Tuziti Drzavu/Entitet?

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
tyrdh
Posts: 145
Joined: 21/01/2014 15:00

#1 Tuziti Drzavu/Entitet?

Post by tyrdh »

Nakon sto su moji clanovi porodice oboljeli od koronavirusa (66, 68 i 88 godina) zelim da znam kakve su sanse da tizim drzavu ako se mojim clanovima porodice nesto desi? Jerbda su vakcinisali na vrijeme, kao populacija u najvecoj opasnosti, ovo sad se ne bi desilo. Kako bi se ovo dalo izvesti. Siguran sam da nisam jedini koji o ovome misli?
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2 Re: Tuziti Drzavu/Entitet?

Post by kuli1961 »

Mislim da trenutno nema pravnog osnova za tuzbu. Tek ako jednog dana jucerasnja krivicna prijava dobije epilog u formi pravosnazne osudjujuce presude, tada postoji osnov koji ne treba dokazivati. Ovako- probatio diabolica- tj. djavolje dokazivanje.
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: Tuziti Drzavu/Entitet?

Post by mayab »

pregledaj vecerasnji Pressing na N1 , Senad Pećanin je pričao o tome
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#4 Re: Tuziti Drzavu/Entitet?

Post by liaar »

tyrdh wrote: 24/03/2021 11:29 Nakon sto su moji clanovi porodice oboljeli od koronavirusa (66, 68 i 88 godina) zelim da znam kakve su sanse da tizim drzavu ako se mojim clanovima porodice nesto desi? Jerbda su vakcinisali na vrijeme, kao populacija u najvecoj opasnosti, ovo sad se ne bi desilo. Kako bi se ovo dalo izvesti. Siguran sam da nisam jedini koji o ovome misli?
Kaže ko da se ne bi desilo ?
Tetka radi na KCUS-u, dobila 2 doze i sada pozitivna, obostrana upala pluća.

Njoj vjerovatno ništa neće biti, nije u tim godinama ali svejedno, vakcinacija nije garancija da nećeš oboliti od korone, nego samo da ćeš dobiti anti-tijela da se tijelo bez većih poteškoća bori sa virusom.
Post Reply