Tuzla - kafa za ponijeti

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#1 Tuzla - kafa za ponijeti

Post by ferratilis »

Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by seln »

ferratilis wrote:Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.
Bez uvrede, ali iskreno se nadam da ta perverzija uvezena sa zapada nikada nece zazivjeti kod nas.
Kahva/kafa/kava je u Bosni ipak malo vise od obicnog napitka koji sadrzi kofein. Ionako je zalosno posmatrati eroziju bosanskog duha, jos mi samo trebaju wannabe workaholics koji trce okolo sa papirnom casom kafe i glume prezaposlenost.
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by escobar__ »

seln wrote:
ferratilis wrote:Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.
Bez uvrede, ali iskreno se nadam da ta perverzija uvezena sa zapada nikada nece zazivjeti kod nas.
Kahva/kafa/kava je u Bosni ipak malo vise od obicnog napitka koji sadrzi kofein. Ionako je zalosno posmatrati eroziju bosanskog duha, jos mi samo trebaju wannabe workaholics koji trce okolo sa papirnom casom kafe i glume prezaposlenost.
:thumbup:
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#4 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by Ivo Lola »

@seln
kad sam procitao komentar pokretaca teme, konto sam bas kako bi nasi ljudi glumili one iz filmova koji trce po new yorku sa aktovkom u jednoj i kafom u drugoj ruci... al kako si ih ti samo definisao :izet: :thumbup:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by AmirBaa »

seln wrote:
ferratilis wrote:Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.
Bez uvrede, ali iskreno se nadam da ta perverzija uvezena sa zapada nikada nece zazivjeti kod nas.
Kahva/kafa/kava je u Bosni ipak malo vise od obicnog napitka koji sadrzi kofein. Ionako je zalosno posmatrati eroziju bosanskog duha, jos mi samo trebaju wannabe workaholics koji trce okolo sa papirnom casom kafe i glume prezaposlenost.
Ah da, u Bosni je ona kafica koja se pije po 2-3 sata i uz nju se obicno raspravlja o temamam krucijalnim za covjecanstvo (ko je kupio novo auto, ko je koga guz** i slicno). Sto vise citam cime se sve ljudi ponose u bosni sve vise zelim da isparim iz ove vukojebine :run: OT, volio bih vidjeti starbucks barem u sarajevu pa ako zazivi i u ostalim gradovima :)
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#6 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by Tyke »

Cool je u gradu imati McDon, Starbucks i te fazone, ali to kod nas ne prolazi, @seln je odlicno objasnio, nismo u tom filmu, nije to nas mentalitet i svakodnevnica.
Ako ti je cucnuo secer imas dovoljno slasticarni, tu i kahvu mozes srknuti, ili jos originalnije bozu/borovnicu, to je nas fazon. Za kahvenisanje, opet, imas i vise nego dovoljno kafica, a za to go coffee tu je par objekata kao i benzinskia pumpa.

Iskreno, i nisam za tu amerikanizaciju.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#7 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by nightvision »

A ima i ona mescini nestle coffee to go u nekim trafikama. Sasvim dovoljno za nase potrebe. Znam naseg svijeta koji su otisli preko bare pa kada dodju s ceznjom govore o starbuksu. :lol: Iako bi bilo fino radi raznovrsnije ponude imati i to s obzirom na nas mentalitet i radne navike to ovde ne bi prezivilo. Mi smo na zalost premaleno i neprivlacno trziste i za mnogo bolje stvari od kafe u papirnoj casi.
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#8 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by Ivo Lola »

