Tuzla-Popiti pice na Tzv. keju ili na Jali pa bacit smece...

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#1 Tuzla-Popiti pice na Tzv. keju ili na Jali pa bacit smece...

Post by Drumer »

Ljudi moji, strasno me nerviraju ljudi koji piju skoro svaku noc na tzv. keju ili Na jali kod pozorista i svo smece koje proizvedu jednostavno bace preko zardinjera u potok Jalu ili ostave okolo da to neko pokupi umjesto njih. Ima tu raznih profila ljudi, od akademski obrazovanih ljudi, napirlitanih treba koje tu dodju da se zagriju sa par litara vina prije odlaska u Romu na dzigaru, rokera, narkomana, dzabahljebarosa, pametologa i ostalih.. Kada se pogleda na to mjesto iz pravca Music shopa Artist izgleda kao jedna velika deponija. Sve se to radi, a najblizi kontejner je udaljen samo nekoliko koraka od mjesta. Zasto??
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2

Post by terapija »

Zar i Tuzla??

Mislio sam da je taj dio BiH napredniji od nas bar u tom smislu :(
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#3

Post by Drumer »

terapija wrote:Zar i Tuzla??

Mislio sam da je taj dio BiH napredniji od nas bar u tom smislu :(
Grdno se varas. Po mom skromnom misljenju, ovaj dio BIH je najzagadjeniji i najprljaviji po svemu...Ako neko misli da nije tako nek mi navede barem jedan dobar primjer...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4 Re: Tuzla-Popiti pice na Tzv. keju ili na Jali pa bacit smec

Post by Alfons Kauders »

Drumer wrote:Ljudi moji, strasno me nerviraju ljudi koji piju skoro svaku noc na tzv. keju ili Na jali kod pozorista i svo smece koje proizvedu jednostavno bace preko zardinjera u potok Jalu ili ostave okolo da to neko pokupi umjesto njih. Ima tu raznih profila ljudi, od akademski obrazovanih ljudi, napirlitanih treba koje tu dodju da se zagriju sa par litara vina prije odlaska u Romu na dzigaru, rokera, narkomana, dzabahljebarosa, pametologa i ostalih.. Kada se pogleda na to mjesto iz pravca Music shopa Artist izgleda kao jedna velika deponija. Sve se to radi, a najblizi kontejner je udaljen samo nekoliko koraka od mjesta. Zasto??
eee, valja ispast frajer ba bacit flasu na drugu stranu korita, da svi vide...

a jes' fakat crno... picka im materina ja s rajom kad budem svako po kesu smeca i do kontejnera... nego nece ljudi haman da budu vidjeni, da nose smece 20 metara do kontejnera na ulici... stid ih haman... a nije ih stid pit i rolat u mraku, jebem ti nase licemjerje...
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#5

Post by FFK as Lucy01 »

Ma nije valjda :shock:
Ja dolazim ovog ljeta i bas nesto kontam da se necu razocarati....a zelja da vidim svoj grad je uvecana daljinom i vremenskom distancom od 13 godina 8-)....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6

Post by Alfons Kauders »

Lucy01 wrote:Ma nije valjda :shock:
Ja dolazim ovog ljeta i bas nesto kontam da se necu razocarati....a zelja da vidim svoj grad je uvecana daljinom i vremenskom distancom od 13 godina 8-)....
ne dolazi... :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#7

Post by FFK as Lucy01 »

Alfons Kauders wrote:
Lucy01 wrote:Ma nije valjda :shock:
Ja dolazim ovog ljeta i bas nesto kontam da se necu razocarati....a zelja da vidim svoj grad je uvecana daljinom i vremenskom distancom od 13 godina 8-)....
ne dolazi... :D
Cuuuj :D pa sto :D :D
Nece pitt iste godine u posjetu :D mala je Bosna za nas oboje :lol: :lol:
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#8

Post by Maksim »

Halo ba, covjek ti je rek´o da ne dolazis :D

Bio sam i ja tu i opijo se, samo se ne sjecam da li sam onu flasu jeftinog vina bacio u kantu, na pod ili u Jalu ili mi ju je netko oduzeo i dovrsio posao. :D

Dodjite malo u Brcko pa predjite preko mosta nad rijekom Brka da se namirisete parfema iz produkcije Dolce & Govana
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9

Post by Alfons Kauders »

uz duzno postovanje prema brcanskim smradovima, ja ipak mislim da smrdljivije i ogavnije rijeke od jale nema u bosni... :D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#10

