Turska - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Rezultat utakmice Turska-BiH

Poll ended at 12/10/2008 19:48

Pobjeda Turske
26
23%
Nerijeseno
30
26%
Pobjeda BiH
54
47%
Prekid utakmice(?)
5
4%
 
Total votes: 115

User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#1 Turska - BiH

Post by armin_tz »

Vaše prognoze, sastavi i sve ono kako je bilo na temama BiH-Španija i BiH-Estonija
Last edited by armin_tz on 10/10/2008 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#2 Re: BiH-Turska

Post by armin_tz »

Ako BiH bude igrala neku mješavinu taktike protiv Španije i Estonije, ili čak napadački protiv Estonije možemo izvući tri boda...
Vlatko und jaranen
Posts: 34
Joined: 31/07/2008 12:37
Location: komuna

#3 Re: BiH-Turska

Post by Vlatko und jaranen »

0-1 Ibričić 26'
1-1 Altintop 76'
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#4 Re: BiH-Turska

Post by Dado dijasporitus »

Vidim da euforija jos uvijek cini svoje pa pocinjemo temu evo vec mjesec dana unaprijed :-) .

Vjerujem da svi trenutno jos uvijek nemogu da vjeruju sta se desilo u srijedu a htjeli bi ili potvrdu toga ili da se probudimo iz sna i vratimo u realnost. A realnost je danas malo izmjenjena. Statistika govori da su se Turci napatili i sa Belgijancima i sa Armenijcima. Ti isti Belgijanci su jedva izvukli pobjedu nad Estoncima dok je Spanija pregazila Armeniju na nacin na koji su mnogi mislili da ce i BiH biti pregazena.

Cini se da je u nasoj repki proradila disciplina a uzevsi u obzir da se u Turskim redovima osjeca ponovo period krize sasvim je realno ocekivati da se u Istambulu izvuce i bod. Cak i 3 nebi bilo iznenadjenje ali shodno nepredvidivosti Turske tesko je procjeniti sta nas ceka. U to se dodaje da BiH nikad nije imala konsistentnu formu i znali su nakon 2-3 dobre utakmice da dozivljavaju debakle. Dokazali smo i da mozemo pobjediti Turke i to kad je kriza u BiH repki bila poprilicno visoka. Sve to ostaje u proslosti pa i to da je BiH sa najvecom pobjedom pocela da pise novu historiju ove reprezentacije.

Dakle ima svega u ovom mecu a najvise neizvjesnosti pa sa tim ocekujem i odlicnu predstavu.


Moje misljenje 1:2 kao kuca :D
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#5 Re: BiH-Turska

Post by Meho Kodro »

Minimalan poraz - podnosljivo
Nerjeseno - fantastican rezultat, jedan protivnik vec lagano izvan igre
Pobjeda - koliko kosta karta do Juzne Afrike? :D (hajd ne bas do Afrike al do nekog potencijalno protivnika u barazu)

Prognoza 3:2 za Tursku
User avatar
spanc777
Posts: 109
Joined: 16/06/2008 13:47
Location: Sarajevo

#6 Re: BiH-Turska

Post by spanc777 »

Hasagic

Berberovic Spahic Radeljic Salihovic
Rahimic
Muratovic Vladavic

Misimovic
Dzeko Ibisevic
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#7 Re: BiH-Turska

Post by Dado dijasporitus »

Je li zna neko kad se vraca Bajramovic. Neki su rekli da tek u Novembru bude spreman. Zaboravio sam koju poziciju on bicno igra
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#8 Re: BiH-Turska

Post by neshto »

nadam se da ćemo ih dobiti naravno al isto tako da će biti belaja sa našim "prijateljima" turcima pa da možda onda konačno shvatimo kakvi su oni.


može ih se iznenadit itekeko, samo će nijanse odlučivat iako su daleko ispred nas....
dlfo
Posts: 220
Joined: 28/10/2007 21:27

#9 Re: Turska - BiH

Post by dlfo »

Ja bih bio zadovoljan 1:1, ali zasto se ne nadati da bi se mogla ponoviti Danska ili recimo Norveska, mada turska ne igra tu vrstu fudbala? Ciro je i sam rekao da bi 4 boda iz sljedece dvije utakmice bila pogodak,a zelim da ostali u grupi redaju remije.
Bajramovic je inace sredina terena.
BKrajina
Posts: 57
Joined: 04/06/2008 20:26

#10 Re: Turska - BiH

Post by BKrajina »

A sta je sa Grlicem? :?
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#11 Re: Turska - BiH

Post by Baltazar_khan »

Vjerujem da će Ćiro naše fudbalere nafurat samo tako, kao da im je ova tekma zadnja u životu. Poslije ove dvije utakmice, koje smo odigrali, imamo pravo da vjerujemo u dobar rezultat u Istambulu. Bod bi bio zlata vrijedan, da ne kažem koliko bi nam bilo dobro uzeti sva 3 :D

Kasno je za prognoze, nadam se da se neće niko od naših povrijediti u međuvremenu. Pretpostavljam da ćemo tamo igrati slično kao i u Španiji, dakle više orijentisani na odbranu...
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#12 Re: Turska - BiH

Post by Lakat Jebić »

u roku 3 sata ce pape ovu temu zakljucat, prerano otvorena :D
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#13 Re: Turska - BiH

Post by Odisej »

Bice teska tekma. Normalno, ocekujem dobru igru i makar bod.
Ima i jedna dilema. :bih:
Nakon one euforije na EV prvenstvu , ne znam za koga ce navijati u SA...
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#14 Re: Turska - BiH

Post by Epitop »

Kakvi baraži, dvije ekipe idu direktno zar nije sada takav sistem kvalifikacija?
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#15 Re: Turska - BiH

Post by Benighted »

Epitop wrote:Kakvi baraži, dvije ekipe idu direktno zar nije sada takav sistem kvalifikacija?
..ne..

