TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
emric

#1076 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by emric »

Sad je Duška Jurišić novi jurišnik na funkciju direktora TV SA. :skoljka:

Pitam se da li će ikada kod nas prestati da funkcioniše diletantizam koji za direktore postavlja novinare, sportiste, umjetnike...kao da će direktori raditi vijesti, šutati golove i igrati predstave u kancelarijama?! Jesmo li ikad čuli za menadžere i njihove vještine, za sposobnost vođenja pravnih i ekonomskih poslova? Ljudi se za to školuju i teškim radom stiču potrebna znanja.

Zato nam državne firme i jesu ni na nebu ni na zemlji. I da za kraj konstatujem slobodno da svi veliki "nezavisni novinari" izgube nezavisnost prvom ponudom od neke od stranaka da sisaju državnu sisu. Dakle - licemjeri.
navedeni

#1077 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by navedeni »

emric wrote:Sad je Duška Jurišić novi jurišnik na funkciju direktora TV SA. :skoljka:

Pitam se da li će ikada kod nas prestati da funkcioniše diletantizam koji za direktore postavlja novinare, sportiste, umjetnike...kao da će direktori raditi vijesti, šutati golove i igrati predstave u kancelarijama?! Jesmo li ikad čuli za menadžere i njihove vještine, za sposobnost vođenja pravnih i ekonomskih poslova? Ljudi se za to školuju i teškim radom stiču potrebna znanja.

Zato nam državne firme i jesu ni na nebu ni na zemlji. I da za kraj konstatujem slobodno da svi veliki "nezavisni novinari" izgube nezavisnost prvom ponudom od neke od stranaka da sisaju državnu sisu. Dakle - licemjeri.
Svako ko ima sposobnost menadžera pobjegne iz ove zemlje
pici

#1078 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by pici »

sve u stilu farme, velikog brata, parova i ostalih sranja... pojavis se u par emiija, reklama il plakata i nama-h te kandiduju za funkcionera... nije do njiHa do naske je, narod je glup ko qurac
vjesticanametli

#1079 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjesticanametli »

Sta ove laprdaju prevodilice :D et one najbolje hahahhaha
emric

#1080 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by emric »

Eno dalo Ljevak intervju za D.epo. Kao sad joj je kraj, odlazi. Zaključak je da ne valja Naša stranka koja joj je dala uhljebljenje, pa ni šestorka, pa svakako ni SDA, a ne valjaju ni radnici, ne valja ništa. I još kaže: "To je mojih 150 izgubljenih dana, potrošenih u ništa.".

Za pet mjeseci nerada ubrala je 15-ak hiljada maraka od države. Nažalost, ima mnogo ljudi kojima trebaju tri godine ili više za toliko. A njoj eto ispade država otela 150 dana života nizašta.

Pa im ne jebi mater svima redom.
Emiremir33

#1081 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Emiremir33 »

hamza_sa wrote: 09/07/2009 12:56
KatarinaKosaca wrote: U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao

Pocetkom mjeseca oktobra 2000. godine, putem TV ekrana pomno sam pratio desavanja u srbiji. To su bila vremena kada su se srbi pobunili protiv svog velikog vozda, sada vec crkotine, Milosevica, pokusavajuci ga skinuti sa trona. Bilo je tu svega i svacega. Od pucnjave i upotrebe sile, pa do paljenja i rusenja. Nista novo. Sve je bilo onako kako smo vec bili navikli vidjeti od i kod njih.

Medjutim, tog 5. oktobra ostao sam sokiran gledajuci dnevnik srbijanske televizije. To su bili momenti kada je vec svima bilo jasno da je Milosevic izgubio bitku sa onima koji su trazli njegovu glavu. Na TV ekranu u krupnom planu, suznih ali zakrvavljenih ociju, puna bijesa, bljujuci vatru iz svojih usta, u ime neke studentske organizacije koja je branila lik i djelo Milosevica, "naciji" se obracala RUDAN BRANKICA. Prvo nisam mogao vjerovati svojim ocima da je uopce vidim (dobro znam i nju i njenu porodicu od prije agresije), a ponajmanje svojim usima da cujem ono sto govori. U jednom momentu je cak, iz svog tog bijesa, pocela i da place nad sudbinom velikog vozda.

Nazalost, danas nesto vise od 8 godina od tog dana, spomenuta cetnikusa radi na Kantonalnoj Televiziji Sarajevo kao voditeljica. Ja sam i ranije dok je radila na BHT i na NTV Hayat, putem svojih nekih poznanstava, uspjeo skrenuti vodecim ljudima tih kuca koga su zaposlili i ona je brzo ostajala vez posla na istim.

Medjutim sa TV SA je nesto drugacije. Prosle godine sam uspjeo skrenuti paznju i nekim njihovim uposlenicima na nju i dobijao sam obecanja da ce ispitati moje navode i ako budu tacni da ce je ukloniti. Jedno vrijeme je nije bilo. A, onda sok. Na Dan Drzavnosti BiH 25. novembra 2008. godine glavni voditelj svecarskog programa niko drugi do ona. Bez imalo stida prica o teskim danima za vrijeme agresije. O patnjama sarajlija, o svemu onome sto smo prezivjeli za vrijeme agresije.

Tresao sam se. Podignem slusalicu nazovem TV SA i dobijem urednika. Skoro placuci mu objasnim o cemu se radi i zamolim ga da joj barem na danasnji dan uskrate mogucnost vodjenja programa. On se je samo nasmijao i rekao da od toga nema nista.

Ovome zelim da dodam i da joj je brat Rudan Branimir odigrao veliku ulogu u stvaranju cetnicko-gebelske televizije na Palama na pocetku agresije.

Toliko o profesionalcima na TV SA koji su "iznijeli rat".
Ona i dalje radi 🙄🙄.11-godina je proslo od ovog posta a nista ....
emric

#1082 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by emric »

Malo je reći da su ofirni u navijanju za "najbolju vladu", odnosno za tzv Našu stranku i njihove satelite SDP i Narod i parada. Dno novinarstva, suptilna varijanta ratne televizije sa Pala. A valjda plaćenici kao i oni za koje navijaju. Žalosno na šta spade jedna nekad gradska televizija. I to gradska u vrijeme omražene SDA.
elk

#1083 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by elk »

:lol: :run:
Post Reply