TV kvizovi

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#1 TV kvizovi

Post by nellington »

Tema je jasna - gdje nestadoše svi TV kvizovi (ne računam telefonske). Šta je tu je - davno umro. 3-4-1, Lobo, Šerpe i poklopci propli zahvaljujući svojoj nepraktičnoj koncepciji, Super Milijunaš očekivano iščezao...

Je li ne postoji publika za takve emisije? Ako pak postoji publika, onda postoji i interes televizije i sponzora za:

a) otkup licence
b) kreiranje autorske koncepcije
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: TV kvizovi

Post by mrtva kokoš »

najslabija karika mi je super kviz a cini mi se da je i on ispario...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#3 Re: TV kvizovi

Post by Jara »

nellington wrote: ...
Je li ne postoji publika za takve emisije? Ako pak postoji publika, onda postoji i interes televizije i sponzora za:

a) otkup licence
b) kreiranje autorske koncepcije
Postoji, postoji...a "domaća autorska koncepcija" nije neka.
Ako imaš ideju ili si nešto već kreirao, možeš ponuditi onoj stranoj organizaciji ( šta li je već) kojoj je Joško Lokas prodao Upitnik. Pa onda nek naši otkupljuju licencu.
Btw, Kviskoteka - neprevaziđena!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4 Re: TV kvizovi

Post by StupskaBitanga »

nellington wrote:Tema je jasna - gdje nestadoše svi TV kvizovi (ne računam telefonske). Šta je tu je - davno umro. 3-4-1, Lobo, Šerpe i poklopci propli zahvaljujući svojoj nepraktičnoj koncepciji, Super Milijunaš očekivano iščezao...

Je li ne postoji publika za takve emisije? Ako pak postoji publika, onda postoji i interes televizije i sponzora za:

a) otkup licence
b) kreiranje autorske koncepcije
ovdje se lrije glavni ključ
Naime vjerovao ili ne interes gledalaca je jako mali pa automatski kada je mala gledanost opada i interes sponzora
Zbog toga nema Karike na HRT, Milijunaš je ukinut i stavljen 1vs100 da bi zainteresirao gledaoce ali ne ide im baš najbolje i koliko sam upucen i on će doživjeti ukidanje
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: TV kvizovi

Post by karanana »

igrate li ovaj HQ sto se skine aplikacija?
ideja nije losa, vrlo je interesantno ali su jos u povoju ima dosta tehnickih problema, glicheva i cudno skrojenih pitanja. a i raste broj raje koja igra tako da vise raje prodje svih 12 pitanja i onda se dnevni pot dijeli na vise ljudi. ali jebiga, da je doci do 12 tacnih. meni rekord za sad 4.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6 Re: TV kvizovi

Post by Heller »

BHT nema para
FTV jedino kakav pogodi Narodnog Heroja iz Partizanske Eskadrile
RTRS isto samo nisu Partizani :mrgreen:
OBN, PINK, pevaljki i seljakluka i to je to
Hayat, minderase kvizovi i ne interesuju a kakve smo srece ona glavata spodoba Hana bi vodila kviz
FACE :lol:

TV1, ATV, BN nemam pojma kakva je koncepcija
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#7 Re: TV kvizovi

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:igrate li ovaj HQ sto se skine aplikacija?
ideja nije losa, vrlo je interesantno ali su jos u povoju ima dosta tehnickih problema, glicheva i cudno skrojenih pitanja. a i raste broj raje koja igra tako da vise raje prodje svih 12 pitanja i onda se dnevni pot dijeli na vise ljudi. ali jebiga, da je doci do 12 tacnih. meni rekord za sad 4.

šta je to?
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#8 Re: TV kvizovi

Post by navedeni »

Kvizova bi bilo na svakoj TV u nas da ima interesa, prošla su ta vremena, mi kenjci bolje da šutimo
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: TV kvizovi

Post by karanana »

kakavdanakneiskustvu wrote:
karanana wrote:igrate li ovaj HQ sto se skine aplikacija?
ideja nije losa, vrlo je interesantno ali su jos u povoju ima dosta tehnickih problema, glicheva i cudno skrojenih pitanja. a i raste broj raje koja igra tako da vise raje prodje svih 12 pitanja i onda se dnevni pot dijeli na vise ljudi. ali jebiga, da je doci do 12 tacnih. meni rekord za sad 4.