Post by Maksim »

Alfons Kauders wrote:uz duzno postovanje prema brcanskim smradovima, ja ipak mislim da smrdljivije i ogavnije rijeke od jale nema u bosni... :D
A sto je sa Sprecom u kojoj su uspjeli i ribe potrati (lukavacki smradovi :D ) ?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#11

Post by Alfons Kauders »

Maksim wrote:
Alfons Kauders wrote:uz duzno postovanje prema brcanskim smradovima, ja ipak mislim da smrdljivije i ogavnije rijeke od jale nema u bosni... :D
A sto je sa Sprecom u kojoj su uspjeli i ribe potrati (lukavacki smradovi :D ) ?
pazi, rijec je o smradu, ne o otrovnosti... :D:D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#12

Post by Maksim »

Vjeruj mi, kad moj stari caca prdne, to je i otrovno :D
Almir Arnaut-Belli
Posts: 271
Joined: 25/04/2007 21:00
Location: Republika BiH

#13

Post by Almir Arnaut-Belli »

jednom sam se vozao sa prijateljem iz rijeke i pitao me zasto kanalizacija prolazi kroz grad,ja ga upita -kakva bolan kanalizacija,a on me odvede do Jale...ma on nam uvrijedi jedinu rijeku...
A što se tice keja ,odrastao sam na njemu ali onda kada smo mi bili(malo starija gen) je bilo kulture i ako bi neko nesto bacio to bi lijepo uz nasu kritiku i pokupio ili bi pokupio par boksera(ne cuka)
Danas je sramota sto mladi koji dolaze tamo to rade al isto tako je sramota da se niko o njima nebrine,treba napraviti jedan veliki kontejner i zbrinuti se za sve njih koji prljaju vec prljav grad,ja sam svom gradu davno posvetio pjesmicu,onda kada sam bio mali
prašina,smeče i smog-to su odlike grada mog
al ja sam u njemu sretan bio-jer sam ulicu oslobodio
ulica boze vjeruje u te -vjeruje u tvoje rijeci
jer ti si jedini-ti si najveci
vjerujem....
bice tuzla jednom cista kada nas nebude,ha,ha
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#14

Post by Any »

Lucy01 wrote:Ma nije valjda :shock:
Ja dolazim ovog ljeta i bas nesto kontam da se necu razocarati....a zelja da vidim svoj grad je uvecana daljinom i vremenskom distancom od 13 godina 8-)....
samo ti strina dodji :D nebi ni tebi nista falilo da srolas jednu :D i opustis se ko kod kuce :-) :-)
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#15

Post by peanuth »

Almir Arnaut-Belli wrote: A što se tice keja ,odrastao sam na njemu ali onda kada smo mi bili(malo starija gen) je bilo kulture i ako bi neko nesto bacio to bi lijepo uz nasu kritiku i pokupio ili bi pokupio par boksera(ne cuka)
Ja vam Kulture
:D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#16

Post by Drumer »

Almir Arnaut-Belli wrote:jednom sam se vozao sa prijateljem iz rijeke i pitao me zasto kanalizacija prolazi kroz grad,ja ga upita -kakva bolan kanalizacija,a on me odvede do Jale...ma on nam uvrijedi jedinu rijeku...
A što se tice keja ,odrastao sam na njemu ali onda kada smo mi bili(malo starija gen) je bilo kulture i ako bi neko nesto bacio to bi lijepo uz nasu kritiku i pokupio ili bi pokupio par boksera(ne cuka)
Danas je sramota sto mladi koji dolaze tamo to rade al isto tako je sramota da se niko o njima nebrine,treba napraviti jedan veliki kontejner i zbrinuti se za sve njih koji prljaju vec prljav grad,ja sam svom gradu davno posvetio pjesmicu,onda kada sam bio mali
prašina,smeče i smog-to su odlike grada mog
al ja sam u njemu sretan bio-jer sam ulicu oslobodio
ulica boze vjeruje u te -vjeruje u tvoje rijeci
jer ti si jedini-ti si najveci
vjerujem....
bice tuzla jednom cista kada nas nebude,ha,ha
Kontejner ima, svega nekih 10 metara od mjesta gdje se pije, ali mladim majmunima mrsko prosetati vec onako sheretski bace u jalu i jos kao ispadnu frajeri pred ostalom rajom. A tek fufice sto se napirlitaju, dodju na kej da popiju vino od 3 marke, pa onda samo ustanu i ostave flase i case jer im je sjeb da to nose do kontejnera, pa onda odoshe na shicibal u Romu. I previse se brinu o njima samo sto oni nemaju jebenog sluha. Haj uzdravlje...
User avatar
janje_
Posts: 2240
Joined: 05/04/2007 14:05

