TV duel: Dodik - Lagumdzija

Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#1 TV duel: Dodik - Lagumdzija

Post by Goa »

Kako se ova politicka situacija zakomplicirala do usijanja i kako se tačno znaju stavovi politicara iz RS koje predvodi dodik, a za sve nas u Bosni jako bitni kao sto su:

- BiH nece ni za 100 godina u EU ako je uslov za to ukidanje MUP RS

- Građani BiH su i 15 godina mogli bez EU pa tako mogu i dalje bez EU!

- Nema gradnje 5C bez odluke RS

- i jos svasta nesta u vezi drzave referenduma, odcjepljenja, zajedničkih institucija, mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se u TV duelu otvoreno razgovara o ciljevima i posljedicama ovakvih stavova sa nekim politicarem koji najbolje zastupa stavove 'normalne BiH' kako svoje protivnike naziva Dodik.

TV duel DODIK - LAGUMDZIJA po meni bi dao odgovore na masu pitanja u vezi sadasnjosti i budunosti BiH!

Moze i neko drugi mjesto Lagumdzije ali samo sto ja neznam ko bi mogao iole parirati izuzetno dobro smisljenom planu Dodika!
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#2

Post by Goa »

zaboravih reci:

- za dodika i politicare iz RS - Visoki predstavnik je proslost! Ne postoji, tako da se oni uopste ne boje nikakvog pritiska od strane Visokog predstavnika niti predstavnika međunarodne zajednice.

Mudro i vjerovatno su u pravu. Izgleda da je Dodik prvi shvatio da 'medjunarodna zajednica' uopste nije toliko bitan faktor u BiH koliko je se plase domaci politicari.

Drugim rjecima, po njima u Bosni ce doci do bilo kakvih promjena jedino ako te promjene podrzi Dodik bez bilo kakvih pritisaka sa strane.
putnik
Posts: 262
Joined: 05/06/2003 00:00

#3 Re: TV duel: Dodik - Lagumdzija

Post by putnik »

Goa wrote: - BiH nece ni za 100 godina u EU ako je uslov za to ukidanje MUP RS
Bosna je u Evropi od kada je dovršeno formiranje kontinenata ovakvih kakvi jesu.
Samo neka ukinu vize, a neka nam ne nameću ustavpo kome je EU a i Bosna kao članica izgrađena na kršćanskim tekovinama.
Goa wrote: - Građani BiH su i 15 godina mogli bez EU pa tako mogu i dalje bez EU!
Upravo tako. Uostalom EU je truhla organizacija koja će se raspasti taman kad mi budemo trebali biti primljeni.

Treba se okretati komšiluku i istoku naravno :D
Goa wrote: - Nema gradnje 5C bez odluke RS
Odlično, ruta Hrvatska - Brčko - Tuzla, Banovići, Zavidovići - Zenica - Sarajevo - Mostar - Čapljina - (odvojak za Ploče) - Neum je najoptimalnija ruta koja pokriva sve veće gradove u Federaciji.
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#4

Post by Goa »

Vjerovatno je za tebe truhla EU, ali preko 87 % građana BiH zeli da BiH bude ćlanica EU.

Bosna jest u Evropi, a ta razlika je ogromna :-) :-) :-) (ako ti nije jasno vidi ko je u EU a ko nije, al ne zaboravi da mi nismo ni svajcarci ni norvezani :) :-) :) )

A za tvoj komentar o auto putu, veze nemam :shock:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: TV duel: Dodik - Lagumdzija

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Goa wrote:Kako se ova politicka situacija zakomplicirala do usijanja i kako se tačno znaju stavovi politicara iz RS koje predvodi dodik, a za sve nas u Bosni jako bitni kao sto su:

- BiH nece ni za 100 godina u EU ako je uslov za to ukidanje MUP RS

- Građani BiH su i 15 godina mogli bez EU pa tako mogu i dalje bez EU!

- Nema gradnje 5C bez odluke RS

- i jos svasta nesta u vezi drzave referenduma, odcjepljenja, zajedničkih institucija, mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se u TV duelu otvoreno razgovara o ciljevima i posljedicama ovakvih stavova sa nekim politicarem koji najbolje zastupa stavove 'normalne BiH' kako svoje protivnike naziva Dodik.

TV duel DODIK - LAGUMDZIJA po meni bi dao odgovore na masu pitanja u vezi sadasnjosti i budunosti BiH!