AmirBaa wrote:
seln wrote:
ferratilis wrote:Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.
Bez uvrede, ali iskreno se nadam da ta perverzija uvezena sa zapada nikada nece zazivjeti kod nas.
Kahva/kafa/kava je u Bosni ipak malo vise od obicnog napitka koji sadrzi kofein. Ionako je zalosno posmatrati eroziju bosanskog duha, jos mi samo trebaju wannabe workaholics koji trce okolo sa papirnom casom kafe i glume prezaposlenost.
Ah da, u Bosni je ona kafica koja se pije po 2-3 sata i uz nju se obicno raspravlja o temamam krucijalnim za covjecanstvo (ko je kupio novo auto, ko je koga guz** i slicno). Sto vise citam cime se sve ljudi ponose u bosni sve vise zelim da isparim iz ove vukojebine :run: OT, volio bih vidjeti starbucks barem u sarajevu pa ako zazivi i u ostalim gradovima :)
amire care, ko ima vremena da pije kafu u kaficima imace i tad, onaj ko nema sad nece imati ni tad
problem je u ovim sto ustvari imaju vremena na pretek al bi glumili da su zaposleni ko likovi iz americkih filmova koji kafu piju na taj nacin jer stvarno zure i imaju posao
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by mayab »

Kad sam poslom u Tuzli, najcesce kad sve zavrsim i trebam krenuti nazad za Sa, a sam vozim, kupim kafu za ponijeti na Gazprom pumpi i krenem ka Sarajevu...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#10 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by seln »

AmirBaa wrote:
seln wrote:
ferratilis wrote:Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.
Bez uvrede, ali iskreno se nadam da ta perverzija uvezena sa zapada nikada nece zazivjeti kod nas.
Kahva/kafa/kava je u Bosni ipak malo vise od obicnog napitka koji sadrzi kofein. Ionako je zalosno posmatrati eroziju bosanskog duha, jos mi samo trebaju wannabe workaholics koji trce okolo sa papirnom casom kafe i glume prezaposlenost.
Ah da, u Bosni je ona kafica koja se pije po 2-3 sata i uz nju se obicno raspravlja o temamam krucijalnim za covjecanstvo (ko je kupio novo auto, ko je koga guz** i slicno). Sto vise citam cime se sve ljudi ponose u bosni sve vise zelim da isparim iz ove vukojebine :run: OT, volio bih vidjeti starbucks barem u sarajevu pa ako zazivi i u ostalim gradovima :)
Ja sam "ispario" iz "vukojebine", ali nemam potrebu da sve bosansko predstavljam u negativnom svjetlu.
Znam mnogo ljudi koji vrijedno rade, ali za kahvu/kafu/kavu nadju vremena, odnosno, ne piju je dok ne nadju bar cerjek sahata slobodnog vremena.
Niko ne kaze da kahvenisanje mora trajati 2 sahata, ali se moze sjesti petnaest-dvadeset minuta i na miru popiti.
@Mayab: piti kafu tokom voznje spada u domen prekrsaja, bar u EU. Ni jedan policajac te nece zaustavljati ako se u toku duze voznje napijes vode, ali kahvenisanje, telefoniranje i sl. je s pravom zabranjeno. I stvarno ne znam kakav je gubitak vremena sjesti i popiti kafu prije skoro trosatne voznje na relaciji Tuzla - Sarajevo.

p.s. vidim, priziva se i Starbucks....
tako su se upucivale i dove da dodje i Mac Donalds, pa se zacas promijenilo misljenje. Nemam nista protiv Md i Starbucksa, ali i jedni i drugi prodaju smece. Misli li neko stvarno da ce hejbet naroda skupo platiti da bi popilo kafu sa ukusom vanilije ili nekog egzoticnog voca?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#11 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by AmirBaa »

@seln ako vec ne zivis ovdje ne znam uopste sto se brines sta se hoce ili nece otvoriti :) Kazes mcd i starbucks prodaju smece, prema kojim mjerilima ? Nekim tvojim licnim? Nije zdravo, naravno da nije, kao sto ni cevapi i burek nisu zdravi. Treba otvarati novih mjesta po uzoru na zapad (ocigledno ljudi bolje i pametnije zive nego mi), kao sto i treba cuvati historiju i ono domace. Jedno ne iskljucuje drugo :thumbup:
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#12 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by s@mson »

Ljudi moji, ove godine ko u zadnjih deset finog domaceg paradajza, ono zreo skroz, tamnocrven, pa malo luka, soli i ulja.. ihhhh..
A kahva k'o kahva, sjedi brate k'o cojek, zapali jednu-dvije, srkni, porazgovaraj s nekim o Amelu i trci na osamsto.. hebes starbuk....
sumirprimus
Posts: 80474
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by sumirprimus »

ko munja,svoju termosku i imas kafu za ponjet ... :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#14 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by seln »