#17

Post by janje_ »

Drumer wrote:
Almir Arnaut-Belli wrote:jednom sam se vozao sa prijateljem iz rijeke i pitao me zasto kanalizacija prolazi kroz grad,ja ga upita -kakva bolan kanalizacija,a on me odvede do Jale...ma on nam uvrijedi jedinu rijeku...
A što se tice keja ,odrastao sam na njemu ali onda kada smo mi bili(malo starija gen) je bilo kulture i ako bi neko nesto bacio to bi lijepo uz nasu kritiku i pokupio ili bi pokupio par boksera(ne cuka)
Danas je sramota sto mladi koji dolaze tamo to rade al isto tako je sramota da se niko o njima nebrine,treba napraviti jedan veliki kontejner i zbrinuti se za sve njih koji prljaju vec prljav grad,ja sam svom gradu davno posvetio pjesmicu,onda kada sam bio mali
prašina,smeče i smog-to su odlike grada mog
al ja sam u njemu sretan bio-jer sam ulicu oslobodio
ulica boze vjeruje u te -vjeruje u tvoje rijeci
jer ti si jedini-ti si najveci
vjerujem....
bice tuzla jednom cista kada nas nebude,ha,ha
Kontejner ima, svega nekih 10 metara od mjesta gdje se pije, ali mladim majmunima mrsko prosetati vec onako sheretski bace u jalu i jos kao ispadnu frajeri pred ostalom rajom. A tek fufice sto se napirlitaju, dodju na kej da popiju vino od 3 marke, pa onda samo ustanu i ostave flase i case jer im je sjeb da to nose do kontejnera, pa onda odoshe na shicibal u Romu. I previse se brinu o njima samo sto oni nemaju jebenog sluha. Haj uzdravlje...
pa bolje i da ostave pored onih klupa, nego da ih bace u korito.

mi smo svojevremeno pili iza gimnazije ili u parku kod cipelića. flase u gimnaziji bi redovno sakrivali, jer bi nam sutradan opet trebale da kod faika domara kupimo rakije, a one u cipelicima bi ostavili u travi jer je tamo najblizi kontejner bio kod mup-a, a de ti onako pijan prodji tamo.
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#18

Post by Drumer »

janje_ wrote:
Drumer wrote:
Almir Arnaut-Belli wrote:jednom sam se vozao sa prijateljem iz rijeke i pitao me zasto kanalizacija prolazi kroz grad,ja ga upita -kakva bolan kanalizacija,a on me odvede do Jale...ma on nam uvrijedi jedinu rijeku...
A što se tice keja ,odrastao sam na njemu ali onda kada smo mi bili(malo starija gen) je bilo kulture i ako bi neko nesto bacio to bi lijepo uz nasu kritiku i pokupio ili bi pokupio par boksera(ne cuka)
Danas je sramota sto mladi koji dolaze tamo to rade al isto tako je sramota da se niko o njima nebrine,treba napraviti jedan veliki kontejner i zbrinuti se za sve njih koji prljaju vec prljav grad,ja sam svom gradu davno posvetio pjesmicu,onda kada sam bio mali
prašina,smeče i smog-to su odlike grada mog
al ja sam u njemu sretan bio-jer sam ulicu oslobodio
ulica boze vjeruje u te -vjeruje u tvoje rijeci
jer ti si jedini-ti si najveci
vjerujem....
bice tuzla jednom cista kada nas nebude,ha,ha
Kontejner ima, svega nekih 10 metara od mjesta gdje se pije, ali mladim majmunima mrsko prosetati vec onako sheretski bace u jalu i jos kao ispadnu frajeri pred ostalom rajom. A tek fufice sto se napirlitaju, dodju na kej da popiju vino od 3 marke, pa onda samo ustanu i ostave flase i case jer im je sjeb da to nose do kontejnera, pa onda odoshe na shicibal u Romu. I previse se brinu o njima samo sto oni nemaju jebenog sluha. Haj uzdravlje...
pa bolje i da ostave pored onih klupa, nego da ih bace u korito.