Moze i neko drugi mjesto Lagumdzije ali samo sto ja neznam ko bi mogao iole parirati izuzetno dobro smisljenom planu Dodika!

zaboravih reci:

- za dodika i politicare iz RS - Visoki predstavnik je proslost! Ne postoji, tako da se oni uopste ne boje nikakvog pritiska od strane Visokog predstavnika niti predstavnika međunarodne zajednice.

Mudro i vjerovatno su u pravu. Izgleda da je Dodik prvi shvatio da 'medjunarodna zajednica' uopste nije toliko bitan faktor u BiH koliko je se plase domaci politicari.

Drugim rjecima, po njima u Bosni ce doci do bilo kakvih promjena jedino ako te promjene podrzi Dodik bez bilo kakvih pritisaka sa strane.
Vidim da je juce kancelarija OHR-a saopstila da se OHR nece povuci dok se ne sprovedu sve referme kao i da nece biti novih pregovora oko novog ustroja policije! Dodik prica ono sto prosjecan stanovnik R.S ocajno zeli da cuje. To je uglavnom prica o referendumu, neophodnosti postojanja MUP-a R.S, vecem koficijentu povrata uplacenog PDV-a za R.S, opstanku Kosova u sastavu Srbije i slicno. Ovome treba dodati i to da Srbija preko Dodika vrsi pritisak na medjunarodnu zajednicu po pitanju buduceg statusa Kosova. Ovo je takodjer bitan faktor koji utice na zadnja politicka previranja u BiH.

Na kraju svima je jasno da vecinski dio gradjana nece biti taoc politike R.S. Dodiku bi se lako mogao desiti Kiparski model po kojem bi F.BiH prije R.S usla u EU?
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#6

Post by bleka »

AKo ce nam Staljin braniti Bosnu pred RAdovanom II sto je sisao sa planine onda ja stvarno ne znam...
Da je BOgdo Izet NAnic ziv da mu u duelu kaze da ce V korpus uci u Banjaluku i Prijedor te uspostaviti policijsku upravu BiH ako ne nastave sa pregovorima do tog i tog danima. Pa onda nek Raso konta :zzzz:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#7 Re: TV duel: Dodik - Lagumdzija

Post by mostarac »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Goa wrote:Kako se ova politicka situacija zakomplicirala do usijanja i kako se tačno znaju stavovi politicara iz RS koje predvodi dodik, a za sve nas u Bosni jako bitni kao sto su:

- BiH nece ni za 100 godina u EU ako je uslov za to ukidanje MUP RS

- Građani BiH su i 15 godina mogli bez EU pa tako mogu i dalje bez EU!

- Nema gradnje 5C bez odluke RS

- i jos svasta nesta u vezi drzave referenduma, odcjepljenja, zajedničkih institucija, mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se u TV duelu otvoreno razgovara o ciljevima i posljedicama ovakvih stavova sa nekim politicarem koji najbolje zastupa stavove 'normalne BiH' kako svoje protivnike naziva Dodik.

TV duel DODIK - LAGUMDZIJA po meni bi dao odgovore na masu pitanja u vezi sadasnjosti i budunosti BiH!

Moze i neko drugi mjesto Lagumdzije ali samo sto ja neznam ko bi mogao iole parirati izuzetno dobro smisljenom planu Dodika!

zaboravih reci:

- za dodika i politicare iz RS - Visoki predstavnik je proslost! Ne postoji, tako da se oni uopste ne boje nikakvog pritiska od strane Visokog predstavnika niti predstavnika međunarodne zajednice.

Mudro i vjerovatno su u pravu. Izgleda da je Dodik prvi shvatio da 'medjunarodna zajednica' uopste nije toliko bitan faktor u BiH koliko je se plase domaci politicari.

Drugim rjecima, po njima u Bosni ce doci do bilo kakvih promjena jedino ako te promjene podrzi Dodik bez bilo kakvih pritisaka sa strane.
Vidim da je juce kancelarija OHR-a saopstila da se OHR nece povuci dok se ne sprovedu sve referme kao i da nece biti novih pregovora oko novog ustroja policije! Dodik prica ono sto prosjecan stanovnik R.S ocajno zeli da cuje. To je uglavnom prica o referendumu, neophodnosti postojanja MUP-a R.S, vecem koficijentu povrata uplacenog PDV-a za R.S, opstanku Kosova u sastavu Srbije i slicno. Ovome treba dodati i to da Srbija preko Dodika vrsi pritisak na medjunarodnu zajednicu po pitanju buduceg statusa Kosova. Ovo je takodjer bitan faktor koji utice na zadnja politicka previranja u BiH.