AmirBaa wrote:@seln ako vec ne zivis ovdje ne znam uopste sto se brines sta se hoce ili nece otvoriti :) Kazes mcd i starbucks prodaju smece, prema kojim mjerilima ? Nekim tvojim licnim? Nije zdravo, naravno da nije, kao sto ni cevapi i burek nisu zdravi. Treba otvarati novih mjesta po uzoru na zapad (ocigledno ljudi bolje i pametnije zive nego mi), kao sto i treba cuvati historiju i ono domace. Jedno ne iskljucuje drugo :thumbup:
Niti brinem, niti mi smeta. Kao sto rekoh/napisah: sjecam se himni i oratorija za MD od prije 4-5 godina. Te super, te fenomenalno, te jedva cekamo...
dvije-tri godine i kapak.Tuzla i Banjaluka vec zatvorili, Sarajevo jos nije umrlo, a ka'ce, ne zna se. Preskupo za nase uslove, kad prodje prva euforija, vecina shvati da je prilicno neukusno. I to nisu moja mjerila, vec opstepoznata cinjenica. Diskutirati o kvalitetu MD je kao diskutirati o umjetnickoj vrijednosti turbo folka. Ipak, nemam nista protiv MD i zao mi je sto su zatvorili, ako ni zbog cega, onda zbog radnih mjesta. A ta radna mjesta nisu po uzoru na zapad, vec po uzoru na USA... posao od kojeg se ne moze zivjeti, vulgo MC job.
Problem je sljedeci: kad god se najavi nesto novo, nas svijet ocekuje nesto fenomenalno, neko otkrivenje, praznik za culo ukusa...
narode dragi, i MD i Burger King i Starbucks i Subway i Pizza Hut dolaze iz kraljevstva loseg ukusa i nezdrave hrane. Nije to francuska kuhinja ni becka poslasticarna. I opet: nemam nista protiv njih, pusem im pod krila da otvore filijale u BiH, ali ih nemojte dizati u nebesa, smijesno je.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#15 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by modem33 »

ferratilis wrote:Neki dan pricam s par prijatelja o zatvaranju McDonaldsa, svi smo se slozili da je potpuno logicno zatvoriti takav objekat, kome je do njihovih proizvoda pored toliko cevabdzinica i ascinica u gradu. Jednostavno nema sanse.

Ali sta bi bilo kad bi neko otvorio objekat tipa Starbucks ili nesto slicno? Ne mora biti bas Starbucks, ali mislim na mjesto gdje mozete kupiti vise vrsta kafe, sto je najbitnije kafu za ponijeti i sve popratno (razne vrste kolaca i svega sto ide uz kafu). Zna li neko da li trenutno u Tz ima takvo mjesto? Koliko ja znam, ne. Zanimaju me misljenja forumasa.

Narod koji je navikao i u genima mu je kupovati "polovno" a ne "novo" .... i koji se pali na "kolicinu" za 1 KM ...

To nece moci uopce poslovno opstati. Trece ja licno volim kvalitet ..... tako da nekad sto dolazi iz amerike da to ponekad nije ni kvalitet nit to valja.
Za ponijet kafa nije losa ideja .... al zivimo u BiH-a gdje imamo puno kafica i gdje su poslovi placeni dobro i da svi izlaze sa posla od 10h na kafu i kasnije odu kuci u 12h a na posao se i ne vracaju.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#16 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by vjesticanametli »

Meni fali tchibo kafa i onaj miris....inace nosam svoju termos solju i kafu hihihi i super mi je ujutru u guzvi pit kafu..... a to vala nosat po gradu je smor hahahah.....solja je u autu :D
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#17 Re: Tuzla - kafa za ponijeti

Post by 1946--1987 »

izvinjavma se sto komentarisem na ovoj temi iako nemam nista sa tuzlanskim kantonom, ali najbolja "kafa za ponijeti" je na proming pumpama (lavazza) :D

inace, podrzavam ovog @amirbaa, potpisujem sve sto je rekao.
Post Reply