TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#851 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

T4h wrote:Svaka čast kantonalnoj televiziji na prikazivanju dokumentarnog filma "Na Drini krvavi Višegrad"...bespotrebno je bilo šta više navoditi...zaista im se zahvaljujem...a Huseinović je još jednom pokazao kako se treba podsjećati na ono što nam se desilo...istinito i bez uvijanja istine u plaštove zablude..
da.
tvsa uvijek uzme njegov film i pusti ga haman u isto vrijeme kao i kada mu bude premijera.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#852 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

u 14h je repriza pa se nadam da će biti na YT za nas koji nećemo biti u prilici gledati
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#853 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Korisnicko ime »

StupskaBitanga wrote:dječak sa šibicama
objasnio :thumbup:
Sve receno....bravo dječače... :thumbup:
justdoit
Posts: 47
Joined: 01/07/2007 20:48

#854 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by justdoit »

Trazim film o drugom maju '92 kojeg su prikazali na TVSA, jel neko nasao online slucajno? Zove se "Bio je lijep i suncan dan", a kazu da je dobar pravo, pa bih da pogledam.

Unaprijed hvala :-D
User avatar
sebija
Posts: 343
Joined: 09/10/2014 17:45

#855 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sebija »

Možda se radi o SARTR-ovoj predstavi?

Kad smo kod TVSA, vidim nedavno u novinama da su se riješili još jednog strašila. Ona im Dautbegovićka prebjegla na N1.

Voditelji Dnevnika su im kriza.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#856 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

Tv Bastilja standarno , klasično po navici....barem večeras....

Elem , penzioneri su večeras obaviješteni da "mogu da predahnu" naime do smanjenja penzija neće doći !!!

Mogu da predahnu :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ???

U sistemu u kom penzioneri od završetka agresije jedva sastavljaju kraj s krajem , kao protivteža nekom minimalnom povećanju penzija u skladu sa inflacijom , režim i njegova sredstva informisanja kao protivtežu postavljaju - smanjenje penzija , čisto da bi penzioneri bili "zadovoljni" sa netaknutom jadnom rentom od koje preživljavaju...

Koja je svrha ovog kanala ? Nakon "duhovitih i zanimljivih" Dobrih vibracija , naveče gledamo reprize tih istih Dobrih vibracija.....I OVO SE PLAĆA S BUDŽETA ???....neka Kanton ovo privatizira , plasira frekvenciju pod koncesiju , neka privatnik uređuje program , određuje broj zaposlenih i i visinu plaće....koliko god arogantan , narciosoidan i pristrasan bio Senad Hadžifejzović je novinarčina na kub za kompletnu redakciju IPP TVSA na čelu sa vladinim službenikom Dučić Harisom....i za razliku od svih njih , Hadžifejs se bori kao lav da opstane danas a ratne zasluge su mu nemjerljive u novinarskom smislu.....

Ali zašto bi se Kanton odricao najsigurnijeg puta da informiše penzionere da će im penzije ostati jednako jadne kao i dosada ?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#857 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

A radnici se međusobno glođu kao psi oko svježe kosti
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#858 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by zunazu »

@sabina1 mislim da ti je reakcija malo pretjerana. Kao da imaš neke lične razloge? Istu vijest su svi prenijeli. Prvo je preko dana objavljeno da će penzije biti smanjene a onda popodne da se to neće desiti.

Whatever........
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#859 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

Pa suština je kako i na koji način su plasirali vijest
Totalno neprofesionalno od drugih koji su se bavili tom tematikom
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#860 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

zunazu wrote:@sabina1 mislim da ti je reakcija malo pretjerana. Kao da imaš neke lične razloge? Istu vijest su svi prenijeli. Prvo je preko dana objavljeno da će penzije biti smanjene a onda popodne da se to neće desiti.

Whatever........
Licno sam ogorcena sto svi mi koji zivimo u Kantonu ovo moramo placati....
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#861 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Tiger 033 »

sabina1 wrote:Licno sam ogorcena sto svi mi koji zivimo u Kantonu ovo moramo placati....
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Bilo bi DOBRO da sami pocnu zarađivati i skinu se narodu sa grbace :izet: i tu se uhljebio i kunto i panto...kad god pogledam TVSA "uvijek" neka nova faca na ekranu... :bih: ova tv građane Sarajeva godisnje kosta par miliona KM :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40807
Joined: 29/06/2011 23:39

#862 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

I vi ste cudni, kad vlast zaprijeti smanjenjem penzija poenta nije da se penzioneri prepadnu, nego da odahnu kad penzije ipak ne budu smanjene, i da kazu "uh dobro je suti, nece nam smanjiti penzije, hvala ti Premijeru!"

A ko ce im saopciti radosnu vijest da penzije ostaju kakve jesu, nego vladin telal TVSA.