Na kraju svima je jasno da vecinski dio gradjana nece biti taoc politike R.S. Dodiku bi se lako mogao desiti Kiparski model po kojem bi F.BiH prije R.S usla u EU?
To se nece desiti Dodiku nego nama kao drzavi, a onda dolazimo na pricu o izgubljenom ratu ;)

@bleka haj idi gledaj Ninja Kornjace i He-mana nije ovo za tebe
BiH_Izbjeglica
Posts: 68
Joined: 22/07/2006 12:12

#8

Post by BiH_Izbjeglica »

Drvosjeca:
Na kraju svima je jasno da vecinski dio gradjana nece biti taoc politike R.S. Dodiku bi se lako mogao desiti Kiparski model po kojem bi F.BiH prije R.S usla u EU?

usra onaj prvi dio sa ovim ! :D



Sto se tice Zlatka i Dodika, ma ja, u tom duelu Dodik bi naredio Zlatku da ga popusi, a Zlatko bi vec poceo skidati gace Dodiku ! :-D
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#9

Post by bleka »

JAo gluposti cuj Kiparski model. AKo si ikada cekao na vizu u nekoj od EU ambasada ljudi (PICKE) samo sto ne likuju, da nas mogu cini mi se samo sto nas ne bi pogusili sa Zyklonom odmah onde u ambasadi. KAd mi neko kaze AUstrija BOsanski prijatelj dobijem osip. Zemlja sa ubjedljivo najvecim brojem ljudi da Bosna ne ude u EU.
Last edited by bleka on 18/08/2006 14:12, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by _BosanaC »

bleka wrote:JAo gluposti cuj Kiparski model. AKo si ikada cekao na vizu u nekoj od EU ambasada ljudi (PICKE) samo sto ne likuju, da nas mogu cini mi se samo sto nas ne bi pogusili sa Zyklonom odmah onde u ambasadi. KAd mi neko kaze AUstrija BOsanski prijatelj dobijem osip. Zemlja sa ubjedljivo najvecim brojem ljudi da Bosna ude u EU.
:? :shock:
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#11

Post by bleka »

moro sam editovat ovo rego. Da ne ude u EU.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#12

Post by nesvrstan »

DODIK NEMA DOSTOJNOG PROTIVNIKA U FEDERACIJI.

Lagumdjija je dobar kad preko puta sebe ima Tihice, Muratovice itd (mada mu je sad i onaj i onakav Terzic dohakao), ali u sukobu sa Dodikom on nema sanse. Jednostavno zato sto je Dodik nasao idelnu ravnotezu: protiv Ratnih zlocina (priznaje Srebrenicu) sa jedne strane - a za RS i protiv BiH sa druge strane. U sredini je glavni pravac akcije - privatizacija. Idealan plan.

A lagumdjija ? Protiv nacionalista, protiv privatizacije, protiv kriminala, protiv...svega i to je da, se razumijemo OK, jer nista i ne valja, ali jedin stvar za koju on istinski jeste i njegov glavni projekt svih ovih godin jeste samo - ON !
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#13

Post by Goa »

Dodik se toliko ozbiljno pripremio na sve ovo, tako da sa njim tesko da iko moze izaci na kraj bez dobro pripremljenog nastupa koji će dati jasan, ozbiljan i nedvosmislen odgovor na sve argumente Dodika.

On je jasan i precizan i suplja i mlaka prica sa njim nema nikakvog efekta. Tako da prica i fraze Tihica na primjer ne piju vode ... samo bi ojacale Dodikovu poziciju kod ekstremista!

Usput jel Dodiku iko rekao sta ceka onoga ko ne postuje odluke ustavnog suda BiH, i da obeca da ce se te odluke sprovesti pa ako treba i preko ledja Dodika?!
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#14

Post by ArtefakT »

Dobra zamisao o TV duelu, ali bi ta emisija morala trajati 5-6 sati minimalno...
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#15

Post by Goa »

Pa kad BHT moze prenositi 5 sati utakmica dnevno plus 3 sata specijalnog programa za tri utakmice, nevidim razloga zbog kojeg se neki vazni TV duel nebi prenosio dovoljno dugo da se sva janvaznija politička pitanja rasciste.