šta je to?
skines aplikaciju koja se zove HQ i svaki dan/jutro u 21 i 03 po nasem vremenu aplikacija ozivi i odrzava se kviz igra. 12 pitanja, 3 moguca odgovora, 10 sekundi za svaki odgovor. ukupni iznos je obicno 2000 dolara ali bilo je igara kad je iznos bio cini mi se 12000 i 18000 dolara. pogodis svih 12 pitanja i dijelis ukupni iznos sa ostalim koji su prosli. recimo bilo je dana kada je na kraju bilo 700 pobjednika, tako da je svaki dobio po manje od 3 dolara, a bila je igra jucer gdje su samo trojica svih 12 tacno odgovorila i dobili po 666 dolara.
moj rekord je 7 tacnih. jebena pitanja nakon prvih par laganih. ali moraju jebena stavljat jer igru pocne skoro milion igraca. valja to eliminisat.
koliko sam primjetio broj igraca znacajno raste, igra je sve popularnija, tek su prije par dana uveli i android aplikaciju. a vidjam da se spominju i po socijalnim medijima. cut ce se za ovo vise na forumu garantujem, kad raja kvizasi cuju i krenu igrat.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#10 Re: TV kvizovi

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
karanana wrote:igrate li ovaj HQ sto se skine aplikacija?
ideja nije losa, vrlo je interesantno ali su jos u povoju ima dosta tehnickih problema, glicheva i cudno skrojenih pitanja. a i raste broj raje koja igra tako da vise raje prodje svih 12 pitanja i onda se dnevni pot dijeli na vise ljudi. ali jebiga, da je doci do 12 tacnih. meni rekord za sad 4.

šta je to?
skines aplikaciju koja se zove HQ i svaki dan/jutro u 21 i 03 po nasem vremenu aplikacija ozivi i odrzava se kviz igra. 12 pitanja, 3 moguca odgovora, 10 sekundi za svaki odgovor. ukupni iznos je obicno 2000 dolara ali bilo je igara kad je iznos bio cini mi se 12000 i 18000 dolara. pogodis svih 12 pitanja i dijelis ukupni iznos sa ostalim koji su prosli. recimo bilo je dana kada je na kraju bilo 700 pobjednika, tako da je svaki dobio po manje od 3 dolara, a bila je igra jucer gdje su samo trojica svih 12 tacno odgovorila i dobili po 666 dolara.
moj rekord je 7 tacnih. jebena pitanja nakon prvih par laganih. ali moraju jebena stavljat jer igru pocne skoro milion igraca. valja to eliminisat.
koliko sam primjetio broj igraca znacajno raste, igra je sve popularnija, tek su prije par dana uveli i android aplikaciju. a vidjam da se spominju i po socijalnim medijima. cut ce se za ovo vise na forumu garantujem, kad raja kvizasi cuju i krenu igrat.

na engleskom je?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: TV kvizovi

Post by karanana »

Jeste
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#12 Re: TV kvizovi

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:Jeste
:thumbup:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#13 Re: TV kvizovi

Post by pirmin »

Joj pitanja:
Ko je od ove trojice najvisi:
- Dustin Hoffman
- Tom Cruise
- Woody Allen
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#14 Re: TV kvizovi

Post by bingov buraz »

i naravno Dzej :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: TV kvizovi

Post by insomnia78 »

Kad ne moze da spava hoda ispod kreveta
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: TV kvizovi

Post by karanana »

joj pitanja.
koja je drzava vise puta vadila dubai iz finansijske krize?
kina
saudija
abu dabi
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#17 Re: TV kvizovi

Post by pirmin »

Kaze:
Koliko kg tezi covjek na Mjesecu cija je tezina na planeti Zemlji 90kg?
-15
-30
-45
User avatar
Reisova
Posts: 1004
Joined: 15/08/2011 16:28

#18 Re: TV kvizovi

Post by Reisova »

nellington wrote:Tema je jasna - gdje nestadoše svi TV kvizovi (ne računam telefonske). Šta je tu je - davno umro. 3-4-1, Lobo, Šerpe i poklopci propli zahvaljujući svojoj nepraktičnoj koncepciji, Super Milijunaš očekivano iščezao...