:sad:

http://www.uefa.com/newsfiles/554821.pdf

:sad:

:bih:
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#16 Re: Turska - BiH

Post by svako_dobro_bih »

Epitop wrote:Kakvi baraži, dvije ekipe idu direktno zar nije sada takav sistem kvalifikacija?
onda ti dosli do te situacije da evropa ima vishe ucesnika na svjetskom neg na evropskom, tj. 18 drzava :D uglavnom, evropa daje 13 najboljih, nadati se da cemo biti u tih 13, najslabiji drugoplasirani ispada, nema sanse da mi to budemo, nece nam grah tako pasti :D
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#17 Re: Turska - BiH

Post by Topla voda »

najbitnije je odigrati tako u turskoj,da psiholoski budemo spremni da oderemo armeniju kuci.
sta god da bude u turskoj.
pored toga ,sve osim poraza je dodatna pozitiva.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#18 Re: Turska - BiH

Post by zecko_kupuz »

Stvarno prerano otvorena tema, ali hajde :-? . Džaba je davati komentare sada, jer pitanje je kakav ćemo igrački kadar imati na raspolaganju u oktobru. Znamo već da smo "podložni" raznoraznim izostancima (povrede, slaba forma...). Ja bih volio vidjeti oporavljenog Bajramovića do tada (što je teško očekivati), ali možda i spremnog Hrgovića.
Salihović je igrač od centaršuteva, a kao bek ne može toliko doći do izražaja. Pitanje je i u kakvoj formi će biti Turci u roku od mjesec dana. Nadam se još slabijoj :-D :thumbup: .
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#19 Re: Turska - BiH

Post by campa_xxx »

zecko_kupuz wrote:Stvarno prerano otvorena tema, ali hajde :-? . Džaba je davati komentare sada, jer pitanje je kakav ćemo igrački kadar imati na raspolaganju u oktobru. Znamo već da smo "podložni" raznoraznim izostancima (povrede, slaba forma...). Ja bih volio vidjeti oporavljenog Bajramovića do tada (što je teško očekivati), ali možda i spremnog Hrgovića.
Salihović je igrač od centaršuteva, a kao bek ne može toliko doći do izražaja. Pitanje je i u kakvoj formi će biti Turci u roku od mjesec dana. Nadam se još slabijoj :-D :thumbup: .
Hrgovic je bio na tekmi Cro - Eng, licno sam ga vidio...nesto mi bezze sto nije dosao na BiH - Est.
gradska toplana
Posts: 166
Joined: 04/01/2008 23:43

#20 Re: Turska - BiH

Post by gradska toplana »

Ma bod bi bio odlican,a o eventualnoj pobjedi mozda me dekne i infrakt.Nebi zalio ali bar da prezivim :bih: .
Avdo Z.
Posts: 126
Joined: 17/05/2008 03:48

#21 Re: Turska - BiH

Post by Avdo Z. »

Kakav Hrgovic, ne moze da igra u Dinamu a da igra za reprezentaciju. Mislim da cemo izgubiti u Istanbulu, jos jedan remi turcima kod kuce bio bi skoro oprostaj i navalice ko mutavi. Inace, niko srecniji od mene da im planirani saldo smanjimo za dva boda, a nama povecamo za jedan. Pobjeda je vec stvar fantazije. Mnogo je vazno da nakantamo i ovu Armeniju jer se rezultati sa zadnjim u grupi brisu u slucaju da osvojimo drugo mjesto a Estonija bi mogla biti zadnja pa propade ovih 7:0.
Neznam, da sam na Cirinom mjestu ja bih napao od prvog minuta, nejmamo sta izgubiti, nisu Turski veznjaci tako pakleni kao Spanci da ih se mora duplirati.
Rahimica i Berberovica napolje Muratovica na zadnjeg veznog Pjanica i Ibricica unutra, Salihovica i Vladavica (ako vec igra) malo nazad s'tim sto bi jedan od njih kretao naprijed po lijevoj strani kad god je prilika, pa kom obojci - kom opanci.
User avatar
CrniZec
Posts: 27
Joined: 22/07/2008 01:11

#22 Re: Turska - BiH

Post by CrniZec »

Sta se zna o Turcima trenutno?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#23 Re: Turska - BiH

Post by BarbaDue »

Oj ljudi pa znate kaki su turci kad navale.....ludi sto posto, bojim se da mi jos nemamo osjecaj i srce ni blizu kao turci.
slazem se, mislim da bi ofanziva od samog pocetka mogla da omete turke u nakani da nas slome, a to ce htjeti sigurno.
sto se mene tice niko nebi bio sretniji sa 1:1 u istambulu.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#24 Re: Turska - BiH

Post by pici »

Ako ne uvalimo Turcima bar tri komada ,nismo niko i nista...... :bih:
User avatar
Pietje_Bel
Posts: 1947
Joined: 06/06/2008 23:07
Location: Bobovac

#25 Re: Turska - BiH

Post by Pietje_Bel »

Ja sam totalni laik kad se radi o bh fudbalu. De mi na brzinu ako mozete recite:

1)Kada ce se Barbarez i Salihamidzic prikljuciti igri?
2)je li ova pobjeda nad estonijom rezultat novog trenera?

pozdrav
Locked