup: :bih: :faraon1: :bih: :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19

Post by Qler »

mene samo nervira sto su svi spremni svakome naci 1001 manu a sebe nikad ne gledaju... ja ZNAM da ja ne bi nikad mogao prenositi neku utakmicu na TV. Nit imam znanja nit skole za to... i mene nervira kad dodje neko da prenosi nesto sa cim nema veze sa vezom... ali za Bahu ne mozete reci da se ne razumije u fudbal.. i opet kazem... ako vi znate to sve tako dobri i odlicno... pa hebem mu ljeljak... trazite da vas prime na probni rad da prenosite neke manje utakmice mozda nase lige pa da vidimo kako vi to radite... mozda vas puste da prenosite sljedece svjetsko... :lol: :lol: :lol:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#20

Post by alphonse kauders »

Qler wrote:mene samo nervira sto su svi spremni svakome naci 1001 manu a sebe nikad ne gledaju... ja ZNAM da ja ne bi nikad mogao prenositi neku utakmicu na TV. Nit imam znanja nit skole za to... i mene nervira kad dodje neko da prenosi nesto sa cim nema veze sa vezom... ali za Bahu ne mozete reci da se ne razumije u fudbal.. i opet kazem... ako vi znate to sve tako dobri i odlicno... pa hebem mu ljeljak... trazite da vas prime na probni rad da prenosite neke manje utakmice mozda nase lige pa da vidimo kako vi to radite... mozda vas puste da prenosite sljedece svjetsko... :lol: :lol: :lol:
Baho se ne rezumije u fudbal koliko bi se fudbalski komentator trebao razumjeti u fudbal. Baho ti neće znati objasniti zašto je jedna ekipa bolja od druge, neće ti objasniti taktiku pojedinih ekipa i neće ti znati objasniti pokrivanje prostora u napadu i odbrani pojedinih ekipa kao i transformaciju iz napada u odbranu i obrnuto. Njemu se sve svodi na "treba sad spustiti loptu" i "oni pokušavaju nešto dugim loptama".

Mislim da je loše "obrazovanje" komentatora, jer svi su nekako na tv-u euforični i prenose ti ionako samo ono što i sami vidimo. Naravno da se boje da kažu nešto svoje, jer ne poznaju dovoljno materiju kojom se bave.
Kad Baho pati za Bolićem, tipom sidraškog igrača koji je izumro nekad početkom 90-ih , koji nenormalno usporava bilo koji tim i kojemu je radijus kretanje 10-ak metara u krug, onda ti je jasno koliko ovaj gore komentator znao o fudbalu. Da je bar sposoban da ga uporedi sa napadačima na SP-u, možda bi i uvidio koliko griješi.

Ali Baho ionako nije tema priče, samo me malo iziritirala jedna rečenica:)
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#21

Post by silence_is_sexy »

meni je pravo super ova zabluda oko placanja pretplate BHT-u... pretplata je zapravo svojevrstan porez na televizijski prijemnik. slicno kao sto placas drzavi porez na auto ili nekretninu... kasnije drzava rasporedjuje prikupljeni novac na javne servise. dakle, ne moras nikada "prebaciti" na javni servis ali od poreza ne mozes pobjeci...

mozda je fakat stvar semantike i razlicitih formulacija ali hajde...

e posto je javni servis, kao sto sama rijec kaze, javni trebao bi biti podlozan kritici javnosti kojoj i sluzi. to sto kod nas javnost fakticki i ne postoji to je nas pravi problem... to je javnost koja suti i suti, jer je tako lakse (i svako djelovanje je "uncool"), ali ipak pocne da kuka svaki put kada dobije po pic*i. jebiga... da se iko ikada pobunio protiv ovakvog monstruoznog sistema javih servisa u bih svi trenutni lamenti protiv troglavog komentatorskog cudovista sa konstitutivnom nacionalnom zastupljenoscu bi imali daleko vecu tezinu. al' ljude za to boli opanak... zato sada ispastajte.

ili ako ste stvarno siti svega, organizujte potpisivanje peticije za promjenu postojeceg stanja... zaredajte po kaficima u gradu i skupljajte potpise nezadovoljnika. zacas cete skupiti par hiljada potpisa.

ili nemojte... mnogo je lakse plakati po forumima...
Post Reply