Je li ne postoji publika za takve emisije? Ako pak postoji publika, onda postoji i interes televizije i sponzora za:

a) otkup licence
b) kreiranje autorske koncepcije
Mislim da.nema kod nas.potencijala.za.neku.visegodisnju slagalicu ili potjeru kao kod komsija....Nazalost
Pogledajte jedan jedini pub kviz imamo bruka.prava....
Mada mislim da bi raji bilo interesantno nesto lagano kao npr stolica na.O2 tv....
Nemoj da se mi,samo brukamo I pokazemo koliko ne znamo...a to nije bruka ali,ko bi ostao ziv od,zajebancije ....e da je u tome kakvo takmicenje gdje bi nam kraj bio..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#19 Re: TV kvizovi

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
karanana wrote:igrate li ovaj HQ sto se skine aplikacija?
ideja nije losa, vrlo je interesantno ali su jos u povoju ima dosta tehnickih problema, glicheva i cudno skrojenih pitanja. a i raste broj raje koja igra tako da vise raje prodje svih 12 pitanja i onda se dnevni pot dijeli na vise ljudi. ali jebiga, da je doci do 12 tacnih. meni rekord za sad 4.

šta je to?
skines aplikaciju koja se zove HQ i svaki dan/jutro u 21 i 03 po nasem vremenu aplikacija ozivi i odrzava se kviz igra. 12 pitanja, 3 moguca odgovora, 10 sekundi za svaki odgovor. ukupni iznos je obicno 2000 dolara ali bilo je igara kad je iznos bio cini mi se 12000 i 18000 dolara. pogodis svih 12 pitanja i dijelis ukupni iznos sa ostalim koji su prosli. recimo bilo je dana kada je na kraju bilo 700 pobjednika, tako da je svaki dobio po manje od 3 dolara, a bila je igra jucer gdje su samo trojica svih 12 tacno odgovorila i dobili po 666 dolara.
moj rekord je 7 tacnih. jebena pitanja nakon prvih par laganih. ali moraju jebena stavljat jer igru pocne skoro milion igraca. valja to eliminisat.
koliko sam primjetio broj igraca znacajno raste, igra je sve popularnija, tek su prije par dana uveli i android aplikaciju. a vidjam da se spominju i po socijalnim medijima. cut ce se za ovo vise na forumu garantujem, kad raja kvizasi cuju i krenu igrat.

skinuo,instalirao,itunes mi sad nesto pise,je li to ok tako?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: TV kvizovi

Post by karanana »

Ne znam sta ti itunes pise.
Sad udji u aplikaciju napravi sebi nick name, ako hoces uslikaj se. U 9 je sljedeca igra. Ja dobijem notifikaciju i podsjetnicu da se ukljucim. Ako ne dobijes, samo ukljuci app u 9
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#21 Re: TV kvizovi

Post by jalijas74 »

:evil:
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#22 Re: TV kvizovi

Post by jalijas74 »

User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#23 Re: TV kvizovi

Post by jalijas74 »

Nesto na ovaj fol
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#24 Re: TV kvizovi

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:Ne znam sta ti itunes pise.
Sad udji u aplikaciju napravi sebi nick name, ako hoces uslikaj se. U 9 je sljedeca igra. Ja dobijem notifikaciju i podsjetnicu da se ukljucim. Ako ne dobijes, samo ukljuci app u 9

deinstalirao sam,gdje na ovoj stranici da kliknem da skinem,u stvari je li na ovoj stranici mogu skinuti aplikaciju?

https://itunes.apple.com/us/app/hq-live ... 78996?mt=8
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#25 Re: TV kvizovi

Post by karanana »

ja sam skino direkt preko telefona. na telefonu odem u app store i nadjem HQ Trivia i skinem direkt na telefon.
Post Reply