mi smo svojevremeno pili iza gimnazije ili u parku kod cipelića. flase u gimnaziji bi redovno sakrivali, jer bi nam sutradan opet trebale da kod faika domara kupimo rakije, a one u cipelicima bi ostavili u travi jer je tamo najblizi kontejner bio kod mup-a, a de ti onako pijan prodji tamo.
A sto bi ostavile pored klupa, kad svakako idu dalje poslije keja. Onda samo usput bace u kontejner. Ako ja sa preko 3 banke mogu odnijeti vala mogu i one fufice i testosteronci sa 16-17.
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#19

Post by RPM »

Almir Arnaut-Belli wrote: A što se tice keja ,odrastao sam na njemu ali onda kada smo mi bili(malo starija gen) je bilo kulture i ako bi neko nesto bacio to bi lijepo uz nasu kritiku i pokupio ili bi pokupio par boksera(ne cuka)...
prašina,smeče i smog-to su odlike grada mog :D
hej jel ono se sjedilo na zidicu ispred samog ulaza i tamo skroz iza kada nije bilo lokala, prljavo i neugledno s markicom u padze ... :D ... nije ko ove mladjahne generacije, "svega" ima ... :D ...al' nesto se ne sjecam onog uz jalu, il nas je malo bilo ... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20

Post by Alfons Kauders »

Drumer wrote:Ako ja sa preko 3 banke mogu odnijeti vala mogu i one fufice i testosteronci sa 16-17.
ko ti je kriv sto si mator :D sta ces tamo s nama tinejdzerima :D jos koja godina i ti ces tamo mozda gledat neko svoje nepriznato dijete :D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#21

Post by Drumer »

Alfons Kauders wrote:
Drumer wrote:Ako ja sa preko 3 banke mogu odnijeti vala mogu i one fufice i testosteronci sa 16-17.
ko ti je kriv sto si mator :D sta ces tamo s nama tinejdzerima :D jos koja godina i ti ces tamo mozda gledat neko svoje nepriznato dijete :D
Nisi ni ti daleko od mene. :D A neka djece, svakako nas malo ima:)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#22

Post by Alfons Kauders »

Drumer wrote:
Alfons Kauders wrote:
Drumer wrote:Ako ja sa preko 3 banke mogu odnijeti vala mogu i one fufice i testosteronci sa 16-17.
ko ti je kriv sto si mator :D sta ces tamo s nama tinejdzerima :D jos koja godina i ti ces tamo mozda gledat neko svoje nepriznato dijete :D
Nisi ni ti daleko od mene. :D A neka djece, svakako nas malo ima:)
nisam vala, par godina... :D malo nas je, al smo govna :D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#23

Post by Drumer »

Alfons Kauders wrote:
Drumer wrote:
Alfons Kauders wrote: ko ti je kriv sto si mator :D sta ces tamo s nama tinejdzerima :D jos koja godina i ti ces tamo mozda gledat neko svoje nepriznato dijete :D
Nisi ni ti daleko od mene. :D A neka djece, svakako nas malo ima:)
nisam vala, par godina... :D malo nas je, al smo govna :D
Jesi ti nesto danas negativan. Jel te to neka fufica povrijedila?? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24

Post by Alfons Kauders »

Drumer wrote:
Alfons Kauders wrote:
Drumer wrote:Nisi ni ti daleko od mene. :D A neka djece, svakako nas malo ima:)
nisam vala, par godina... :D malo nas je, al smo govna :D
Jesi ti nesto danas negativan. Jel te to neka fufica povrijedila?? :D
da je bogdo to, poso i zdravlje... :D jebiga... :D al dobro je opet :D i ja od sutra gostujem tamo... da bacam smece... :D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#25

Post by Drumer »

Alfons Kauders wrote:
Drumer wrote:
Alfons Kauders wrote: nisam vala, par godina... :D malo nas je, al smo govna :D
Jesi ti nesto danas negativan. Jel te to neka fufica povrijedila?? :D
da je bogdo to, poso i zdravlje... :D jebiga... :D al dobro je opet :D i ja od sutra gostujem tamo... da bacam smece... :D
Haj lijepo se provedi. I ako ti je cejf baci i ti malo da ne odudaras od okoline. Jer znas kako je, cim se malo izdvajas nisi u dure:) Ja vrlo rijetko tamo zalazim. Ja radije budem tamo na zidicu ispred pozorista. Na jali smrdi pishacha. Ubi ko tonja:))
Post Reply