Kad imas poglup narod, onda mu ne moras povecati mizerne penzijice, dovoljno je da ga prepadnes da penzije mogu biti i manje i narod ti onda bude zahvalan sto mu ih nisi smanjio. Ista prica i sa platama.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#863 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by zunazu »

sabina1 wrote:Licno sam ogorcena sto svi mi koji zivimo u Kantonu ovo moramo placati....
Znam no ima tu i FTV zvani "partizanska eskadrila", BHT koji utakmice "prenosi" na FaceTV i još ponešto što plaćamo. Meni se samo učinilo da si posebno ogorčena na kantonalnu a sve je to isti jad i čemer.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#864 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

Tiger 033 wrote:
Bilo bi DOBRO da sami pocnu zarađivati i skinu se narodu sa grbace :izet: i tu se uhljebio i kunto i panto...kad god pogledam TVSA "uvijek" neka nova faca na ekranu... :bih: ova tv građane Sarajeva godisnje kosta par miliona KM :run:
Njihova emisija "Sarajevski barometar"cetvrtkom u 20:00 je ranije imala ocajnu ali bas ocajnu voditeljku Azru Bavcic koja je u jednoj jedinoj minuti kada se trudila uspjevala postaviti i istovremeno odgovoriti na pitanje postavljeno gostu - a tu zenu za PR postavi ni manje ni vise nego Tuzilastvo KS pored milion nezaposlenih novinara.
Doduse SIPA ima vec legendarnu Kristinu Jozic pa Azra tek treba da se dokaze ali sam sigurna da su obje postavljene na te pozicije u konkurenciji najmanje 500 vrsnih kandidatkinja i obje su za koplje bile - bolje.
:zid:
Last edited by sabina1 on 28/05/2016 18:50, edited 4 times in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#865 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

zunazu wrote:
sabina1 wrote:Licno sam ogorcena sto svi mi koji zivimo u Kantonu ovo moramo placati....
Znam no ima tu i FTV zvani "partizanska eskadrila", BHT koji utakmice "prenosi" na FaceTV i još ponešto što plaćamo. Meni se samo učinilo da si posebno ogorčena na kantonalnu a sve je to isti jad i čemer.
TVSA se ne finansira iz pretplate nego direktno iz budzeta. Sve slabosti drzavnih kanala poticu iz ustavnih manjkavosti a od prvog dana se zna ko vedri i oblaci TVSA.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#866 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by zunazu »

Velika mi stvar kako će mi uzeti novac. Sve je to naše.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#867 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

zunazu wrote:Velika mi stvar kako će mi uzeti novac. Sve je to naše.
A ne , ne.....
Drzava mora imati Televiziju a nacin pretplate se utvrdjuje Zakonom...
Kanton ne mora imati Televiziju a ako je vec ima ne mora biti na budzetu.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#868 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by walk_M-A-N »

TVSA je jedna smiješna, jadna i plitka tv. "Besplatna" reklama Vladi, ko god bio u njoj.
Njihovi "novinari" su odlično dresirani da gurnu mikrofon svakom na vlasti uz glupavi smiješak, te da pri tome ni slučajno ne postave nijedno smisleno pitanje.
Zato je nebitno ko će biti direktor, dok god su na budžetu. Osim toj personi, naravno, radi obilnog menadžerskog ugovora.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/televizi ... /160215101
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#869 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

prije 4-5 godina ova televizija je isla u solidnom smjeru kada je direktor bio zlatar. bilo je nekakvih programa, emisija pa cak su krenuli nesto i sa sportom i turskom ligom sa saradnjom sa nekakvim turcima. bar je to moje misljenje a znam da se mnogi nece sloziti.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#870 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by walk_M-A-N »

Zlatar je jedan od tih kretena sa menadžerskim ugovorom od valjda 10 mjesečno. I isto toliko za putovanja.
u redu za panju Hamo
POKREĆEM INICIJATIVU : TV Kantona Sarajevo treba ukinuti a ne da se 96 zaposlenih živi na grbači poreznih obveznika. TV SA je od koristi samo kao vid ''predizborne propagande'' koja traje svaki dan u godini a provode je Vlada KS i načelnici sarajevskih opština
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#871 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

a Zvonko Marić?
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#872 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Truba »

joj sinoc neki kviz 4x4
sta ljudi ne znaju
to je sramota oni koji znaju ne zovu emisiju

sta je skladao Vivaldi i ponude 4 odgovora... :roll:
koliko prestupna ima dana :roll: ne znaju
jednog se ne mogu sjetiti :mrgreen: odghovor 4 :D
i jedno je bilo o danisovom novom filmu ali su o tome govorili u emisiji prije :)

uglavnom strahota :|
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#873 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by walk_M-A-N »

http://zurnal.ba/novost/19720/tv-kanton ... u-tri-puta

Teško je reći je li gore plaćati ovakvu tv ili imati komercijalne medije koji se prodaju za što god, pa nam promoviraju derpe ideologiju.
Kao što je recimo baš ovaj medij i forum na kome je za tema zabranjena, rekao sponzor.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#874 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by zunazu »

Uvalio im efendić svog potrčka pa su postali njegov reklamni pano.

Daće Bog da papak leti u oktobru iz opštine. Muka mi je od njegove njuške i komplet njegove svite seljaka iz sda.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#875 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

Upravo prije par minuta na TVSA ide prilog o kladionicama i imaju komentatora u liku profesora univerzitetskog koji kaze 'ODMAKETI'
E jbg.....
Post Reply