Usput zaboravih reci da je za Dodika Dudakovic maltene isto sto i Mladic (kao to je sinoc po prvi put javno iznio)
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#16

Post by Jastreb35 »

Policijske regije moraju biti uspostavljene na principu funkcionalnosti, a strukture biti u nadleznosti drzave. Ako je simbolizam entitetske policije vazniji od napretka, BiH ne mora uopste ulaziti u EU. Potrebno je insistirati na zakljuccima Komisije a proces ubjedjivanja i odbijanja ce opravdati eventualno nametanje rjesenja.

Nekada se prijetilo nestankom citavog naroda, danas mlako onemogucavanjem ulaska u EU. No u drustvu u kojem nije relevantno sta samo jedna strana kaze, ta politicka iskljucivost rezultira traktorskom kolonom iz Benkovca i s Kosova.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#17

Post by zavrzlama »

Opet Dodik :D

Dodik samo bulazni iz nemoci da se suprotstavi neizbjeznim reformama koje slijede...on se nalazi izmedu pritiska iz Beograda,spostvenog izvaranog naroda i fotelje.Dodik pokusava da ne kaze ono sto bi drugi trebali da samoi skuze,a to je da manji entitet nema namjeru ostati u medunarodno priznatoj zemlji BIH.Njemu trebaju promjene koje ce voditi raspadu drzave BIH.Stvari na koje se Dodik fokusirao ,je opstanak srpske policije,trazenje rs-a kao federalne jedinice ili izazivanje rata.Manevarski prostor za takva djelovanja je suzen,a Beograd nemoze dugo radi samog sebe podrzavati Dodikovu ratnohuskacku politiku i lokalnog bundziju.Vec sam prije mjesec dana rekao da ce se radikalizovati stanje,sve sa namjerom da se pokusa posljednji put izdejstvovat u medunarodnim krugovima podjela BIH.S toga Dodikovo posjecivanje vaznijih zemalja iz kontakt grupe,s obzirom na njegove zapaljive i pijacarskim rijecnikom iznesene izjave,da se zakljuciti da je ostao kratkih rukava u pokusaju da obmane iste zemlje.Koliko je Dodik dezorijentisan u svojim izjavama je i izjava"Da po njemu BIH moze cekati 100 godina ulazak u EU" sto u prevodu znaci da narednih 100 godina ce on i njegovi sljedbenici cekat na odcjepljenje od BIH.Koliko god nekome Dodik djelovao samouvjereno,on se u stvari samo hvata otrcanih fraza,prijetnji i pogodno tlo za takvo nesto je nasao u totalnoj izgubljenosti srpskog naroda u BIH.Dodik ide onom najopasnijom metodom ,a to je udaljavanje sopsatvenog naroda od drzave BIH i sprecavanje bilo kakvog suzivota i zblizavanju naroda.Dodik pokusava zadrzati i opravdati ono sto su Milosevic i Karadic ratom i etnickim ciscenjem osvojili,na neki kulturniji nacin,ali kulturniji nacin predstavlja i postovanje drzave BIH,prihvatanje EU zahtjeva i reformi,a sve to se ne uklapa u plan i glavni cilj njegove politike...podjelu BIH ili u najgorem slucaju stvaranje drzave u drzavi.Trenutno politika koja se preko Dodika filtrira u BIH idu u sledecim pravcima:

-radikalizacija BIH muslimana
-pokusaj pogorsanja odnosa izmedu muslimana i hrvata u BIH
-pokusaj da se gradanima BIH a posebno muslimanima predstavi Amerika kao neprijatelj

I na kraju ako nista ne uspije od svega ovog..velika je mogucnost,bojkota izbora i povlacenje srpskih kandidata za mjesta u drzavnim institucijama.U nedaj boze slucaju da Srbija prihvati podjelu Kosova,BIH bi ponovo bila u ratu...sto bi pocelo sa napadom na povratnike, istjeravanje ili ubijanje granicara nesrba na istoku zemlje,i pokusaj rasporedivanja EUFOR-a na granice entiteta...znam da ce mnogi smatrat ovaj tekst za naucnu fantastiku ali daj boze da grijesim.....
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#18

Post by Vozdra_123 »

e sad da vam jedan dijasporac otvori okice :D

kad je predizborna kampanja onda je sve dozvoljeno za koristiti protiv svojih neprijatelja
u americi otkrijes sta je tvoj neprijatelj jeo i pio dok je bio dijete, kad prvi put spavao sa nekim, kakvim strankama i grupama je pripadao dok je bio u srednjoj skoli, itd itd itd

sav prljav ves dodikov staviti na konopac! :D

ako je potrebno i platiti nekog da kaze sta tebi odgovara....
hoces prljavu igru, onda ces je dobiti! 8-)
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#19

Post by Dolina avalona »

Dodiku bi u TV duelu mogao itekao da parira i da ga potuce do nogu -Haris Silajdzic!

Dodik nije Harisu ni do noznih clanaka(a kamoli do koljena)!!!!!!!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#20

Post by mostarac »

Dolina avalona wrote:Dodiku bi u TV duelu mogao itekao da parira i da ga potuce do nogu -Haris Silajdzic!

Dodik nije Harisu ni do noznih clanaka(a kamoli do koljena)!!!!!!!
Obzirom da je Lagumdzija Harisa argumentima doveo u predinfarktno stanje i raztokrio javnosti koja je Haris ljudska gnjida i mafijas new vidim na koji nacin bi to Haris mogao parirati Dodiku, a pogotovo da parira bolje od Lagumdzije.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#21

Post by Dolina avalona »

Ako je Haris mafijas, zasto dokaze ne pokazes policiji i tuzilastvu pa neka ga privedu!?

Uh jesmo svi pametni..., svi bi da budu i sudije i tuzioci i policija
dzekson
Posts: 22
Joined: 13/06/2004 03:35

#22 Re: TV duel: Dodik - Lagumdzija

Post by dzekson »

Goa wrote:- Građani BiH su i 15 godina mogli bez EU pa tako mogu i dalje bez EU!
- EU je 15 godina mogla bez BiH pa tako može i dalje bez BiH! :lol:
User avatar
supersonic
Posts: 179
Joined: 01/06/2004 01:21
Location: sarajevo

#23

Post by supersonic »

ma i onako kad mi udjemo u EU, vjerovatno ce se raspasti za koju godinu :-)
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#24

Post by Jasho »

Dolino Avalona, duel Dodik -Silajdžić je bio u emisiji licem u lice kod Mate Džakovića i Dodik je u tom duelu rasturio Silajdžića, koji se potpuno izgubio i nije mogao ravnopravno da parira Dodiku! I da se zna ne podržavam ni jednog niti drugog. Što se tiće duela Lagumdžija- Dodik, Prednost bi dao Lagumdžiji, jer mislim da je svjetlosnim godinama pismeniji od Dodika i da bi ga poderao u Tv duelu!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#25

Post by jeza u ledja »

Pa i Silajdzic je pismen pa mu to nije pomoglo u duelu. Nije do toga, nego jednostavno do argumenata koje imas i do nacina na koji ih iznosis. Dodik je uvijek bio ovakav, rjecnik mu je poput kamiondzije, a to ocigledno kod srpskog glasackog tijela najvise pali. On je postigao sto nijedan do sada ne-Bosnjak u BiH nakon rata nije - da postane najpopularniji politicar u zemlji.
Kakav god da je, ja garantujem da ce 6 mjeseci nakon izbora promjeniti pricu. Zasto, jer ce naletiti na zid MZ i na sto ce, sto je jos bitnije, morati formirati koaliciju s nekim iz FBiH. Naletice na iste one 'probleme' na koje je naletio SDS. Kada razni zakoni i ustavna rjesenja dodju na stol njegova stranka je ta koja ce morati da odgovara i da pravi (za njih) kompromise. Zivi bili pa vidjeli.
Lagumdzija i Dodik se nece sastajati u duelima jer su nezvanicno u koaliciji. (bez obzira sto ce me sad neki SDP-ovci ispravljati) To je tako.
Mozete li zamisliti Dodika na mjestu predsjedavajuceg Vijeca Ministara? :D :-?

Sto se tice policije i Dodikovog insistiranja na njenom entitetskom karakteru, pa jednostavno covjek zna da ce imati bolju kontrolu nad svojim 'poslovima' ako bude kontrolisao MUP.
Post Reply